CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: onlinetrader

Petua untuk rumah baru masuk/yg lama pun bole

masuk umah azan dulu, lpas tu baru baca surah2 yg berkaitan. i pn baru pndh, beli jam yg ada azan n bukak mp3

aku baru pindah ke rumah baru..masa beberapa hari pas duduk rumah tu, ada satu beg plastik sampah hitam tetiba beralih tempat padahal aku sorang je dlm rumah tuh..then pintu dapur leh terbukak..serem beb..now..setiap malam jumaat, kami baca yaasin kuat2...kene amalkan surah al baqarah yer?? panjang surah tu..tp nak try nnt..

ada sape tahu x..dulu aku tgk wanita hari ini..tentang perubatan islam..ustaz tu ckp baca satu ayat dlm surah yassin..baca 3x dlm umah tu..nnti kalau rumah tu ada benda xbaik pernah blaku kita akan rasa..mcm tmpt org mati kita baca ayat ni..kita dpt tahu mcmne cara kmatian dia..tp aku lupa ayat berapa..sape2 ada ingat tlg bagitahu k..

tp apa yg aku amalkan masuk umah baru..aku akan mintak suami aku azan disetiap penjuru rumah..pastu pagar rumah sendiri guna garam dan bacaan ayat kursi..pastu buka mp3 bacaan ruqyah.

TQ medang kerana bagie kredit

dulu masa masuk opis baru (bangunan da lama siap) ustaz yg datang tu suruh baca yasin, pastu 3 mlm turut2 renjis air yasin tu, tp ada cara dia la

salam tt...
ade x petua atau ayat2 al-quran utk selamat dr gangguan manusia pd umah kite...
contoh ...
otrokiut Post at 25-2-2011 12:30

Amalkan surah An-nas ulang ayat terakhir 3x @ 7x @ 11x

Follow Us
ayah sy selalu suruh amalkan ayat 5 bismillah utk elakkan diri & anak2 dr mcm2 gangguan...
tak kira la waktu dlm rumah ke nk keluar rumah ke sblm masuk rumah ke kt london ke paris ke hong kong ke (kot2 la ad jin2 dr sana nk ikut balik mesia kn)

ok..nk tnya...jiran sebelah ni mmg kerap la buat pagar pendinding
according to dia & bibik dia selalu la diorang nmpak benda2...
pastu tnya pulak kt sy ada ke kt umah anak2 nangis nmpak pape (anak2 sy kecik2 lg)...
sy jwb so far xde pape...
pastu antara rumah sy & umah jiran ni takde pagar
maksudnya anak2 kitorang bebas la nk main kt porch 2-2 umah ni
posibble ke kalau dia pagar umah dia then benda tu masuk plak kt umah sy? (sbb umah kitorang kn takde pagar tengah)

lg satu mcmmana nk tau dlm rumah kita ni kalau ada penghuni lain..?
sbbnya br2 ni tiba2 ada kayu jatuh hempap siling sikit lg nk kena anak sy waktu tu tgh tdo...
time tu tgh guruh berdentum2 kilat petir bagai tiba2 dgr bunyi mcm roboh kt tingkt atas...
tgk2 siling pecah & kayu2 jatuh (tp check bumbung takde pape)
pastu tiles kt living hall atas tiba2 merekah,pecah & meletup...
nasib baik ada karpet kalau tak mmg dh berterabur la...
ni antara tanda2 ke..?ikut kata jiran la tp sy taknak percaya benda2 ni sgt
takut jd khurafat pulak,baik serahkn pd yg pakar mcm tok imam ke apa kn...
rumah sy ni ada 5 bilik (kalau termasuk stor 7 bilik)
yg guna cuma 3 jer (bilik sy,anak then 1 lg jd bilik baju)
lg 2 bilik tu rsnya setahun sekali br jenguk (just simpan brg2 & kotak2)
tu yg jiran ckp mcm2 tu...sy pulak dh la suami selalu outstation,kena plak skang tgh mangandung...anak2 pulak kecik2 lg...seram jek rs...huhuhuuu

Reply 58# sofiera

Maaf tak nampak pun doanya?

ya Allah! saya langsung tak buat apa2 lagi, cuma wat solat hajat je...tu pun di imamkan oleh org yg diragui amalannya (saya & hubby dah nk gi panggil org masjid dah, tp org yg diragui amalannya tu family rapat & dia ckp xpyh panggil org msjid, buat kita2 je)

kisahnya mcm ni...

saya mula pindah rumah pada 29/01/2011. Rumah ni rumah baru di satu kawasan perumahan baru jugak (boleh kata, baru 1 taman ni yang buka kat situ, yang kat atas sikit tu org belum masuk lg sbb belum dpt cf. So, mlm tu buat la kenduri & solat hajat sikit. Tp, sepanjang saya kat rumah tu, xde la rasa pelik pun, cuma, pada hari tahun baru cina hari tu, anak saya mula demam. especially malam (pagi tu sy bwk dia gi taman burung, so saya ingat dia demam sebab berjemur td kot). Esoknya terus saya bwk gi klinik, makan ubat 2-3 hari, demam dia kebah dah.

then the next week tu, papa dia ke oversea outstaion 1 month, maka berpindahlah kami berdua ke rumah ibu saya. Petang lepas hantar papa dia ke airport, badan dia panas balik & demam naik sampai 38.9 degree C. Seminggu demam dia berlarutan tapi tak selesema @ batuk, just demam. Dr. pun hairan jugak sebab skrg ni musim demam, batuk & selesema dtg dlm 1 pakaej. Check darah ada bakteria sikit, bagi antibiotik kata Dr. nnt ok la. Habis dose antibiotik tu, demam dia xkebah2. Last2 warded kat sdmc 2 hari drip & ok terus.

Keluar jer dari SDMC, ayah say & sepupu (mak saya jaga sorg sepupu saya) yg umur nya 8 tahun muntah2 & cirit, biasa la kan, musim...tapi, benda ni berlarutan sampai 2 minggu, ayah saya sampai tak boleh bangun, angkat je kepala terus muntah. Episod tersebut diteruskan dengan jangkitan pada mama saya. Yang peliknya, saya sorg je tak kena.

Lepas 3 minggu baru la episod tu semua beakihr, tapi, badan  family saya masih lemah. Mama saya ni, biasa la org tua, dia ajak saya bawak anak saya jumpa org alim untuk pulih semangat. Sebab katanya anak saya tak pernah sakit & demam macam ni (dia yang jaga). Maka saya n mama pun pergi la jumpa pakcik ni ditemani jiran. tp pakcik ni ckp awl2, dia bukan bomoh & boleh tolong setakat yang dia mampu je. Dia pun tgk la anak saya & senyum. Pastu dia baca ayat quran & tarik something dari anak saya & masukkan dlm botol. Then dia tengok mama saya & buat the same thing. Lepas habis semua tu baru dia bgtau. Katanya...

Pakcik : Ni nak cerita dongeng je ni, kalau nak percaya takpe, kalau xnak pun xpe...ada budak kecik baya ank awk ni, nak kwn dengn dia. dh lama dh dok bergayut kat leher & peha dia...perempuan budaknya (anak i boy)...tapi takpe, dah xde dah...

saya : mana datang pulak ni pakcik?

Pakcik : ikut dari rumah awk lagi...berjangkit pulak dekat org lain kat rumah tu

saya : apasal saya tak kena? sedangkan anak saya mmg rapat dgn saya?

pakcik : nama awak ni siapa?

saya : *******e

dia senyap kejap & then...

pakcik : awak ni keras sikit ni...tu yang tak lekat

then saya tanya la pakcik tu kalau ada benda lg kat rumah saya, dia ckp dia tak boleh ckp skrg sebab xnmpk. so saya janji ngan dia pukul 3 ptg ni kat umah saya. saya ada baca somewhere in this forum about ramh yang selalu bersawang & makanan cepat basi ni mesti ada something. Itu la yang sya experience kat umah skrg ni. Tapi, tak pernah pulak saya rasa seriau or takut. sebab saya ni selalu duduk ngan anak je bila hubby keje malam..

setakat ni je la cerita yang tak berapa nk best ni...insyaAllah saya akan update here ttg apa yng berlaku sabtu ni...tu pun kalau ada yang nak baca la..hehe

Rate

1

Reply  sofiera

Maaf tak nampak pun doanya?
nefertari Post at 28-2-2011 22:27

http://nurjeehan.hadithuna.com/2 ... ini-ayat-penggerak/

cuba link kat sini...bacalah n amalkan

Post Last Edit by ciklahcute at 27-4-2011 08:23

petua nenek dan mak...sblm masuk rumah baru, kena basuh rumah tu dulu...
kena bw masuk garam kasar, asam keping, kunyit, lada hitam dan cuka letak dipenjuru rumah. cuka utk menghindar dari ahli rumah kena pukau...( tapi, kalau utk hindari pukau diri kena amalkan bismillah 6 @ 7)
clah x tau mak buat ke tak solat hjat utk masuk rumah...tapi masa tu tgh remaja..rajin le sikit, clah bgn tgh malam...buat solat hajat ditgh2 rumah dgn suasana suram, selepas bc surah yasin, 3qul dan ayatul Qursiy...zikr la ila haillah...byk2 kali...x tau berapa lama....utk pagar rumah....

rumah kami mmg tak dimasukki pencuri, insyallah, walaupun mereka dah cuba mcm2,  tapi bila panggil tok imam, tok imam buang dan lepaskan jin tanah yg terperangkap
kat bwh rumah(rumah batu)..
semasa clah bekerja di Pg...masa tu sdg solat...clah nampk ada makhluk warna hitam besar dan tinggi(mcm bigfoot)sdg berdiri di luar rumah, sambil perhatikan rumah.... clah bc surah alfalaq, annas dan ayatul qursiy....alhamdulillah pas tu dah x da apa2....

walaupun begitu, mmg slalu kena ceq sb jiran dua branak asyik antr sesuatu agar kami x mau dok kat umah tu dan jual kpd mereka....(imam selempang kuning & sons) sebulan sekali...mesti nak kena buat...

selain dari rumah, kalu kita masuk bilik(sb sewa bilikpun mmg kena buat gak) solat hjt, bc surah2 tertentu dan zikr supaya bilik sentiasa nyaman dan tenteram...tapi, jgn lupa...bersihkan dulu...!!

Rate

1

TQ mod bg tacang..

Sory..TT..ada sapa2 boleh tolong aku x???aku myewa kat sebuah rmh ni hampir 2thn..sblm kt org msk rmh ni, rmh ni pnh dhuni oleh org india.suami isteri..jiran aku kata.india ni salu sembahyang n pooja bnd yg pelik2 shngakan jrn2 indian yg ln pn xtahu pa yg dia org 'sembahyang'kan tu..masa mula msk..abg aku mmg dah samak rmh tu n azankan..
pnh stu mln mak aku nampak satu lembaga hitam lelaki pegang adik aku..bebrapa mggu lps tu adk aku sakit..dan aku pulak pnh jumpa satu lembaga perempuan nak peluk aku..
pnh hari tu aku solat dan terus mgaji den b4 tidur aku baca la ayat 3qul dan sedikit zikir..mlm tu jgk ppuan tu dtg siap ckp "u make me suffer pls stop recite koran"...aku bkn mamai tm tu.mmg betul2 sedar..aku xputus2 baca surah apa yg patut spy  dia hilang walaupun surah yg aku baca tu terabur sbb dia cekik aku..kwn2 kat opis srh try lap latai guna limau nipis.p aku tkt jatuh kpd syirik pulak..baru2 ni aku ambik pic dlm bilik aku tm2 aku baru bgn tisur..den lepas aku bgn betul2 (dah x mamai)..aku tgk balik pic tu...kat pic tu dagu aku da satu lidah merah dan besar..den aku srh famtgk pa bnd dia org senua kata mcm lidah jin..duh....kak aku kata anak dia mmg xdpt msk bilit aku msti nggs..da satu hari tu kak aku jerit kat tepi intu bilik aku "kau jgn kacau ank aku"sbb ank dia merengek asyik tgk pintu tu. lps tu kaka aku baca ayat yg patut..fam aku kata bnd tu mmg saja nak kacau aku..sbb antara adik beradik aku ,aku lah yg paling liat nak beramal..cth nya mgaji n zikir...stp kali aku nak nekad after solat den zikir je..mesti ada dugaan,datang period...bln ni dah 3x aku period..

Sory tuan punya tanah..saya xtahu apa nak buat n xtahu mana nak tny.dats y saya lepak kat sini..

Rate

1

byk gak info yg baik dlm ni....ogata try la berubat dgn ustaz pulak

Reply 70# princesse_lune

princess, kalau rumah cepat berdebu ada gangguan jugak ke? sebab daisy pelik la dengan rumah daisy, cepat sangat berdebu..kadang-kadang baru lepas vacuum, dalam sejam dua dah berdebu balik..

Kalo nak pagar rumah, ini caranya

http://virtualfriends.net/article/articleview.cfm?AID=41328