CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crystal 123

kursus apa paling byk menghasilkan unemployed graduates

Originally posted by dOyOk at 2004-1-7 03:01 AM:
oakley_konatchi

Registered : 6-9-2002
ermz..........................

rasanyer la....kursus yang paling tak guner...dan standard cikai.... kursus agama dan yang berkaitan deng ...

Doyok..aku pun bengang gak macam ko memula bila baca posting tue....hih.....:agr::agr::agr:
tapi bila dengaq gaban wat lawak..teruih sejuk skit......

tak tau la aku

salam

...pernah tak terfikir ini semua masalah kementerian tenaga manusiai kat m'sia
..sepatutya merekalah yg berikan pedoman buat semua UNI kat m'sia utk offer courses..bukannya hanya menyenaraikan courses lapuk!!

..kenalah berganding bahu dgn semua kementerian especiially sains dan teknologi...apa mereka punya plan utk m'sia barulah UNI boleh buat perubahan pada courses offered...

nie..nak salahkan semua students..salah ambil course lah...

p/s..saya prefer bebudak nie ambil science stream tapi general saja

BuDAk^_^CuTE This user has been deleted
aku rasa baik ko ambik degree yg right after graduates,kena mandatory keje ngan kerajaan.....cth pharmacy,diet,medic.....mmg sakit kepala dibuatnya tapi berbaloi.......gaji keje ngan kerajaan mmgle sikit tapi oklah nak sara hidup

misled_youth This user has been deleted
It's not the kursus, but the student and the administration.

errr, nak tumpang pendapat gak...sebenarnye permintaan dlm dunia keje ni terpulang pada zaman jugak kot...tgk ler, dulu masa tgh kecoh giler pasal IT la ICT la, byk giler aa keje masa tu...tapi skrg, tgk, zaman biotech plak sampai...so dh rezeki bebudak pure science/applied science plak yg slama ni mmg susah giler nak dpt keje....cam aku ler...hehehe...so, pandai2 aa pilih kos ikut permintaan zaman akan dtg (bila ko agak2 abih blajo tu nanti)....adios..

Follow Us
Ya betull....sesiapa yg nak makan gaji tu, bila pilih kursus kenalah  tengok pada permintaan semasa....apa yg paling dikehendaki oleh pasaran....jgn pakai redah je nanti kalau dah separuh jalan dah takleh nak berpatah-balik lagi dah...kan dah rugi masa...jadi pihan tu mestilah tepat.

Originally posted by RonanK at 5-5-2003 12:39 AM:
hurm.. for diploma students, i'd say IT..

surprisingly. cuz since banyak universiti kat malaysia ni offer degree courses in IT, most of diploma holders especially fresh grads terkapai kapai car ...

Yup.. a lot of my friends are IT Diploma holders and all of them are unemployed ....

a lot of jobs that i have seen are Sales Representives, Sales and Sales , Sales......

Dan perlu diingat yg kebanyakkan co tak advertise jawatan kosong dekat public. Kalau ada kosong dia cuma umumkan dlm co je....mcm co aku...heheheheh;)

monster This user has been deleted
Rezeki ada di mana2..
tak rugi kite menuntut ilmu..
sekurang2 nya berkembang sikit cara berfikir...

kenapa plak ada yg kata cikai blajar course agama?
aku tk paham betul lah
itu kn minat masing2
apa salahnya org nk mendalami ilmu agama
aku pon klau bleh nnt bila ada anak, aku nk anak
aku blajar agama setinggi2nya
tentang punca rezeki dia..aku rasa berlambak option
plg jelas bleh buat duit berniaga
yg penting usaha mesti ada

aku setuju dgn pendapat monster...apasal pandang lekeh ilmu agama ? bkn tu ke bekalan ke akhirat ? krg2 leh ajar anak2 dia or anak jiran ngaji..ilmu dpt sampai ke liang lahad..bg aku...kos tu yg susah dpt keje no komen la...bergantung kpd org nyer rezeki le...ada tu tak blaja tinggi2 pun mampu dpt income ribu sebulan banding yg grad tp keje mcm kuli batak

Diaorang tu tak tengok lagi....ust2 yg ada pengetahuan agama ni bila buat ceramah...'masyuk' beb....tengok imam sembahyang terawih dah leh....ada masjid sanggup upah tahfiz dari arab lagi utk jd imam tarawih...

saham dunia dapat saham akhirat jugak dapat....

Jejaka-Romantis This user has been deleted
Originally posted by yellow belmont at 2003-5-6 04:16 PM:
[color=blue:2e8fa773c8]seingat aku..menurut statistik yg dikeluarkan dlm Buletin Utama tidak lama dahulu..siswazah mengangur paling banyak dr kursus sastera..selain tu kursus perniagaan pun menyumb ...

jadi usahawan lagi bagus:stp::cak:

nak carik 'lobang' tu yg susah tu...

Originally posted by jofizo at 10-3-2004 12:30 PM:
Dan perlu diingat yg kebanyakkan co tak advertise jawatan kosong dekat public. Kalau ada kosong dia cuma umumkan dlm co je....mcm co aku...heheheheh;)

ahaks...abihtu, kenen2kan la kat aku kalo ade keje kosong kat opis ko ek...;)

aku nak tambah skit lagik...rasanye bukan kursus saje yg jadik faktor takde keje ni..tapi sikap job seekers sendiri & faktor tmpt keje...ade yg taknak pi carik keje selain dari kat tmpt sendiri...nak dekat2 rumahje...mmg la kalo ikutkan sume org nak senang ..tapi bak kata orang, bersusah2 dulu bersenang2 kemudian...carik la keje kat mane2 dulu pun, gain experince sebanyak mungkin...toksah la pk betapa susah nak carik tmpt tinggal/transport, nak seribu daya taknak seribu dalih kan...tp tempat tu pun bio la logik akal skit, jgn la sampai lautan aapi aku kena harungi, gunung ganang harus kudaki..& biar la bley saving jugak skit duit gaji kite tu...kalo duit gaji abih buat tambang bas/lrt je tiap2 bulan pun tak guna gak..so, pandai2 la nak idup kan..ahaks kata2 ni utk aku jugak, yg tak dpt2 keje lagik ni, dh kena set up balik mind ni.. slamat carik keje...utk kengkawan seperjuangan..ahaks..adios

yg penting.. jgn kita lupakan kewajipan menuntut ilmu....

Originally posted by th3_3nDLess at 13-3-2004 01:07 PM:

ahaks...abihtu, kenen2kan la kat aku kalo ade keje kosong kat opis ko ek...;)

No hal punya...

Originally posted by th3_3nDLess at 13-3-2004 01:27 PM:
aku nak tambah skit lagik...rasanye bukan kursus saje yg jadik faktor takde keje ni..tapi sikap job seekers sendiri & faktor tmpt keje...ade yg taknak pi carik keje selain dari kat tmpt sendiri ...

Tertinggal satu perkara...kdg2 dah dapat kerja kat tempat lain tapi mak bapak pulak tak bagi pergi....maklumlah tak pernah berpisah ngan anak2...tambah anak kesayangan.....:jeler:

Originally posted by jofizo at 16-3-2004 06:52 PM:

Tertinggal satu perkara...kdg2 dah dapat kerja kat tempat lain tapi mak bapak pulak tak bagi pergi....maklumlah tak pernah berpisah ngan anak2...tambah anak kesayangan.....:jeler:

kehkehkeh...cam ko punye pengalaman je....ahaks...