CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SweetShera

Kena Tampar

tq all....sy tanya minta pendapat last2 sy kena balik...bila masa sy kata sy still nk dgn dia....jug ...
SweetShera Post at 24-2-2011 12:56

awak jgnla amik ati..kitorg cuma bg pendapat sbb xnk awak diperlakukan lg teruk lepas ni..

hang kapel dgn bapak sendiri ke ni smpai kena tampor bile laki x kenal call tepon rumah??mcm kes aku time skolah dulu..blaja malas asyik bergayut..last2 abah bagi penampor..tapi dah dekat 5-6 taun gak la x kena tampor.sbb aku dh behave kot.hehe.

jijik aku dgn laki perasan mannncho mcm ni lah.anak dara org pun nak pukul.teloq ada??eiii.mintak dijauhkan.

angkat kaki je la shera oii...x paham ler pompuan ni dah syg kt laki..sampai kene pukul pon dok syg lg...kot ko nk tunggu dia simbah asid kt ko agaknye baru nk blah?...sedarlahhhhhh dia ringan tangan..cepat aje nk bg penampor....dah2 blah jer....

haih..org bg nasihat jahs.....adat la dah bukak benang..weols kat sini nk tlg bg nasihat jahs..kalo dah mmg dah kepala duk set syg laki tu..xguna bukak benang neh

yes.. setuju ngan cik kiah...

kalo ada masalah ngan kekasih.. kalo dah teruk sangat dia wat ko.. lebih baik ko angkat kaki

nanti selain tampar dia sepak ko pulak.. sakit oooooooooooooooo... aku tak nak.. hahahahahahahaha

kalo majoriti.. mmg semua akan suruh ko angkat kaki... hahahahaha

Follow Us
ko knalkan bf tu kt abg...nnti abg bagi penampor tampa bayang kt dia...tujuh keturunan makan nasi penyek jer t

...gerammm nihhh...gerammmmm

Reply 1# SweetShera

sakit woooo...kena tampar...............

jd x bestkn kena tampar.........

jd x best ler kwn dgn org camtu......

jd x yah ler kwn.....................

xde...sy tak ambik hati...biasa la kadang bila nasihat cara baik xmo dengar...tu yg kena bagi ayat pedas tu...sy terima..

buat masa sekarang sy cakap baik2 pd dia suruh muhasabah diri...bagi ruang pd diri sy dan diri dia pebetul kesilapan...sy bukan jenis tengking marah2 mintak putus dsb...klu sy marah2 nant keadaan akan jd lagi teruk.

Kami relax dan tidak berhubung sekarang....sy bgtaw pd dia apa yg dia dah buat tetap sy tak boleh trima.  Berpisah adalah jln terbaik..

xde...sy tak ambik hati...biasa la kadang bila nasihat cara baik xmo dengar...tu yg kena bagi ayat p ...
SweetShera Post at 24-2-2011 18:08

vote for TT utk break ngan dia. tp biarlah break dengan baik, mana tau kang gaduh2 xpasal2 dia pegi attack TT sbb break up ngan dia

forumer2 kat sini bg nasihat dan pandangan agar TT tersedar dr kealpaan (mungkin)... bkn saje2 nk galak suruh putuskan hubungan.. cadangan adalah berdasarkan jln cerita TT tu sendiri.. n nmpknye TT berjaya buat keputusan yg betul dgn cara yg elok lagi tu.. bagus la tu.. sekalipun TT nk berbalik semula dgn bf, kitorg bkn tau pun.. tp make sure bf tu betul2 dah berubah.. n TT satu hari nnt x bukak benang baru di FD pulak

dayusssss!! :@:@ aku lak emo.

tt......... pas ko bg nasihat tu ko observe ok
kalau nak alik gan dia boleh tapi pastikan kalau dia tampo ko lg ko break je ngan dia..
laki ni pelik sikit.. hehe
kekadang bende kecik pon nak tampo2 (aku x camtu aku lpas geram kat dinding jek )

aku sendirik yg suke lepas geram kt dinding pon risau nanti kalau aku da ade wife adakah aku akan pukul dia... takutnye akuuuu.

xbek pukul pompuan nih. pompuan pon x bek pukul laki ingat tuu huhu

Post Last Edit by aaz at 25-2-2011 01:55
dan setiap kali ditampar...sy cari2 kesalahan diri sendiri....anggap mungkin itu berpunca dari sy...
SweetShera Post at 23-2-2011 12:50

ciri2 orang abusive ada pada pakwe u - dia buat salah, tapi dia akan buat u rasa u yang salah, dia buat u rasa powerless, fear, dependent, low self esteem; biasanya org mcm ni loving, romantic tapi dalam masa yg sama possessive, cemburu tahap gaban; bila dah pukul2 dia akan minta maaf menyesal janji tak buat lagi; tapi cycle ni akan sentiasa berulang bila dia tak leh kekang rasa marah
    ciri2 orang kena abused ada pada u - u tak bersalah, tapi u dok rasa diri u yang bersalah, u rasa u punca yg buat dia marah n tampar u, u rasa dia akan dan boleh berubah

wake up sis, takkan u nak hidup didera. Kalo belum kawin dah macam ni, percayalah lepas kawin lagilah  idup u tak akan tenteram. U boleh sakit jiwa hidup dengan orang mcm ni. Bukan senang nak mintak cerai tau.. Tak percaya, u baca kat fd. Lebih baik u selamatkan diri u sekarang. Kumbang bukan seekor. Tapi to get rid of an abuser wont be easy, u kena kuat..

u google kat internet and baca pasal abuse -physical, emotional, symptoms, how to get rid of abuser, etc

lom kawen dh tampar...
melampau btl!!!

pas kawen silap hr bln kena lg truk!!!!

pk la yg terbaik tok ms depan awk

gud luck

bodo kalu terus nk tunggu org camtu... sayg pun xkan ko nak jd bahan dia lepas geram je.... pastu mta maaf alasan syg lak,... pastu tampar lagi???? kalu dia bunuh ko pon ko nak syg gak la....

emm... lotih nye aku dgn TT nie,
TT zaman kaka liza study dedulu, member sekolej, ramai berpakwe , gaduh siap kena penampar, hujung minggu jadi kuli pakwe , basuh segala seluar, baju, even seluar dalam pon sanggup. Sekarang, memasing yang dok menadah muka untuk ditampar atas alasan panas baran dan kekonon setia, berkahwin dengan orang lain. Yang membasuh kain baju seluar dalam semua tu pon akhirnya tak bertemu jodoh. Memang jodoh , ajal maut ditangan tuhan, tetapi kita sebagai manusia berpada-pada dalam menabur kasih. Apa hak yang ada pada seorang yang bergelar bakal untuk menampar, even suami pon tak leh menampar sesuka hati, kecuali kes-kes terlalu teruk, mungkin akan terlibat emosi melampau. apatah lagi bakal, kalo ko curang sekali pon, TT bukan berstatus isteri yang sah. Kalao bakal pon kena penampar , ko bayangkan sediri kalo dah berkahwin, lepas 3 tahun, muka ko tu dah penuh lebam,bengkak, binjut. orang pakai blusher ko pakai eyeshadow biru kat pipi.
Sedar ler diri TT, sayang orang berpada-pada bukan membuta tuli. Kuasa memilih masih lagi ada, pilih yang benar-benar ikhlas serta ada tanggungjawab. Kalo dah mula tunjuk belang, susah sangat ke nak angkat kaki. Berat sangat ke ati ko tu nak tinggalkan dia. Lelaki bukan sorang kat dunia nie, lelaki nie tak baik, tinggalkan, cuba berkawan dgn lelaki lain.
TT, ko kena betul-betul  faham, apa maksud setia, apa maksud patuh dan apa maksud kasih sayang. Kalo ko sendiri gagal memahami konsep perkataan ini tolong jangan berkawan dengan lelaki. Inilah yang terjadi.

lepas ni kalo die tampar ko,ko tampar die balik..
kepantangan aku kalo lelaki nak main belasah2 pompuan ni..
mentang2 la kederat pompuan tak sekuat kederat lelaki..
tu blom jadi suami..bakal je baru..lupakan jela..
ramai lagi lelaki baik kat luar sana..kalau cemburu sikit nak tampar..susahla..
btw..bahaya jugak kalau lelaki yg bersifat terlampau cemburu dan mengongkong ni...trust me..
aku ade experience..baik berpisah je sblum terlambat..mcm mana syg pun kite kat lelaki tu..diri kita kena syg dulu..

wanita adalah untuk disayangi..bukan untuk dijadikan tempat melampiaskan nafsu serakah, wanita adalah pendengar yang setia, bahu sekiranya ada masalah....bukan tempat lepas geram.....
sedihla dengar bila muda2 takde ikatan sibuk dok kulur kilir.. bila bergaduh naik tangan. mak ayah pun tak pernah buat macam tu...
since awak kate awak da berpisah, baguslah. cari la lelaki yang elok sikit nak dibuat laki.

baru pas makan kat alamanda, jumpe sekor kapel setan kemain lagik lentok lentok kepala,mangkok betol.. waaa bagi pandangan sejuk sedas! terus menggelupor..setan betol.. jemahat2 jantan tak solat, pompuan bertudong plk tu.  (motip cerita lain plk...)

ya..tq...sy nk buat satu keputusan yg berat nih...sy perlu bina kekuatan sbb sy rasa sy sgt lemah... ...
SweetShera Post at 23-2-2011 12:54

u nie musti pernah terlanjurkan ...sebab tu takut nak tinggalkan diaa...sebab tu relaaa kena penampar.....iskkk belum kawin dah kena penampar....dah kawin lagiilahhh........tinggalkan ajelah laki macam tu...jodoh pertemuan di tangan tuhan...jgn takut kalau dah terlanjur...bertaubat sahaja jgn diulangi