CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mortrainey

Koleksi Cerita2 Hantu Keluarga Aku

Reply 109# sofiera

yg ai tau area kt depan sket byk kedai pengantin... ada kaitankah dgn "mende" nih?

bestnya citer cik TT..citerlah lagi...

Sangat menarik cerita TT ni. Tak boring..
Suka sangat!

misterriiiiii

horrornye aku baca malam2 ni..

nasib baik le aku dok dgn kekawan..kalo dok sorang tatau le camne agaknye aku ni

horrornye aku baca malam2 ni..

nasib baik le aku dok dgn kekawan..kalo dok sorang tatau le camne  ...
bottombikini Post at 20-2-2011 22:51

benda tu nak kaco bkn kira duk sensorang ke atau dgn kawan. malam nanti nak tido, check bawah katil dulu ok.

Follow Us
adoi.. kenapa la aku baca citer ko ni.. baru plan nak tido lagi 5 minit... cuak ler

Sori aku buat thread baru sbb x tau nak post kat mana memandangkan aku ada byk cite2 hntu peribadi y ...
mortrainey Post at 14-2-2011 13:36

ckp pasal bau busuk ni...hr tu dalam pukul 3 a.m..my future mother in law dengan anak kedua dia balik dari restoren (dia ada kedai makan) masa lalu batu caves menghala ke templer park n rawang tu...tibe2 kereta dorang macam langgar something tau..kuat giler bunyi..my FMIL ni tak nampak apa pun yang melintas sebab tengah cakap fon dengan husban dia yang duk kat penang..

kebetulan dorang tengah bersembang pasal anak sulung dorang yang duk training polis kat pusasda yang nampak n kena ganggu dengan hantu kapten john. masa tengah sonok bercerita tu la dorang rasa macam terlanggar something..bunyik memang kuat ar..kalau xcident betul2 bumper ala2 kemek sampai radiator bocor ar kengkononnya...tapi masa anak dia stop tepi n turun tengok..langsung tak ada kecederaan pada kereta...tapi dan dan pulak time tu bau busuk yang amat...macam bau mayat...rupanya anak dia tu ada nampak yang ada macam benda hitam melintas tapi tak sempat nak elak...

bau tu memang kuat giler katanya...boleh muntah la kiranya...

Reply 112# mortrainey

isy..horror..berani kakak ko beli topeng2 tu sumer..nk share 1 cite la.tp bkn cite aku...cite yg aku penah baca lam buku singapore true ghost stories..pasal sorang pompuan ni dia pi mlancong kt bali.masa jalan2 tu dia jumpa sorang pompuan tua kt dpn 1 kedai souvenirs..pompuan tua tu duk offer satu patung kayu kecik..(lam buku tu ada tunjuk pic patung kayu tu)
pompuan ni beli sbb pompuan tua tu iya2 nk jual patung tu kat dia.so lepas jalan2 tu dia balikla hotel dia..btw..dia pi mlancong ngan parents dia..misterusnye bmula pg esok bila dia bangun tdo...dia perasan badan dia ada kesan gigitan kecik2..n satu badan dia rasa lenguh2..dia tak tpike lgsung ada kaitan ke tak ngan patung kayu tu.lgpun lepas beli patung tu ada je dlm henbag dia...dia xkuarkan pun.then tak silap aku mlm esoknye dia mimpi..dia kena gigit ngan patung kayu tu..pagi esoknye dia bangun mmg btol badan dia penuh ngan gigitan kecik2 kali ni siap bdarah2 lagi...so dia ngan parents dia pun pi la balik ke kedai souvenirs tu tujuannya nak pulangkan balik patung tu.tapi bila jumpa owner kedai tu..owner tu lelaki n bukan pompuan tua tu..n owner tu kata dia xpenah upah mana2 org utk jual barang kt kedai dia pun...n plak tu dia xmo amek patung kayu tu walopun pompuan tu nk bg free camtu je...so lepas tu pompuan tu n parents dia balik smula kat hotel dia..pg brikutnya keadaan jd makin teruk sbb kesan gigitan tu dah bleed xbenti..pompuan ni kena bawak pi hospital...parah jugakla...
aku xigt camne tapi xsilap akhirnye pompuan tu dibawak balik spore gak n kena brubat alternatif...kalo xsilap ingatan aku..abis byk duit n mkn banyak bulan gak baru dia nak pulih...jumpa mcm2 bomoh..dr yg pakai mcm sami(pompuan ni non muslim),mcm lebai..smpai siap yg pakai blazer sgala...lama barula dia pulih...n tak silap patung tu depa tinggal je kat bilik hotel kat bali tu kot...xigtla...-lama dah aku baca cite ni...kalo ter mix up ngan cite2 lain yg aku bc pun..sorila.tp nak share gak....hehe

Rate

1

TT nak citer lg... ;)

aku nk tumpang kisah 'pelik' yg jd kat umah aku leh?...hihi

kisah ni jd thn lps...umah aku ni sbnrnya biasa2 je...bkn umah lama pun...umah perumahan...ktaorg famili baru dok sini dlm 5-6 thn gitu...sepnjang dok sini x penah lg kena apa2 yg extrem wpun famili aku 4 org je & slalu xde org kt umah sbb masing2 keja & bljr...kami pun bkn jenis taksub sgt dgn bnda2 hantu ni...mayb coz kesibukan...

so 1 day aku ada job kt tpt lain...lps 3 ari blk umah...kwn antar...blk2 je xde sape2 kat umah...mcm biasa la...jam masa tu dh ptg kira sejam nk maghrib...so lps kemas2 sket umah dh azan maghrib so aku pun stat dh tutp2 tingkap & bukak lampu semua. pastu dok rilek2 jap kat sofa dpn tv sblm nk g mandi...port aku slalu tv aku on kecik je sora(bukak chanel korea kalo x silap)...aku t'ingt la nk kol kwn baik aku jap...masa tgh dok borak2 tu aku ada dgr ada org panggil kwn aku. Sangat jelas la kira mcm sblh kwn aku je bunyi nya. Ada la dua kali dia panggil rasanya. "ilaa...ilaa...". Mati2 aku ingt tu adik famili dia sbb dia tgh jln dgn famili dia masa tu. Tapi tetiba je kwn aku ckp "eh, mak ko ke yg panggil2 aku tu?". Aku pun sentap ler!"eh?!! err...ok la ila. bye"...dan2 tu jgk aku off tepon. ada la dlm 10 sec aku terkaku jap b4 aku bgn kunci tiap2 pintu....on lampu porch..pastu amik beg + kunci keta trus kuar masuk keta. aku xde la gopoh sgt...bkn apa sbb aku tau kalo aku gopoh2 mesti aku akn panik...so semua aku wat elok2 je tp masa masuk keta tu aku trus on cd surah2 aku dan kuar la azan. dlm tu aku ckp "aku tak kaco ko so jgn kaco aku"...pastu trus drive g umah kwn yg terdkt. maunya terkezut kwn aku kena serbu time2 maghrib. sampai mlm lps aku jemput mak aku blk keja baru aku blk umah sama2...

benda2 yg wat aku sentap ialah aku sorang je kt umah time kol kwn aku tu...mana plak dia dgr sora org panggil dia. dan aku teringt yg famili kwn aku panggil dia guna nama lain...bkn nama tu...huhu...so apekah itu?? smpaikn aku & kwn aku leh dgr sama2 plak tu...

Rate

1

serammm lahhh ...

benda tu nak kaco bkn kira duk sensorang ke atau dgn kawan. malam nanti nak tido, check ba ...
Saat Post at 20-2-2011 23:01

motip kna check bawah katil dlu??/

ambik ko ..smpai 4 kali..   nasib baik seram...

anyway, kisah TT seram sungguh...

sorry lama x update blk kg ada hal..wah nasib baik gak ada org2 lain share story, sesape nak share story dipersilakan, lagi ramai lagi meriah..

anyway, aku nak cite pengalaman pelik aku yg ke3, masa ni aku masih belajar kat kolej,nak jadi cerita satu hari lepas kelas kwn2 aku nak pergi ghost hunting malam tu, aku pulak boring kat umah sbb masa tu nak dekat weekend, roommate aku smua planning nak blk kg, dgn ringan mulut aku ckp kat budak2 yg nak ghosthunting ni 'eh aku ikut korang bleh?' diaorg pun apa lagi, lagilah suka kalau pergi ramai2 kan..

disebabkan masa tu aku dok kat bukit antarabngsa, aku ni xde kete masa tu, salah seorang kwn aku yg nk pegi tu pun dok area tu,so dia ckp nak fetch aku mlm tu..tunggu punya tunggu dia ambik aku lambat sbb ada hal keluarga katanya..mission kitaorg mlm tu nk masuk satu rumah banglo kat bangsar ni, katanya xde org duduk dah & berpuaka..aku dgn kwn aku pun bertolaklah ke lokasi..kami berdua je dlm kete masa tu..

bila je smpai aku tgk kete kawan aku yg mastermind ni dah ada kat situ, tapi xde org, so kitaorg fikir maybe diaorg smua dah masuk umah tu lah..kwn aku ni pun parking kete seberang jalan mengadap kearah umah tu..tapi masa tu pulak ada 2-3 kete lalu situ membantutkan kitaorg nk masuk dlm umah tu..kami berdua pun tunggu jelah dlm kete borak2 cite antu smbil menunggu kwn2 kami dlm umah tu keluar..

x smpai 5 minit mcm tu kitaorg nampak diaorang ni lari keluar dari rumah tu, berdesup masing2 keluar dari gate..pastu tiba2 diaorg mcm tergamam bila nampak kitaorg dlm kete..kwn aku ni jengah la kepala dia dari dalam kete dan tanya 'apa hal wey? nmpak hantu ke kat dlm??' tiba2 kwn2 kitaorg yg tergamam tu cepat2 masuk dlm kete and terus chow tinggalkan kitaorg..kwn aku ni peliklah..'eh nape plak diaorg ni terus chow ni?' aku plak tiba2 rasa x sedap hati, aku ckp maybe diaorg nampak something kot..jomlah kita blah karang benda alah tu plak kejar kita..so kwn aku pun start kete and catch up dgn kete kwn aku yg sorang lagi tu..

bila dah dekat, kwn2 aku yg dok kat back seat mcm paling2 kepala diaorg tgk kat kete kitaorg..aku ngan kwn aku bantai gelaklah sbb diaorg mcm takut semacam, sbb selama ni berlagak berani, konon terrer jejak hantu pelbagai, tapi mlm tu diaorg punyalah takut. so kwn aku ni fon salah sorang tanya apasal dgn diaorg ni? ckplah kalau nampak hantu pun kan kat umah tu, kwn aku yg lagi sorang ckp 'nanti kita pg mamak dulu, kita cite sana' so kami pun drive blk ke kedai mamak dekat bangsar...kitaorg pun berlenganglah ke kedai dgn tak tau apa2 and terus join diaorg kat table..

kwn aku pun mulalah tanya..'eh apasal korang lari x cukup tanah tadi?' kwn2 aku yg masih pucat2 ni diam je..pastu salah seorang ckp..'tadi masa masuk umah tu, kitaorg nampak kelibat pmpuan pkai dress merah,rambut mengerbang & lidah dia sampai ke tanah' pastu kwn aku yg sama kete dgn aku pun ni ketawa 'haaaa tulah korang, ckp berani la apala..kan dah nampak seekor' pastu kwn aku yg lagi satu ckp 'bukan tu je, masa kitaorg nak pegi kat kete tu..kitaorang nampak...nampak..nampak benda tu atas kete ko!' perghh! terdiam aku sekejap..dah la masa tu kitaorg bukak tingkap..siap cite2 antu lagi dlm kete kan..infact kwn aku ckp masa kitaorg ikut diaorg tu and masa diaorg paling2 tgk kete kitaorg tu, diaorag masih nampak benda tu atas kete kwn aku ni! kwn aku pun terus terdiam, xmo ckp apa2 dah..last2 masing2 xmo blk umah..dok lepak kat kedai tu smpai kul 8 pagi..aku plak xmo blk bkt antarabangsa sbb takut dok sorang2 kan..so kwn aku ni dgn baik hati hantar aku blk kat umah parents aku di gmbak.

Dlm perjalanan tu tiba2 kawan aku ckp..'patutlah masa aku jengah kepala aku keluar dari kete smlm aku rasa mcm ada air menitis2 kat atas kepala aku..aku ingat hujan..tapi x hujan pun smlm..kau agak2..air yg menitis2 kat kepala aku smlm tu, air liur hantu tu ke?' aku x jawab..aku diam je..dua hari pastu, aku dpt tau dia demam teruk seminggu..siap kena sampuk lagi & kena macam2 gangguan..sejak hari tu, dia jadi lain..termenung dan kurus je, mata pun bengkak mcm x cukup tido..dia ada cite kat aku gangguan-gangguan yg dia kena..tapi tu another story to tell..tungguu......

Rate

1

Reply 134# mauminumapa

ya ampunnnn...hihihi...aku x perasan pun smpai 4 kali ter'post'...kekeke

erkkk, tmn koperasi polis fasa 1 ke 2 beb?? mak aku kat fasa 2 - kami pindah situ sejak akhir 1990 lagi.. alhamdulillah tak pernah lak kena ganggu ke apa.. (kitaorg ms memula pindah penah gak buat keje kurang betul - menapak ke batu caves semata mata nak tgk org celebrate thaipusam ekekeke) mmg kat situ selalu jer dgr ada xcident - kat selekoh tu ataupun kat junction kuar dari lorong perumahan mak aku tu nak masuk jalan besar... ada skali tu - katanya mat rempit ni sampai tak leh nak dicam keadaan.  then ada kejadian yg 2 beradik tu lemas - mayat dia jumpa kat longkang besar kat kubur skrg nih

ms aku preggy anak no 1 aku penah gak kena pas balik dari makan pizza hut kat emporium tepi kubur ..
kuar dari pizza hut tu dah masa kedai tu nak tutup.. kira midnite supper lah nih.. alasan makan utk 2 org ler tu ekekekek.  so balik lah umah mak aku kat tmn koperasi polis fasa 2 tu lah.
then ms aku baru nak tidur.. aku dok dengar org dok tabur pasir & kerikil halus kat atas awning besi mak aku tu - banyak kali.. aku tgk jam ms tu dah dkt kul 2 rasanya.  mmg rasa tak sedap hati betul lah ms tu.. so dok lah baca apa je yg teringat kat otak.. pas tu senyapp... ttiba jer ternampak kucing itam dok bertenggek kat belebas tingkap tu - alah cam platform narrow kat bawah tingkap tu kan.. dok jer situ tenung aku dgn mata bersinar dia.. aku terus jer selubung sambil baca apa yg patut dgn kadar kelajuan yg tinggi sket dari tadi.. sampai lah aku terlelap.
sok pagi, aku gie lah ushar kat tingkap tu.. tgk atas awning mak aku tu bersih - daun selai pun tak de, then jenguk mmg confirm tak de access untuk kucing tu panjat pas tu platform tu mmg kecik je.. so kucing cam susah lah nak dok diam bertenggek kat situ.
citer dgn mak aku.. haa mmg cari nahas lah - free jer kena bebel satu pagi tuh huhuhu

Rate

1

Reply 135# mortrainey

dasatnyela...beranila korang mceburkan diri pi ghosthunting segala ni...
kalo nmpak ms tu je xpe...kot dia ngikut mnjang...kn naya...

erkkk, tmn koperasi polis fasa 1 ke 2 beb?? mak aku kat fasa 2 - kami pindah situ sejak akhir 1990 l ...
adnil Post at 21-2-2011 16:27

adnil, aku x sure pulak fasa berapa ke apa..yg aku tau umah makcik aku tu kat deretan mengadap ke kawasan kubur tu..cite yg berlaku psl dua org polis tu kat korner kubur tu la..tp skrg xde korner dah sbb terus je dah jalan ke kilang2 tu kan..