CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zul_khaleeda

Beijing Part 3

Close [Copy link]
Reply  up4anything

camne bleh contact TA tuh?
marwang Post at 4-2-2011 22:53

nanti i PM u yek Marwang.. Tour Agent / Tour Leader tu biasa biasa bawak i pergi jalan2 nih.. so far dah banyak kali guna dia.. dan service dia pun bagus..

nak tanya2 otai2 pasal beijing...

kt bawah ni itinerary yg diberi TA...boleh sesapa komen skit...

7D5N (muslim package - Beijing Old & New)
D1 : KL - Beijing

D2: Summer Palace; Panda Zoo; New Century Tower Sq (photo session); Pearl Center; Nuijie & Nuijie Mosque (solat); Acrobatic Show

D3: Tian An Men Sq; Forbidden City; Madian Mosque (solat); Chinese Herbal Medicine Center; Wangfujing Donghuamen night market

D4 : Great Wall of China; Jade & Crystal Center; Medical Cream Center; Xiu Shui Market; Hard Rock Cafe;

D5 : Olympic Beijing Stadium; Water Cube; Jewelry City; Famous Silk Factory; Chaoyoungmen Mosque (solat) ; The Place Center Point (photo session) ; Qianmen Ancient Culture walking street; Sanlitun Yashow market;

D6 : free and easy

D7 : Beijing-KL

nak tanya2 otai2 pasal beijing...

kt bawah ni itinerary yg diberi TA...boleh sesapa komen skit. ...
burung_pungguk Post at 5-2-2011 11:19

saya tak otai tapi baru balik ikut macam itinerary tu okey sebab ada last day tuk free and easy.. yashow market tu agak mahal nak bargain.. kalau boleh cari masa pergi silk market (bukan silk store gov punya tempat yek) saya rasa kat sini handbag super gred A lagi kualiti dan murah dari yashow market..

Hong Qiaw shopping mall

Wangfujing Donghuamen night market tu semua benda high end product macam boutique zara, coach.. tapi harga handbag original di beijing lagi mahal dari malaysia...

THE PLACE pun tempat high end boutique.. cuma kalau waktu malam memang menarik dengan cahaya lazer di siling bangunan

Sanlitun Yashow market ada dua section.. north dan west.. kalau yang heaven bagi golongan bawahan macam saya nih sure suka pergi yang west section.. tapi nak menawar tu yang susah sikit kat sini..agak liat nak terima offer kita..

saya dalam proses menyiapkan posting tentang shopping di beijing.. maybe esok baru habis semua.. sementara itu enjoy surf the net tentang subway dan interesting place yek

Reply 43# up4anything

terima kasih banyak2 diatas ilmu yg diberi ...sgt2 membantu...nawaitu utama bkn la nk sopping sgt...lebih kpd melawat dan melihat2 negara org...kalo sopping just sobinier utk famili member & kwn2 jer...

kalo ada pertanyaan lain njt sy usulkan yer...tqs alot again..

Reply 43# up4anything

up4anything,
nak tanya lagi : kiranya semua tempat wajib pergi kt Beijing ada la dalam itinerary tu ye???

kalo tak der , apa yg  miss yer?

Reply  up4anything

up4anything,
nak tanya lagi : kiranya semua tempat wajib pergi kt Beijing ...
burung_pungguk Post at 5-2-2011 16:09

rasanyer semua dah cover.. tapi kalau pergi time winter peluang nak main ski tak leh lepas.. kalau nak main ski kat negara omputeh tu a bit expensive,, kat sini murah jer.. tapi jangan pergi resort yang ski buatan tu.. ski world tu tak best.. ada salji yang original nyer.. cuba tanya tour guide..

Follow Us
Reply 46# up4anything

tqs again...dah baca blog akak...teruja...tetiba rasa nk fly la ni gak ke Beijing...hehehe

snow dan ski tu xkisah sgt sbb dh penah rasa sebelum ni...

Reply 46# up4anything

akak nak tanya tengok blog up ada yang tempat up x pergi mcm acorobatik tu then up jln sendiri sapa pula jadi TG up.

Cici nk tanya la.TA cici bg tempat shopping ni.ok x shopping sini?murah ke?

1-Silk Store
2-HRC
3-Wng Fu Jing shopping street and Night Food Market
4-Muslim Super Market
5-Jewelry Shop
6-Ya Xiu Market and Tia Ya Hong Qiao Market

Ok ke tempat2 tu?eerkkk

Reply  up4anything

akak nak tanya tengok blog up ada yang tempat up x pergi mcm acorobatik ...
akak89 Post at 6-2-2011 16:42

jalan sendiri kak berpandukan research dari internet dan map subway.. kat sini tak leh nak tanya orang tepi jalan sebab dorang  tak tahu berbahasa inggeris.. prepare for worse nama hotel dalam chinese character wording dan install application basic word dalam chinese kat dalam iphone..kalau word in chinese tu saya compile dalam buku diary dan bawak merata2 tapi alhamdulillah tak payah guna semua tu..cuma berpandukan subway station sahaja.. ada jugak saya print gambar bangunan tempat saya nak pergi in case kalau saya nak cari building tu..

Cici nk tanya la.TA cici bg tempat shopping ni.ok x shopping sini?murah ke?

1-Silk Store
2-HRC
...
cicicumel Post at 6-2-2011 19:32

1) Silk Store- Wajib pergi gov shop.. barang dia mahal..fixed price tapi kalau minat apa salahnyer (kalau silk market memang murah sebab boleh tawar dan barang fake banyak)
2) HRC sini lebih mahal dari kat Japan.. kat sana leh dapat selai T-Shirt ngan harga RM30 (leather  wording) tapi kat sini RM90 T shirt paling murah kat sini RM60 tapi rupa bodoh jer..
3) Wang Fu Jing Shopping street banyak boutique branded cuba surf tengok gambar di internet.. tapi cantik viewnyer di waktu malam
4) muslim super market tak pernah pergi... tak tahu macam mana
5)Jewelery shop tu yang operated by Malaysian kononnya kan..? macam hampeh... tapi kalau minat ngan white gold boleh lah beli.. bargain sikit..
6)Ya Xiu Market  barang murah tapi kena kuat bargain orang pun ramai jugak.. saya lebih prefer di Silk Market and  for Tia Ya Hong Qiao Market lebih kepada electronic seperti camera,PSP, telephone dan ada juga jual baju dan handbag tapi saya rasa quality hand bag tak seperti quality super A di Ya Xiu (sebutan YaShaw) Market dan silk Market (ingat harga bukak memang mengarut selalu cara saya ialah saya mintak barang tu yang quality export dan baik nyer dan saya bagi price saya.. saya tak tanya berapa dia letak.. kalau tak boleh saya up kan sikit sampai saya rasa saya mampu bayar or worth to buy.. kalau dah dapat jangan tukar2 mintak hak baru nanti dia tukar yang lower grade nyer...)

Kalau ada kawan2 forumer ada pendapat lain boleh citer serba sedikit... tapi semua tempat shopping nih subjective ada yang minat tempat A dan ada yang minat tempat B.. tapi saya suka semua tempat shopping yang murah..kekekekekek

Reply 51# up4anything

o thanks...
tu la..ralat sgt sebab dlm itinerary kami xde SILK MARKET...yg ada Yashiow JER...cmne nih...boleh request ke?hihi..

satu lagi baca part2/1 Bejing rata2 yg g guna TA...dekat Bird Nest Stadium/olympic park tu..xleh masuk erk?katanya bas hanya parking 1km jer dr stadium....bosannye mcm tu..nak masuk dalam nak amik pic2 kat stadium tu!

Reply  up4anything

o thanks...
tu la..ralat sgt sebab dlm itinerary kami xde SILK MARKET...y ...
cicicumel Post at 7-2-2011 01:06

sebenarnya boleh jer TA tu g parking kat area stadium tu.. tapi kalau tak cukup masa dorang just parking jauh dan amik gambar dari jauh.. kalau nak masuk dalam stadium kene bayar 50 yuan.. kalau nak jalan sendiri malam2 pun okey..lagi cantik.. kalau winter cube stadium tu beku air dia.. warna biru jer...

kalau nak naik subway cari subway line 10 dan turun/ tukar di beitucheng station dan tukar ke Subway line 8 and get off kat olympic park (olympic green) kalau dah turun kat situ sebenarnya dah berada di olympic park free to public tapi kalau nak masuk dalam stadium jer kena bayar.. get ready subway maps yang mudah nak baca yek.. apa2 pun ke mena kita pergi kena bagi tahu TG or tour leader.. takut jugak apa2 jadi.. tapi bandar beijing insya-Allah safe untuk orang awam.. nak bergambar banyak mana pun tak per.. tak ada orang nak larang .. subway last sekali bertolak dari forest park ke line 10 pukul 10.26pm.. jangan sampai tertinggal subway.. tambang 2 yuan sehala kemana2 sahaja station/line..

Salam all,

Saya baru balik dari Beijing semalam..kebas montot 6 jam dlm flt.

Memandangkan saya pergi cuti CNY jadi kedai2 soping semua tak dibuka...cuma saya lalu saja..jadi tak dapatla nak soping..huhu..memang frust gila.
Jadi saya nasihat kepada sesapa yg nak bersoping masa CNY memang tak sesuai.
Memandangkan saya ada masa lagi ke Shenzen...sejuk sikit ati...
Saya bermalam di Long Ding Hua hotel untuk 3 hari dan hari ke 4 saya bermalam di Tianjin
di hotel Jin Ma Tianjin.

Reply 54# zul_khaleeda

k.khaleeda, welkam bek...
aisehh, mesti terkilan sesangat tak dapat shopping .... takpe takpe, nanti balas dendam kat shenzen plak....
nanti share2 gambar ehh....

Reply 54# zul_khaleeda

kesiannyer..
sama kes cm kwn saya tahun lepas..g masa CNY gak...
duit tak habes pon..yela smua dah tanggung masa bayar kat TA..
duit bw byk2 nak shopping tp kedai/market tutup

Reply 54# zul_khaleeda

La sadisnyer .. memang silap timing pergi CNY yek.. masa saya pergi hari tu memang minggu last dorang kerja lepas  dorang akan bercuti panjang sempena CNY.. risau gak dorang semua tutup kedai awal..sib baik ada yang bukak lagi tapi mood dorang memang nak bercuti dah.. bandar beijing pun sunyi jer.. kalau CNY lagi sunyi yek...

Reply  zul_khaleeda

k.khaleeda, welkam bek...
aisehh, mesti terkilan sesangat tak dapat shoppin ...
azradiza Post at 7-2-2011 08:52

terkilan tu memangla tapi saya hanya nak cari boot n winter coat dan kiriman gepren (longjohn).
untuk persiapan saya gi Koye nanti...masa habis kat gomen place je..duit pun kluar hanya kat tempat2 yg TG bawa.
tapi byk tempatlah terlepas dari kena pow..memandangkan saya berdua saja jadi takleh nak lari kemana..tapi ada tempat2 tu kami keraskan hat tak mahu beli...ada gak tempat2 yang kantoi mcm kat pearl market tu..

so, sesapa yg pernah guna kosmetik pearl tu..kalau nak stock saya ada beli lebih..

Reply  zul_khaleeda

kesiannyer..
sama kes cm kwn saya tahun lepas..g masa CNY gak...
duit tak  ...
nashrudean Post at 7-2-2011 09:12

Jalan di Beijing pun lengang macam kita hari raya kat KL..sehari dua tu lengang...masuk hari ke tiga...jalan jem n penuh sesak..lepas tu jalan raya dia tak da tanda garisan putih, so keta keluar masuk ikut suka ati..hehe

Reply  zul_khaleeda

La sadisnyer .. memang silap timing pergi CNY yek.. masa saya pergi ha ...
up4anything Post at 7-2-2011 09:23

ha..aaa..duit byk bawa balik...tapi takpa nak habiskan kat lg satu tempat..hehe