CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tanggo

Mahsuri D ' Langkawi

oh lupa cakap, kena segerakan buat kes kat mahkamah sementara ayah jadian wan aishah tu masih hidup, ...
gbam Post at 13-2-2011 20:54

yaa.. saya rasa perlu disegerakan.... moga Allah permudahkan segala urusan en tanggo..

as salam,
dari minggu lepas duk baca akhirnya selesai jua akhirnya..
memang sebelum nih dah tau makam tu hanyalah replika
dan saya difahamkan makam sebenarnya berada jauh dipinggir hutan hanya keluarga terdekat aje yg tau kat mana..
tp bila baca pendedahan saudara tanggo rerupanya makam sebenar ada disini...
persoalannya...
disinikah makam sebenar itu? (yg bergaris hitam itu...)

bawa saja ke mahkamah, hari pertama di mahkamah saja wan aishah dah malu besar, kerana dna-nya tak s ...
gbam Post at 13-2-2011 20:23
..........terima kasih banyak, baru semangat sikit saya nak buat keja.Dekat daerah u tu ramai kawan saya masa sekolah dulu dan juga anak saudara saya kawin dgn org situ. ( ahli keturunan ke6)

as salam,
memang sebelum nih dah tau m ...
iTUISi Post at 14-2-2011 11:25
..... Huh , pisang satu tandan. Sapa nak makan tu. Mahsuri tak makan yg tu. Hantu silangkanas kut makan.OK sebelah kiri gambar tu ada tempat jalan kaki iaitu d luar kawasan marble hitam tu,dan ada pokok bunga tu lah makam Mahsuri sebenar. Bermaksuk d luar kawasan bulat dan d tanam dgn rumput tu.D kawasan garis hitam tu bukan dia tapi org lain. Keluarganya.
D sebelah kiri separuh kena bulatan dan d luar bulatan tu ialah ibu dan 2 kakaknya. D atas kakaknya ada tempat jalan kaki.

as salam,
memang sebelum nih dah tau m ...
iTUISi Post at 14-2-2011 11:25
.... cuba kamu buat garis hitan lagi berpandu penjelasan saya.

oh lupa cakap, kena segerakan buat kes kat mahkamah sementara ayah jadian wan aishah tu masih hidup, ...
gbam Post at 13-2-2011 20:54
............... itulah gunanya tanya pendapat. Peguam(rakan saya) pun terpaksa bertanya pada rakan2nya. supaya kail kita tak macam kail candat sotong. Banyak peristiwa yg d adili d mahkamah saya baca dan hayati.Tapi lebih sikit sebab melibatkan warga asing. Apa yg meka lakukan meka juga ada fikir sekiranya mereka d saman. Dan sekarang tibalah masanya.Huh hadiah lagiiiiiiii.Saya bawa melawat siam jadilah kut.

Follow Us
tak nak offer teka teki lagi ke, buleh dapat hadiah lagi.

Post Last Edit by iTUISi at 14-2-2011 16:33
.... cuba kamu buat garis hitan lagi berpandu penjelasan saya.
tanggo Post at 14-2-2011 14:39

hehe sebenarnya gambar dlm forum lama saya amik try selidik kat mana kedudukan betoinya...
dua kali dah pegi tp xde gambar kat sini.. nanti insya'allah nak pegi lagi kali ketiga utk siasat...

yg mana kedudukannya ??

kalau tak silap tahun lepas DS Anwar Ibrahim pernah menyaman Anifah (menteri luar) 200 juta tetapi ditolak oleh mahkamah kerana kertas pertuduhan dibuat dalam bahasa inggeris. benda2 macam ni yg tak mau, sedikit kesilapan teknikal boleh menyebabkan kes tertolak. saya agak kes mahsuri ni mesti menjadi kes berprofil tinggi sama seperti kes bunuh datuk sosilawati, jadi seeloknya encik tanggo mendapatkan khidmat seorang peguam berprofil tinggi juga, seperti karpal singh ke, gobin anak karpal ke, soal bayaran tu boleh dibincangkan, mungkin mereka boleh mendapat imbuhan daripada saman yg berjuta itu.
cuma saya tak pernah dengar kes penipuan sejarah dimahkamah. dulu-dulu buku teks sejarah disekolah mengatakan melaka ditubuhkan pada 1400M, baru-baru ini pakar sejarah telah bersepakat tahun sebenar penubuhan melaka ialah 1267M. tak ada ke ahli sejarah luar yang mengkaji sejarah mahsuri selain persatuan sejarah kedah?

kalau tak silap tahun lepas DS Anwar Ibrahim pernah menyaman Anifah (menteri luar) 200 juta tetapi d ...
gbam Post at 14-2-2011 22:26
..............Sebab tulah saya ambil masa agak lama 8 tahun utk bawa hal ni kemahkamah. Kalau kita baca sejarah undang2, biasanya undangg2 d buat setelah sesuatu kesalahan berlaku. Contoh sekarang ini undang2 tentang sihir baru nak d rangka tapi sihir dan kesannya berlaku sejak ribuan tahun dahulu. Nah, apa yg kamu cakap tu benar tentang  DS Anuar tu. Lagi apa saja yg berlaku atau tertimpa pada manusia lain menjadi pedoman atau pengajaran buat saya. \
   Rakan peguam saya sendiri sependapat dgn kamu akan kedudukan kis ini. Semalam kami telah bermusyarat dan keputusan dari itu hal ini perlu sangat d segerakan kerana ia melibatkan wang rakyat yg telah d salah guna dan berlapis , saman demi saman akan d keluarkan. Contoh. 1. saman terhadap PSMCK. 2. Kepala Kerajaan Kedah ketika itu. 3. Akhbar dan majalah berkaitan dan seterusnya ajensi kerajaan persekutuan terlibat serta pemungut hasil makam ia itu syarikat milik silangkanas dan kuncu.2.
    Tak usah kita cakap fasal sejarah Mahsuri d kaji oleh org2 tertentu, tapi sedangkan sejarah Kerajaan Langkasuka d mana letaknya pun tak ada seorang pun boleh berkata tepat. Sedangkan sumpahan Mahsuri d sebutnya Pulau Langkasuka bukan Pulau Langkawi.

hehe sebenarnya gambar dlm forum lama saya amik try selidik kat mana kedudukan betoinya...
...
iTUISi Post at 14-2-2011 16:28
... dlm bulatan hitam tu terdapat kotak pokok bunga. Kotak itu d atas badannya. Itu lah tempatnya.

tak nak offer teka teki lagi ke, buleh dapat hadiah lagi.
winamp05 Post at 14-2-2011 16:21
.......... ada. tunggu nak selesai hadiah kat meka dulu.

Reply 132# tanggo

bulan depan nak p langkawi..nanti nak tgk betul2 kubur mahsuri ni sbb masa g dulu tak tahu yg aku dok sedekahkan Al-fatihah tu kubur palsu......

adoiii... pak tanggo..

dekat 2 hari saya khatam 2 thread Mahsuri ni..

selalu saya tak nak komen..tapi malam ni tergerak hati nak komen..

nanti bila sejarah mahsuri di renovate semula.saya harap saya akan pergi ke Langkawi melawat makam mahsuri yang sebenar dan menyusuri jalan hidup Mahsuri yang sebenar..

doa saya kat pak tanggo supaya segala urusan pak tanggo dipermudahkan oleh Nya..dan Amin..

Reply  tanggo

bulan depan nak p langkawi..nanti nak tgk betul2 kubur mahsuri ni sbb masa g dul ...
zasssssss Post at 16-2-2011 16:10
.........Jangan sedekah kat kubur, sedekahlah pasa org yg kita ingini d mana pun akan sampai dan pas tu jangan lupa sedekah pada roh sendiri lak nanti ros sendiri susah, lemas.

Reply  tanggo

bulan depan nak p langkawi..nanti nak tgk betul2 kubur mahsuri ni sbb masa g dul ...
zasssssss Post at 16-2-2011 16:10
  datanglah. dan jangan tanya meka d situ lagi nanti kwna tipu lagi.Sedekah itu sampai walau meka berada d mana tapi jangan sedekah pada kubur kerana kubur tu hanya rumah bagi mereka.dan lepas tu jan gan lupa sedekah pada diri sendiri.

Reply 137# tanggo

InsyaAllah...tima kasih pak tanggo atas nasihat.....

sian kan kt mahsuri...............napelah deme2 nih buat gituh. xde ruginya klu ckp benar.

sudah agak lama tak masuk thread mahsuri..dah berumah baru pun...kali ini pasti lebih banyak pembongkaran dan dengan bantuan visual,lebih mudah penceritaan tuan rumah ..terima kasih atas sumbangan cerita..