CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 47810|Reply: 35

sakit Tumit

salam...saya cuma nak share pengalaman saya.  umur saya sekarang 35thn dan dah ada anak 4 org.  sejak bersalin anak yg ketiga, saya mengalami masalah sakit tumit sebelah kiri.  selepas 2 minggu jer bersalin, sakit tumit akan datang dan berpanjangan...hinggakan saya berjalan terjengket2.  mcm2 vitamin saya makan, dan dah pergi jumpa pakar tulang...bila x-ray doktor tu cakap, ada masalah tulang lebih kat tumit tu...sebab tu bila pijak rasa sakit dan sengal..kalu nak hilang rasa sakit, doktor tu sarankan cucuk kat tumit atau operate buang je tulang yg lebih tu...eeee..saya takut nak buat.

bila jumpa doktor pakar perbidanan dan sakit puan, dia bagitau sebab darah banyak keluar masa bersalin, jadi kalsium dlm bdn hilang.  so, its take time nak refill balik kalsium tu dlm tulang..

macam2 cara dah aku buat, ttp tak solve the problem. aku dah urut, joging, kurangkan berat badan...tak jadi jugak. hilang sekejap, jadi balik.

pastu, selepas bersalin anak keempat 3 bulan yg lepas, sakit tumit makin teruk.  aku dah malas nak ambik vitamin, last2 aku minum susu Anlene 2 kali sehari..dgn sukatan 4 sudu besar utk satu mug setiap pagi dan malam.  alhamdullillah, selepas 3 minggu, sakit tumit aku pulih sepenuhnya.  sampai sekarang, takde masalah langsung, rasa stamina pun makin kuat. kalau dulu malas nak dukung baby pegi round kat Giant, sekarang ni beres jer...

so, bagi aku, susu mengandungi segala zat yg diperlukan dlm badan kita.  ianya lebih mudah menyerap dlm badan kita.  tak perlu berhabis duit utk beli vitamin yg kdg2 langsung tak memberi kebaikan.

oklah, aku cuma share je..kot2 ada yg mengalami masalah macm aku ni...

saye pun ader masalh yg same...sakit tumit belah kiri....mule2 dulu puas gak srh org urut la...rendam kaki lah....tp still sakit gak...saye x plk g jmpa dokter...sbb takut...hihihihi....suami asyik bising kate berat badan naik..sbb tu sakit tumit...sabar jer....agaknye masalah saye same cam awak gak kot...kurang calcium...anak dah dua....anak yg no 2 dah 4 tahun...tp tumit ni start sakit sejak 4 bulan lepas..tmbh2 klu asyik jalan je keje...sok tu siap la....sakit giler....
klu camni..saye nak minum gak la anlene tu....tp yg coklat la...yg rase biase tu x leh masuk kat anak tekak ni.....nak tgk x...ader perubahan x nnt....tengkiu ek TT sbb bkk topik ni... at lease xder la saye risau ngat........

ok...takde masalahnya...saya rasa yg coklat tu cuma perisa jer...kandungan zat kat dlm tu still sama kan...
tp make sure awak buat satu mug tu, mesti 4 sudu besar susu..jgn kurang...saya sukat dgn sudu susu tepung anak tu...sudu yg satu scoop utk 2 auns air tu..jadi 4 scoop utk satu mug pagi hari...dan 4 scoop lagi utk satu mug minum malam...insya'Allah...
lagi satu kan..kalau minum susu ni...dgn sendirinya perut kenyang, so badan pun mmg turun...alhamdulillah...
ok..awak cuba dulu ek...nanti update psl sakit awak kat saya...nak jugak tau keberkesanannya....
orait...sharing is caring...

ada gak sakit tumit..dua2 belah..agaknye berat bertambah tp xdela berat sgt..sy jenis yg suke minum susu..esp anlene coklat tp x effect pape pon..berat makin bertmbah..kesan berbeza2 agaknye..tumit ok pas wat reflekologi..

ada gak sakit tumit..dua2 belah..agaknye berat bertambah tp xdela berat sgt..sy jenis yg suke minum  ...
mawar_pink Post at 24-2-2011 18:17

maybe jugak sbb berat bertambah...tapi tak taulah saya pun..cuma saya minum anlene biasa tu...

kdg2 sakit tumit biasa berkaitan dgn rahim kita kan...maybe rahim tak berapa sihat dan bermasalah...tu apa yg aku dengar dr bidan kampung yg mahir...

Follow Us
a'ah penah dgr gak...org ckp kalo sakit tumit mesti ada prob dgn rahim..sahih ke dongeng?

aa'ah penah dgr gak...org ckp kalo sakit tumit mesti ada prob dgn rahim..sahih ke dongeng?

ye ke gitu.?

rasanya ,mcm betul kot....sebab urat kaki bersambung terus dgn rahim....sebab tu bidan yg pandai2..dia tak berani nak urut tapak kaki kuat2 masa dlm pantang...bimbang rosak peranakan...biasanya sakit tumit yg berkaitan dgn peranakan tu...dia rasa mcm sejuk tapak kaki bila bangun pagi, pastu rasa sengal masa awal2 pagi...ni base on experience mak bidan tu ah cite...sebab tu aku tanya mak bidan tu samada masalah sakit tumit sku berkaitan dgn peranakan ke tak...dia kata bukan...sebab tak memenuhi ciri2 kat atas tu...hehhehe

aa'ah penah dgr gak...org ckp kalo sakit tumit mesti ada prob dgn rahim..sahih ke dongeng?

ye ke ...
ku_jei Post at 24-2-2011 22:03

masa baru2 kawen saya sakit tumit sebelah kanan, sakit sangat2 lagi2 kalo bawak jalan, kalo duduk pun sakit..last2 pegi berurut...bidan tu sengkak peranakan...pastu alhamdulillah tak sakit lagi...cuma belum ada rezeki nk dapat anak lah..betullah tu agaknya ada kene mengena ngan rahim.  kalo dari segi prubatan moden tu tak sure pulak

ku mmg ada sakit tumit.. agaknya lah kurang kalsium.. so pas ni kena selalu minum susu lah...

yup...diharap dpt membantu

rasanya kena Plantar Fasciitis ni... cuba gugel benda ni, tgk sama tak symptom2 dia..
sbb lips sakit tumit gak....

Reply 1# myahakeem

salam
saya pun ada sakit tumit.. sejak besalin until now.. kalu bangun tido, nk pijak lantai, aduhh sakit.. kekadang jalan tumit tak tekan sangat kat lantai.. sakit sangat...
saya rasa sebab urat kembang kot n maybe boleh jadi sebab kalsium..
saya nk cuba la minum susu anlene.. t saya update any news
thanks tt =)

saya pun alami masalah yg sama ....alaa risau pulak dgr macam2 pasal rahim ni .....chilie sakit tumit belah kiri

syuk n chille: try minum anlene setiap pagi dan malam....mana tahu, kot2 membantu...maybe berkat sebab ambik sunnah Rasullulah...
satu lagi, kalau mslh dalaman ni, try amalkan minum madu dikacau dlm air masak setiap pagi...fungsi memanaskan badan

saya pun alami masalah yg sama ....alaa risau pulak dgr macam2 pasal rahim ni .....chilie sakit tumi ...
redchilie Post at 15-3-2011 15:55

betul tu..ada beberapa patient saya yg ada penyakit berkaitan rahim ada mengadu sakit tumit berpanjangan sebelum ini.

eerrkkk...
saya pun mengalami masalah yg sama
start masa usia kandungan anak bongsu ni dalam 7 bulan la lebih kurang
memula tu ingat berpunca sbb pernah jatuh tangga dulu
ari tu gi urut...tp tk kurang pun

saya pun sakit tumit belah kiri
paling kronik time bangun pagi lar

ok...takde masalahnya...saya rasa yg coklat tu cuma perisa jer...kandungan zat kat dlm tu still sama ...
myahakeem Post at 24-2-2011 17:56

kat rumah ade la sudu susu utk 1 scoop 1 aun tuh
so...kalo pakai sudu tuh kene amik 8 scoop la kan

kat rumah ade la sudu susu utk 1 scoop 1 aun tuh
so...kalo pakai sudu tuh kene amik 8 scoop l ...
seeri_7843 Post at 21-3-2011 15:10

ya...

12Next
Return to list New