CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

Reply 999# idakamaruddin

adala kot tp kn....
kamikaze tol ngaku blaku kt diri sndiri..
kalo aku...idokla gamaknye nk ngaku benda cam gitu...
bkn bley dibanggakan pun...xdop pekdahnye..

rasanya tu mmg tgn dia.....nmpk tak dia mcm belum sedia, tgn kanan mcm ke depan sket....maksud d ...
melia_star Post at 23-2-2011 11:59

aku rs yg ketot tu la yg jd isu aku rs.. heheheh

Reply 1002# skeezotone

aih br nmpk...
bz ke?

ha3!ak rse cik pucong tu gatal la!ha3!!

Reply 957# mrJOKERfromHELL
oo i see....tqvm, bleh la i trangkan pd sapa2 yg suka buat cerita bukan2.....

Assalamualaikum semua..

baru baca sampai page 26, baca stori suami ida kena kacau masa praktikal tu... teringat akak masa keje dekat MARDI, di Serdang. Keje kontrak je..baru abis study kat UPM  tu.tp belum konvo lah. Niat tak nak balik kg..nak cari koje...

tahun 2001. tak tahu cemana Mardi skrg...dah lama tak ke serdang .

Kami semua pompuan, budak2 kontrak keje kat Hr department. Keje kontrak harus buat contoh yg baik..hi2x..time tu kami kena masukkan data pekerja ke dlm sistem. Sistem baru kan,tak main dah pakai fail2 tu... boss ckp mesti siap segera.

U ols, nak masuk kawasan Mardi tu, dari post guard tu aje udah seramm banget... nama pun mardi, kiri kanan adalah pokok2 dan terdapat 1 kolam belah kanan. Nak ke ofis kena mendaki bukit sikit. Suasana mmg suram maklum la Mardi tu dah wujud lama.

Sebelum2 tu pun dorang dah bercerita... kawasan tu mmg angker.. Lagi2 waktu malam..dah lah gelap....gelap sangat..sejuk je.... cerita cik ponti, langsuir semua akak-akak yg bekerja tetap tu dah cerita. Balik keje jam 5 gitu, semua dah hilang. tak de sapa pun stay. Setakat kena sakat tu ramai dah kena...yg mana terajin pergi buat keje malm kat ofis tu lah. Antara kawasan kegemaran adalah kawasan kolam belah kiri yg terdapat masa nk masuk ke kawasan opis tu..situ mmg gelap sangat. lampu pun tak ada.Satu lg adalah building kami tu sendiri.

Suasana dalam HR department ni...keadaannya macam ofis dulu2...tandas dengan pintu berat tu...jubin jenis marmar biru kecik2 gitu..sinki dan cermin jenis lama. Kalau pegi sorang2 mmg seram...huhu selalu nk gi toilet mesti berteman.gi sorang, mmg tak rela..

Kat HR tu ada satu bilik fail. Fail data semua pekerja ada kat situ. Semua pekerja ya, dari yg kerja ofis sampai lah yang kerja di ladang...dari tahun belum akak lahir semua ada situ.. kat bilik tu ada sorang je staff jaga..Pakcik tu pun sendiri ckp, jam 5 ptg WAJIB keluar dari bilik tu..jangan duduk dah dlm bilik tu.situ pun keras. Bilik tu, penuh dengan rak2 fail. Jadi kawasan tu mmg gelap (suram) tak ada cahaya sangat sebab terselindung rak. Asal masuk situ ambil fail, mmg meremang gak bulu roma.. apa yg keras, tak tanya dah..sebab akak nampak je berani, tp dalam goyang jugak.

Ok, nak di jadikan cerita..satu hari kitorang dlm 5 orang nk buat OT. Buat OT dapat la lebih sket upah.. Kami naik 1 kereta pergi keje. Tak kuasa la nak naik motor..huhuu kereta pun pinjam. Jam 8.30 mlm sampai ke perkarangan ofis..berdebar2 je rasa... datang pak guard tanya buat apa? Bila kami ckp nk OT key in data dlm sistem..dia pesan jgn lama2 stay...sini keras... ada sorang member ni agak berani juga...dia ckp tak pe..kejap je...

Kitorang naik atas buat kerja mcm biasa. Lokasi tpt kerja aku belakang sekali. Kitorang rata-rata pekerja kontrak ni mmg ler duduk belakang...tp belakang aku ni printer beso utk semua org dlm ofis tu.

Tengah leka key in..tetiba bunyi telefon berdering. Masing2 tekejut lah. Kuat la bunyi telepon tu berdering sebab suasana sunyi. Tak de sapa nak angkat.... Bunyi deringan stop sendiri.. ko pandang aku, aku pandang ko...semua diam....aku tenangkan hati..sambung balik kerja... dlm 15 minit gitu, berdering lagi bunyi telefon..aiyooo...tak kuasa la nak gi angkat..member sorang yg berani ni angkat...tp tak ada sapa jawab tau.... hu hu...aku tahu x de sapa jawab sebab member ni dok 'Hello...hello..." tp org di talian diam je...terus dia letak. dia duduk semula meja dia..sambung buat keje. Kami semua terdiam je la..tak berani nk tanya..ckp pun tidak.

Tiba-tiba!!!!! mesin printer belakang den tu, bergerak mcm ada org print gitu...huhuh siap keluar kertas dlm 3-4 helai!! Punye la terperanjat...nk luruh jantung... kitorang key in data je..tak melibatkan print out pun...huuuuuuuuuu masa ni darah menyirap sampai ke kepala dah..sebab mmg tekejut sangat... mata kami saling pandang memandang (hint bertanya: "ko ke yg print?")... masing-masing geleng kepala....huuu apa lagi...aku dan dan tutup/log off komputer..tak de shut down dah..mmg tekan suiz plug terus... member lain pun sama... lagi mendebarkan hati, bila teringat...aku mmg tak on langsung plug printer tu. Yakin, sebab plug printer tu kat tpt aku..aku hanya on plug komputer aku je... ketor gigil tangan kaki!

kecut perut sangat...berebut2 keluar ofis..rasanya masa turun tangga pun terus langkah 3-4 anak tangga terus. Lampu pun tak sure tutup ke tak... Masa nk masuk kereta, lalu pak guard tadi..tanya kenapa awal sangat nak balik?? kami ckp lah nak balik awal le..tak jadi nk lama2...pakcik tu senyum je sambil tanya "korang kena ke?"...

member bawak kereta laju je..huhu masa kat rumah masing2 biru bibir...buat post moterm..nasib baik tak demam....

esok gi ofis, cerita kat kakak2 yg keje situ...dorang kata benda tu biasa la..sapa stay, mmg kena kacau punye...huuuuu

Rate

1

Follow Us
Reply 1006# pjan

ooooooohoooo....

sungguh menyeramkan...!!

tp ok lagi akak beramai2 yg kene...

husband ida sensorang je kene.....lagi haru...

pakcik tu senyum je sambil tanya "korang kena ke?"...

mcm dah lali je...

Reply  skeezotone

aih br nmpk...
bz ke?
idakamaruddin Post at 24-2-2011 09:13

sgt la bz aku lately.. maklumle dh dkt2 nak naik pangkat jd C.E.O byk plak kije

kisah 18:
gangguan menyeramkan kt wad bersalin

Assalamualaikum semua..

skg nk sambung kisah m ...
idakamaruddin Post at 23-2-2011 01:09 PM

Hospital manakah ini? Hospital Zainab 11 Kah??

akak bersalin situ 4 tahun lepas anak ke-3.... jam 12.30 pagi you.... standard hospital lama-lama..dekat stadium tu..

masuk wad dgn baby, keadaan dah gelap gelita..dorang dah tido pun.. seb baik beramai-ramai..akak rela dok reramai dr dok sensorang...ada rasa nak terkencing, tapi rela ku tahan dr pergi ke bilik air..gelappp sangat dan di hujunggg sekali...hu hu..

pagi2 bila nurse buka lampu baru berani pergi...tak boleh tidur kalau duduk wad ni...dgn nak jaga baby kut nangis..lg pun tak selesa sama, rs nk tukar maternity pad je..tp ttp tak berani nk bangun..hu hu tapi bilik air pun lampu 1 je boleh guna..sabor je..

mostly hospital jenis lama2 mcm hospital zainab 11 atau hospital sg petani (sebelah penjara tu) mmg ada kisah2 seram ni..hu..seb baik ms bersalin anak pertama dulu, jam 4-5 ptg gitu akak dah keluar (bersalin pagi) sebab pesakit terlalu ramai (anak pertama akak bersalin di Hospital Sg Petani lama tu.. 2003)  Akak tepi katil siap pesan tolong tutup tingkap sebab dia takoot...

Reply  pjan

ooooooohoooo....

sungguh menyeramkan...!!  

tp ok lagi akak berama ...
idakamaruddin Post at 24-2-2011 02:56 PM

ha'ah ramai2 kena... tapi masa sampai ofice tu pun dah rasa tak sedap hati...macam berdebar2..seram sejuk...

masa phone tu berbunyi, rasa jantung berhenti berdegup...nk bangun pun rasa lemah... yg paling tak tahan, masa tetiba printer besar betul2 belakang kita keluar kertas tu...OMG!! mmg nk pitam...sebab mmg tak on pun plugnye...hu hu

kenesep
pakcik gad tu mmg biasa sangat dah nampak..dorang kan kena round sekitar building situ..mmg nampak mcm2..yg terbang..yg melompat..cuma kami budak2 br ni, mmg itu ler last pergi malam...selepas tu tepat jam 4.30ptg tak nyempat2 nk punch card. Tak lama keje situ...akak benti sambung keje kat UPM..

Reply 1009# skeezotone

eleh....

Aku igt ko bz hal kawen...

Assalamualaikum semua..

baru baca sampai page 26, baca stori suami ida kena kacau masa praktikal  ...
pjan Post at 24-2-2011 14:37

dat's y aku xske wat OT kat opis mlm2...

Reply  skeezotone

eleh....

Aku igt ko bz hal kawen...
idakamaruddin Post at 24-2-2011 17:24

hal kawin semua dh settle.. tggu time kena sunat ngn tok kadi je agi ni

Reply 1011# pjan

hosp kat pahang la kak.

skeri kn hosp lama2 ni...lift n tangga die mmg sgt old skool...

pastu ade certain bau sikit kalu kt tmpt lame2...even katil die pn ade bau lame...

cane nk huraikan ye..

Reply  mrJOKERfromHELL
oo i see....tqvm, bleh la i trangkan pd sapa2 yg suka buat cerita bukan2... ...
chintalara Post at 24-2-2011 14:16

sama2...klu ade kemusykilan..sila tanye k...

[quote]Reply  pjan

hosp kat pahang la kak.

skeri kn hosp lama2 ni...lift n tangga die mmg sgt  ...

ooo akak kalau pahang, akak tau Hospital Jengka tu, pernah ziarah sedara suami x-cident.. situ duduk kat parking pun dah semacam..

Erm, area Bandar Pusat Jengkka tu pun gelap semacam kan..utan lagi kiri kanan... nk pergi rumah BIL taman baru kat situ pun kn lalu 1 kawasan hutan rimba dulu..erm tak rela kalau sorang.. bila baca citer ida, br akak rasa seram.. ari tu 2,3 kali pergi tak rasa apa..tp situ mmg sunyi dan sepi..

tp kawasan2 kg di Pahang tu lagi2 area nk ke Lipis tu..dari Jerangsang perghhhh jgn la lalu malam2....ada yang mengikut terbang...rumah2 kg di situ pun jaraknya boleh tahan jauh..diselang seli dgn hutan..

as salam

ida, sy baru baca story pertama, tak sempat nk baca lelain sori k hehe

cam satu perkara sj nk kongsi dgn ida, ida dgn sy sama tergolong dlm kategori spesel haha
maksudnya kita dan adalah byk lg kat luar tu boleh dan mempunyai keupayaan utk di kontek or mengontek or berjumpa or merasa kehadiran makhluk2 halus ini .
ini terjadi kerana mungkin, dlm famili kita (cuba cek keturunan salah silah) pernah mempunyai kontek dgn mereka jadi kita sbg keturunan akan termasuk sekali..

tanda plg ketara ialah, 90% org yg ada di sekeliling kita, adalah org yg sama... org yg boleh nampak, boleh dgr, ada ilmulah, pernah kena kacau la.. penah nampak la...
mostly sumernya adalah org yg ada connection dgn benda2 tu secara taklgsung..

yg jenis manusia satu lagi adalah golongan clean, mereka ni tak penah ada apa2 kontek dgn mahkluk halus ini wlopun dr keturunan so selalunya mereka ni mmg takkan nampak or susah nak nampak or rasa benda2 halus ni... (mostly org dlm kategori ni tak percaya hantu) kita pun takleh pecaya hantu , cuma bleh percaya jin je... tp mereka ini mmg jrg amik pusing hal2 ni sbb mmg tak penah ada kena mengena dgn dorg.. mostly dorg cakap besar pun tptak kena kacau juga hehe so hantu pun mls nk kacau dorg..

Reply 1018# pjan

kakak harap maklum yg ida belajar di uitm jengka....

hospital jengka mmg skeri...ms kene wat medikal cekup kt situ, memandang kan hospital tu sgt menakutkan, harus x jd wat kt situ...postpone wat kt klinik kt umah je...

tatttuuuuttttt

tp setakat ida duk jengka, kalu memalam jalan dr simpang maran/temerloh nk ke jengka tu x pernah la kena kacau....

selalu je ida drive, kawan2 yg lain tdo...tp alhamdulillah xde pape lg...