CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thessailly

Batara Brahma = Nabi Ibrahim = TERBUKTI.

bodo xpe beb.. bleh blajar.. tapi klu dah bodo + anak haram genetic sundal mcm ko.. cuci pakai d ...
unekspekted_II Post at 2-3-2011 18:57

saya dah x layan anak haram terpalit mani anjing seperti kamu.

saya dah x layan anak haram terpalit mani anjing seperti kamu.
Mede Post at 2-3-2011 19:08

jgn laa sebab marahkan mak ko yg sundal kelambu dibakar

Reply 119# Mede

mentaliti kau:
   bagi nasihat = bodoh.

yang aku tanya pasal Muhammad tak jawab pulak......

ohh...si bijak pandai..

Dalam Triniti Tuhan-tuhan Hindu, (bukan kristian je yg ada konsep triniti taw)

Brahma = Creator @ Pencipta.
Shiva = Destroyer @ Pemusnah.
Vishnu = Preserver @ Pelindung @ Penjaga @ Wali.

Berada di ranking pertama ialah Brahma:

(Akan bersambung)

dalam Hindu konsep ni dipanggil Trimurti, tapi tak sama macam Trinity dalam Christianity. sebab kalau ikut trinity, Tuhan tu expressed as 3 distinct god in 1 god.

kalau trimurti, dikatakan 3 tuhan iaitu brahma, shiva dan vishnu ni adalah jelmaan the supreme god iaitu brahman. ini konsep saguna-brahman, iaitu brahman in its form with attributes (ada sifat dan nama). dan ada juga pendapat mengatakan vishnu itu dicipta oleh ancient scholars utk mengimbangi kewujudan pencipta (brahma) dan pemusnah (shiva).

wallahualam, aku belajar ni dari islamic perspective. kepada penganut hinduism, sila betulkan kalau ada yang silap.

Follow Us
Reply 32# pisang69

punya la aku khusyuk nk memahamkan maudhu' trid ni.... tiba2 kau buatlawak plak...

aku dh la sakit tekak dan batuk...

cemana aku nk react nk gelak batuk n sakit tekak serentak

study ni agama hindu ni payah...berbelit2...jauh sesatnya...(no offense to all Hindus)
otak aku tak mau terima....so kl aku tak sambung, harap faham la yer.

macih.

sapa2 tahu pasal konsep Atma dlm agama hindu?

Menarik thread nih.. korg buat aku terfikir2 kisah nabi Ibrahim, Daud, Sulaiman, Isa dan Muhammad..

komen saya sebagai insan lemah ini.

1. Gambar yg mengIMIGINASIkan rasulullah tuh seeloknya x diletak kat sini. mmg kita ckp kita tau bukan rupa nabi macam tuh.. tapi sedikit sebanyak, gambar2 tuh membuatkan kita terbayangkan wajah nabi.. tipu kalo aku ckp korg x nampak terfikir atau x terlintas langsung muka nabi masa tengok gambar tuh. jadi? kesimpulannya.. x elok diletak..

Gambar2, patung2 benda2 ni kan salah satu yg membuatkan effect pada para2 tahfiz.. sbb tuh la x elok gambar2 ni ditunjukkan.. harap aku dan kiter semua boleh fikir kenapa gambar2 macam tuh x elok ditunjukkan.. lebih2 lagi bila ianya berkait dengan nabi, malaikat dan Tuhan..

2-Dengan sebab thread ni.. barulah aku tau tuhan org Hindu yg Trimurti ni.. selama ni aku x pernah amik tahu. aku tau nama trimurti tuh tapi auk x tahu pecahan tuhan dia.. sbb thread ni gak aku berani pi tanya kat officemate aku .. (org India dan bergama Hindu).

3-Jika nak berforum dan berdiskusi di sini.. haruslah hormat dengan forumer lain. Di sini masing2 nak tunjuk kepandaian diri tapi dengan cara merendah2kan pendapat org lain. secara x langsung menunjukkan kejahilan dan keegoan diri sendiri. Adakah tujuan kita di sini nak cari ilmu? atau nak tunjuk ilmu saper lebih hebat?

4-Mengenai agama mana lebih dahulu.. Hindu atau Agama yang dibawakan oleh Ibrahim.. Boleh aku tanya, selain agama Hindu dan Buddha. Agama apa yg menyembah berhala? Jika ada agama lain itu. Mungkin agama yang dianuti oleh kaum2 semasa zaman nabi Ibrahim bukanlah agama Hindu. tapi pada zaman nabi Ibrahim.. raja Namrud pun ngaku dia tuhan. means? ada 2 agama masa tuh kan? (maksud aku 2 agama la yg diketahu dari kisah tuh. Agama kaum nabi Ibrahim yg sembah berhala dan rakyat Raja Namrud yg disuruh untuk menyebah Raja Namrud)

apa2pun.. thanks pada pembuka benang.. thread ni menambahkan ilmu aku kat sini.

Contoh paling senang, (ada kaitan ni sebenarnya)
psalms/Zabur (Nabi Daud) ni kitab sajak dan nyanyian. Bukan sekadar untuk baca, tapi kena nyanyikan..
takde mcm pelik ke? Tu salah satu dari kitab samawi tu...
thessailly Post at 22-2-2011 14:15

Sorry nak komen (anggapan aku sahaja - mungkin x betul)
Kitab zabur ni ayatnya merupakan pujian2 pada tuhan (Allah), ala2 kita berzikir lah
Of kos ada gaya lagu nya, sebagaimana kita melagukan bacaan al Quran
In fact, gaya bacaan al Quran pon ada banyak lagu (tarannum - nahwan, soba, rast etc)

So bukan lah pelik kalau bacaan zabur itu menjadi sesuatu yg indah
Rasanya x mengkompiuskan/ beza ngan nyanyian lagu2 pop etc
Nampak beza kan?
rasanya kitab ni boleh saja di baca biasa
Tapi boleh juga di lagukan
Samna macam Al Quran
Tiada apa yg pelik kan?

Seni suara adalah anugerah Ilahi
x semestinya seorang yg bersuara sedap & pandai menyanyi perlu menjadi penyanyi pop bagai
Ini kerana dia boleh menyalurkan minat & kebolehan melalui seni bacaan al Quran di mana teknik bacaannya sahaja adalah pelbagai & sangat mencabar kebolehan vokal (kalau itu yg di cari)

aku ada penah dngr crita psai MUSA Samiri kalu tak silap yg menjadi ank angkat Jibril.. ms ni kalu t ...
susano Post at 23-2-2011 11:18

Setau aku... masa Nabi Musa berkhalwat atas Bukit Tursina (?) - baginda meninggalkan kaumnya di bawah jagaan Nabi Harun - selepas selesai menyeberang laut merah - Samiri (?) ni salah sorang pengikut nabi Musa, beliau telah mengambil bekas tanah yg dipijak oleh Malaikat Jibril (?) yg turun membantu semasa Nabi Musa & kaumnya di kejar oleh Firaun.

Tanah itu di buat bentuk menjadi lembu menyebabkan lembu itu jadi macam hidup. Kaum Yahudi yg memang jenis x sedar diri ni (baru je di selamatkan oleh Allah) merasa takjub & mula engkar pada arahan nabi Musa, lalu mula memuja patung lembu itu. Sampaikan nabi Harun pon x mampu nak halang perlakuan derang ni.

Bila Nabi Musa turun balik, baginda telah menghukum kaumnya yg murtad itu dengan hukuman terjun dari bukit yg tinggi. Hukuman pada zaman itu lah... x sama cam hukuman umat Nabi Muhammad SAW.

Walklahualam... boleh refer balik kisah ni pada yg bijak pandai.

dulu ada artikel yg kuar...."KAABAH ADALAH KUIL DAHULUNYA"...
GERRYGANEE Post at 24-2-2011 17:41

Well, Ustaz Ravi (muallaf yg jadi penceramah)...

...penah citer, semasa dia menganut Hindu, mereka di beritahu bahawa dalam Ka'abah di mekah, di dalamnya mengandungi patung2 tuhan Hindu...
Jadi sebenarnya org Islam sama jah ngan agama Hindu
So... masa dia mengerjakan haji@ umrah, beliau rasa curious sangat pasai benda tu
Takdir tuhan, masa dia kat Kaabah... tgh proses membersihkan kaabah, jadi pintunya di buka...
Jelas dia nampak dalam kaabah x der pong patung2 tuhan hindu sebagaimana yg di dakwa

Reply 131# solstice

logik tak kalau aku kata sebab psalms ni la orang2 hindustan suka nyanyi2 sampai hari ni...?

Reply  SiNoob

pembetulan...jangan kata TIADA SATU pun gambar muhammad...orang syiah berapa ka ...
zaharul_asriq94 Post at 26-2-2011 13:16

boleh tak aku kata ini bukan gambor nabi muhammad s.a.w......tp mcm gambar nabi isa a.s @jesus yg dipatungkan oleh org kristian...
ini macam muka jesus tapi pegang kitab ngan pakai serban..
kalau rajin korang carilah persamaan..
diberitakan muka nabi muhd s.a.w bulat, mata bulat, bukan muka lonjong mata buah badam......rambut beralun-alun tuh maybe betul...

Menarik thread nih.. korg buat aku terfikir2 kisah nabi Ibrahim, Daud, Sulaiman, Isa dan Muhammad..
...
JUSTcircle Post at 12-3-2011 11:33

hanya gambar, kalau kuat iman buat apa nak percaya

Reply 136# Dunhill.

ni lagi sorang ni...

nak tanya laa...kalau gambar2 ni takde efek pape, cukup dengan iman yang kuat je...
kenapa Rasulullah buang semua berhala, gambar2 kat kaabah dan patahkan salib?

jawab laa..

Reply  Dunhill.

ni lagi sorang ni...

nak tanya laa...kalau gambar2 ni takde efek pape,  ...
thessailly Post at 17-3-2011 19:21

mungkin mase tu islam baru nak bertapak, rasulullah baru nak berdakwah kena robohkan lah, kira mcm revolusi lah tu

ni yang kalau ada yang letak zaman skrg tu lantak depa lah.. kita nak pi ikut orang sesat buat apa???

hanya gambar, kalau kuat iman buat apa nak percaya
Dunhill. Post at 17-3-2011 06:45 PM

ini bukan pasal kuat iman ke tak saudara dunhill... dari gambar bolehkan kiter TERimiginasi.. secara tak langsung gambar tuh buatkan kiter terbayang wajah Rasulullah.. kan x baik tu?
terpulang pada saudara nak tafsur camner.. tapi ini adalah normal untuk manusia.. biler tengok gambar seseorg itu.. tentu2 kita akan mmbayangkannya.. bukan secara paksa atau tidak.. ini akan berlaku secara tak sedar..

boleh pikir x?

mungkin mase tu islam baru nak bertapak, rasulullah baru nak berdakwah kena robohkan lah, kira m ...
Dunhill. Post at 17-3-2011 07:26 PM

skrg pun kena berdakwah.. mana leh.. jgn lupa.. gambar2 lukisan2 mcm tuh antara yang boleh menggelapkan hati kiter.. sbb tuh dalam Islam x bagi dgn gambar2 atau lukisan2 camtuh..

lagi2  bila dilukis dgn menyatakan itu adalah seseorg yg kiter sanjung dan kiter x ketahui bagaimana rupanya.. secara automatiknya lukisan dan gambar mcm ni buat kiter terbayangkannya.