CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: idakamaruddin

banglo berhantu & pelbagai cerita seram #42 {GAMBAR PG17,28&36} 03032011

Salam semua..

selama ni ai jadi SR jer...terutamanya kat umah skeezo..

sorry la ida, nak nyamp ...
xalongx Post at 20-1-2011 16:56

sgt di galak kan utk share info kt sini...

ida serius mmg x penah jupe entiti ni...mmg kalu bole x mo nampak...org yg gifted bole nmpk..so very good to share experience lagi2 mcm org yg mcm ida yg xpernah nmpk ni...

kalu nk share cerita pn di alu2 kn......

Reply 158# xalongx

ok..noted...mula pocong berlumut {:3_83:}{:3_83:}

Salam semua..

selama ni ai jadi SR jer...terutamanya kat umah skeezo..

sorry la ida, nak nyamp ...
xalongx Post at 20-1-2011 16:56

tq sbb sudi melayan thread aku ye... wahhh.. ko nmpak pocong dgn jelas?.. tahniah wey.. hehehehe

ptg tadi merempit....terbabas plak kat pg3....skang baru jer abis merempit....citer ida mmg terbaik la

TT xde ke mlm2 ni?...

TT xde ke mlm2 ni?...
skeezotone Post at 20-1-2011 22:56

oowwhhh akan di hupdate esok hokeyyy...

Follow Us
oowwhhh akan di hupdate esok hokeyyy...
idakamaruddin Post at 20-1-2011 23:37

HO!!!... Ho!!!

ptg tadi merempit....terbabas plak kat pg3....skang baru jer abis merempit....citer ida mmg terbai ...
mrJOKERfromHELL Post at 20-1-2011 20:46

time kasih abg joker...

sume tu pengalaman yg di share ngn ida...ida xde kelebihan terjumpa ngn bende ni...Alhamdulillah...

jp lg ida update...ade cerita baru mak and abah mertua cite semalam...

biasanya.. bidan akan bawak polong belaan dia time dia membidankan org.. time tu la dia kasi pol ...
skeezotone Post at 19-1-2011 17:41

Kakak ni nk upah mengurut je...bukan nk bersalin pn...die bersalin kt hospital....

Reply 168# idakamaruddin

sama2 ida

aku ingat pocong tu pocong pompuan lah sebab mybe x girlfrend dier kot hehehehhe

Reply  idakamaruddin

sama2 ida
mrJOKERfromHELL Post at 21-1-2011 09:22

sorry off topic jap..

nk tnye amira & amelya name anak abg ke?

ke name wife pertama n kedua? wuppsss!! ***torryyy turau jeekkkk

aku ingat pocong tu pocong pompuan lah sebab mybe x girlfrend dier kot hehehehhe
ninjamontel Post at 21-1-2011 09:28

tu la...aku ms dgr cite die pn agak bergadoh gak la mane tau ade pmpn lain kn selain gf die (aku la kn)

sorry off topic jap..

nk tnye amira & amelya name anak abg ke?

ke name wife pertama  ...
idakamaruddin Post at 21-1-2011 09:29

nama anak kembar abg...sadatul amira ngan saidatul amylea....
seorg binik ckuplah ida

nama anak kembar abg...sadatul amira ngan saidatul amylea....
seorg binik ckuplah ida ; ...
mrJOKERfromHELL Post at 21-1-2011 09:37

Subhanallah...kembar ke? bestnye.......

Subhanallah...kembar ke? bestnye.......
idakamaruddin Post at 21-1-2011 09:41

yup...kembar seiras,dah darjah tiga....

**sori momod.... OT skit

check in...monink peeps...

mowning... uuurrrgghhh....

Reply 22# afira

huarghhhahahaa... citer ko ni memang kelakaw giler... sian cik pocong tu lemas dalam pelukan budak tu..heheheh... ntah2 budak tu mimpi bergusti kut sebenarnya malam tu.. tu yg dia guling2 sakan ngan cik pocong tu... kiranya cik pocong tu slah pilih mangsa dan salah pilih malam....

kisah 7:
"Biah...biah, nak nasi ayam......"

ok, kali ni cerita ni atas pengalaman mak and abah mertua aku...

family in laws ade kt umah aku skg, nth cane bole tercerita...hubby aku la start bertanya...

mule2 abah ngn mak mcm malas nk cerita, tp aku paksa gak (sbb nk update kt forum kn?)
so dorang pn cerita laaaa...

cerita die cani...kejadian ni dlm 6 thn lepas kot..mase tu hubby belaja kt uitm shah alam lg..adik ipar aku sume merantau (belaja jugak la), so tinggal mak and abah berdua je kt rumah (tu kalau anak2 x balik la)

ok, mak ngn abah aku ni berniaga kt terminal bas kt kg di perak..jual pak sembor, laksa and nasi ayam...(main menu la katekan...)

dorang ni bernege kt kedai tu mmg dh lame dh, dr anak2 dorang kecik lg..so family mertua aku ni agak di kenali la kt tmpt dorang..

ok, kalu kedai ni dah lame, msti ade regular customer kn? so, mcm biase, mak and abah aku ade gak la regular customer dorang (kononnye leh bg diskaun kekdahnye )

nak di jadikan cerita, ade 1 customer ni, mak abah pggl die kak B...die ni keje dlm istana kt kuala kangsar nuh...kedai mak abah aku ni mmg tmpt faveret die la..die suke benor makan nasi ayam mak aku ni (tp mmg sedap pn..... **promosi sikit** )

die sanggup dtg dr kuala kangsar ke kedai mak abah aku jejauh sbb nk makan nasi ayam ni...selalu yg die order "makan 1, bungkus 1" maksudnye pas makan die akan tapau la...

mak aku ni mmg sgt ramah tamah gitu...mase dulu2 die mmg kerap dtg kedai mcm kekerapan kedatangan beliau dlm seminggu sekali, msti die datang..kadang2 berteman, kenkadang sensorang...

ok, aku bg gambaran sikit pasal kak B... kak B ni free hair, umo dlm lingkungan 50 an, lg tua dr my MIL hokey, bergaya...mcm ratu kebaya gitu...msti die dtg sameade pakai baju kurung, x pun kebaya pendek (tp xde la payung n spek belalang tu mcm zaman agogo ) pakai mekup, tp nipis xla tebal sgt..rambut kadang2 di sanggul kn, kadang2 di lepas kn..
badang pn genit2 je, x tinggi sgt...pinggang pn ok, ramping...

ok, kak B, x la byk ckp...kalu dtg kedai kenkadang ade gak la tetua gatal mengusik..sbb muke die mcm awal2 40an gitu..tp die ni x melayan pn...di sebabkan mak aku ni sgt ramah tamah, die pn berbasa basi la ngn kak B, tnye keje ape, duk mane sume la...cume x la tnye bende2 sensitif ke (mcm laki mane, anak berapa ke)

so terbuka la cerita die keje kt istana,...owhh my MIL ni teruja la kn dgr cerita die...mcm best kn keje dlm istana...so lame2 mak ngn abah aku rapat la ngn kak B, sampai kn hubby and adik2 die pn kenal die kn...

kak B, ni ade kawan mcm baik jugak duduk kt kwsn kg hubby aku ni..(mcm sedara bau2 bacang gitu...tu yg wat kn family hubby aku rapat ngn kak B...)

Skg nk cite, 1 hari kak B xdtg kedai mak abah aku...dlm 2 minggu gak la...pelik la jugak mak and abah aku ni...tp pk positive2 je la...

pastu minggu ke3 still x dtg, mak aku pn tnye la sedara die yg kawan ngn kak B tu, (ade sekali sedara mak dtg kedai...)

so br la tau kak B ni dh meninggal....bile dh meninggal baru la tau yg kak B ni pakai susuk...
die meninggal pn sbb langgar pantang..seksa kt sebulan gak la..

knp die bole langgar pantang? sbb 1 hari kak B g kenduri kawen sape ntah..pantang die salah satunye xleh makan daging kambing...so mase kenduri tu (org perak selalu wat daging kambing sebagai lauk kenduri) kak B pn amik sikit daging tu...

mase ni kami dh pelik la, aku siap tnye mak aku, kalu die tau tu daging kambing knp die makan? mak aku ckp die xtau tu daging kambing...

mungkin tuhan nk tunjuk kot...aku xtau die masak cane smpai xleh cam daging kambing kn? selalunye kambing even kite masak pn msti ade certain bau yg bole wat kite cam kn?
tp hari tu die mcm xtau tu daging kambing...

kak B pn amik la..mase makan tu die ckp "eee...sedap nye lauk ni...lauk ape ni??"
pstu org yg ade kt situ ckp la.."iko kambiang wo...idak au wo?" paham x ayat ni maksudnye "ini kambing la, x tau ke?"

terkejut kak B, terus die ludah n blah dr kenduri tu....mase ni org yg makan sekali ngn die terkejut la..mase tu br org tau die pakai susuk....

pastu esok nye, org cerita die x masuk istana mksdnye x keja la...(MC kekdahnye)
mase tu baru la ramai2 g rumah die..mmg sunyi je rumah die..sume pintu terutup, tingkap tertutup..tp tau ade org kt dalam...sbb kete die ade kt laman...

ketuk2 n bagi salam x terjawab...so ade la sorang dua kopek tinkap sikit nk tgk org kt dlm kn..sekali buka bau busuk wooooo....

kak B tgh nazak...blm meninggal lg...kate mak aku muke die mcm skeri la ade lubang2 kecik kt muke die..mgkn sbb susuk kot...

pstu sedara mak aku ckp, die susah gak la nk meninggal kn...(mak xnk buka aib si mati mase aku suh cite lg ape kejadian pelik tu )

so pas dah meniggal tu dlm seminggu, rumah mak abah aku kene kacau....

mak abah aku cakap, mase malam tu, dorang nk tdo...tetibe dgr bunyi dinding kene garu...berfikiran positive, mak aku ckp kt abah "abang kuciang ko?" (abang, kucing ke tu?) abah aku jawab "kuciang wo biah...golek la..." (kucing la tu biah, tido la...)

mase tgh berperang2 ngn perasaan atr kucing ke atau bende lain...tetibe tingkap bilik abah n mak aku terbuka.. (tingkap ni tingkap nano ye...standard rumah papan la) mcm ade org buka...dgr la ni sbb tingkap tu atas kepala katil je...

oo mase ni seram dh kn...tp abah cool je (mgkn sbb org tua kn) mak dh takut dh.....terus mak gerak rapat ke dinding..takut dah kn...nak tau ape yg mak ngn abah aku nmpk? (kt kaki katil ade cermin solek...so bole nmpk la kejadian kt tingkap tu...)

ade tgn (jari terjulur ke dlm, ade mate mcm ala-ala sagu merah tu...) siap bersuara tu... "biah...biah...." sayuuu je suare nye... (aku meremang ni)

hantu tu ckp lg... "biah o biah...." die ckp lg "nasi ayam biah...nasi ayam biah"

**biah ialah name panggilan mak aku**

abah aku mmg takut...tp sbb x mo hantu kak B ni kacau abah aku jawab balik "baliak tmpt ko baliak! aku idak kaco ko, ko baliakkk!!" (balik tmpt ko balik..aku x kacau ko...ko balik!)

agak lame bende tu hilang....seraaammmm woooo!!!

mak aku xleh tdo dh.....skerrriii gile...

esok nye kene kacau lg...tp die x masuk umah plak...die kacau mak aku je ni...

mase mak aku kt dapor nk amik air nk minum kot, die dtg kt tingkap... die panggil lg... "biah....aku nk nasi ayam biah...!" suare die mcm kasar2 n serak2 sikit... (abah aku ckp la...)

mak aku ape lg...xleh tdo brp malam gak la...ade 3 hari berturut2 mak aku kena kacau..tp die  masuk rumah...kt luar je die kacau....

rupe2 nye...sume yg rapat ngn die kene kacau...sedara mak aku a.k.a kawan kak B pn kene kacau...

yg ni aku xleh blah...die minta ngn sedara mak aku ape tau..die minta bantal die...

mcm biase modus operandi same...hnye kt tingkap je.. "wey...bantal aku mane? bantal aku??"

serammmmm wooo...aku mule la terbayang2 bende tu...dh la rumah in laws aku mcm skeri sikit....

Rate

1