CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

MISTERI KEHILANGAN HOUSEMATE - penjelasan TT@pg5,10,15

Close [Copy link]
mana TT nih... teruja aku nak tau hosmet dia dah jumpa lom???

aku pernah gak dok ngan budak anti sosial nih.... memang tak pernah nampak muka kat rumah... makan, berak, tido sume lam bilik die je...

tp tengok kete baru tau die ada ke tak kat umah........

ash pun dulu agak anti-sosial cam TT. kira balik kejer, terus masuk bilik, esok nak pg kejer, baru kuar bilik. weekend pun sama ada lepak dalam bilik ataupun kuar ngan kawan2. kalau turun kat living room tengok tv pun bila takder orang jer. hehehehe.. sebabnya, ash ni jenis yang tak reti bersembang ngan orang.

tapi ada satu malam tu, housemate ash tukar mangga gate ngan grille depan. sebabnya handbag dia kene curik masa kat umah pastu kunci2 semua dalam beg tu. diorang tukar pun tak btau ash, abes malam tu ash balik tgh2 ujan lebat pintu takleh bukak. umah plak gelap jer... bila sms akak umah tu, xberjawab, call xberjawab. rupa2nya henpon dia pun kene pau ngan handbag. nobor housemate lain xder sbb ash tak kenal diorang..

memang sedey arr.. last2 ash panjat gate pastu ketuk2 sliding door sampai la ada org tolong bukak pintu... sejak tu ash dah kurang sket perangai anti-sosial ni.. yela, kita tak tau bila kita akan susah kan.  so ash nasihat TT walaupun tak suka sembang2, at least bila kes camni jadi, cuba try call tanya khabar ke... takut nanti apa2 jadi nyesal plak..

sori kalau ada yang terasa yer.. ash nak kongsi experience sket jer..

Klo aku jd housemate TT, nescaya aku blah dari rumah tu. Kita hidup ni kena la bermasyarakat. Tak boleh buat hal sendiri je. Tambah2 klo tinggal jauh dari family. Klo kita susah sapa nak tolong?? Tak ke orang keliling gak yg nak kena tolong. So TT, bawak2 la berkawan dengan housemate TT tu. Klo ada apa2 kan senang..

misteri kah?

heran dgn tt nih...dia dok sibuk bukak thread pasal housemate dia, tapi tak ada usaha pun nak call atau sms. Nih bukannya anti social, nih dah tahap anti manusia

ina aku setuju gk..kalo anti hantu aku paham la jugak..kalo dah anti manusia dah ketagori ko bukan manusia jugak..tah2 ko sendiri pun dah ghaib tak?? sometime ade gak yang sendiri tak tahu diri dah takdo.cam cita thailand yang dorang pi main water rafting.. boat terbalik..
sorang kawan ilang..tengah malam kawan balik semua takot ingtkan dah mati.
rupe2 sebenarnye semua nye dah mati.roh dorang jek yang ingt blm mati

Follow Us
kalo anti sosial sgt x yah la carik hsemate bagai...dok le sensorg...
camni pya org pon ada kaa....pe la berat sgt jari2 ko tuh utk calling2 dia...
ntah2 dia tgh bersuka ria ditepi pantai...
ko pla dok mengadu merata.sana sini...adoiilaaaa....kicik pya hal kowt...

kekekek tak pasal2 TT d sekolah kan. btw paz pun ada housemate antisosial... tak suka lah. sbb selfish gila! tak pernah membantu pun... tp tv astro pandai plak nak tgk. brg dia jgn lah di usik. sampaikan besen sayur dia bole simpan bila nampak org lain guna. walhal dia guna brg dapur semua barang paz... blaaaghhh org mcm ni mmg x best.
moral of the story TT pls lah jgn lah bangga menjadi antisosial, tak best pun. and pls kol ur housemate.

ermm anti sosial...
tingat satu kesah nih..  
2 org budak laki.. f dan B dok serumah.. mmg anti so ...
muor76 Post at 27-2-2011 12:45

waaa.. dasyat jugak ek manusia yg idup di bandar skrang ni..
    member dan jiran pun tak mesra, tp kalau dah jadi camni, mesti nyesal tak beramah mesra ngn org sekeliling  

haku tahu konsep manusia skrg, tak nak jaga tepi kain org, tp kalau sampai osmet umah dah jd rangka sebelah bilik pun tatau dan tanak amik tau, kalau jadik kat diri sendiri amacam???

haha payah beno.pi jek tepon..ke takde no tepon..tak pun meha ku tulun tepon kan tanye die kat mane...

takpe le akum endermakan sikit tuk amal jariah bil tepon ni..

aku pelik tool la...ape yang wat tt jadi anti sosial sangat sampi housemate ajak makan sekali pon x nak?pernah bergaduh ke?tak bosan ke kalu kuar shopping sesowang ke...hmm

nie la masalah paling teruk pernah aku jumpe dekat forum cari ni..

xmo komen langsung, nak kolek credit je.

hehheheh satu jer yang timbul skang ni... TT pun dah ilang mcm osmet dia tuuuu.... tak muncul2 pun.. org dok komen.....

adakah TT dah...??

aku hosmet dye. aq dh blik dh. korg xyah r risau ag. tq.

kucingmainan Post at 28-2-2011 19:43

ko ni bergurau ke apa..?

apa lah yg anti sosial sampai buat orang rasa ko ni sombong nak duk ngn dunia ko je...dah sah2 kat muka bumi ni kita berkongsi sesama makhluk....tolonglah buang sifat ni ha...sampai housemate sendiri hilang pun xleh tanya aku harap2 xde apa2 berlaku kat dia.

kucingmainan Post at 28-2-2011 19:43

betol ke ko osmet tt? klu btol, bagitau pape yg leh dijadikan sbg bukti. nanti tt dah masuk kitorang akn tanya dia betol ke x

btw tt mana? dia pulak yg ghaib

hehheheh satu jer yang timbul skang ni... TT pun dah ilang mcm osmet dia tuuuu.... tak muncul2 pun.. ...
adindaHikaru Post at 28-2-2011 19:28

sila bukak thread baru. misteri kehilangan TT

adakah TT dah...??
Mede Post at 28-2-2011 19:33

dah apa?