CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: auntie_girl

aduan mengenai peniaga LOWYAT dan cerita berkaitan

erk...kat mana yg ahkak salah paham?

hp=henpon
HP=hewlett packard

soalan akak yg ap= ...
auntie_girl Post at 29-1-2011 01:05

hak3.. sori2...ap tu x sama ngan klon... klon neh yg mcm sy citekan td la... x semestinya HP.. acer. asus pun diorang bleh 'klon' kan.. body kt luar len.. tp barang kt dalam len.. cth nya mobo.. diorang mungkin guna yg rekon/cap ayam nya mobo..

hak3.. sori2...ap tu x sama ngan klon... klon neh yg mcm sy citekan td la... x semestinya HP.. ...
cmf_death Post at 29-1-2011 01:12

ahkak tak kata death yg samakan dan ahkak mmg tau clone n ap 2 entiti berbeza...masalahnya skrg adakah mangkuk tersebut sebenarnya cuba nyatakan yg kedai2 lain jual netbook clone?

mangkuk tingkat sangat

Post Last Edit by cmf_death at 29-1-2011 01:23
ahkak tak kata death yg samakan dan ahkak mmg tau clone n ap 2 entiti berbeza...masalahnya ...
auntie_girl Post at 29-1-2011 01:16

skali salah paham daa... sori2... rasanya dia mmg sngaja nk kondem kdai len kot..
sbb ape.. dh byk bijik laptop sy beli.. x penah dgr lg ada ap ngan ori neh... kalo laptop rekon tu penah dgr la..

pasal laptop klon tu,menda ni baru wujud je.. x berleluasa lagi la makna nya..

nak lagi besh.. akak bawak le member2 yg reti sal laptop neh.. suh mamat tuh kuarkan yg ori ngan ap...pastu bandingkan... tp kena pilih jenis/model/siri yg sama la

Post Last Edit by otai_g at 29-1-2011 02:23

honestly la penjual2 leptop kat lowyat tu actually bukan paham sgt all about komputer.
sbb tu dia jd jurujual.kalo dia pndi bab2 komputer mesti dia jd technician.

aku tau sbb aku pernah keje area2 situ la (jiran low yatt).

kalo dia cerita bnd btl bleh la terima, tp cerita bnd yg popra/tanggapan dia jerk.

not fact at all..

kalo rajin pegi la tanya jurujual tu apa perbezaan leptop yg pakai processor core2duo dgn i3?

hah tergagap dorang nak jawab.

abis kuat pun jawab i3 lebih power dr core2duo.

masalahnya kalo jwb mcm tu bdk sek rendah pun tau jawapannya

skali salah paham daa... sori2... rasanya dia mmg sngaja nk kondem kdai len kot..
sbb ape.. d ...
cmf_death Post at 29-1-2011 01:21

hikhik...

neway, time ahkak g kat booth melayu no 2 tu kan(yg dok bahasakan diri dia abg tu),dia jual HP model apa tah tu dgn harga rm1020(kalo tak silap akak)...rasanya model tu kat salah 1 authorized seller leh dapat less than 900 pon...

yg buat ahkak lari dari booth dia adalah,dia tak on netbook tu siap2 depan ahkak  bila soh on,dia kata tu display unit je,kalo ahkak beli,dia kuarkan hat lain  bila ahkak tanya,apa spec netbook tu?dia cakap,'sama je ngan netbook yg ahkak dah g tgk'...dalam hati ahkah,'apakah neraka?' sebab kan kengmain banyak model yg ahkak dah nengok

adik ahkak org IT gak la,tapinya smlm time akak citer ke dia,dia kata,netbook AP-ori,ni 1st time dia dgr....kalo netbook clone pon,ala2 1st time dgr gak

kesimpulan:mamat melayu yg kunun nak tolong bangsa melayu tu kencing hancing sehancing2nya apa dia hengat ahkak ni budak2 ke mudah nak ditipu bulat2

honestly la penjual2 leptop kat lowyat tu actually bukan paham sgt all about komputer.
sbb tu dia j ...
otai_g Post at 29-1-2011 01:37

thanks for ur reply..otai,meh ahkak nak tanya sket...apa benarkah kat sana banyak penjual samseng seperti didakwa?

macam yg kat kedai melayu tu,mmg ahkak berani kata derang tu amat la tak beretika...bukannya promote barang jualan,tapi dok sibuk kondem kedai lain ngan harapan org beli kat dia...

dalam kes akak,lupa la plak nak tanya i3 ngan duocore, kat kedai melayu ni akak tanya apa beza netbook AP n netbook ori,jwpn dia 'kalo akak kol call centre,derang leh bagitau akak laptop yg no siri tu wujud ke tak' seriously,itu jawapan yg ahkak dapat..performance wise explaination,harammmm....

same goes to 1 kedai bawah tu....kan kawan ahkak berkenan kat asus eee pc,pastu yg dia plak promote samsung nf berapa tah...bila tanya apa beza sebab spec lebih kurang sama kecuali screen samsung tu resolution tinggi sket,dia kata yg samsung tu support HD,yg asus tak...dia pon gigih la play kan 1 movie nak buktikan...ahkak n kawan ahkak tgk sama je cuma yg resolution tinggi tu nmpk sharp je la sket,but yet,yg resolution biasa tu takde la plak cacat celanya

Rate

1

Follow Us
rasanya ap tu dia maksudkan refurbished set kot.....mmg ada kat lowyat tu.....kalo org x tau mmg terbeli tapi dia charge harga baru

Post Last Edit by tabasco at 29-1-2011 17:05
no la..auntie balik kampung,so malam neh kuar dinner ngan parent  tadi makan k ...
auntie_girl Post at 28-1-2011 23:25

kenny roasters la tapi sedap

rasanya ap tu dia maksudkan refurbished set kot.....mmg ada kat lowyat tu.....kalo org x tau mmg ter ...
an2toncit Post at 29-1-2011 09:56 AM

kalau desktop mmg pernah dengar pasal refurbished set ......tp bukanlah digelar sebagai AP....kalau netbook mmg belum pernah dengar ada set refurbished...

kalau desktop mmg pernah dengar pasal refurbished set ......tp bukanlah digelar sebagai AP....ka ...
medangmru Post at 29-1-2011 18:38

ada...aku penah tanya sorang seller kat plaza imbi nih....ada sebut ap sebab malas nak jawab banyak sangat.....kalo dell nye bole tgk kat http://www1.ap.dell.com/my/en/dfo/df.aspx?refid=df&s=dfo&cs=&~ck=anavml

ni seller dr forum lain

saya nak tanya adakah ramai org/member CG yang berminat dengan Dell notebook (refurbished). Harga yang ditawarkan adalah murah dr harga pasaran iaitu baru.

Cth harga selalu yang ditawarkan untuk processor i3+4gb ram+320gb HDD ialah rm1.5k++ berbanding harga baru ialah hampir-hampir 2k (bergantung pada spec yang lain). tapi selalunya rm1.5k bergantung pada spec lain la..

apapun saya nak terangkan disini apa itu Dell refurbished system = system/notebook yang telah dikembalikan oleh pelanggan yang tidak berpuashati akan notebook tersebut,cth ada masalah dengan hardware dan ingin claim warranty. maka notebook tu akan di collect oleh technical support untuk dihantar ke kilang Dell untuk rework balik system,repair,testing & box seperti baru untuk dijual kembali dengan harga dibawah harga pasaran.

terdapat jugak cancellation system/notebook iaitu notebook itu di"cancel" order oleh pelanggan atas sebab tertentu.notebook ini tidak dibuka lagi atau dgn erti kata tidak dikeluarkan dr kotak lagi.selalunya cancellation notebook mahal sikit dr notebook yang rework td.

sekiranya ada yang berminat boleh la hubungi saya.
prosuder saya buat:
selalunya saya request notebook mengikut harga budget seseorang tu.selalunya rm1.5k la.
selepas itu br saya dpat spec notebook itu & saya bgtau customer spec.sekiranya tak bekenan boleh tolak.(tp takleh la kerap dok buat).
kalu jadi br citer bab payment (nnt update lain).
prefer COD first coz nak bagi org percaya dulu.lokasi penang & kedah (tak la smpi A.star)
warranty 1 year dr Dell

InsyaAllah siang nnt saya try post 1 notebook ngan spec.

anda boleh juga layari website Dell & cari bhgn refurbished @ outlet.

cara nak hubungi boleh PM dahulu. no fon nnt saya update with first post notebook.

ada...aku penah tanya sorang seller kat plaza imbi nih....ada sebut ap sebab malas nak jawab ban ...
an2toncit Post at 29-1-2011 06:54 PM

kalau notebook mmg pernah dengar...tp netbook belum lagi ada refurbished,,

Reply 26# auntie_girl

bg menjawab soalan akak ni, pd pengalaman aku la kat low yatt ni mmg x de peniaga samseng.peniaga cap ah seng ada la

low yatt ni masih terpelihara lg, x mcm petaling street.

kalo setakat tanya2 pastu x beli x de la peniaga low yatt ni nak maki hamun ka hapa.

Reply  auntie_girl

bg menjawab soalan akak ni, pd pengalaman aku la kat low yatt ni mmg x de pen ...
otai_g Post at 29-1-2011 09:37 PM

aku setuju

dr pengunjung tegar Low Yat,....

aik?? ari jumaat malam aritu pun aku gi lowyat
teman member g repair laptop
kat tingkat atas2 tu
smua "hindi" hahaha

Reply 34# Duta lover

ko conform ke hindi tu sbb setau aku kat low yatt bleh kata mmg x de peniaga india.

selalunya tingkat yg atas2 tu adalah peniaga foreign sama ada dr pakistan atau bangladesh.

ko ni mmg jenis skema2 ye otai... =)
kan aku letak quote
" hindi "

tau tak?? tanda tu quote tu cane rupa dia
camni " "

slalu nya kalau org tgk communicate
diorang pun aku buat non verbal sign
guna dua2 belah tangan guna jari telunjuk n jari hantu
untuk buat
sign quote

u noe..to be sarcastic??

its okay...pelajaran umum hari ni dr DL

ni hakak gi kedai mane eh?
macam penah gak pi kedai yg mamat melayu perasan bagus nih...

aku penah gak pi kedai survey2 laptop kat satu booth nih...
booth nih kat tkt atas, dekat ngan all-it-hypermart...
yg jage sume bdk2 melayu...
rege situ mahal 100-200 dari kedai lain...
cakap pong mcm bagus jah...
agak2 la nk sembang pon, igt sume org buta IT ke....
last2 haku gi beli kat sri komputer...

lowyat~~~ hhhuuurrrmmmm

3 4 tahun lepas, zaman2 aku tak reti nak format laptop sendiri, tapi masa tu member punye laptop yang rosak, kene blue screen, kengkonon dengan gigih pergi la lowyat, nak repair...

sekali dia cas dekat 1K, dia ckp motherboard rosak, hard disk rosak, processor dah rosak.... so, member aku pon hantar je la repair sebab takut kene marah dengan family~~~

skang ni, bile aku hadap blue screen tu..... rasa mcm nak cekik2 je apek kat lowyat tu....mentang2 la kami2 ni kurnag pandai bab2 komputer zaman tu... habis dicekik2nya!!!

p/s: bukan semua kedai lowyat menipu, biasa la dah bnyak sangat kedai, persaingan pon kuat, nak cari makan, mcm2 benda la ditipunya... lagi2 kalau pakcik makcik yang pergi, or orang2 yang tak tahu ape2 pasal IT, habis la di"goreng"2 sampai hangus

Rate

1

lowyat~~~ hhhuuurrrmmmm

3 4 tahun lepas, zaman2 aku tak reti nak format laptop sendiri, tapi  ...
kaishi Post at 31-1-2011 09:39 PM

Perghhhhhhhh...sampai 1K tuh...mende yg boleh dibuat tak sampai berapa minit dicas RM1K....cekik darah sungguh....

BTW..bernyawa lagi tak kedai tu kaishi??

Reply 39# medangmru

dah lame aku tak singgah lowyat dah, tapi lepas kejadian, dalam kedai tu masih bernyawa, 2 tahun lepas pon aku pegri masih bernyawa.... cuma cina yang "goreng" member aku tu tak tahu la bernyawa lagi ke tidak

gile mahal kan??? kalau pk2 balik, hangus mcm tu je, nasib baik bukan duit aku