CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Kenapa Gaji Tentera Tak Naik Naik ?

tu pada aku propaganda je nk sjuk kan ati askar je..korg bygkan la..bonus dh berthun tk dpt..ni kan  ...
PopoMcGarret Post at 24-2-2011 14:45

cian askar2..

pada aku askar kena gaji tinggi,diikuti polis,bomba,kastam dll..
mkin gomen x nk bg gaji askar naik sebab askar bwah agong,polis bwh mentri dlm negri..
kalo bg gaji askar naik,takot kudeta sesajer..

sian askar, dibanding banding kan pulak tugak askar dengan agensi lain.

tahun 2007 merupakan tahun pelarasan gaji utk kakitgn kerajaan...agensi lain naik hingga 34 peratus tpi askar korang tau brapa? dah di palam dan dipangkah oleh unit gaji angkatan tentera(ugat) maka tentera hanya naik tk lebih dari 25 peratus saja..mcm ne ni..bile nk wat part time kene marah..agk nye 'depa' ni saje nk tgk anggota bawahan ni sengsara dan hanya dok ditakuk tu je kot

tapi bkn ke klu ikt perlembagaan gaji askar mmg tgi dr semua yg keje gomen? cuma yg buat gaji askar npk kecil sebab elaun nya x bnyak. bnda ak tya pada mbr ak yg keje navy.

pada pendapat sy, kalu tentera ni tidak memberi pulangan kpd kerajaan , baik di bubarkan kan saja an ...
Komrade Post at 16-2-2011 23:27

beto 2...hanya org y idup bsama anggota tentera y tau camane tugas mereka...cam aku ni dah la tgh pregnan ank sulung,hubby pulak nun jauh di sana coz ade operasi...tambahan pulak suamiku bkn tntera biasa...semo prkara aku kna wat sdri...pngorbanan itu pnting....

Follow Us
tp org ckp gaji warder pnjara lg rendah drpd tentera...

apa pun alasannya, gaji tentera tetap tak naik. why why ?

selagi yang 'berbintang bintang' ni tk nak fight tuk org bwahan selagi tu la askr akan mcm tu..bile nk memberontak kang kate derhaka dgn sultan dan raja raja plak..bintang2 ni leh la rileks..smua kmudhan dia ade smpai wife nk gi pasar pun ade yg hntar kan ni yg bwahan ni ape cer? smpai bile?

selagi yang 'berbintang bintang' ni tk nak fight tuk org bwahan selagi tu la askr akan mcm tu..bile  ...
PopoMcGarret Post at 28-2-2011 14:19

wife kpd 'bbintang2' ni wlpun x keje tp leh jd 'mnteri prtahanan' lg siap leh ngarah org bwahan suami.... dahsatttt

dahsyat....dahsyat....

wife kpd 'bbintang2' ni wlpun x keje tp leh jd 'mnteri prtahanan' lg siap leh ngarah org b ...
jahcomel Post at 28-2-2011 16:22

tu la pasal askar ramai yg tertekan..tpi smua yg negetif dkatakn smuanya brpnca dr org bwhan..kononnya org bwhan ni fikiran kolot, third minded mentality...smua ni ikut sgt askar british pnya adat..aku ni tk arif sgt psal sjrh islam tpi aku tk prnah dgr atau baca masa nabi Muhammad S.A.W dulu tntera islam macm tentera kita skrg...smua lmbang tntera kat malaysia ni ade nama Allah dn Muhammad tpi adakh ianya sperti disangka?

tu la pasal askar ramai yg tertekan..tpi smua yg negetif dkatakn smuanya brpnca dr org bwh ...
PopoMcGarret Post at 1-3-2011 08:42

beto popo...y negatif semo org bawahan y jd punca,ingat y pegawai2 ni baik sgt ke....kalu uji ketahan mental n fizikal rasenye kalah y bbintang2 niii...

Reply  tecito

Cakap mcm ni yg membuat org kurang gemar tentera! Perasan maha berkuasa....
RainbowSix Post at 15-2-2011 23:05

aku x rasa camtu..sebab betul..bila dalam kesusahan baru lah teringatkan mereka, mengharapkan mereka...kita patut bersyukur tentera kita jalankan tanggungjawab tanpa meminta ganjaran, tinggalkan anak bini..kalau diikutkan negara lain, ada sebilangan negara yang mengamalkan "tentera dibayar utk mbuat kerja"..maksud saya, rakyat yg mbayar tentera jika ada apa2 terjadi spt banjir ke..kalau x bayar, no service..tp kita kat sini??fikir2kan lah..teringat kejadian banjir di gemas..hari2 yg terpampang di akhbar wajah2 bomba, jpa sedang menyelamat..tentera?tiada,walaupun sejak mula air naik di gemas, waktu malam tu, anggota2 tentera dah bkerja keras memindahkan mangsa banjir..tahniah & syabas utk TDM..selamat ulangtahun yang ke 78 utk TDM..semoga terus maju.laksanakan tugas dgn penuh tanggungjawab, krn hanya Allah saja yg mampu membalas budi kalian.

Post Last Edit by hanahani5865 at 1-3-2011 11:46
tu la pasal askar ramai yg tertekan..tpi smua yg negetif dkatakn smuanya brpnca dr org bwh ...
PopoMcGarret Post at 1-3-2011 08:42

There are no bad soldiers, only bad officers.teringat kat2 hubby...hubby petik dari buku mana tah aku lupa..so renung2kanlah...
(NapoleonBonaparte, French General and Emperor, 1769–1821)

Reply 54# hanahani5865

Kalau isu setakat kenaikan gaji, aku faham. Aku rasa kerajaan pun tahu masalah ni. Tetapi aku rasa ATM kenalah faham, untuk gaji naik, kena ada hasil. Ekonomi baru nak bernafas dah korang bising. Aku ingat masa bapa aku dlm tentera. Dulu hanya pegawai aje yg mampu beli kereta dan rumah. Sekarang, aku lihat anggota LLP sudah mampu. Itu pembangunan.

Saya rasa kerajaan tak pernah menjamin kekayaan, hanya memberi jaminan sebuah kehidupan yang selesa. Itu pun pegawai dan anggota ATM dapat banyak elaun. Tak termasuk ada mess hall, insurans kelompok. Jika dilihat perkhidmatan korang tu amat baik. Cuma saya rasa kita patut bersyukur.

Setahu aku, pegawai dan anggota tentera kena beringat. Mereka wujud untuk menjamin keselamatan dan keamanan. Dasar kerajaan kita bukan nak menakluk negara luar. Itu sebab TDM cakap jgn terjebak dlm perlumbaan senjata, kerana ia merosakan ekonomi negara. Tetapi yg saya telah lihat kadang2 pegawai2 tentera ni nak cuba buat dasar kerajaan baru. Ini menimbulkan rasa kurang senang dgn pegawai2 tentera. Itu bukan kerja korang.

Reply  hanahani5865

Kalau isu setakat kenaikan gaji, aku faham. Aku rasa kerajaan pun tahu mas ...
RainbowSix Post at 1-3-2011 11:40

aku setuju dgn statement ko ni rainbow..yg ni mmg betul..apapun, mmg kene beringat..gaji besar mane pun kalau x beringat, mmg parah.. (aku hanyalah org awam... )

aku setuju dgn statement ko ni rainbow..yg ni mmg betul..apapun, mmg kene beringat..gaji besar m ...
hanahani5865 Post at 1-3-2011 11:44

kita ni org awam y kawin ngn tentera pah 2 PJJ lak....x gitu nani

kita ni org awam y kawin ngn tentera pah 2 PJJ lak....x gitu nani
jahcomel Post at 1-3-2011 12:08

weiii..cabai mulut tu karang..hahaha..knp ko reveal nama aku..gitu..tp..tp..huhuhuhu...we are no longer pjj dah buddy..nnt aku citer kat PM..

"Kalau isu setakat kenaikan gaji, aku faham. Aku rasa kerajaan pun tahu masalah ni. Tetapi aku rasa ATM kenalah faham, untuk gaji naik, kena ada hasil. Ekonomi baru nak bernafas dah korang bising. Aku ingat masa bapa aku dlm tentera. Dulu hanya pegawai aje yg mampu beli kereta dan rumah. Sekarang, aku lihat anggota LLP sudah mampu. Itu pembangunan.

Saya rasa kerajaan tak pernah menjamin kekayaan, hanya memberi jaminan sebuah kehidupan yang selesa. Itu pun pegawai dan anggota ATM dapat banyak elaun. Tak termasuk ada mess hall, insurans kelompok. Jika dilihat perkhidmatan korang tu amat baik. Cuma saya rasa kita patut bersyukur.
Setahu aku, pegawai dan anggota tentera kena beringat. Mereka wujud untuk menjamin keselamatan dan keamanan. Dasar kerajaan kita bukan nak menakluk negara luar. Itu sebab TDM cakap jgn terjebak dlm perlumbaan senjata, kerana ia merosakan ekonomi negara. Tetapi yg saya telah lihat kadang2 pegawai2 tentera ni nak cuba buat dasar kerajaan baru. Ini menimbulkan rasa kurang senang dgn pegawai2 tentera. Itu bukan kerja korang.""

sebahagian di atas aku ssetuju tpi pernh tk korg tahu golongan ape dlm tentera yg dpt trlalu bnyak kelebihan dan elaun? kalau ko tau cube kerajaan cut elaun dan kelebihan tu aku yakin kerajaan lgi bnyak jimat dn save..aku peratikan dlm tntera ni satu golongan ni je yg dpt kekayaan..elaun macm2 yg pelik..elaun keraian pun ade..mmg betul dulu pegawai je yg mmpu bli kereta..tk kan nk compare kan dgn skrg yg mcm2 harga brg naik..jadi pada aku yg civillian ni bnde ni kene dikaji balik