CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: icayen

ape tanda2 baby tak sesuai ngan susu diaorg..

Reply 19# icayen

mungkin kena banyak sesi mengepam...++ makan benda2 yg banyak kan susu...

idak le ckp soh bg bby 2 bulan susu kmbing....cumanya citer pasal anak sepupu, dia dah 3 tahun ..masa bby mak dia bg susu bdn....rasanya TT kene tau anak alergik apa dlm susu bru bleh cari penyelesaiannya......buat masa ni bg susu badan jer la...try makan jantung pisang InsyaAllah air susu byk, TT pun kene jaga makan, perut kene sentiasa kenyang sbb susukan bby kembar

biasanya klu susu2 mahal ni kdg2 ada baby yg x tahan... n ikut experience oren la... lps jumpe doc. dia sarankan suruh tkr susu yg rege average je.. tak murah x mahal... dulu anak oren yg first minum enfalac...asyik berak keras jer... lps tkr dutch lady ok... heheh  safe ckit duit susu.. anak yg second n try gak enfalac..tp mcm x nk sgt..tkr ke frisolac br dia nk... kecik2 dah pandai memilih..

Reply 23# orinaoren

frisolac tu susu lembu ke??sbb sekrg cam baru notice bile baby mnnum susu lmbu abis ruam2 kat muka..pastu try susu Isomil ruam tak naik tp diaorg cam x suka..asik mnum x abis je..

Reply 24# icayen

syoknya dapat twin.. maybe susu xserasi dgn anak. lg satu bl bli susu baru, kt sbg mom try amik sdkt ltk kat lidah kita.. manis ke tak.. sbb hr tu, i tukar susu ******,baby i mcm suka. tp  banyak semut dekat2 dgn tin susu. so, after that baru i found out susu tu manis. Lepas habis 1 tin kecik tu, i tukar balik pd enfalac a+.

antara tanda susu tak sesuai macam naik rash, baby muntah kerap sangat & poo poo dia keras..dulu anak saya pon penah alami, tapi once switch to mamil gold terus okay sbb bahan dalam susu MG tu ada function melawaskan pembuangan anak kita

Follow Us
antara tanda susu tak sesuai macam naik rash, baby muntah kerap sangat & poo poo dia keras..dulu ana ...
yatekhram Post at 15-6-2011 11:38

just wondering... mcm mane ek bahan dlm susu MG tu boleh melawaskan pembuangan???

sebab ada kandungan oligosaccharide yang berfungsi utk lembutkan stools anak kita & jugaak kuatkan imun sistem

apa kata mummy D refer to dumex careline, kat situ ada banyak info tentang pemilihan susu yang sesuai..

Maaf yer saya menyampuk, saya baru tukar susu kepada Mamil Gold langkah 3, sebab baby dah nak masuk setahun 25Jan ni. Nampak gayanya dia ok jer minum susu tu , cuma bila dia muntah baunya Ya Allah busuk dan masam nya aduhai...Nak tanay pengalaman forumers2 mmg minum susu MG ni ker yg membuatkan muntah bby berbau? Sebelum ni pernah cuba Amnum langkah 2, dia muntah juga tapi takder lah berbau. Enfalec A+++ dia asyik berak2 jer...Hopefully ada yg boleh membantu. Saya dah buntu fikir nak tukar susu apa huhuhu.
Sebelum ni dia BF+FM, tapi sejak masuk 11bulan ni, dan gg bertambah banyak ni habis cik nipple saya berdarah digigit dan ditariknya. huhuhuh.. Pleaseeee advise susu apa yg boleh saya kasik bby boy saya tuh huhuhu

pojeng81 replied at 19-1-2012 10:52 AM
Maaf yer saya menyampuk, saya baru tukar susu kepada Mamil Gold langkah 3, sebab baby dah nak masuk  ...

Kalau dah mcm2 susu cuba still x sesuai baik consult doctor. Boleh try buat test darah utk check allergy.

12
Return to list New