CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blankie

[KBS] National Heroes/On Your Command, Sir! ~ Thurs 6.10pm KBSW

lawak gila diorang main game neighbourhood tu.. kalau aku laa konpom tergeliat lidah.. masa pilih mission tu pun lawak.. clue dia rumah dengan rambut je.. poye je kata yang mission rumah tu boleh balik umah tido... skali kena tolong parents 8 anak pindah.. ya ampun.. comel gila laa anak2 diorang kecik2 berderet... 7 lelaki sorang last tu baby pompuan.. agaknye selagi tak dapat anak pompuan tak stop beranak kot.. masa changmin bawak budak2 kecik tu pi makan comel je diorang jalan pimpin tangan.. yang sorang tu memang tak makan saman.. tak larat changmin nak layan..

lawak gila diorang main game neighbourhood tu.. kalau aku laa konpom tergeliat lidah.. masa pilih mi ...
blankie Post at 6-2-2011 11:44

part sebut nama kwsn ke hape tu kn... mmg lawak le...
yihan tu plg lembab ekke... lama tul die nk pk... plak tu sape jek dok sblah die msti out black hole kekdahnya..
part yg dorg gabung nama tu pn gigih aku gelak.... Tak Jaehun + Hyun Bin =  Hyun Jaehun + Tak Bin wkakak
pastu PD nim asyik dok sebut nama tak jaehun tu jek... de part yg die sebut x jelas tu... psl pakai megaphone
dorg tu leh bls dendam sembur PD tu blk ekke... dok dkt pn nk pakai megaphone kekdahnya hhaha

lawak gila diorang main game neighbourhood tu.. kalau aku laa konpom tergeliat lidah.. masa pilih mi ...
blankie Post at 6-2-2011 11:44

aku suke tgk mission derang...paling best gura kena dgn anak org tue..
die suh budak tue angkat, budak tue suh die balik..
anak2 derang kecik tue mmg comel...sgt2!! changmin sampai mati kutu nak layan...tapi sayang sbb part die sikit..aku ingat panjang la scene die layan budak2 tue..
skrg aku tunggu show nie sbb sweet and best..
sweet sbb dpt tgk derang buat charity and derang betul2 buat sampai abis..paling sweet bile derang kasik free treatment gigi kat mak budak2 tue..bertambah2 sweet bile doctor tue take responsibility
best bile part game tue..neighborhood game dgn name game..lawak gile bile name memasing bertukar..aku dah gelak gegiler kat umah masa tue..

part sebut nama kwsn ke hape tu kn... mmg lawak le...
yihan tu plg lembab ekke... lama tul di ...
moondance Post at 7-2-2011 09:35 AM

memang lembab si daehan ni... tapi lembab dia tu laa yang buat semuanya lawak.. gigih yang lain usik dia..
aku paling tak tahan bila dapat nama tak hyo ri tu.. melekek2 diorang gelak.. buruk kekdahnye nama lee hyo ri jadi tak hyo ri.. aku pun pe lagi.. gelak tak hengat jugak laaa.. masa main game kat kedai kopi tu pun lawak.. susah gila nak cari perkataan sebelum barista.. dah sesak2 nak cari perkataan tu keluar pulak SIMBAAAAA!! adoyaaaiii... sakit laa perut aku..
aku pun rasa annoying gak PD pakai megaphone.. aku pun tak bape dengar sangat.. kengkonon nak macam dalam army ler tu..

aku suke tgk mission derang...paling best gura kena dgn anak org tue..
die suh budak tue angkat ...
amyhisashi Post at 7-2-2011 10:06 AM

ha'ahh... aku pun suka.. sedih tengok family tu... duduk dalam rumah beso camtu je.. anak 8.. seb baik anak2 dia semua lelaki.. yang kecik je pompuan.. kalau tak susah jugak.. bila dapat rumah baru tu aku cam nak nangis tengok perasaan anak2 dia.. suka betul diorang dapat rumah besar sket walaupun tak besar mana..
masa diorang dapat mission ni aku gigih gelak bila sugeun kata 8 anak mesti sekurang2nye 8 meja nak kena angkat..

memang lembab si daehan ni... tapi lembab dia tu laa yang buat semuanya lawak..   gi ...
blankie Post at 7-2-2011 10:24

haha part tak hyo ri tu pn mmg lawak ar... trs wat muka hyo ri gelap ekke...
kan daehan tu cam segan2 skit... br pes time join variety show... masa dak tu kenal die ckp hero happiness in d wind tu... senyum lebar die... kim gura ckp pes time die tgk yihan plg hepi ekek...
tugas die tiap kali stat n closing show... bg command ekek... pdhal die sndiri slh turn wakkaka

pastu dok gado ngan PD nim... de perkataan SIMBAA tu... cite lion king ekek...
mmg havoc le game tu... pes round x kira psl barista pmpuan tu tlg dorg...
ade jek suguen mmg havoc le....

Follow Us
gelak tgk Lee Sugun tu dok kentut aje time kuiz dlm epi 1 ahaha...

ha'ahh... aku pun suka.. sedih tengok family tu... duduk dalam rumah beso camtu je.. anak 8..  ...
blankie Post at 7-2-2011 10:27

khen..ayah aku siap tanye lagik..tue semua anak2 derang ke??? mcm mane tido kat umah kecik tue dgn anak ramai..
mmg aku terharu sgt bile tgk derang punye expression bile dpt umah baru..ade 3 bilik..kira much2 better dari umah lama..
anak sulung die nampak baik, responsible..aku suke kalo derang tolong family mcm nie..
yg lagik aku sebak masa yihan layan budak kecik tue..nak jer aku sajes kat die amik budak tue jadik anak angkat die..kesian sgt tgk die..

kan daehan tu ca ...
moondance Post at 7-2-2011 10:43

game tue mmg lawak..merepek2 memasing..klakar bile memasing protes sbb x dgr clearly words yg pd sebut..dah la korea nie sebutan nak dekat2 same...so far, show nie mmg enjoy la..memasing jenis putus fius..

gelak tgk Lee Sugun tu dok kentut aje time kuiz dlm epi 1 ahaha...
Hana_Hirokawa Post at 7-2-2011 11:02

selamba kentang jer die kentut..dah x heran...

selamba kentang jer die kentut..dah x heran...
amyhisashi Post at 7-2-2011 11:08

org keliling dia yg suffer esp unni yg pegang kad tu ahaha..

kan daehan tu ca ...
moondance Post at 7-2-2011 10:43 AM

diorang punye opening memang daebak laaaa... kalau variety lain MC dia mesti dok jerit2 nama program diorang macam hodong dalam 2D1N tu.. macam dream team.. macam oh my school... ni tak.. stakat sebut anyeonghaseyo biasa2 n tunduk kepala je.. lain daripada yang lain kan.. ntah pape ntah..

diorang punye opening memang daebak laaaa... kalau variety lain MC dia mesti dok jerit2 nama p ...
blankie Post at 7-2-2011 11:50

motip opening konsep gentleman keke.. mmg lawak le ... opening yg cam x excited kekdahnya
tp aku sker... mmg len dr yg len... ala2 x nk wat show pn de eke.... pastu every wik msti dok compare sape plg dpt skit vote..
ep2 tu lee jung lak yg dpt skit.... seb bek kim gura dh de perubahan tp die pnye ntah hape2 pnye request eeke...
suguen siap dh nk kasi die pnye kt kim gura tu

motip opening konsep gentleman keke..  mmg lawak le ... opening yg cam x excited kek ...
moondance Post at 7-2-2011 11:54 AM

hahahahaa.. kann?? boleh buat orang malas nak tengok jugak..
slack laa diorang tak tunjuk mission individual tu.. aku nak nengok kim gura bersihkan peti ais.. mesti havoc.. dah ler kena kejar pigeon.. pastu bersihkan peti ais.. yang si yihan plak banyak dapat mission ajak pegi dating..

hahahahaa.. kann?? boleh buat orang malas nak tengok jugak..
slack laa diorang tak tunj ...
blankie Post at 7-2-2011 14:11

dlm pale memasing sibuk nak balik umah..mcm tade hati nak buat show..
tapi bile main game, beria2..tanak kalah sume...changmin tue pun dah mcm hyung2 die..sengal..
ilang terus imej 2am...

hi...
tgk show nih sebab ade ilhan...
tgk die kat happy together wat breakdance... mmg klass..

episode smalam ya amponnnn.. gelak gila2 aku wehh..

awal2 part makan roti ikan tu aku dah gelak guling2.. sian yihan dapat yang ada wasabi.. yang gura tu paling tak tahan.. poyo je konon nak lipat roti tu bagi dua senang makan.. skali terkoyak nampak kaler hijau.. konpom ada wasabi dalam tu.. member lain dah gelak gila2 tak cukup tanah tengok dia.. yihan yang ala2 sopan diam pun dah tak boleh tahan2 dah.. ye yo oo je gura kata kacang merah..

yihan tu memang sakan kena buli laa.. suka betul yang lain kenakan dia.. bila orang tanya sape still tak boleh masuk dengan rancangan tu cepat2 dia angkat tangan.. changmin asik bengang je dengan dia.. muka je hensem tapi hopeless.. masa bungkus ais tu adooiii... yihan asik kena marah ngan changmin je.. tak reti nak wat keje..

game yang tukar2 nama tu soheh laa aku gelak gila2 gak.. won gura, ba gura, kim bikim, sakit perut aku.. paling sakit perut bila suruh switch kim gura dengan IU... jadik gu U.. hahahahahaha.. yang game sambung2 perkataan tu asik2 time out je.. kali ni lee jeong yang sengal terlebih.. minggu lepas kim gura.. beria si jaehun nak explain satu perkataan tu.. sui ke hapa.. pastu kena marah.. perkataan sebenar suwi.. tak dapek dia nak mengeksplain..

yang student2 tu meriah betul ekk makan free.. yang dah keje pun join makan pree gak..

hi...
tgk show nih sebab ade ilhan...
tgk die kat happy together wat breakdance... mmg klass..
acquiller Post at 11-2-2011 10:45 AM

tu laahhh.. dia ni nampak je siam.. skema.. aku pun terkejut beruk hari tu tengok dia breakdance...

Reply 38# blankie

yerla...muke boring cam die tuh tere gak wat head spin bagai...
tapi lam show nih dorang2 cam gura ngan changmin suke no nyakat die...

Post Last Edit by moondance at 17-2-2011 09:55
episode smalam ya amponnnn.. gelak gila2 aku wehh..  

awal2 part makan roti ikan tu aku ...
blankie Post at 11-2-2011 15:10

wakka aku pn tgk gak smlm....
mmg lawak gile le.... opening pn dh len... kene dtg kul 2 pg... mulut dh bising ckp dorg kene jd security guard
pastu dok komplen rmbut yihan lawa tu g trim gak ke... psl rmbut jaehun mmg rmbut bgn tido

kn... beria2 smua dok tenung kuih ikan tu... nk tgk isi ...
jaehun tu pn kontrol gak x mo bgtau die yg dpt wasabi... skali muntahkn kuih ikan tu keke
yg gura tu lak psl dh nmpak wasabi tu... die suh PD nim edit kekeke
suguen gak terer.... dh bese men game kt 1N2D...

tu arr changmin asyik membebel jek ngan yihan... mmg x reti wat keje.... tarik ais lngsg x gerak ekke...
jgn ckp nk tolak hahah.... gura yg skit pnye beso tu pn tolak x larat....
yihan mmg jujur ngaku ckp die lom leh besekn diri keke... speechless jaehun...

haha bab tkr2 nama mmg lawak.... kali ni guna kim gura lak....
kim gura + won bin = won gura + kim bin wkakaka ... buruk gile bnyi nye... game tu aku pn try ikut men gak ekke...
tp nama2 cam IU tu aku x reti lak nk switch hehe...
game last yg yogurt tu ... lee jeong black hole... asyik gura tkr tmpt jek... last2 sama gak result die....
mg lawak jaehun nk explain sui..... die asyik dok ckp psl suwi ekeke

yg student mkn2 tu best jek tgk... baik tul nenek2 tu sediakn mknan...
jaehun tetiba join amik mknan gak.... pastu suh lee jeong basuh ekke...
ntah brp byk telur die ngan suguen mkn... tu psl x mo mkn raw fish yg team changmin dpt tu..