CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sylkronz

jahitan lambat sembuh..pls help!!

Reply  hanahani5865

tak semestinya. mmg tu salah satu faktor tp kdg tgk jenis kulit dan size kep ...
bezita60 Post at 30-4-2011 23:45

owhhhh..gitu ek...banyak nye faktor..ngeri lak rasa..tp jarang kan dengar org koyak sampai gitu.. i mean, baby besar camane pun cara mum push tu yg penting kot..wallahualam...tgh menghitung hari+seram sejuk memikirkan kene jahit idup2.

saya now dah hari ke 15 berpantang.. mmg tgh takut dan berjaga2 sgt dgn luka episiotomy yg rasanya belum betul2 sembuh lagi.. mmg luka saya panjang dan sampai ke tepi bontot sbb saya kena vacuum... ngeri sgt bila mula2 lepas bersalin asyik rasa sakit kat situ.. dulu bersalin czer, takde lak rasa sakit or pedih2 kat luka.. kali ni mmg pengalaman betul.. risau takut kalau2 luka tu tak baik2.. tapi setakat ni saya kencing or basuh kat situ takde rasa pedih.. tapi bila duduk still rsa tak selesa.. harap2 sgt cepat sembuh sbb susah nak bergerak uruskan baby... kalau czer dulu, minggu kedua camni saya dah cergas dah.. kali ni takut nak bergerak sgt, isaukan luka tu tak elok2 nanti..

tiba2 aku decide nk czer je..la.
seriau baca koyak byk2 ni..

TT dh okay ke?
bezita60 Post at 30-4-2011 23:52

ko ngandung yeeeeee...

saya pon jahitan mcm meretas sket. sbb renyah sgt punya pasal.tapi bahagiian kulit atas je. tu pun pedihnya ya ampun. nurse yg dtg check baby n ibu bersalin yg bgtau. terus call gynae tanya dia perlu concern ke x sbb nurse tu kata cuma kulit je. gynae soh dtg check n dia bg ubat spray. soh hubby yg spraykan. seminggu cmtu dah x pedih dah.

salam...
just nak share n ty pendapat ibu2 yg lain...
saya da abis pantang n da nak msuk 2 bulan da baby...
luka jahitan bwh mmg byk w/pun xangkat montot...
sampai skang masih rasa ngilu n sakit sikit cam benda cucuk...
dulu masa pakai pad slalu tgk kot2 ada benang yg da tggl tp xde pun...
smp skang kalo lepas buang air mesti tgk kalo ada benang tp hampe...
benang jahitan tu mmg lambat tggl ke...huhu
slalu suh huby tgkkan tp dia takut2 je...huhu

Reply 83# Hana

kalaulah ya.
    dlm hati mmg nk anak lg. my hb pun sibuk dh ulang2 ayat.."anak kita tu nk 'kawan' tu. "

tp blom masanya..

Follow Us
salam...
saya da abis pantang n da nak msuk 2 bulan d ...
nora_zreen Post at 6-5-2011 23:32

takutnya kalau dah abis pantang pun belum baik2 lagi luka.. saya now dah 19 hari berpantang.. tiap2 hari risaukan luka tu sbb takut kalau2 ada infection or tertetas ke.. tapi stakat ni alhamdulillah takde pedih2 pun..

memandangkan saya ni risau berlebih, tiap2 hari saya amik gambar kat luka jahitan tu.. pastu tengok (zoom) part mana yg tak baik lagi.. setakat ni luka kat area bawah (ke bontot) dah bercantum.. tapi luka yg dekat dengan faraj tu yg nampak tak cantum elok2 lagi.. benang pun nampak jelas lagi...   entah bila la boleh cantum elok2.. risau sbb dah nakmasuk 3 minggu dah ni.. gynea saya ckp luka episiotomy saya tu boleh baik dalam 2 minggu.. tapi skrg ni dah dekat 3 minggu, lom betul2 sembuh lagi..

takutnya kalau dah abis pantang pun belum baik2 lagi luka.. saya now dah 19 hari berpantang.. ...
Pari2 Post at 7-5-2011 11:48

tu la...
saya ni lg la risau...
pk camne la kalo da keje nnt...huhu
tp camne kita nak tgk luka kat faraj tu...
saya cuba tgk tp xnampak lgsg...
hb ckp kat dlm sgt smpai kene selak...huhu
risau2...

jgn risau sgt... =) saya bukan pasal angkat bontot, tapi pasal vacum n episiotomy. pastu masa dlm pantang lasak sgt... lom 1 week dah mandi baby sendiri n mcm2 keje dah start buat... mmg nak jaga badan tapi malas nak susahkan mak... now dah ok, cuma dlm masa 9mo yg luka tu je sgt siksa

Reusable diaper liner

As slm mommies...

Any earth frenly mom would like to give a comfort bump to ur little one? lets try NEW reusable diaper liner!!

-made from microfleece
-available in 4 yummies colour: fuschia, ocean blue, grasshopper green and baby blue (actually d grasshopper green liner is made from AA grade microfleece compared to another 3 colours(A grade microfleece) but, i sell them at equal price as it was my mistake when purchasing d material )
-size:<5" x 11.5">
-price:rm10/set of 3 pieces....FREE one piece for avery 3 sets
-please add rm3 for postage via registered post
-picture .. http://littleponnyshop.blogspot.com/

Reusable diaper liner
-made for lining cloth diapers or disposable diaper when you want that extra stay-dry feel on your baby's bottom (sesuai digunakan on both diaper whether it is cloth diaper or disposable diaper eg.mamipoko,petpet, diapex etc.
-for non cloth diaper baby, sgt2 la berguna bila baby kena cirit-birit/for newborn yg kerap poop sikit2...so, x perlu la nk tukar diaper avery second...just change d liner only...JIMAT!!
-Place inside nappy next to baby’s skin to draw wetness away.
-Provide a soft, comfy, breathable layer between skin and absorbent material in diaper.
-Need to change the liner at each diaper change, whether it is soiled or not.
-Protects cloth diaper from staining and makes it easier to dispose of the contents of the nappy down the toilet (soo agree!!!!) .

Alhamdulillah sejak guna liner ni (since 3 yrs back,starting from my son) jarang sgt2 la my kids kena ruam or any skin problem (kt bump)...ada la sekali dua je kot...why i'm opt for reusable diaper liner?bcoz baby selesa sbb liner ni made from fabric...compared to usual diaper liner yg mcm tissue tu...n....yg paling best,liner ni boleh dibasuh berulang2 kali..sgt2 menjimatkan...siap boleh diperturunkan dr abang ke adik...hehe....from my experience,i dh pakaikan liner ni kt my elder son since he is 3mon...means dh 3thn...but,still ok lg liner tu...no tear,no stain problem...

interested?dun hesitate to email me at insan.rabbani@gmail.com/ sms-0134350016

salam...
saya da abis pantang n da nak msuk 2 bulan d ...
nora_zreen Post at 6-5-2011 23:32

setahu aku, benang tu sebati la.. mana ada main tanggal2 lagi..setahu aku la...

Reply  Hana

kalaulah ya.
    dlm hati mmg nk anak lg. my hb pun sibuk dh ulang2 ayat.."an ...
bezita60 Post at 7-5-2011 03:01

biasanya orang kawen muda2 sebab nak anak dah besar seblum tua/seblum pencen/umur 30thn dah stop buat anak..bla..bla..bla..
rugi ler ko kalau ko jarak2 kan anakk..

~ bagus tak ayat bakar aku? ~

takutnya kalau dah abis pantang pun belum baik2 lagi luka.. saya now dah 19 hari berpantang.. ...
Pari2 Post at 7-5-2011 11:48

jgn ler risau sgt. ko baca sgt topik2 orang lain dlm porem - baik dlm seminggu la..baik dlm 2 minggu la..
semuanya bergantung pada individual masing2. yang komen2 gitu tu, nak jual product sebenarnya.
selagi takder nanah or darah kuar or sakit luar biasa, relex arr...

jgn ler risau sgt. ko baca sgt topik2 orang lain dlm porem - baik dlm seminggu la..baik dl ...
Hana Post at 9-5-2011 09:11

memang pun...   terpengaruh sangat bila baca mcm2 citer kat forum ni... risau bila org lain baik dalam seminggu dua jer.. daku ni dah masuk 3 minggu, tak tau la apa citer.. rasanya semakin sembuh.. takde dah rasa sakit kat situ.. harap2 takde la tertetas semula mcm yg forumer lain citer tu.. ( terpengaruh dgn thread ni la... )

setahu aku, benang tu sebati la.. mana ada main tanggal2 lagi..setahu aku la...
Hana Post at 9-5-2011 09:07

ye ke...
tp akak yg dok sewad ngn saya ari tu benang akan tggl...
nurse pun ckp cam tu...
confius...huhu

ni pengalaman aku yg dah merasa bersalin normal & c-sect..org lain tatau ler..
jika diberi pilihan aku pilih nak c-sect..masa bersalin normal anak 1 dulu..aku forcep..luka jahit 2 minggu baru baik..balik spital mkn & minum pun berdiri..yg lain x yah cakap ler.. seksaanya..
dlm pantang aku langsung x tgk tang tutt..seriau yg amat..selama 2 minggu tu laki aku yg tolong cuci..taruk ubat..huhu..2 minggu gak dia amik cuti jaga aku..
dah ler anak pertama..mmg tadak pengalaman..kena jahit byk lak..nak beraks..tuhan je tahu perasaan..sampai nak mkn pun takut..takut bila ingat time membuang
masuk 3 bulan baru aku berani guna tandas cangkung..tu pun terpaksa pasal balik beraya kat kg tadak tandas duduk..huaaa..(aku takut tertetas lg...haha...padahal dah 3 bulan tu..)

mungkin faktor fobia menyebabkan aku TERgap utk second bb..10 tahun ngko..hehe..

ye ke...
tp akak yg dok sewad ngn saya ari tu benang akan tggl...
nurse pun ckp cam tu...
con ...
nora_zreen Post at 9-5-2011 22:40

lenkali tanya doktor hokkey? jgn dengar cakap orang2 or nurse.
kalau doktor kata, benang akan tanggal, yalah kot..

time aku, takder benang tanggal pun. or, aku pun tak nampak sebab hari2 taruk ubat kuning diberi oleh doktor. so, tak nampak.

jika diberi pilihan  ...
yazmeen Post at 9-5-2011 23:03

ala..pengalaman ko tu, sama ajek dgn aku.
aku vaccum jugak.. jahit banyak jugakk..
makan tak lalu sebab takut berak. nasib baik berak tu rasa rasanya after 2 weeks.
tapi, kan ada ubat diberi oleh hospital utk memudahkan berak. ubat tu rasa manis2 sket. cecair. tak tahu namanya apa.

laki aku takder la jaga aku sgt. dia bz apa tah. tapi, mmg cuti la.

ubat, aku taruk sendiri. pastu aku call home care services dari hospital. sekali datang, kena bayar rm60 ke rm50 lupa.
MIL aku ckp, panggil ler nurse desa (sebab umah berdekatan dgn klinik desa). tapi, aku buat dekk ajek.
aku ada duit (eksyen tu)..tanak la yang free2 nie..kang tak pasal2 kena buat sendiri jugak. baik bayar rm60 (sket ajer bagi aku demi kesakitan. sakit2 pun nak pikir budget ke? eeee..TIDOK LER BAGI AKU NIEHH) lebih baik bayar nurse dari buat cukur jambul. hahahahaha.. mmg anak aku takder majlis cukur jambul pun. tapi, akikah dah buat la.
pastu nurse tu tolong tengok2 kan pastu taruk ubat dgn proper (dari aku yang taruk la..entah kena or tidak kat tempat luka)

fobia jugak la nak lalu masa pantang tu..
tapi, fobia2 tu..ngandung lagi... sungguh tak serik2 aku nie haa...

memang pun...   terpengaruh sangat bila baca mcm2 citer kat forum ni... risau bila org lain ba ...
Pari2 Post at 9-5-2011 09:50

aku sendiri pun, dah lupa bila aku baik betul2..
tapi, yang pasti, BUKAN 2 MINGGU LAA.. maybe lebih dari itu.. mmg aku lupa...
kalau dah kena jahitan 10..logik ke nak baik 2 minggu?

orang lain tu tererr kott.. maybe takder koyak or koyaknya 1 jahitan ajer. itu yang cepat baik tu.
sapa2 yang kena jahitan byk2 tu, toksah ler nak berangan baik dlm seminggu.
itu aku ckp ikut individual tu.. logik pun kena pakai jugakk..

jika diberi pilihan  ...
yazmeen Post at 9-5-2011 23:03

samala dgn aku ni.. baru tadi aku ckp kat hubby takmo dah beranak.. kalau nak sgt pun, lepas ni nak bersalin czer...

berbeza skali pengalaman berpantang czer dulu dgn sekrang.. kali ni aku bersalin normal+vacuum.. jahitan mmg byk.. siksanyer..