CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: madmualij

RE: Kisah rawatan @page53 Makcik cleaner angker

salam saudara madmualij

erm nak tanya,
kepandaian ni gifted ker atau kita kena belajar ek..
ceritalah (kalau sudi berkongsi) mcm mana asalnya saudara dpt anugerah mcm ni..
interested dan eager betul nak tau org2 yang expert dlm bidang mcm ni..

Post Last Edit by madmualij at 19-3-2011 02:11
salam saudara madmualij

erm nak tanya,
kepandaian ni gifted ker atau kita kena belajar ek..
ce ...
puanlina Post at 18-3-2011 15:39

erk... sy ni lemah lagi.. banyak lagi tak tahu.. ramai lagi perawat kat sini yang hebat2 alhamdulillah.. sy cume hamba yg tidak ada apa2 kelebihan, same je atau mungkin lagi rendah dari korang.. ape yang sy sharekan kat sini adalah semata2 utk sharekan kehebatan dan kebesaran ALLAH SWT ..  sy cume insan biasa yang melalui proses pembelajaran,pengorbanan, ujian dan rintangan.. untuk makluman sy bukanlah keluaran dari mana2 darul yg hebat2 kat malaysia ni.. sy cuma blajar dari guru2 tua yg tidak popular pun dimata orang.. saya juga bukan ustaz keluaran dari sek agama atau pondok2.. adeh..

Pada thn 2003 keluarga sy tlah disihir.. mak sy kena..paling teruk abg sylah kena..sampai takbleh bangun.. berbulan terbaring je.. jadi meratalah gi mengubat..ramai jugak ambil kesempatan.. aih.. Dalam family takde yg tahu bab2 ni..mmg zero sbb tak pernah lagi berlaku mcm gini dalam keluarga..
Rumah mmg dah jadi mcm rumah hantu kat funfair.. macam2 gangguan.. kelibat sana sini berterbangan.. yang bergayut kat dinding.. yg duduk depan tembok rumah.. yang melintas-lintas dalam rumah.. pada waktu tu sy n seluruh keluarga tak mampu buat apa..terutama sylah sgt2 jahil..cume pada waktu tu sy selalu dapat mimpi dalam bentuk alamat2 mcm bile serangan terbaru tukang sihir, ape yang menganggu, sapa tukang hantar dan sihir,mcm mane nak rawat, bukanlah dalam mimpi tu ade orang datang ajar.. tp mimpi tu seolah2 sy sedang merawat..bila terjaga oooo mcm ni ubatnye.. tp sy takbuat pun.. sbb tak confident..kami teruskan ikhtiar juga.. alhamdulillah lepas panggil beberapa org datang merawat dan kami sendiri beramal mohon pada ALLAH kesembuhan, dengan izinALLAH pulihlah ahli keluarga dan rumah.. start dari situlah sy jadi geram sgt.. kalau sy ada ilmu yg leh cantas kepala bomoh2 hitam ni dari jauh kompom sy buat!!! atas dasar sy ni seorang anak.. sy tak sanggup lagi nengok perkara2 mcm ni berlaku pada ahli keluarga..dan orang lain... jadi dari pristiwa tu sy mula mencari2 guru..

Segalanya dari ALLAH..
wallahualam..

as-salam semua...hari ni aku nak sambung kisah jiran aku lg..jeng..jeng..jeng....

Dlm pada A buat rawatan tu..si B kerap kali call namun sejak perawat pesan jangan angkat klu B call..A ignore aje laa panggilan2 tu...hingga laa satu hari datang C (C ni kawan B..dia yg B pesan klu ada org nak cari umah sewa ..sewa laa umah dia )..

C datang jumpa A sebab wife penyewa umah B tu call C malam2 buta ..menurut C..isteri penyewa umah B tu dengar orang minta tolong mendayu2 kat umah B.Kata C tu mungkin budak2 dadah  so C suruh wife penyewa tu tido aje.Keesokkan baru C teringat yg area umah kami ni ada RT yg berjaga malam..& tak mungkin ada budak2 dadah kat sini..Bila C dah berjumpa dengan A..maka A bercerita laa apa yg sedang berlaku sekarang ni..Mungkin A dah pesan kat C jangan heboh2 pasal ni ..takut jadi fitnah pulak nnt.

Oleh kerana A tak angkat2 setiap panggilan dari B maka suami B pun call adik ipar dia yg dok sini jugak..Suami B suruh laa adik ipar dia g berjumpa dengan A .Maka citer yg sama A beritahu kat adik ipar B .Adik ipar B pn bagitahu yg dia dah lama perasan akan kelakuan suami B yg 'yes maam' ni tapi tak berani nak bercerita..Bila dah jadi perkara ni baru laa masing2 sedar akan perlakuan pelik suami B.Masing2 buat perancangan sekiranya suami B balik mesia bulan 6 kelak...adik ipar dia nak bawa g suami B g jumpa perawat. Itupun kalau B tak ikut balik..kiranya B ikut sama kelak terpaksa laa diabaikan rancang tu..

sambung lagi..

kita lupa Dia tu la pdhny...
hati xde pdinding IMAN....

Reply 223# kodoklawa

mana sambungannya lagi huhuhu

Reply 222# madmualij

xde citer baru lagi ke?

Follow Us
yelah..lam da tunggu..

Reply 225# pinktriangle

sambung lagi..
nampaknya perancangan A & biras B tu mungkin tak berjaya sebab suami b lebih percaya wife dia (b) dari benda mengarut mcm hantu raya ni.Sebab apa aku kata cam tu ?Buat pengetahuan semua ..aku terima mesej dari B kat fb..dia suruh sampaikan pesanan buat jiran-jiran ..

Bahawa dia bersumpah dengan nama Allah dan rasul yang dia tak melakukan menda syirik tu. (wallahualam..hanya Allah yg mengetahui).Katanya semua tu fitnah ..apatah lagi dia telah pergi ke Mekah.Mana mungkin dia buat cam tu.Jadi dia nak semua barang2 yg dia bagi kat jiran2 tu disedekahkan ke surau atau masjid.Katanya lagi..kalau benar laa dia membela nape dia tak hidup miskin sebaliknya makin mewah (yg ni aku musykil why dia tulis ayat gini..jiran2 yg dengar aku bacakan mesej ni semua tak percaya ayat2 dlm mesej tu dia yg buat..almaklum laa loghat negeri dia pekat.. )

Kalau nak tau B ni aceli tak berapa pandai membaca & menulis (tu kata org yg close dgn dia laa (bukan A) )..jadi mungkin ayat2 dlm mesej tu suami B yg buat.Jiran terdekat sebelah umah aku kata..ibarat kata pepatah"kalau tak tumbuh tak melata..tak sungguh orang tak kata"..

Kemudian video clip yang suami A rakam hari tu ada juga org kuat taman ni tonton..salah seorangnya ketua taman ni laa..setelah dia tonton vc satu mlm tu..esok paginya..apabila dia bangun  peha dia lebam...menurut citer2 jiran yg tahu pasal ni ..ada  budak2 yg nampak lembaga berbulu sampai demam2 (wallahualam..aku tak pasti sama ada ni citer benar atau penyedap citer aje)

Jika benar dia tak buat menda2 gitu ..kenapa B meroyan call semua kawan2 yg dia kenal pasal ni padahal orang yg dia kenal tu tak tahu menahu citer dia .Hampir semua perawat yg A jumpa ckp perkara yg sama ttg B.

Apakah dia kepanasan kat sana  semasa A menjalani sesi rawatan dan malu kerana rahsianya dah terbongkar?(Tuan Madmulij ..tolong jawab persoalan ini)..

Hari Ahad lepas..jiran aku panggil seorang Ustaz untuk pagar kawasan taman kami.Ustaz ni kata mmg ada tapi benda tu dak boleh masuk sebab umah jiran aku tu mmg berpagar sejak kes hubby dia dulu..(nnt citer ekk psl hubby jiran aku ni) ..yang bestnya ustaz ni tak beritahu pun siapa pemiliknya ...dia cuma ckp mmg ada benda tu sedang berkeliaran di taman kami ni. so ustaz ni bagi garam utk tabur kat rumah..garam2 tu diagih2kan sesama jiran.

Citer ni sampai takat ni dulu..kalau ada berita terkini..aku sambung lagi ekk..mudah-mudahan jiran aku tu selamat dari gangguan anasir2 jahat spt tu.

salam TT and the rest...
thread yg best!
terima kasih TT & forumers lain krn sudi ko ...
tirambisu Post at 16-3-2011 08:10

apa TT nyer blog ek??sudi2 la PM kt sy....

Reply  pinktriangle

sambung lagi..
nampaknya perancangan A & biras B tu mungkin tak b ...
kodoklawa Post at 22-3-2011 08:01
Biasanya dalam kes sebegini, memang ujudnya sihir, tapi bukan disengajakan oleh sipenyihir..... sipenyihir tak sengaja ni biasanya ada dampingan jin terutama dari saka, dan bila sipenyihir ni teringin sesuatu hajat atau perbuatan disebabkan marah, tersinggung dll kepada sesaorang yg lain, jin dampingannya terutama saka akan buat kerja sihir tanpa disuruh.... tu yg jahatnya kalau kita ada saka/jin dampingan tapi tak dibuang, tak pasal pasal boleh jadi penyihir!!

Reply 230# hantukiller

Betul tu, lagi2 la kalau saka tuh jenis jin khadam santau. Jenis ni memang hati kering. Silap2 muntah darah je. Walaupun org tu tak berniat nak menyihir.

Reply  pinktriangle

sambung lagi..
nampaknya perancangan A & biras B tu mungkin tak b ...
kodoklawa Post at 22-3-2011 08:01

Salam maaf lame. X online... Sy sependapat dgn bro hantukiller.. Ape yg bleh sy Kate kat sini jgnle kite buruk Sangka.. Sbb buruk Sangka ni la yg buat Jin naik tocang, dipanggil plak geng dia yg lain2 kasi bikin huru hare. Habis satu taman difitnah.. Sampai ustd2 pun jd tukang fitnah aduyai.. Insyaallah call hantukiller tu setel masalah tmn ko.

P/s cite baru sy sambung nnt.. Minggu ni bz.

Reply 232# madmualij
quote]Biasanya dalam kes sebegini, memang ujudnya sihir, tapi bukan disengajakan oleh sipenyihir..... sipenyihir tak sengaja ni biasanya ada dampingan jin terutama dari saka, dan bila sipenyihir ni teringin sesuatu hajat atau perbuatan disebabkan marah, tersinggung dll kepada sesaorang yg lain, jin dampingannya terutama saka akan buat kerja sihir tanpa disuruh.... tu yg jahatnya kalau kita ada saka/jin dampingan tapi tak dibuang, tak pasal pasal boleh jadi penyihir!!
hantukiller Post at 22-3-2011 11:33 [/quote]
terima kasih atas pandangan HK & MadMualij..
benda2 gini mmg boleh jadi fitnah kiranya andaian jiran2 aku tu salah..berdosa sangat2 kami semua ni tapi tuan punya badan (B) ni mmg ada mengaku menerima saka dr pihak arwah bapa dia dulu + bersusuk (ni yg jiran sebelah bgtau sbb B yg bercerita pd dia :- masa tu B kata dia boleh handle saka pak dia).

Aku pun sependapat bro HK ttg ni namun aku malas nak cakap banyak..kang derang kata aku ni menyebelahi B pulak so lebih aku diam dan lihat...Mungkin disebabkan B tak buang saka tu laa yang buat saka dia mengganas.Agaknya terdetik dlm hati B tu sedikit rasa cemburu melihat kebahagiaan kawannya lalu saka pun memainkan peranan..wallahualam

Ape yg bleh sy Kate kat sini jgnle kite buruk Sangka.. Sbb buruk Sangka ni la yg buat Jin naik tocang, dipanggil plak geng dia yg lain2 kasi bikin huru hare. Habis satu taman difitnah.. Sampai ustd2 pun jd tukang fitnah aduyai..
madmualij Post at 22-3-2011 13:49

jin naik tocang ni aku percaya sebab taman ni pun mmg tempat lalu lalang dia...agaknya jin2 ni berkomplot nak porak perandakan manusia2 kat sini..heheheh..Sampai ustd2 pun jd tukang fitnah ...sebab tu aku panggil mereka2 ni perawat kecuali yg datang hari ahad lepas .

Reply  madmualij
quote]Biasanya dalam kes sebegini, memang ujudnya sihir, tapi bukan disengajakan  ...
kodoklawa Post at 22-3-2011 14:20

kenape ngan ahad lepas? :cf:

Reply 234# JulietTheOrange

berdasarkan cerita org sebelah ni..dlm ramai2 perawat yg dia jumpa ..hanya yg ini aje pd dia  layak digelarkan Ustaz berbanding dgn yg 2 org lagi tu..wallahualam sbb aku tak pernah jumpa individu2 tu..-
-
-
-
-

(takut juga ..kang aku pulak kene scan..hihihihi)

Post Last Edit by madmualij at 24-3-2011 08:45

baru ni ade gi merawat.. pesakit tu citer gini.. sy dah jumpe 1 bomoh n 1 pak ustaz dia orang cakap jiran saya yang sihir rumah saya.. abis semua kena kacau.. Tapi disebaliknye.. bukanlah sihir pun n bukanlah jiran dia yang buat jugak.. gile punye fitnah.. padahal diri sendiri yg malas solat, sy tanye, "bang.. kiblat kat mane ?" "errr.... kib kib kiblat? ?? er... jap sy tengok kat surau".. adui..rasa nak nangis kawe dengar jawapan tu....jin tu dah lama duk situ.. lagi2 abg tu jenis tak solat! dah setahun duduk umah tu tak pernah solat.. tak tahu kiblat.. lapik sejadah pun takde... yaALLAH... sebelum menuduh beringat dulu baik kita muhasabah diri sendiri tu lagi penting!!!.. wallahualam

Reply 236# madmualij

ngerinyer...
alangkan umah yg penghuninya solat pon dpt gangguan..
inikan pula yg langsung xsolat..
teringat kate2 pontianak..
"kalu org bace quran, aku lari laa..pastu aku datang balik"

Reply  madmualij

ngerinyer...
inikan p ...
JulietTheOrange Post at 24-3-2011 08:46

sihir ngan saka dikecualikan yee hehehe

Reply 238# madmualij

ye ye..
maaf kekhilafan saye...

Reply  madmualij

ngerinyer...
inikan p ...
JulietTheOrange Post at 24-3-2011 08:46

silap2 dia nyorok blakang pokok, xpon masuk bilik air..