CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

Kisah Nik Aziz...

tak dak maknanya aku nak sentap ngan hang...dalam Islam mana ada golongan hina dan yang golongan mulia macam hang boleh menghina...tak taw la kot TGNA hang bagi Pas kat hang boleh hina dan maenjatuhkan maruah org...hang nih sapa hah??? taraf Imam ka wali Allah dapat wahyu dari mana boleh hina org sesuka hati hang yang tak setuju pendapat ngan hang....nabi yang diangkat menjadi kekasih Allah pon tak pernah nak hina umat dia...hang ngan TGNA hang sapa??? boleh pakai lebai ngan serban boh jubah ckit dah mulia....solat tungging terbalik boleh hina org??? nabi berdakwah mcm tu ka?? Islam cara hang tuh nmpk indah ka??? boleh dijadikan contoh....

golongan hina yang hang kata tuh...hang yang bahagi...bukan dari sunnah nabi atau Al-quran...ibadat hang tuh dah comfirm ka Allah terima hah lobai?? DS najib lak hang taw mn ibadat dia tak diterima??? TGNA hang tuh hang dah taw ibadat dia Allah terima dan golongan mulia sgt??? semua yang sokong Umno tuh bagi hang golongan yang patut dihina ka?? jawab sat....lepas hang jawab nih...mizzluna Post at 27-2-2011 08:24

Orang yang HINA adalah golongan yang munafik... depa MULIA ke? dan orang yang hina juga adalah orang yang diMurkai Allah bila mana mereka menyekutukan Allah dengan sesuatu yang lain... Masyallah...

Allah dah Beri contoh dalam Al-Quran antara golongan2 yang ibadat mereka tidak diterima... takkan tak belajar kot? Praktikkan Ilmu Islam tu.. Insyallah Allah akan Beri petunjuk dan hidayah...

Tambah sikit lagi.. antara golongan orang yang Hina adalah.. Menyekutukan Allah dan penyokongnya, Pengamal Rasuah dan orang yang menyokongnya, Pemakan Harta Anak Yatim dan orang yang menyokongnya, Penyeleweng Amanah yang diberi dan orang yang menyokongnya, Peminum arak, Penzina, Pembunuh, Pemfitnah, Penindas, Penzalim, Anak Derhaka dll yang seaktu dengannya... (Perbuatan yang mungkar)...

Adakah anda tergolong dalam perbuatan tersebut?

aku tak terasa...tapi aku cuma balas balik apa yang hang kata kat aku...

nih pujian ka me ...
mizzluna Post at 27-2-2011 08:30

Terpulang... kalau rasa terhina... atau terpuji.. ikut cita rasa memasing...

Marah nampak... baru kena hina (kononnya) dah sentap... tapi sokong Pemimpin yang menghina ULAMA BESAR ISLAM... tak rasa apa2 ke?

orang tua nyanyuk gila kuasa yang menongkat langit selama 20 tahun tuh sudah tidak relevan lagi dala ...
penyangkut_baju Post at 27-2-2011 13:46

Beliau nak meletakkan jawatan.. tapi rakyat tak bagi... sebab beliau tak makan harta rakyat, tak makan rasuah, tak menyeleweng, tak menyekutukan Allah etc...

Orang yang HINA adalah golongan yang munafik... depa MULIA ke? dan orang yang hina juga adalah o ...
alhaj72 Post at 27-2-2011 14:11

tuduh org munafik tuh org mulia ker??? iskk..payah laa klu dah buta hati ngan buta pewot...boleh tuduh orang dan jatuh hukum kat org...lantak hang lah lobai...hang dakwah la cara hina hang tuh....yang aku taw org umno solat dan amal ibadat cuma untuk Allah swt dibawah pentadbiran umno...hang nak memuliakan  TGNA hang nak puji sampai org tua tuh pi ke langit ke tujuh pon ada aku kesah...

ibadat dan amalan sesorang Allah yang tentukan, syirik ka munafik ka Allah yang tentukan...ikut suka hang la lobai...tapi aku taw hang ikut ajaran TGNA hang sbb tuh hang boleh hina org sbb ajaran nabi Muhammad saw tak pernah suruh berdakwah cara menghina org...ikut suka hang la ngan TGNA hang...lantak hang la...hina la hang selagi hang dok bernafas...jgn mati tgh hina org lak...takut tak sempat nak minta maaf...oooopppss apa hang kesahkan hang org mulia...hina jer sesapa hang nak hina...hidup la hang ngan menghina orang...berkat hidup ang....msuk syurga bulat2...

klu hang baca surah yassin ayat yang ke 67- 68 ada mengatakan

(kekuatan akal fikiran mereka juga tidaksihat) dan kalau Kami kehendaki, Kami berkuasa mengubah keadaan jasmani mereka (menjadi kaku dan beku) ditempat mereka yang berada padanya; maka dengan itu, mereka tidak dapat mara kehadapan dan juga tidat dapat undur ke belakang. (67)

dan (hendaklah diingat bahawa) sesiapa yang Kami panjangkan umurnya, Kami baliklah kembali kejadiannya (kepada keadaan serba lemah); (hakikat ini memang jelas) maka mengapa kamu tidak mahu memikirkannya?(68)

nih untuk TGNA hang yang tak mahu letak jawatan disebabkan gila kuasa bukan sebab nak perjuangkan Islam...

klu ang nak meletakkan taraf org Umno pon letak laa...bawah tapak kaki ka tumit ka ikut suka hang...sbb mati esok hang pon tak taw hang duduk dalam syurga ka neraka??? hang nak hina nak tuduh org munafik terserah hang...hidup mati hang pon hang tak taw bila...so selagi hang hidup nih bekalan hang dah elok buat amal ibadat semua tetapi tetiba hang ada menyakitkan hati seorang Islam yang lain yang hang tak pernah kenal yang hang tuduh munafik...(seorang ja) hang agak lepas ker hang nak masuk syurga??? eh hang tak kata seorang kan...hang tuduh org yang sokong mno tuh munafik kan??? huhh banyak tuh...datuk aku yang dah arwah dah pon sokong Umno tuh pon hang kata munafik..mati dalam keadaan berwudhuk nak solat subuh...hang tuduh munafik kan...so hang jawab lah depan Allah swt nanti.... masyaAllah..

celah mana rakyat kelantan x bagi TGNA letak jawatan? ...ade wat demo ke?

Follow Us
celah mana rakyat kelantan x bagi TGNA letak jawatan? ...ade wat demo ke?
hafiz18 Post at 27-2-2011 16:12

Tak payah buat demo bro... nak buat apa... Kelantan diPerintah oleh PAS... ko tengok macam kat Selangor laa bro... macam mana Parti Pembangkang berdemo mengheret kepala Lembu siap pijak2 lagi...

Reply 527# alhaj72

langsung aku rasa tak tergugat ngan pendapat ko alhaj..........
info ko kosong beb.......langsung tak leh nak lawan.................
belajar lagi bro...........................................................................

Reply 528# donbotak

Aku pun langsung tak rasa tergugat dengan hujah ko.. sekali aku tunjuk gambo Najib... senyap je bro?

Perbuatan menyerupai perbuatan SYIRIK... dah ada FATWA sejak 1987.. tetapi tetap langgar...

Reply 529# alhaj72

bangang siot!!!!!!!!!!!!!!!!

itu simboliklah......................takder kene mengena ngan akidah bro.......

kalau lu belajar agama lebih sikit! kau mesti faham maksud aku!!!!

itu sebagai menunjukkan penghormatan...tanda menunjukkan penghormatan kepada tentera2 kita yg berkoban demi negara.....bukannya sebagai alat penyembahan!!!!

tiada unsur2 syirik pun kat situ!
allah lihat pada hati manusia, dia tahu siapa yg sembah dia! dan siapa yg tak sembah dia!

tolong jawap.....jgn keliru2 lagi ekkkk

Tahun  1963  -  Seleweng maksud ayat 28 surah aali-Imran dengan mengatakan “Orang Islam yang bekerjasama dengan kafir memerintah negara menjadi kafir”. Hukum ini dibentang dalam kertas putih Kerajaan Malaysia pada 8hb Nov 1984 m/s 8. Tetapi apabila Pas dapat faedah politik dengan bekerjasama dengan DAP (1999) maka Pas keluarkan hokum baru bahawa ianya mengikut contoh Nabi.

ini bukan isu baru bro! bukti yg pas ni dah sesat dari dulu lagi! bukan sekarang bro!!!!!

gambar bangang nak lawan ngan hujan quran!!!! bodoh!!!!!

Reply  donbotak

Aku pun langsung tak rasa tergugat dengan hujah ko.. sekali aku tunjuk gambo Naj ...
alhaj72 Post at 28-2-2011 01:08
sedangkan air kunin pun dianggap 'harus' bagi pemimpin umno
apa la sangat sekadar letak2 bunga tu

ini bukan isu baru bro! bukti yg pas ni dah sesat dari dulu lagi! bukan sekarang bro!!!!!
donbotak Post at 28-2-2011 02:38

apa pas ni agama baru ka?

Reply  alhaj72

itu simboliklah......................takder ...
donbotak Post at 28-2-2011 02:35

ekekeke... Don,
langau hijau Pas sekoq ni perasan bile kite tak layan posting bodo die..  kunun kerana kite tak leh jawap..
kunun posting die abeh terer dah..

ekekeke... Don,
langau hijau Pas sekoq ni perasan bile kite tak layan posting bodo die..  kunun k ...
Al Lebam Post at 28-2-2011 07:30

gambar tu jer la dok wat modal....gambar anuar dok hangguk depan mayat beng hock tuh tak tayang lak....langau nih habis sgt ngeng..ngeg kat najis ja...mn da dok kat taman bunga langau mcm nih....

ape bukti rakyat kelantan x nk nik aziz letak jawatan? ade wat survey ke?

itu simboliklah......................takder kene mengena ngan akidah bro.......

kalau lu belajar agama lebih sikit! kau mesti faham maksud aku!!!!

itu sebagai menunjukkan penghormatan...tanda menunjukkan penghormatan kepada tentera2 kita yg berkoban demi negara.....bukannya sebagai alat penyembahan!!!!

tiada unsur2 syirik pun kat situ!
allah lihat pada hati manusia, dia tahu siapa yg sembah dia! dan siapa yg tak sembah dia!

tolong jawap.....jgn keliru2 lagi ekkkk
donbotak Post at 28-2-2011 02:35

Ooooo.. patut laarrrr Don Botak boleh terima perbuatan menyekutukan Allah sebegini... sampaikan FATWA pun diTOLAK tepi yee Don Botak???
Apalaa bangang ko ni Don Botak... kalau pendapat TGNA tak apa laa ko boleh tolak sebab itu cuma pendapat... ni FATWA Kebangsaan pun ko tolak tepi... haru biru ni Don Botak???

Langau? langau pun langau laaa... apa aku kesah.. ada rasa terhina?? Tentu tidak... (kalau Mizzluna tu... mesti sentap punya laa) janji aku tak menyokong Pemimpin yang menyukutukan Allah dan melanggar FATWA...

ekekeke... Don,
langau hijau Pas sekoq ni perasan bile kite tak layan posting bodo die..  kunun kerana kite tak leh jawap..
kunun posting die abeh terer dah..
Al Lebam Post at 28-2-2011 07:30

elehhh Al-Lebam... kalau Don Botak tak jawab... masih terkelu dan terkedu lidah tu.. ye tak Al-Lebam...
Ada perbuatan tu dikategorikan sebagai simbolik.. sedangkan FATWA menghukumkan menyerupai perbuatan SYIRIK dan boleh jatuh SYIRIK...

Kalau perbuatan SYIRIK (dosa yang tak diampunkan Allah) pun dikatakan sebagai tidak bersalah sebab simbolik.. apalah sangat kan kalau perbuatan merasuah, seleweng, pecah amanah, zina, minum arak dan segala yang mungkar tu yee Don Botak dan Al-Lebam?