CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

Reply 116# skeezotone

hah..aku nmpak...die kene belek betol2 baru pasal ala2 joker heath ledger tu

korang perasan tak tak tingkap ni ade byk biasan yg aneh2...selain yg dibulatkan

aku ni betul2 bkn gifted la...mmg x nmpk hokeyy...dr td telek....
idakamaruddin Post at 20-1-2011 15:27

kalo ko nk gifted.. ko kena bg gift kt aku dulu.. sng je syarat dia.. hahaha.. ko leh nmpak.. just fokus imej kt dlm bulatan tu.. mesti nmpak pnyer..

korang perasan tak tak tingkap ni ade byk biasan yg aneh2...selain yg dibulatkan
kikuri Post at 20-1-2011 15:31

kalo yg ni mmg nmpak jelas.. ada wajah dgn muka yg menggerutu..

rasa tak seram plak baca .... terus skip..

Reply 124# skeezotone

kat biasan kete tu ade byk imej aku tgk..mcm2 biasan ade...pompuan la, muka buruk la...

smlm ko tgk seekers?

Follow Us
citer pasal pocong ni..aku pon ada gak la pengalaman nampak....aku ni jenis suka tdor mengadap dinding..kiranya aku akan tdor belah kiri la bila mengadap dinding..satu mlm tu,tgh dok sedap tdor,aku terjaga....bila aku buka mata,nampak la sekujur tubuh yg berbalut kain putih sebelah kiri aku...tp kaki pocong tu sebelah kepala aku,kepala pocong tu sebelah ujung kaki aku (korang paham x???)...tp aku leh nampak la muka pocong tu cuma x nampak jelas sgt!!! bila aku kelip mata tuk kali ke-2 utk kepastian,benda tu ilang...

sekian....

Reply  skeezotone

kat biasan kete tu ade byk imej aku tgk..mcm2 biasan ade...pompuan la, muka bu ...
kikuri Post at 20-1-2011 15:44

kalo kita perhatikan btl2 mmg byk imej yg trbias.. biasa la.. bila kita pikir psl makhluk mistik, mesti byk yg kluor kt dpn mata.. hehehe

citer pasal pocong ni..aku pon ada gak la pengalaman nampak....aku ni jenis suka tdor mengadap dindi ...
tosei Post at 20-1-2011 15:47

yg pastinya.. suatu hr nnti, kita juga bakal berpakain seperti pochong.. sessi insap jap..

kisah 6:
kisah seram pemandu lori kontena port klang

ok, kisah ni plak di ceritakan oleh ayah aku...ayah aku kerja kt syarikat kontena kt port klang...cerita ni di ceritakan oleh kawan2 ayah aku yg kerja 1 tempat ngn ayah aku...

mcm biase driver lori ni mst ade certain route yg dorang kene lalu kn utk deliver kontena ni...x hengat kt area mane tp cerita ni mmg mmbuatkan ayah aku takut sgt..(utk makluman ayah aku ni mmg penakut..so bile dgr cerita hantu ni kacau kawan2 die lgla buat ayah aku jd takut gile..)

normal la kn kalu kene ganggu si pemandu2 kontena ni kn? tp ade 1 cerita yg sgt x tahan keseraman die...ayah aku cerita, kawan die yg jd mangsa ni...bw la lori kontena ni g ke arah pantai timur, x hengat menghala kemana..tp dorang kene jalan waktu malamm, maksudnye kene sampai kontena tu sblm subuh la..(ade la jadual dorang kn)

sampai satu kawasan, ade 1 kedai makan..mcm tmpt bas2 berenti nk rehat n kencing la kn..so kwn ayah ni berenti la jp kt c2...dlm kul 3 pg kot...kedai tu mmg ade org la..sbb kedai tu port bas2 berenti kn..so xla skeri..cm x la meriah sgt sbb mase tu bukan musim balik kg..ade pn sebuah bas ngn sebuah kereta je...(lebih kurang mcm tu la)

so pas die dh rehat2 n kencing sume, hisap rokok pn sudah, kawan ayah ni nk gerak la..pstu mse nk masuk gear je, (mase ni lori parking tepi jalan...lori kontena kn besar, kn cari kawasan agak lapang sikit baru la leh parking...xleh sesedap je nk parking..nk termakan jln plak kn..? so kwn ayah ni parking agak jauh la dr kedai tu) so, agak2 die nk tekan minyak nk gerak, tetibe ade org ketuk tingkap lori die...terkejut jugak..

lori kontena ni kn tinggi...kalu org lelaki normal x kn lepas nk tgk dlm lori tu unless kalu die pijak tangga lori tersebut (paham x?) tp pelik nye org yg ketuk tingkap tu mcm rilek je..(mcm tinggi sgt..)tp kawan ayah mmg x teringat pasal tu, so die pn turun kn tingkap...

org yg ketuk tingkap tu ckp lebih kurang cani la...

"minta maaf, bole x saya tumpang? sbb bas sy naik td tinggal kn saya la...saya td dalam bilik air...x sangka bas tu bole tinggalkan saya"

kawan ayah aku ni x syak la bukan2...dalam hati die pn mcm simpati je...pstu org tu ckp lg, bas yg tinggalkan die tu msti xjauh lg..so kawan ayah aku ni berkenan la nk tmpang kan die...so kawan ayah aku ni pn ajak la naik...

dlm lori tu, laki tu byk diam je..x byk ckp...tp kawan ayah aku ni mcm nk ceriakan suasana, kawan ayah ni tnye la die org mane, name ape...nk berkenalan la...tp org tu mcm jawab nk x nk je...

yg pelik nye, mcm dh 20 minit org tu dlm lori die, kawan ayah aku ni mcm x jupe2 lg bas yg tinggalkn mamat ni..pelik jugak..sbb x kn la bas tu bole bw laju kn...tp die malas nk ckp kt mamat ni...

sampai 1 tempat, handset kwn ayah aku ni berdering...handset die dlm seluar mcm tu, smbil drive, smbil terkuis2 tgn die dlm seluar sbb nk amik hnset...mata sibuk pd pemanduan, so tangan je la mencari2 handset kawan ayah aku ni (paham x ayat ni?)

tetibe nk di jadikan cerita, mase die sibuk nk kuar kn hnset dr poket seluar, dan dan hanset die bole terjatuh kt bawah kaki die ni...lori kn tinggi, mmg xkan dpt la nk amik hanset tu unles die berenti n buka tali pinggang die..

tetibe mamat yg sebelah ni offer, "xpe..xpe..biar saya yg amik hanset awak tu..."

nak tau ape jadi???????????

mase die tunduk nak amik handset kawan ayah aku ni, dandan KEPALA mamat ni bole tercabut....bergolek beb!!!! siap terkena kaki driver ni lagi!!!

menjerit driver ni! yg pasti kwn ayah aku ni igt kepala tu bole cakap ape, die ckp "tolong pasang balik...tolong pasang balik!"

lame gak la...kawan ayah aku xleh nk wat pe...nk bergerak mmg kaku.....last2 bende tu hilang sambil dengar suare mengilai2....lame-lame makin sayupppp...

seraaammmmmm weeeyyyy!! tetibe aku teringat ayah aku cerita pasal ni...dandan bulu roma meremang ni per cerita??

Rate

1

rasa tak seram plak baca .... terus skip..
khyree Post at 20-1-2011 15:43

motip di sini adelah seram2 kelakar..semoga mamat khalid sedia amik cerita ku utk di buat pilem...

citer pasal pocong ni..aku pon ada gak la pengalaman nampak....aku ni jenis suka tdor mengadap dindi ...
tosei Post at 20-1-2011 15:47

mmg betul la kan ade bende ni ye? dulu ms ex-bf cerita mcm malas amik port sgt...tp setelah bertnya pendapat org lain...mmg confirm ade la kn... very the skerriiiii

kisah 6:
kisah seram pemandu lori kontena port klang

ok, kisah ni plak di ceritakan oleh ayah ak ...
idakamaruddin Post at 20-1-2011 15:57

waaaaaa... lawak2!!!... lawak!!.. siap suh pasang balik kepala.. tu yg aku xtahan tu.. apa.. dia igt transformer ke bole pasang2 balik pale dia.. cinabeng nyer hantu.. hahahahaha

motip di sini adelah seram2 kelakar..semoga mamat khalid sedia amik cerita ku utk di buat  ...
idakamaruddin Post at 20-1-2011 16:00

aku rs ko kena mintak RP ngn momod kt thread ko ni.. kalo mat khalid yg curi citer ko ni xpe agi.. aku risau razak mohaiden je yg cilok citer ko ni.. kalo dia wat citer ni, citer yg seram pon leh jd citer sampah.. hahahahaha

waaaaaa... lawak2!!!... lawak!!.. siap suh pasang balik kepala.. tu yg aku xtahan tu.. apa.. dia ...
skeezotone Post at 20-1-2011 16:04

mase ayah aku cerita mak aku paling kuat gelak....tp bapak aku cerita mmg feel gile la...

ms ni x silap aku ms aku umo 19thn mcm tu...balik2 dr kampus bapak aku buka cerita ni....

agak kelaka kn ayat tu kn..ade gak aku tnye xkan la hantu tu ckp cmtu...bapak aku ckp tuan badan cerita cmtu...

mmg kecoh la opis bapak aku cerita psl kwn yg kene kacau tu...

Reply 130# idakamaruddin

memola aku rasa seram gak bila kepala tergolek...tp bila die suh pasang balik tu aku bleh tergelak plak ...

aku rs ko kena mintak RP ngn momod kt thread ko ni.. kalo mat khalid yg curi citer ko ni xpe agi ...
skeezotone Post at 20-1-2011 16:06

harussss ke uolsss?

Reply 134# skeezotone

xpe yg selalu dikeji tu pengarah...bukan penulis skrip...

aku pon ada citer pocong ni.. tap xtau la pocong btl2 @ just otak aku yg trauma ms datuk aku meninggal..

datuk aku meninggal time aku skolah rendah agi. kira citer lama la..

ms datuk aku meninggal.. smua sdara mara blk kg.. kira mlm tu kitorg tido brsepah2 je la kt ruang tamu.. time tu mayat datuk aku just ttp ngn tirai jer.. aku tdo kt sbelah tirai mayat datuk aku.

time smua org dh tdo.. tiba2 aku trjaga time tgh2 mlm sunyi.. time tu umah datuk aku cahaya dia suram2 je.. kt tmpat mayat je ada cahaya cerah sbb mmg kitorg bkk lampu kt tmpat mayat... time aku trjaga tu, tiba2 aku jadi seram semacam.. ye la, time tu lak mmg bau kemenyan mmg kuat2.. xsemena2 aku rs brdebar sgt2..

tgh mata aku meliau2 tu, tiba2 ujung mata aku tangkap cam ada kelibat kaler putih.. aku dgn paniknya trus je pandang kt area yg cam aku nmpak kelibat putih tu... Masyaallah.. aku mngucap panjang.. time tu aku nmpak cam mayat yg dah dikafan berbungkus trsandar kt dinding dgn posisi duduk berlunjur.. time tu mmg aku panik amat.. dahla time tu aku xde selimut nnk ttp muka.. last2 aku amik bantal ttp muka sbb rs ketakuatan amat..

lbh kurg stengah jam aku brtarung dgn rs takut.. aku beranikan diri alihkan bantal n tgk balik kt tempat lembaga td.. fuhhhh.. lega.. bnda tu dah xde ddk brlunjur kt situ..

Rate

1

Reply 129# skeezotone

semestinyaaaaa semua akan merasa...