CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JulietTheOrange

Tak mau cakap...tapi tak boleh nak control [hupdate page 25]

update rawatan..

HK soh dok kat sofa, die dok kat kusi plastik.. die soh bkak tapak tangan kanan ...
JulietTheOrange Post at 14-3-2011 09:01

wpn seram aku gelak jer ms baca...jd lawak la bila pesakit ingat masa kena rasuk ..mcm2 karakter muncul.. mungkin tak ramai yg kes mcm ni...ayah ko pun sempat lawak jgk ek..klu kena rakam ada can kami nengok..haha...sambung lg klu adala..best..

Reply 181# ninja9

adoi kalu rakam then tnjuk kat cni, malu lah hamba...

soalan utk HK
- tp kirenye betul la ek... kalu dlm ati ni terdetik utk berubat dgn org2 tertentu, jin2 tu akan mengganggu perawat dulu.. ek?

Reply 180# hantukiller

HK...nak tnya la...boleh tak HK scan org dr jauh??nak mintak tlg scan badan saye ni...ade hantu malas la...saya ni asyik malas je wt sume bnda...asyik penat..melepek je....sebelum ni sy slalu mimpi bnda yg bukan2...2 mlm lps mimpi saya dlm kubur la...hmmm...

hehe teringat ayat2 jin tu..

Pengajaran 1
HK : kalau kau pandai sgt, ape no kuar esok??
aku : 4862 hihihihihihihi
HK : ah pandai la ko. esok mane ade no kuar.
aku : hihihihi ape la kau ni. mane ade sesape yg tau mase depan. Allah jer yg tau. mcm bomoh2 no ekor tu..sume menipu jerrrr.. sume nk amek duit orang hihihihi

Pengajaran 2
aku : huuuu huuuu takde agama yang benar melainkan islammm.. islam yang benarrrr (sambil nangis meraung2).

Pengajaran 3
aku : roh sekarang bnyk gentayangan. amalan2 sume gentayangan, tak diterima. tgk tu...langit penuh dgn amalan2 yang tak diterima. tahlil semua bnyk yg tak diterima...tergantung2 di langit...

kesimpulannyer : lu pikir la sndiri

amalan pun gentayangan? maksudnya? tak diterima lah tahlil zikir semua..sia-sia lah amalan..tapi kenapa? sebab tak ikhlas? sebab nakkan balasan duniawi? takutnya aku..amalan dah lah kurang..bila buat tak diterima pulak..

Reply 185# abas8888

sbb tak iklas... niat baik, nak buat amal ibadat. tp terdetik sikit kat hati menunjuk2 ngan org rmai konon kte ni alim, kuat berzikir..begitulah.. susah nk ikhlas dlm satu2 perkara sekarang ni... :cry:

Follow Us
Reply  llisamaisarah

kan aku dh ckp tadi...berdasarkan sume perawat2 termasuk la ustaz sharhan y ...
JulietTheOrange Post at 17-2-2011 13:49

Assalammualaikum Juliet,

Tumpang tanya... mimpi jumpa budak kecik tu... budak kecik yang kita kenal ke... tak kenal ?

Sbenanye aku ni bukan ape..aku takut nk jmpe perawat..takut salah tempat. To be honest mas ...
llisamaisarah Post at 17-2-2011 13:27

Lisa, cuba lah ke pusat rawatan Darussyifa. Tak perlu was-was, ternyata tak salah tempat. Good luck sis.

Reply  syahoney

i dh xpi jmpe ustat tu lg...
mulut laser...xsggup nk dengar haha
JulietTheOrange Post at 9-3-2011 16:11

Juliet, dia laser cemana, Juliet ? Elaborate sikit.

Reply  hantukiller

HK...nak tnya la...boleh tak HK scan org dr jauh??nak mintak tlg scan badan s ...
missyqaldina Post at 14-3-2011 14:34

Sama macam Missy. Mem pun melantun-lantun punya malash ni. Bapak segala malas ( ke bapak segala jin yang ada ni ? ). Sebenarnya dari bacaan Mem, Mem dapat agak memang banyak jin ni. Cuma kat sini Mem ada kekangan untuk mendapatkan perawat. Nak minta scan/rawatkan dari jauh, Mem risau pulak kot-kot histeria pulak, udoh pucat laki Mem karang sensorang nak hendel.

Niat nak beramal bagi menjurus kepada rawatan diri sendiri tu ada ( sekurang-kurangnya mengurangkan rasa malas )... tapi selalu terbantut... cem malas sungguh nak start. Bukan malas pun... cemana nak kata ek... macam tak terbuat... niat nak buat ada, tapi tak buat pun. Kong ajar punya jin ni.

Soalan Mem untuk HK : Selamat ke untuk Mem dengar ayat-ayat ruqyah sendiri ? Mem saspen if anything bad happens ( kena rasuk ke hapa ) cemana ?

Untuk Juliet, semoga kamu sembuh sepenuhnya.
Insya Allah.

TT, kalau ade masa, citer lagi masa rawatan ngan bro HK tu ye...lawak je hantu2 tu sume macam budak kecik

wow..juliet da baik..da berubah da..xcam dulu....bagus ah..lepas ni naik ah saham HK..mesti muka ceria da..sbb org kata..org yg ad saka..muka tak ceria..xde nur..botol k erk?
syukur juliet..(sebenarnye aku jeles nie..aku tak sihat2 ag..)

Memaluya : xtentu jgk..ade yg knal, ade yg xknal.. Ustat tu laser la..mcm bukak pekung kte...padahal rmai org dlm tu yg tgh tggu rawatan..die leh cite kuat2 lak.. Kekadang kesalahan kte tu dh berabad lame..tp die timbulkan balik.. Tq mem..dlm proses menyembuhkan diri lg ni

Jaa : hehehehehehe rasenye tu je kot yg aku ingt wat mase ni..

Dpsa : alhamdulillah semakin pulih tp bak kate HK ade beribu2 lemon lg... Akan dizassstt jgk nnt..rase berdebar2 still ade tambah2 taim join forum ni..die takut ngan HK kot.. N kalu nk berzikir lailahaillallah, otomatik panas tinge ni.. Tu la.. Masih jauh lg perjalanan

yang paling takleh lupa mase skola menengah aku nampak jelmaan "antu pokok" dpn mata aku.. pastu pla ...
JulietTheOrange Post at 16-2-2011 14:58

kena tindih n jilat? aku pon slalu kena tindih n jilat di telinga lbh dr tu pon penah..tp dlm keadaan sedar dan tidak la... marah sungguh aku

Memaluya : xtentu jgk..ade yg knal, ade yg xknal.. Ustat tu laser la..mcm bukak pekung kte...padahal ...
JulietTheOrange Post at 15-3-2011 10:36

Aha... one thing Mem cuak nak gi jumpa ostad-ostad ni sebab risau over being judged. Hohoho...
Tapi so far alhamdulillah, tak dek yang laser. Semua ostad tak dek nak judgmental. Adapun dia tau kisah kita (walau Mem tak story), dia nasihat baik-baik. Terkesan juga dihati ingat sampai sekarang... insya Allah.

hmmm.....siz pon ada msalah gak la..siz kawen 3tahun dah tpi still xde bb lagi.gugur 2x.pegi jmpa 2,3ustaz sumer kata ada 'bnda' dlm bdan..dia mkn janin yg baru nk membesar dlm perut tu..sedih + takut sgt2...

masalah lain pulak, bdan rasa sakit+lenguh yg amat2..ari2 nk hubby tlg picitkan.smpai ada satu2 masa dia pon dah naik fed up..tpi siz bkn sngaja.sumpah demiallah lenguh x trkata exspecially kt area bahu.aser cm seolah2 memikul brg yg sgt2 berat kt bahu ni..24hours memng terasa jer bebanan ni.cuma time tdo jer x aser.so byangkan la..dh berbelas tahun menanggunyer!! mimpi budak jgn ckp la..berkali2 dah...x tau nk berubat kt mana dah..dh pegi jmpa ustaz sebelum2 ni pon x nmpak apa2 perubahan pon! sama jek....sgt sedih dgn apa yg berlaku kt diri ni.................  

Memaluya : xtentu jgk..ade yg knal, ade yg xknal.. Ustat tu laser la..mcm bukak pekung kte...padahal ...
JulietTheOrange Post at 15-3-2011 10:36

agaknya (agaknya yee).. ustaz tu ada pendamping.. yg duk cakap pasal hal lama2 juliet tu pendamping dia la kot..coz klu betul2 ustaz dia tahu tak baik membuka aib org.. lagi2 la dia seorang perawat yg bnyk berjumpa masalah..

Post Last Edit by safamm at 15-3-2011 15:04
hmmm.....siz pon ada msalah gak la..siz kawen 3tahun dah tpi still xde bb lagi.gugur 2x.pegi jmpa 2, ...
sizuka82 Post at 15-3-2011 14:23

ada benda yg sedang bertenggek/bergayut atas bahu siz kot.. (suka2 je aku main cakap yek )jgn percaya cakap aku coz aku tak tahu pun..hiihihi...

tp klu nk cuba ...ambik air..atau klu nk buat urut ambik minyak..(minyak kelapa ke minyak zaitun ke, jgn minyak petrol udah le bacakan ayat kursi 3x pastu... satu la kat bahu tu.. kot2 ada kesan

Reply 199# safamm

yer...memng pon! siz pon trpikir cm awk gak! cm pelik plak kan.org len pon ada gak lenguh bdan.tpi xderla ari2 cm siz ni..husband slalu komplen cm org tua katanyer..yerla...org2 tua jer yg slalu sakit lenguh ni..pdahal siz baru 20++..sedey......

maybe something wrong goes somewhere la! kalo la dpt jmpa org yg bleh nyah kan bnda yg membebankan bahu siz ni, alangkah bahagianyer hdop...dh x tertahan bertahun2 menanggungnyer..........

kalo mcm tt kata bnda tu dok mnumpang dok kt perut dia, siz plak msti kt bahu.and kat perut pon gak..kalo mngikut kata2 ustaz2 yg siz jmpa la..sbab siz gugur sbabkan 'bnda tu'..wallahualam...

pasal mnyak tu, dh mcm2 mnyak dh siz try..and dah mcm2 ayat dah baca...tpi tetap xder apa2 perubahan...utk pngetahun korang, x pnah skali pon siz aser ringan bahu ni..azab!!!