CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: putera_isnin

Mencari Keturunan dan Keluarga Sultan Brunei,

Di sarawak hanya keluarga kami saja ada moyang bernama nek belanda. Kalo korang bijak. Carilah apa maksudku itu. Trm ksh

aku keturunan sultan alam shah bana.. raja pura cendana... bleh joinT tak...??

veYron posted on 9-9-2012 05:09 AM
Arwah nenek aku slalu canang ktorg ni keturunan sultan brunei...siap ada lembing tanam kt bawah tana ...

sama la nenek aku, ikut kata dia bapaknya pengiran z,kerabat sultan brunei time dedulu. masa dia kecik, sultan brunei ada panggil sedara yg luar brunei mengadap tp masa tu bpk dia tua so wakilkan anak ketua kpg utk pegi. so pegi la anak ketua kpg tu bawak paperwork naik sampan bagai. last2, anak ketua kpg tu kena halau, dah btahun2 br nenek aku nak mintak paperwork, org tu kata hilang.

drama sungguh maknek akuuuu. hehehe. nak tanya dia lbh2 skang tak boleh dah, dah nyanyuk n paralyzed 2 thn dah. sedara - mara ada lagi la kat brunei.

salam semua..

Salam admin saya ada sedikit maklumat utk dikongsikan bersama admin arwah pacik saya ibrahim moktar atau lebih dikenali dengan nama ujang utal dikalangan kaum tidung arwah pernah memberitahu bahawa asl usul keturunan kami drpd brunei nama ayah nenek saya namanya pengiran Alimuddin bin pengiran digadung datu memburing bin pengiran datu Ali sultan dibrunei tapi asal mulanya dari keturunan sharif Ali maklum

dlm buku ni ada berbagai susurjalur keturunan Sultan Brunei yang ada di Sabah.

Follow Us
acually sultan brunei yg pertama ade kaitan dgn suku sakat kaum murut dan iban.

klu pengiran muda hashim pnye kturunan plak cmne

putera_isnin replied at 20-2-2011 11:56 PM
Reply 3# untrace

Maaf bertanya...ada kah kisah yg berkaitan dengan puteri delima di brunei...????maaf sekadar bertanya....hamba Allah anik maukan sedikit info jika ada....dangar2 nya ia ke sabah dengan kerabatnya....dangan beberapa pengiring dari brunei...mau tahu  samada sesiapa yg thu siapa2 pengiring atu......anik cerita dulu2.....!!!!

asalamualikum ....hamba Allah anik ingin betanya....ada kah cerita tentang sejarah puteri Delima anik di brunei.....yg lari kesabah bersama pengiring2nya zaman dulu2...hamba Allah anik kan ingin thu...kerana sejarah puteri delima anik ndada tercatat sejarahnya di brunei....sdangkan ia adalah isteri kepada.........!!!! Puteri Delima anik kununnya dari johor...banar kah ......????

Kadang2 bila baca semua komen,mmg kelakar...sebab tu org tua2 berpesan kalau nak tido basuh kaki..maksudnya jika nak tido jgn beranagan yg bukan2 nanti mimpi yg tak elok susah nak bangun subuh nanti..kan?org yg tengah tido dok sedap mimpi kesenangan hidup di dunia ni mmg susah nak kejut..dan tak mungkin kawan yg sebelah dia tu juga sedang turut tido dapat kejutkan dia sbb kawan dia pon impikan benda yg sama..(org tido tak mungkin dapat kejutkan org lain bangun sembahyg subuh)

putera_isnin replied at 23-2-2011 04:33 PM
Reply 9# xvii

Nanti nak jumpa boleh jumpa kat akhiratlah ya..kecuali masing2 bawa haluan bebeza mmg xjumpa lah

Asslmulaikum w.t
Sy nk brtanya..yg pencarian ne siapa dn yg nk di Cari tu siapa??..maaflah kalau terkasar bahasa..sy cuma nk tahu sahaja..

Assalamulaikum wbt
Ne pencari  dari mana?Maaf lagi Klau sudah terkasar bhsa.