CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hasell

Malaysia pusat ketamadunan dunia berusia 1.83 juta tahun !!!

berat isu yg diperdebatkan tu....

RINGKASAN Artikel tersebut:
Kita ini Adam yang ke 10,000.
ALlah jadikan satu generasi Adam, setiap satu generasi Adam berlangsung sekitar 10,000 tahun. Selepas 10,000 tahun, disebabkan mereka membuat maksiat melampaui batas, ALlah swt binasakan generasi itu. ALlah swt ganti dengan generasi Adam yang berikutnya. Sehinggalah Adam yang ada sekarang, iaitu generasi yang ke 10,000.

Adam yang ke 10,000 ini, adalah generasi Adam yang terakhir. ALlah akan kiamatkan dunia ini.

Have been searching thru internet to find this story or any story that looks alike. To date, could not find any. The reason is, I am trying to get its source.
bro_kr Post at 18-2-2011 13:14

Ni selari dengan apa yang HO7 tu kata...tapi dia kata Adam ni dah berjuta2 kali, malahan billion2 kali...seingat aku laa..
kau dan aku ni dah ada banyak kali sebelum ni...mcm mana tu?

Tapi, aku rasa, apasal nak susah2 fikir benda ni..kalau Quran kata adam tu manusia pertama...mcm tu lah hakikatnya...
ikut je lah...kenapa nak susah2 fikirkan benda yang tak disebut...?

betul tak?

nak buat pembetulan sedikit. saya tak pertikai kan pendapat tapi apa yg jelas tak betul kena lah betulkan ye dak. huhuhu,
Guru guru murshid, wali, sahabat yg dijamin syurga, mahupun para ulama tak pernah melalui proses diangkat kelangit untuk diangkat menjadi sesuatu gelaran. jauh sangat terpesong tu.

Yang diangkat kelangit secara jelas diceritakan setahu aku ada dua sahaja, yaitu nabi Muhammad yg melihat dengan mata sendiri akan zat dan rupa Allah. dan kedua nabi Isa yg diangkat kelangit  kerana peristiwa penyaliban beliau. ( semua tau cerita tu ) tapi tak direct berjumpa dengan Allah.
winamp05 Post at 18-2-2011 15:50

Macamana awak ukur saya punya salah, betul, terpesong?? Jauh dekat terpesong saya awak boleh tahu pulak...ye? Awak punya 'betul' tu memang  dah sah betul ke?

Macamana awak boleh tahu bukan semua wali, nabi, rasul & guru2 mursyid ni naik jumpa Allah??

Kalau diorang tak naik ke langit macamana diorang boleh bawa cerita langit & perintah dari langit?  

Diorang mesti naik ke langit jumpa Allah sendiri barulah diorang boleh bercerita tentang Allah....takde jalan lain. Cerita ni tak boleh dengar dari pihak ketiga....diorang mesti kena alami sendiri pengalaman berjumpa Allah bukan dengar cerita dari malaikat sebab malaikat sendiri pun tak pernah jumpa Allah.

Awak dengar cerita Nabi Muhammad jer. Cerita nabi lain awak tak pernah dengar, awak dah buat keputusan yang lain tak boleh jumpa Allah padahal dah ramai yang dah turun naik jumpa Allah tapi cerita diorang tak pernah keluar.

Post Last Edit by Fieza-mira at 18-2-2011 21:31

[quote] double posting

penah dah debat ngan si fieza neh kat CI...gini gak dia bawak cerita kat sana.....ramai gak dok  ...
C.K Post at 18-2-2011 15:53

Amacam??? Tinggi tak imiginasi saya?

Amacam??? Tinggi tak imiginasi saya?
Fieza-mira Post at 18-2-2011 09:18 PM

tak menarik pom cerita KHAYALAN ko...kalu ko submit kat aku karangan gini....aku cuma bagi ko markah 0.5/10 walaupon karangan ko ni ketegori fantasy tergantung sana sini...lompang sana sini.....aku rasa ko kena banyak tengok cite sains fiksyen...baru hang buleh goreng sampai sedap

Follow Us
kalu nok kata adam lahir dari genus homo berspesis lain...hampirkebanyakan kata sains buktikan genus homo spesis lain tokleh kacukdengan spesis homo sapiens....jadi dari situ satu dah kita kenatolak...since dia sebut adam dan hawa lahir dari spesis (aku ambeksebagai jasad bernyawa-insan/makhluk) tapi adam hawa lahir dengankurniaan akal....aku tolak bulat2 ni....tuhan cipta adam dlm bentukpatung...siap azazil mempermainkan jasad adam dengan masuk melaluimulut dan keluar melalui dubur didepan malaikat2 lain yang ketika itujasad adam tidak dihembuskan roh lagi...
C.K Post at 18-2-2011 16:02

Pasal cerita azazil keluar masuk jasad Adam tu kelakar pun ada, katun pun ya jugak. Apa ada heran pasal iblis boleh keluar masuk jasad manusia.....jin pun boleh buat. Cuba buka bod MPS, banyak cerita jin masuk badan ni.

Satu lagi saya heran, apasal iblis boleh buat perangai tak senonoh kat alam tu padahal dia penghulu segala malaikat dan dia paling alim & paling berilmu. Maknanya awal2 lagi dia dah tunjuk kurang ajarlah.....padanlah Allah menyampah dengan dia....

Kadang2 cerita dalam kitab ni simbolik jer kita kena pandai membaca. Kalau yang baca tu lurus bendul dia ingat benda tu memang jadi begitu....

Pasal cerita azazil keluar masuk jasad Adam tu kelakar pun ada, katun pun ya jugak. Apa ad ...
Fieza-mira Post at 18-2-2011 09:30 PM

jadi kisah khalayan ko je laa yang tak kelakar eh? kisah azazil tu ko pandai2 laa carik dan hadma snirik....jangan reka sudah laa setakat nak soh aku masuk bod hantu legutuh...simpan...simpan laah

Macamana awak ukur saya punya salah, betul, terpesong?? Jauh dekat terpesong saya awak bol ...
Fieza-mira Post at 18-2-2011 09:03 PM

For your information berita dan perkhabaran dari langit dah lama kena stop masa kelahiran nabi Muhammad. memang sebelum tu ada dicerita dan diberitakan tentang perkhabaran dari langit yg mana puak puak iblis ni selalu mencuri dengar. ko kena banyak lagi buat reasearch. kita tak boleh amik semua fakta masuk otak dan sahkan. kena buat perbandingan baru dapat tau yang mana betul yang mana salah. Dalam quran dan hadis dah banyak diceritakan benda benda ni semua. kalau betul ko betul, nyatakan la source dari mana ko dapat. mari bincang secara ilmiah.

Pasal cerita azazil keluar masuk jasad Adam tu kelakar pun ada, katun pun ya jugak. Apa ad ...
Fieza-mira Post at 18-2-2011 09:30 PM

tu pasal iblis ni awal awal lagi memang Allah dah nak letakkan dia sebagai traitor. tu semua kerja Allah. awal awal penciptaan Iblis dari api, Allah dah campakkan sifat ujub riak dan takabbur dalam diri dia. juga Allah letakakn nafsu dalam Iblis. tidak pada para malaikat yg Allah ciptakan mereka dengan akal tanpa nafsu dan segala macam sifat mazmumah. memang neraka dicipta ada tujuan dan isi.

jadi kisah khalayan ko je laa yang tak kelakar eh? kisah azazil tu ko pandai2 laa carik dan ...
C.K Post at 18-2-2011 21:38

Cara kau reply lain macam jer. Macam berdendam pun ye......aku ada salah apa dengan kau?
Macam jumpa musuh lama pun ye jugak.....seingat aku, aku takde musuh kat sini.

Kau ni buat aku peliklah......

Cara kau reply lain macam jer. Macam berdendam pun ye......aku ada salah apa dengan kau?
...
Fieza-mira Post at 18-2-2011 09:58 PM

takyah nak menyakai laa makcik takdak mafsu aku nak berdendam ngan ko pon....harammm aku taknah baca posting ko yang len..cuma aku baca posting ko part adam lahir dari rahim tu jah....lain2 tak pernah pandang pon....pasi aku tak mesra newbie beringuih

Reply 83# Fieza-mira

bleh dikatakan... cam mana jumpa allah... dan mcm mner nk sah yg dijumpa itu allah???

tu pasal iblis ni awal awal lagi memang Allah dah nak letakkan dia sebagai traitor. tu sem ...
winamp05 Post at 18-2-2011 09:56 PM

kisah tu...masa tu dia blom jadi iblis dan blom dihalau lagi....dia nak buktikan pada semua malaikat yang jasad (patung) adam tu takde apa2 power pon...takde apa2 kelebihan pon...tak boleh bergerak...tak boleh mengelak...tu dia dok buat main2 lagu tuh...nak cerita lanjut kat org yang suka berfantasi camtu...tak larat laa sebab seme rowayat dia paham kononnye metaphor semata2

Senior sangatlah konon tapi otak macam budak tak balikh lagi.....

Kau ni jenis species yang suka menyalak!! Dah banyak kali aku jumpa species ni. Bila bukak cerita macam ni akan keluarlah jenis species yang suka menyalak nih!

Kau boleh buat apa dengan aku...kau boleh cantas aku?? Kau cantas aku sekalipun apa aku heran!!

Reply 82# thessailly

Hehehe... Pengaruh citer matrix ni

Reply 96# s@s@

bumi ni umur dia dah berbilion tahun bro..Nabi Adam maks 14-16 ribu tahun dulu..

Sebelum2 tu ada apa? lama tu..

Reply 97# thessailly

God don't play dice - bak kata Einstein.Dan mmg semuanya dah tertulis pun.

Mana tahu tetiba ada sorang mamat yang akan terbukak "pandora's box"...
yang akan merungkai misteri kewujudan dunia dari dulu sampai sekarang..(plan alam)
(da mcm highlander lak aku..hehe)

"reality is stranger than fiction"

erm...

amik paling mudah.. ADAM manusia pertama ALLAH jadikan dan tak kisahlah berapa tahun jangka masa kita dan dia.

bab rangka2 tulang yg cam manusia tp tak tu; maybe tu zuriat ADAM atau maybe tu hybrid jin+zuriat ADAM yang di gelar nefilim dlm kitab perjanjian lama atau di gelar gergasi pada zaman2 dulu. atau mgkn tu spesis haiwan yg seakan manusia.. wallahuaklam

Nefilim.... sumber / source maklumat? Tq

Just nak bertanya lagi, pernah dengar tak Adam itu setinggi 60 hasta (lebih kurang 360 kaki)? Any explanation, camner evolusi kepada ketinggian manusia sekarang terlalu cepat?
bro_kr Post at 18-2-2011 12:47

sumber: kitab perjanjian lama atau bible dan seumpamanya. tp tak semua leh amik. tak semua di israeliyatkan. you can google it.
pasal ADAM tinggi 60 hasta tu, byk terdapat dlm ceramah2 pasal ADAM ni. di katakan bersumber dari kitab2 lama. kitab mana, saya tak tau, tp di katakan memang amat tinggi dan membawa kepada kita, dah jadi comel lotte. beza kita dgn rasullulah pun leh di kadar bandingkan. lihat bekas tapak kaki rasullulah dan kita, jauh beza. wallahuaklam