CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8195|Reply: 38

Dipulaukan

Edited by dusunmind at 22-12-2020 07:27 PM

Ok. Jadi sejarah

Rate

1

uols stress la tu...

pertama-tamanya...ubah dulu mind setting uols...uols sendiri kene ada kehendak utk berubah..selagi fikiran uols kat takuk lama..cuba la mcm2 cara..tak jadik gak..

lepas tuh mulakan bergaul dengan orang sekeliling...mulakan perbualan dengan orang..start dengan orang2 yang berada berdekatan dengan anda termasuk makcik cleaner...lepas tuh cuba berbaik2 dengan senior2..jgn malu bertanya...jgn buat sombong...dan bodoh sombong...jgn skip sebarang aktiviti yang office anjurkan...sentiasa senyum..masuk office dengan muka ceria...simple greeting mcm "morning" pon kadang2 akan ubah impression orang terhadap kita..

selain daripada tuh..balik keje..jgn lupa bersukan..sbb sukan bukan sekadar sihatkan badan..tp sedikit sebanyak akan buatkan kita fikir positif...akan lapangkan fikiran dan lain..

dari dulu tak pandai berkawan ke...sy rase environment tmpt keje awk memg mcm tu...buli org baru...jadi carila environment baru ....

kalo pasal kerja, aku nasihatkan, ko try setel satu2...

GM ko kata prestasi kurang memuaskan + kurang pergaulan...
ko set target utk tingkatkan prestasi...
caner? ko kena tanya GM or immediate manager...secara detail kat mana yg diaorg yg claim prestasi tak memuaskan...ur manager SHOULD be able to list in detail. Kalo dia takleh or dolak dalih seolah2 dia pun sbnrnya tak tau tang mana yg ko tak memuaskan, thn better cari keja lain, cos believe me whn i said, bkn ko yg ada masalah kat sini, tp ur manager.

bila setel yg tuh, baru ko pikir lak caner nak bergaul..tp aku peraya, if ko nyer kerja dah bagus, manager dah suka...automatik ko nyer confidence akan naik...thn bila ko dah jadik one of those reliable person...senang org nak kenal.
build ur professional relationship first before personal whn u're at the office..

personal tuh utk luar office sajork..

Rate

1

bang/cik/puan/dato'/hj/hjh/....

aku pon senasib mcm ko.. mkn sendiri2(time jumaat)/kawan lepak2 nk isap okok xde/g surau smyg sorg2)

sedih siot...dorg takot ke nk dekat ngn aku???? aku bukan makan org pon..
nk kate jawatan aku tinggi idok lerr.....

ko keje mana? moh ler kite jumpe time jumaat..smyg sesame ke...dorg sume pandang slack je kt aku..ingt aku sombong ke ape ke..dorg x kenal aku mane bley ckp org mcm tu..
muke sekor2 pon blagak jer

time lunch hari biase pon aku lepak ngn bebudak dept jer..tu pon 5 pompuan sekor je laki..atee dlm tu de 3 org je melayu pon....tu pon pompuan...

Reply 2# siputsedut bersukan? baiklah. aku cuba nak bersukan supaya aku boleh berfikiran positif. lama gak aku tak g bersukan. badminton..

Follow Us
Reply 3# chenta_dewi

mcam na nak carik environment baru? tukar kerja? letih da cari kerja baru. tp aku ada apply juga sbgi Plan B tapi sampai sekarang tiada panggilan lg.

Reply 4# baby_pingu

GM kata bos tak suka ako tak berkawan dengan mereka yg lain. Tapi macamna kalau yg lain tak endahkan ako? Mcmna nak buat mereka ni berkawan dengan ako? GM ako sendiri kata : baik awak cari Plan B. Saya tak tahu bagaimana fikiran Boss kita ni. GM ada nasihatkan ako berkawan dengan yg 'sekepala' dulu. Aku sekarang tengah cuba berkawan dengan yang 'baik' dahulu.

Reply 5# Sagoo

maaflah, aku ni tak g masjid hari Jumaat. tak wajib pown
Ako makan hati ni..

Reply 8# dusunmind

so tade la masalah ngan prestasi keja? just sbb tak berkawan ja? kurang prestasi kerja tuh just alasan diaorg jer tuh..

thn, aku sajes ko better cari tpt lain yg perlukan khidmat ko...cos aku tgk tuh mmg saja alasan utk tak sahkan jawatan ko..

melainkan ko nyer jawatan tuh mmg kena melayan semua org..a.k.a kaunseling officer..
thn rasional la alasan tak berkawan jadik alasan tak sahkan jawatan.. {:3_83:}

Reply  siputsedut bersukan? baiklah. aku cuba nak bersukan supaya aku boleh berfikiran positif. lama ...
dusunmind Post at 11-2-2011 15:49

hang ajak la opismet hang pi main badminton hahh bagus2..selamat bersukan...jgn stress2..mati awal

Reply 9# dusunmind

ko pompuan ke??

xpe laa..aku g ngn bangla sapu sampah tp jalan jerr

aku rasa memang ada golongan kat dunia ni yang dilahirkan bermasalah untuk bergaul dengan orang ramai.

Reply 11# baby_pingu

taklah kerja ako tak mengadap org ramai.
Aku tgh cari kerja lain tapi still tiada apa2 perkembangan. Sabar menanti..

Reply 15# cik.panda

Aku dulu masa belajar taklah kena macam ni. Cuma bila start kerja ni ako barulah merasakan environment mcm ni. Dulu ada pelajar dipulaukan, tapi aku tidak ikut mana-mana pihak. Ako layan jer dengan baik. Sbb bagi aku selagi tiada masalah dengan aku buatper nak ikut cakap org lain menghasut. Cuma skrg ni kena kat aku. Aku tak tahu nak buat mcmna.

ko kurang senyum ni kat orang... cuba murahkan diri dengan senyuman... pastu kalau terserempak colleague walaupun tak rapat ngan dia, say hi.. hello.. buat perbualan ringan2.. be as sweet as u can.. jangan nak kekwat aje n  buat muka ketat.. mesti orang pun tak suka.. btw apa kesilapan yang ko dah buat tu mind to share..

sesetengah ofis tak boleh sembang kosong lepak2 tak boleh buka radio/movie /main game pekerja dikawal dgn cctv bos ceo tgk pekerja bekerja. sehingga pekerja bizi bekerja dan sosial terjalin kerna teamwork dan rasa tanggungjawab membangunkan company kerna segala urusan perlu juga berhubung dgn departmen lain dan staf2nya. kalu kita bz bekerja dan jauhi berfikiran negatif dipulaukan takkan berlaku. mungkin company kamu bekerja bersantai2 yakni staf lebih byk cakap dari bekerja/suka bergossip/mencampurkan hal peribadi dgn kerja/tiada pengawasan bos/kurang indenpendent

tt ni nama ako ke?? sbb ada gak ayat dia aku.... so kompius nama ako la kot ekkk... :re:

12Next
Return to list New