CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thessailly

Batara Brahma = Nabi Ibrahim = TERBUKTI.

igt la cita nabi mana...yang diorg sembah lembu kot...siap wat ptung lembu dari mas...
erm da kaitan x??
sebab kaum india kan anggap lembu tu suci

Dalam Triniti Tuhan-tuhan Hindu, (bukan kristian je yg ada konsep triniti taw)

Brahma = Creator ...
thessailly Post at 2-3-2011 21:29

nak betulkan...
aku ada baca...diorg kata tuhan hindhu hanyalah satu...tapi menjelma dalam 3 sifat...
yg brahma, shiva n so on tu bukan tuhan mereka...
itu hanyalah sifat2 tuhan...

Reply 142# veYron

sama la tu ngn konsep trinity kristian..3 in 1, 1 in 3, i and 2, i love you..hahahah

Reply 143# thessailly

erk???trinity tu bukan konsep anak tuhan bapak tuhan n g 1 aku xsure...
so tuhan da 3 la kan??

Reply 144# veYron

tuhan kita satu je. Allah. huwa awwalu wal akhiru. mana ada sampai 3.

Post Last Edit by manap77 at 31-3-2011 09:34
Reply  thessailly

erk???trinity tu bukan konsep anak tuhan bapak tuhan n g 1 aku xsure...
...
veYron Post at 31-3-2011 00:53

trimurti dan trinity macam nak sama tapi tak serupa. trimurti masih dianggap polytheistik sebab walaupun alim ulama diorrang kata ada 3 personaliti, brahma tuhan pencipta, vishnu tuhan penjaga dan shiva tuhan pemusnah,tapi ketiga2 tuhan ni walaupun katanya satu tuhan, cerita kewujudan diorang asing2 dan tak ada kaitan antara satu sama lain. penganut2 hindu pun sembah salah satu je, sebab tu ada aliran brahmanism, vishnaism, shaivism.

trinity pulak konsep tiga dalam satu yang sebenar, so masih dikira sebagai monotheistik. kristian sembah satu tuhan tapi satu tuhan tu diorang kata terdiri daripada tuhan bapa (allah), tuhan anak (jesus) dan roh kudus (roh kudus kalau dalam judaism ngan islam sebenarnya malaikat jibril). cerita diorang berkait dan orang kristian pun sembah ketiga2 ni sebagai satu tuhan. tapi dalam sejarah pekembangan agama kristian, ada aliran unitarian (sembah allah saja), twoness (dua dalam satu, allah dan jesus) tapi aliran trinitarian yang prevail. so jadi la kristian seperti sekarang ni

[

Follow Us
Reply 144# veYron

sama je...konon2 ada anak tuhan, holy ghost ngn "father", but all in all, semuanya 'jelmaan' God jugak..tu la explenesen yang biasa diorang pakai...tak caya tanya org kristen..

dan aku tgk sama je ngn trimurti ni....tak sama ke? ishh..

trimurti dan trinity macam nak sama tapi tak serupa. trimurti masih dianggap polytheistik sebab  ...
manap77 Post at 31-3-2011 09:30

owh....pening aku ng agama diorg..hehehe...pape pown tima kasih for the info

Reply  veYron

sama la tu ngn konsep trinity kristian..3 in 1, 1 in 3, i and 2, i love you. ...
thessailly Post at 30-3-2011 16:24

i lap u too...hahaha

Reply  veYron

tuhan kita satu je. Allah. huwa awwalu wal akhiru. mana ada sampai 3.
winamp05 Post at 31-3-2011 09:19

ehhh ai ada ckp ke tuhan kita ada 3??? ai cakap pasal tuhan deme

Adakah Batara Brahma itu ialah Nabi Ibrahim?
1. Nabi Ibrahim memiliki isteri bernama Sara, sementar ...
thessailly Post at 22-2-2011 01:03

Saya ada terjumpa beberapa site yang agak berkaitan dengan teori saudara/i..

http://kaabahituberhala.blogspot.com/

http://www.aididsafar.com/

aku baru terperasan thread ni
sebenarnya apa yg dibincangkan kt sini TAK MUSTAHIL berlaku
sebab penyelewengan agama ni tak perlu ambik masa yg lama
ajaran nabi isa pun, sekejap je dah diselewengkan
kalo umat dulu2, nabi2 yg dh wafat pun dijadikan berhala

aku penah sembang dgn sorang hindu ni, tanya sikit je mula2, tp melarat sampai isu2 ketuhanan ni, asalnya aku tanya betul ke hindu sembah lembu, itu je..
rupa2nya dia kata tak, dia nafikan sekeras2nya
apa yg berlaku ialah hindu bukan sembah lembu, tp diorang teramat segan dgn lembu sebab lembu ni kalo kt india, terlalu banyak berjasa kpd manusia, dari lembu tu kecik sampaila mati..susu, bajak sawah, jd haiwan tunggangan...so diorang ni jadik segan nk makan..tu mula asalnya
then aku bole bayangkanla, asalnya dari segan nk makan, sampai jadi sembahan!
pastu melaratla sampai ke soalan kenapa korang banyak tuhan, dia kata yg dia sembah tu bukannya tuhan, tp perantara kpd tuhan..bila tanya & tanya lagi dia pun sebenarnya was2 dgn agama hindu tp dia malas nk fikir sebab dah terbiasa dgn adat resam hindu
sambil dia kata islam pun bagus sebenarnya tp dia kata, bukan semua ramai org yg hidup atas muka bumi ni niat dia nak mencari agama yg sebenar..yg betul2 usaha nk cari jawapan je..selebihnya cuma mengikut arus je..dia sendiri pun dah ada keluarga, ada tanggungan, susah dah nk fikir2 bab agama2 ni, bg dia dh tuhan lahirkan dia jd hindu, biarlah mcm ni je..sebab dia rasa adalah tak patut tuhan jadikan manusia bermacam2 agama & katalah islam je agama yg betul, habis susahla org yg lahir asal2 bukan islam, nk mendapatkan islam, memahami islam tu bukannya senang, sapa nk ajar, dah tu keluarga dah sah2 bukan islam, macam mana nak hadapi reaksi diorang lg...so dia rasa, mana2 agama pun sama je, sebab semua agama nakkan kebaikan..

kalo kite mengaji asal-usul agama ni pun, tak mustahil buddha tu sendiri seorang nabi
nabi tau, bukan rasul
nabi dakwah utk diri sendiri je, rasul utk dia & org lain
ajaran buddha tu banyak yg baik2 & dia jd baik utk diri sendiri, dia tak ajak orang, tp org nak follow sebab baik..tak mustahil lepas dia mati pengikut2 dia tokok tambah mcm2 sampai jadi agama buddha yg skang ni..padahal yg buddha sendiri tu mungkin betul dah

bumi ni satu je, so pusing2 macam mana pun mesti ada titik pertemuan kat mana2

Rate

1

Reply 152# iscol_klang

Ada relevennya pendapat ni. Suka baca thread kat sini. Best

Ibrahim Ali from PERKASA is more powerful than Abraham in Malaysia, especially Malays ..

Rate

1

siapa yang tahu sejarah penurunan hajarul aswad..maksud saya kenapa Allah menurunkan hajarul aswad dari syurga dan kepada siapa di turunkan..Serta siapa yang membawanya ke kaabah??
SiNoob Post at 25-2-2011 23:25

mmmm... seingat aku la dulu...orang2 tua citer kat aku....masa nabi Adam di turunkankan ke bumi dia berasa amat sedih lalu di ambilnya batu hajarul aswad utk kesat air mata baginda...dan semasa nabi ibrahim repair kaabah akibat banjir, baginda terjumpa batu tu utk di jadikan sebahagian dinding kaabah...(asal batu tu adalah putih bersih/jernih.. tapi oleh kerana masa tawaf selalu orang cium itu yg jadi hitam kerana terlalu banyak dosa yg terkumpul dari orang yg menciumnya - ini versi melayu yer...spt yg di ceritakan pd aku  oleh orang2 tua a.k.a pak haji dulu)

Rate

1

Reply 152# iscol_klang

aku sokong pendapat ko. aku pun rasa Buddha ni asalnya Nabi, begitu juga ngan beberapa pengasas agama lain. tapi bila berzaman-zaman, akhirnya agama ni banyak tokok tambahnya.

aku baru terperasan thread ni
sebenarnya apa yg dibincangkan kt sini TAK MUSTAHIL berlaku
sebab penyelewengan agama ni tak perlu ambik masa yg lama
ajaran nabi isa pun, sekejap je dah diselewengkan
kalo umat dulu2, nabi2 yg dh wafat pun dijadikan berhala
iscol_klang Post at 9-9-2011 09:31

ada kemungkinan x agama kita pun diselewengkan..Rasanya antara nabi isa dengan muhammad baru 700 tahun..

Antara Nabi Musa sampai Isa..Tidak putus-putus nabi diutus oleh Allah..Pun diselewengkan..

Kita dah Muhammad dah 1400 tahun berbeza??

Reply  iscol_klang

aku sokong pendapat ko. aku pun rasa Buddha ni asalnya Nabi, begitu juga ...
anmz76 Post at 9-9-2011 14:29

so apa pendapat saudara tentang agama kita pula..
Ada tokok tambah x?

Sebab kebanyakan kita selalu judge agama orang jer..
Pasal agama lain banyak yang kita nampak xbetul..

Macam mana dengan agama kita sendiri?

Reply 158# SiNoob

dalam agama kita pun sy rasa ada gak sedikit sebanyak. Maksud penyelewangan ni dari segi pemahaman masing-masing, contoh mazhab, hadis etc....

ada bace sejarah penubuhan kristian ni. Dalam bible hampir 99% bukan dari kalam-kalam tuhan tapi dari paderi-paderi semuanya. N dalam bible tak ada satu pun ayat yang cakap Isa as anak tuhan. Yang pasal trinity tu, dalam bible ada tulis hanya ada satu tuhan je. Tak tau cam ne dorang bley tersesat sampai 3 tuhan.. ada sekali tu imam muslim mana tah tanya paderi kristian ni, cube bagi bukti dalam ayat bible yang cakap pasal trinity ni, terkulat2 dorang mencari . hmmmm
sori off topic jap
amiraputri93 Post at 27-2-2011 12:29

kristian ni start mengembang masa zaman rome..beberapa puluh tahun setelah nabi isa di angkat ke langit. masa tu emperor rome lihat hampir seluruh penduduk rome mula menganuti agama kristian tetapi emperor ni masih gak dgn dewa dewi dia..so dia pun tekad peluk kristian bagi mendapat sokongan rakyat. setelah itu di panggil semua paderi2 di rome mereka berbincang...pada masa yg sama terdapat banyak gospel ..so emperor rome tu pilih gospel2 yg memenuhi kehendak dia..yg dia tak suka di tongsampah kan gospel tu.