CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hasell

Malaysia pusat ketamadunan dunia berusia 1.83 juta tahun !!!

Reply  Fieza-mira

so kami bertanya yg terdakat dgn kami.. yakni saudari... mcm maner nkkenal allah... hope dpt di jelaskan... mengikut pendapat saudari..allah mcm mner yg saudari kenal dan sembah....
anonymous Post at 20-2-2011 01:46

Awak nak saya mulakan kat mana? Awak ingat boleh kenal Allah hanya dengan penjelasan 1, 2 posting kat bod ni? Lagi pun bod ni tak sesuai tajuk pun cerita tamaddun manusia takde kena mengena dengan kenal Allah….lari tajuk. Lebih baik kita balik kepada tajuk thread.

Kalau awak nak tahu, lebih ramai orang lain yang boleh kenalkan awak dengan Allah. Tak percaya awak pergi Forum Brunei Topix, thread "Siapa Sudah Kenal Dengan Tuhan". Thread tu paling panjang menunjukkan cerita Allah tak boleh habis. Ramai yang dah kenal tuhan kat situ. Ada macam2 hujjah. Saya pun ada sekejap kat situ tapi sekarang dah tinggalkan sebab ramai yang lagi pandai dari saya.....kalau awak larat bacalah sampai lebih 1000 page.

Post Last Edit by anonymous at 20-2-2011 20:39

Reply 139# Fieza-mira

lor tnya dkat "orang" heheheh.... patut yg "kenal" mengajar yg tidak mengenal... ni peristiwa masa israj mikraj.......  
[14]Di sisi "Sidratul-Muntaha";
[15]Yang di sisinya terletak Syurga "Jannatul-Makwa".
[16](Nabi Muhammad melihat jibril dalam bentuk rupanya yang asal pada kali ini ialah) semasa " Sidratul Muntaha" itu diliputi oleh makhluk-makhluk dari alam-alam ghaib, yang tidak terhingga.
[17]Penglihatan (Nabi Muhammad) tidak berkisar daripada menyaksikan dengan tepat (akan pemandangan yang indah di situ yang diizinkan melihatnya), dan tidak pula melampaui batas.
[18]Demi sesungguhnya, ia telah melihat sebahagian dari sebesar-besar tanda-tanda (yang membuktikan luasnya pemerintahan dan kekuasaan) Tuhannya.

so pertanyaan yg tidak tahu pd yg mengenal.... hope dpt lah jawapan.. dh berkali2 tnya ni....

Saya tak layak mengajar sebab saya bukan nabi. Hanya wali, nabi, rasul & wali anbia saja boleh mengajar bab ni. Dan mereka pulak berguru dengan Allah sendiri bukan dengan malaikat. Dia orang nih siap tahu rahsia Allah lagi. Takkan malaikat boleh tahu rahsia Allah pulak?? Sebab tu kalau ada orang kata tak semua mereka naik ke langit seperti Nabi Muhammad, saya tak boleh terima. Kalau tak naik ke langit diorang tak boleh duduk makam tu dan tak layak mengajar.

- mereka2 ni kebanyakan telah tiada... dan yg ada... hnya waliullah.... so mcm mner kami2 yang dikatakan x kenal ini untuk sembah allah... xkan nk dibiarkan kami2 ni ...
jadi bleh lah saudari... terangkan allah yg saudari kenal tuk kami sekian2nya..... mudahan dpt lah kami ini sembah allah.. dan bukan sembah tapak kaki manusia......

- so kami bertanya yg terdakat dgn kami.. yakni saudari... mcm maner nk kenal allah... hope dpt di jelaskan... mengikut pendapat saudari.. allah mcm mner yg saudari kenal dan sembah....

Reply 140# Fieza-mira

Apa salahnya sembah tapak kaki manusia?? Dulu bila saya kata Kaabah tu batu nesan Adam, awak kata takkan kubur manusia jadi tempat pemujaan.....

- ni adalah perumpamaan bg yg mcm2 kami yg x kenal.... ibarat mcm nie......

Dari Abu Hurairah radhiyallahu ‘anhu dari Nabi Shallallahu ‘alaihi wa sallam, beliau bersabda:

“Seandainya aku boleh memerintahkan seseorang untuk sujud kepada orang lain niscaya aku akan memerintahkan istri untuk sujud kepada suaminya.”

Demikian pula dalam Al-Musnad, Sunan Ibni Majah, dan Shahih Ibni Hibban dari Abdullah ibnu Abi Aufa radhiyallahu ‘anhu, ia berkata:

Tatkala Mu’adz datang dari bepergiannya ke negeri Syam, ia sujud kepada Nabi Shallallahu ‘alaihi wa sallam, maka beliau menegur Mu’adz, “Apa yang kau lakukan ini, wahai Mu’adz?” Mu’adz menjawab, “Aku mendatangi Syam, aku dapati mereka (penduduknya) sujud kepada uskup mereka. Maka aku berkeinginan dalam hatiku untuk melakukannya kepadamu, wahai Rasulullah.”
Rasulullah Shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda, “Jangan engkau lakukan hal itu, karena sungguh andai aku boleh memerintahkan seseorang untuk sujud kepada selain Allah niscaya aku perintahkan istri untuk sujud kepada suaminya. Demi Dzat yang jiwa Muhammad berada di tangan-Nya, seorang istri tidaklah menunaikan hak Rabbnya sampai ia menunaikan hak suaminya. Seandainya suaminya meminta dirinya dalam keadaan ia berada di atas pelana (hewan tunggangan) maka ia tidak boleh menolaknya8.” (HR. Ahmad (4/381) dan Ibnu Majah no. 1853)

Reply 141# Fieza-mira

erm.. nt akan di usulkan kesana... tp sekadar ingin permulaan asas.. bleh saudari yg "manusia" jelas kan pd kami2... apa yg saudari kenal.......
selain dr itu leh bg sumber2.. berpetikan pasal "orang2" dan dr kitab mana.... kalo ader.... mudahan dpt kami pencerahan...

Reply  Fieza-mira

lor tnya dkat "orang" heheheh.... patut yg "kenal" mengajar yg tidak mengenal... ni peristiwa masa israj mikraj.......  
[14]Di sisi "Sidratul-Muntaha";
[15]Yang di sisinya terletak Syurga "Jannatul-Makwa".
[16](Nabi Muhammad melihat jibril dalam bentuk rupanyayang asal pada kali ini ialah) semasa " Sidratul Muntaha" itu diliputioleh makhluk-makhluk dari alam-alam ghaib, yang tidak terhingga.
[17]Penglihatan (Nabi Muhammad) tidak berkisardaripada menyaksikan dengan tepat (akan pemandangan yang indah di situyang diizinkan melihatnya), dan tidak pula melampaui batas.
[18]Demi sesungguhnya, ia telah melihat sebahagiandari sebesar-besar tanda-tanda (yang membuktikan luasnya pemerintahandan kekuasaan) Tuhannya.

so pertanyaan yg tidak tahu pd yg mengenal.... hope dpt lah jawapan.. dh berkali2 tnya ni....

anonymous Post at 20-2-2011 20:47

Lor....tak faham ker soalan saya? Saya tanya tu tempat Allah ker? Bila sampai situ Nabi Jumpa Allah ke tak?

So what....kalau Nabi Muhammad sampai situ? Nabi lain sampai mana? Nabi lain tak pernah tengok Jibrail ke? Tak pernah tengok syurga ke?

Kalau nabi lain tak sampai Sidratul Mintaha tapi masih dapat jumpa Allah, apa pentingnya tempat itu???

Yang penting ialah naik ke langit jumpa Allah yang lain tak penting!!

Ini awak baca cerita Muhammad. Awak ada baca pengalaman nabi2 lain naik ke langit??

Reply 145# Fieza-mira

kamu lebih tahu... sbb kamu lebih mengenal... sila baca tafsiran dan huraian pasal ayat ni sama.....

so skrang pertanyaan... kamu sudah semestinya sudah jumpa.. sbb kamu lebih mengenal dan tahu.... bleh lah membantu kami2... orang yg jahill................. so sila jelaskann....

sy tidak menidakan nabi2 lain tidak berjumpa...sila paham posting lain dgn jelass...
post 132.

Follow Us
Reply  Fieza-mira

Apa salahnya sembah tapak kaki manusia?? Dulu bila saya kata Kaabah tu ba ...
anonymous Post at 20-2-2011 20:47

Saya tahu hadis tu.....Nabi tak bagi sujud kepada manusia.

Tapi persoalannya kalau ditakdirkan awak jumpa wali Allah lah katakan dan awak tahu hanya dia saja yang boleh memperkenalkan awak kepada Allah. Takde jalan lain nak kenal Allah kecuali berguru dengan dia sebab nabi dah takde nak mengajar awak.

Awak pun mohon nak jadi murid dia. Dia pun letak syarat kena sujud kat kaki dia dulu baru dia ajar. Awak sanggup tak sujud kat kaki dia padahal awak dah baca kitab & ingat pesan nabi supaya jangan sujud selain kepada Allah??

Mana awak pilih?? Berpegang kepada pesan nabi ke atau buat apa yang dia suruh??

p/s: Soalan menguji minda.

Reply 147# Fieza-mira

sy tinggalkan wali itu,... waliullah.. xkan suruh buat sedemikian................
jawapan persoalan telah di jawap... persoalan sy harap di jawap..........................

Reply  Fieza-mira

sy tinggalkan wali itu,... waliullah.. xkan suruh buat sedemikian........ ...
anonymous Post at 20-2-2011 21:36

Kalau itulah jawapan awak.....AWAK FAIL!

Tengok sini awak merayu:
- mereka2 ni kebanyakan telah tiada... dan yg ada... hnya waliullah....so mcm mner kami2 yang dikatakan x kenal ini untuk sembah allah... xkannk dibiarkan kami2 ni ...

Awak takde harapan lain kecuali kepada waliullah. Datang dia depan awak mintak awak buang ego awak dan letak akal awak yang tinggi tu kat kaki dia, awak boleh menolak padahal dialah satu2nya tiket awak ke syurga. Awak ingat Allah peduli ke kalau awak tak kenal Allah?? Penting sangat ke nak ajar awak yang sombong ni? Kurang ke seri syurga tu kalau awak takde kat dalam tu?  

Awak pernah jumpa waliullah ke sebelum ni sampai awak boleh tahu apa yang yang dia akan suruh & takkan suruh??

Awak ingat lepas ni ada peluang lagi ke atau awak kalau tak jumpa wali tu pun awak masih boleh masuk syurga dengan ikut pesan Nabi Muhammad??

Kalau macam tu awak ikutlah jalan awak sendiri. Awak dah ada jalan sendiri. Awak saja nak check saya sebenarnya awak bukan nak kenal Allah pun....lepas ni saya takkan reply posting awak lagi dan takkan masuk sini.

P/s: Saya bukan wali tau...jangan awak salah faham pulak. Tapi awak dah bagitahu apa awak akan buat kalau jumpa waliullah, jadi tak guna saya nak bercerita panjang.

Post Last Edit by anonymous at 20-2-2011 23:35

Reply 149# Fieza-mira

Kalau itulah jawapan awak.....AWAK FAIL!

Tengok sini awak merayu:
- mereka2 ni kebanyakan telah tiada... dan yg ada... hnya waliullah....so mcm mner kami2 yang dikatakan x kenal ini untuk sembah allah... xkannk dibiarkan kami2 ni ...

Awak takde harapan lain kecuali kepada waliullah. Datang dia depan awak mintak awak buang ego awak dan letak akal awak yang tinggi tu kat kaki dia, awak boleh menolak padahal dialah satu2nya tiket awak ke syurga. Awak ingat Allah peduli ke kalau awak tak kenal Allah?? Penting sangat ke nak ajar awak yang sombong ni? Kurang ke seri syurga tu kalau awak takde kat dalam tu?  

sungguh ego yang bernama "manusia" yang mengenal allah..... dalam menentukan diri seseorang.....

sy tinggalkan wali itu,... waliullah.. xkan suruh buat sedemikian................

kan di situ tulis wali allah.. xakan suruh melakukan sesuatu yg bleh membawa kepada syirik...... syirik adalah dosa yg tidak diampunkan allah.... hadis nabi pun dh melarang.... kalao dier x menyuruh melakukan perbuatan yg syirik... xder salah.... untuk belajar....

nabi musa belajar dgn nabi qhidir pun xder smpai suruh sujud padanya......nabi musa yg ego mengatakan tiada yg lebih pndai drnya....smpai di datangkan ujian pdnya...

Awak ingat lepas ni ada peluang lagi ke atau awak kalau tak jumpa wali tu pun awak masih boleh masuk syurga dengan ikut pesan Nabi Muhammad??

- “Wahai manusia, tidak ada lagi Nabi atau Rasul yang akan datang selepasku dan tidak akan lahir agama baru. Oleh itu wahai manusia, nilailah dengan betul dan fahamilah kata-kataku yang telah aku sampaikan kepada kamu. Sesungguhnya aku tinggalkan kepada kamu dua perkara, yang sekiranya kamu berpegang teguh dan mengikuti kedua-duanya, nescaya kamu tidak akan tersesat selama-lamanya. Itulah Al-Qur’an dan Sunnahku.

salahkah untuk mengikut pesanan nabi....???wasiat yg ditinggalkan baginda agak untuk tidak sesat dan mengenal akan allah???

P/s: Saya bukan wali tau...jangan awak salah faham pulak. Tapi awak dah bagitahu apa awak akan buat kalau jumpa waliullah, jadi tak guna saya nak bercerita panjang.

- bukan kah sudah dijelaskan.. waliullah xkan menyuruh sedemekian smpai suruh melakukan syirik... so klo dier waliullah...akan suruh bnda lain selain menyekutukan..allah...

Reply 147# Fieza-mira

senangje, jangan belajar dari dia. sebab dia bukan wali. Wali takkan suruh orang sujud pada dia. walau hanya syarat.

thread ni dah jadi mengarut sangat.

Reply 151# winamp05

dh ckp.... wali allah xkan suruh mcm tu.... selalunya akan suruh bnda2 lain yg mengikut kesesuaian ego yg ada pd diri ..... tp xmo terima pulakk....

Reply 152# winamp05

nk wat cam ner.. dh terkonarr jauh... hehehe dr masuk asal kejadian.. dh pusing ke lain.. hehehe... so pendapat kamu mcm mner...cuma period yg kiter tahu dr adam...

Reply 153# anonymous

konon kononnya benda macam tu kita tak tahu. nanti dituduh sesat pulak kita ni. baik jangan cakap lebih lebih.

Reply  winamp05

nk wat cam ner.. dh terkonarr jauh... hehehe dr masuk asal kejadian.. dh pusing  ...
anonymous Post at 21-2-2011 10:54 AM

Tak banyak mengkaji pasal benda ni walau banyak intresting pasal benda ni. tapi buat maca ni masih lagi berpegang asal dari Adam dan Hawa la kak anon. tengah mewncari bukti dari hadis yg pernah mengatakan ada lagi manusia lain awal dari adam. sebab kalau ikut ayat dari yg derang dok bawak dari dulu mengatakan malaikat bertanya kepada Allah kenapa nak jadikan khalifah dari kalangan manusia yang "akan" membuat kerosakan dimuka bumi. malaikat kata" akan" bukan "pernah" melakukan kerosakan. satu sebab kukuh yg aku tahu disebalik penciptaan adam adalah kerana nur Muhammad. tidaklah Allah menciptakan segala sesuatu hanya kerana nur Muhammad. Allah nak lahirkan Muhammad sebagai manusia. dari kalangan anak cucu nabi Adam. setakat ni dulu.

Reply 156# winamp05

bnyk gak dengar2 cerita... dari orang2 bacaan...... ni beberapa terori orng perkatakan....- penghuni awal bumi adalah makhluk yg bernama jin.... sebb sebelum penciptaan manusia.. jin yg menhuni bumi... dan bermcm2 teknologi yg ader masa tu.. sbb menghuni bumi awal.... tp mereka jauh juga dr agama tauhid ....smpai ader sejin... hehehe yg alim di kalangan mereka.... di angkat truss menjadi ketua malaikat....
so setelah... begitu.... allah ingin menciptakan makhluk yg bernama manusia... maka cemburu lah ati si ketua malaikat di mana manusia tersebut dpt pelbagai keistimewaan....

- teori yg lain... malaikat melihat kejadian adam.. yg terlalu gelojoh.. di mana semasa roh di masukan melalui umbun2 kepala... adam terus tergesa2 bangun.....

rasa cam ader yg lain.. tp lupa penceritaan.... tp nas2 sahih... dan kukuh x pasti lg... tp tuk perkongsian cerita.... silakan....

Reply 157# anonymous

semua cerita yg kak non bg tau tu boleh pakai. memang ade diceritakan dalam kitab kitab pun.

Reply 158# winamp05

bnyk lagi sambungan cerita2 tu..... skrng cuma nk teli kan dgn hdis2 n al quran.... nk jugak rujuk2 kitab2 lama seperti taurat.. injil n zabur.. tp x pasti... kesahihan isi di dalam nya...

pernah dgr ker.. sapa yg buat makhluk adam...?? mean ptung adam??? dan kejadian hawa..???
selain dr itu.. kewujudan makhluk2.. seperti yakjuj dan makjuj....

Reply 159# anonymous

ada cerita pasal adam sebelum dimasukkan roh tu. nanti saya korek balik. nak kena cari dulu buku tu. thehehe.