CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: auntie_girl

aduan mengenai peniaga LOWYAT dan cerita berkaitan

Reply  medangmru

dah lame aku tak singgah lowyat dah, tapi lepas kejadian, dalam kedai tu m ...
kaishi Post at 1-2-2011 12:34 PM

Mmg mahal ya amat.....yg sadisnya bila dibgtahu yg rosaknya melibatkan MOBO dan Processor...

Reply 41# medangmru

itulah, zaman2 aku langsung tak tahu pasal benda2 ni,

ini la pentingnye pengetahuan pasal komputer, jangan tahu nak main facebooking je ( zaman tu friendster dengan myspace )..... benda simple pon leh kene tipu kaw2.......

sekarang ni dah tahu,,, jangan harap la nak hantar lowyat, kalau dah betul2 terbakar pon belum tentu la aku nak hantar lowyat, kalau dah terdesak + darurat sangat2 tak jumpe kedai komputer baru aku hantar, setakat blue screen, da boleh repair sendiri

p/s: ade orang gomen kengkonon, PC kene blue screen, panggil vendor, ntah berape la vendor cas, yang peliknya. orang yang call vendor tu, ade degree IT

Reply  medangmru

ini la pentingnye  ...

p/s: ade orang gomen kengkonon, PC kene blue screen, panggil vendor, ntah berape la vendor cas, yang peliknya. orang yang call vendor tu, ade degree IT
kaishi Post at 1-2-2011 12:51 PM

bercerita pasal gomen ni...tingat balik masa kes Audit dulu 2 bijik laptop sampai RM14K kalau x silap......dasyat nyer makan komisen.....laptop biasa2 jer....tp rega puhhhhhhhhhhh

salam olss..terima kasih atas reply2 anda...semoga allah/tuhan berkati kamu semua,amin....

auntie bz gilos  nanti la auntie balas ek

oh ye,company yg auntie complain ni,company melayu.kedai tingkat 2....kalo korang rajin g la cari,dengar apa dia nak kelentong plak

salam olss..terima kasih atas reply2 anda...semoga allah/tuhan berkati kamu semua,amin....

auntie ...
auntie_girl Post at 1-2-2011 03:52 PM

kalau aku gi Loyat nanti...aku try risik2 kedai Meayu ni...

kalau aku gi Loyat nanti...aku try risik2 kedai Meayu ni...
medangmru Post at 2-2-2011 10:31

katanya ada 1 kedai n 3 booth ...company dia start ngan F...nama pompuan

Follow Us
notebook pon ada AP set ka?? agak2 camner la beza dia yek??

menurut pemerhatian i sepanjang 2taon menjual hempon. kebanyakan hempon AP dgn original kalo zaman nokia 3310 tu jelas2 nampak board dia mmg solder pakai tangan ic, perintang, kapasitor suma berselerak tapi function se'tip-top' original.

skang nih bila i teliti pon lebih kuang sama... function tetap se'tip-top' yg ori tapi cat body ngan nombor2 keypad, guna 3bulan (heavy use) suma padam.

maybe diorang (pengilang AP set) dpt sparepart2 secara berasingan kendian dipasang dan di'packing' semula berbanding pengilang ori semua proses (buat, pasang dan bungkus) dlm 1 kilang.

ada sesapa tau pasal laptop AP set nih? mintak tolong eksplen.

Rate

1

takut la nk beli situ...ntah ar

aku x rasa peniaga2 kat Loyat je wat mende ni ( tp peluang yg bagus sbb mmg ramai bebeno pengunjung kat sini ) ...kedai2 biasa...kedai2 kecik merata tempat pun konpem ada gak kan.....cuma kat Loyat ni terserlah sbb ramai customer....yg kene pun konpem ramai gak...

katanya ada 1 kedai n 3 booth ...company dia start ngan F...nama pompuan
auntie_girl Post at 2-2-2011 11:09 AM

akan ku carik nanti Auntie...

kelakar la..pernah gak forummer LYN buat thread lebih kurang macam thread ni kat LYN sana..

mesti dia pegi kedai yg sama dgn yg auntie_girl pegi ni..

kelakar la..pernah gak forummer LYN buat thread lebih kurang macam thread ni kat LYN sana..

...
budingyun Post at 5-2-2011 16:01

really?{:1_126:}
am not da 1st one?

or should i say am not d only 1?

Reply 52# auntie_girl

rasanya ramai kot yang kena..bangsa sendiri pulak tu..
better deal dengan bangsa lain..lagi jujur kalau bab2 meniaga..

Reply  auntie_girl

rasanya ramai kot yang kena..bangsa sendiri pulak tu..
better deal dengan  ...
budingyun Post at 5-2-2011 16:21

propa je lebih..kunun nak tolong bangsa sendiri
dia hengat,auntie neh baru kuar hutan kot..even gadget or PC sume neh bukan my field,tapi takkan la dia pk auntie bengap sangat kot...

Reply  medangmru

ini la pentingnye  ...
kaishi Post at 1-2-2011 12:51

gomen panggil vendor bukan apa, kebanyakkan brg2 mcm nie bagi gomen senang kalo diorg guna vendor. rosak vendor yg repair bagai alasannya ade warranty. lagi satu cara gomen buang duit rakyat pun mcm tu juga. patut boleh repair tapi lupuskan ajer.

yg aku rasa nak naik angin nih, kebanyakkan pc contohnya yg digunakan oleh kerajaan ni aku rasa kalo one set nih dlm lebih 1k lebih jer..tapi beli yg mahal2 yg branded tapi pakainya untuk menaip jer. langsung x pandai nak menggunakan teknologi tu pada tahap sepatutnya. tu yg jadinya org yg jual tu makan lebih alasan sbb berjenama tapi kualitinya lebih kurang jer.

Rate

1

Aku pun dah alami kejadian serupa ini masa nak beli netbook april 2010 lepas, siap dah bawa duit tunai memang nak beli hari tu juga di Lowyat. Tapi disebabkan lidah bercabang peniaga yang ada di dalam tu buat aku jadi tak yakin, sekejap ada set AP sekejap ORI dah macam telefon bimbit pula ada AP dan Zitron. Sebab pening sangat nak pilih aku akhirnya ke Harvey Norman, terus beli netbook jenama Toshiba harga dalam 1299 ringgit atom N450 selesai masalah aku. Ada pilihan tambah 2 tahun extended warranty perlu tambah 100 ringgi macam tu kalau nak, tapi itu setakat pilihan saja dan kita boleh tolak. Selain warranty terjamin dia beri 1 tetikus dan headphone yang harganya 40 ringgit secara percuma.

Rate

1

Beli je DELL online segar dari ladang lagik

* betul ke kalu beli DELL kita menyumbang kepada kaum 'Yahu..'?

hurm..dilema jugak pasal barang2 kat LY ni. tapikan, kalo kat LY pun dah cenggini, boleh diharap ke barang2 dekat PC Fair tu ek?hmy3:

Dulu memang ada, HP memang ada keluarkan amaran pasal Komputer riba "AP". Model ini memang milik HP tapi bukan untuk pasaran malaysia. Akak TT hantar mesej kat saya, pasal saya kerja part time dkt low yat dah lama, dekat 4 tahun. Saya pergi siasat.

Kalau nak beli kat low yat, jangan beli kat kedai yang tepi-tepi jalan ni, beli di kedai yang ada jenama seperti ALL it Hypermarket, thundermatch.