CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DanIno

Boleh kaya ke jadi tentera ni?

Reply 60# hanahani5865

tnya kat bos tu, ade lg anak prempuan yg blum kawin x? aku jadi menantu kau ya pak..

Reply  hanahani5865

tnya kat bos tu, ade lg anak prempuan yg blum kawin x? aku jadi menantu ...
AbangSidi Post at 12-4-2011 12:35

hamboi...abe sidi..ulat bulu dah naik daaaaauuuuunnnnnn....
ada..p cari kat oz nun..biasalah...org kalau dah up sket, mane nak letak anak kat malaysia ni..

hamboi...abe sidi..ulat bulu dah naik daaaaauuuuunnnnnn....
ada..p cari kat oz nun.. ...
hanahani5865 Post at 12-4-2011 12:44

camtu plak, alamatnya kawin ngan mat afrika la jawabnye..

boleh kaya... jual tu enjin scorpene

bapak aku sampai pencen tak kaya pun...

die tak pandai buat keje kot...

bapak aku sampai pencen tak kaya pun...

die tak pandai buat keje kot...
bbalik Post at 15-4-2011 15:30

Bapak engkau pencen pangkat apa?

Follow Us
Reply 66# DanIno

alaaa kalu takat2 kernal jangan harap nak idup mewah....

kalu taraf2 panglima leh ler kot..

kerja apa2 pun bleh jadi kaya.. janji ada wawasan dan displin yg tggi

kerja apa2 pun bleh jadi kaya.. janji ada wawasan dan displin yg tggi
pendekar_laut Post at 15-4-2011 20:21

ni pendekar mana ni!!!!!!!!!!!

Reply 69# DanIno

pendekar yg x kaya2..haha

Reply 55# medd

Saya  tentera ...memang rasa tertekan  membaca  orang menghina  kami ni ....  kata sarjan tu  hanya scapegoat jer, kata pegawai jer yang buat kerja-kerja  yang x baik ..terpulanglah...itu hak masing-masing kan. Boleh kaya  kalau  masuk tentera ni .. jika anda pandai membuat duit ..contohnya buat pinjaman koperasi tentera .... simpan dalam  ASB ..tak pun dump ajer dalam  yuran koperasi tentera ..tiap-tiap tahun dapat 13%. Beli rumah ..... bagi sewa .... goyang kaki ... hidup jangan nak berlifestyle sangat ...

Saya tak terkejut jika sarjan tu ditangkap....dan didakwa ...sbb dia memang mempunyai access utk perkara tersebut. Ingat x ada pegawai  yang kena ke? ..dah ada ... dan telah diberhentikan pun. Pegawai ni kekadang tu  percaya penuh pada staffnya .. bila  staff kata ..ok tuan,  perkara ini semua dah dihantar untuk repair di tempat kontraktor ....tolong sign kat sini ... hang tenyeh jer kan sbb tu staff hang kan dan hang percaya ... lepas tu bila jadi apa-apa hang yang kena tanggung.... that's life kan.

Saya respek dgn LLP yang cari makan dengan melakukan rezeki yang halal, mereka beli duty macam  wife seorang Sarjan tu kata ... ya betul ..... kekadang tu  boleh dapat dekat rm800 sebulan. its good. Sarjan saya beli telur banyak-banyak dan itu makanan diaorang sekeluarga .... Saya respek mereka kerana memberikan rezeki halal pada keluarga mereka.

Cari tin-tin aluminium ... .. mmm kami sekeluarga jugak jual barang recyle .. kertas, plastik  or whatever ... kenapa sebab nak tunjukkan bagaimana ada orang mencari rezeki yang halal. Staff saya ada bercerita bagaimana ada yang dapat hampir rm1k hanya  dengan cara menjual  dan mengutip barang-barang utk recycle.

come on lah, orang  boleh jadi jutawan dengan  menjual barang-barang lusuh ni yek ... kita jer yang  malu tak bertempat.

untuk isteri Sarjan tu ... respek husband awak kerana  memikirkan  tentang keberkatan rezeki yang diberikan kepada anak-anak kerana itulah yang paling utama....

Reply 1# DanIno

boleh...jadi tentera upahan.cth berjuang utk muammar gaddafi keee...ato mana mana kerajaan separuh haram di pelusok donia ni.
tapi market kat malaysia ni cool sangat..servis tak diperlukan./tak ada permintaan.!
African Union ada tentera upahan utk berkhidmat di  mana mana negara afrika.
Ko pergi le cuba nasib..

laju jugak replies kat thread ni yek, tak sangka aku...

Reply  medd

Saya  tentera ...memang rasa tertekan  membaca  orang menghina  kami ni ....  kata s ...
Zielah Post at 15-4-2011 20:50

mommy setuju pendpt zielah ni 100%..wpon mommy istri peg..tp kami hidup x lah semewah mana..byk duit laburkn utk ank2..rezeki yg dpt Alhamdulillah..yg penting ank2dibsrkn dgn duit yg berkat..tu je..

kenapa background nampak putih?

Reply  medd

Saya  tentera ...memang rasa tertekan  membaca  orang menghina  kami ni ....  kata s ...
Zielah Post at 15-4-2011 20:50

stuju sgt2... stuju 100%! sy pun bakal kawen dgn tentera jgk... insya-Allah~ kdg2 xtau nk pikir mcmane bile tunang duk mngadu xckup duit jek.. sy dh la bru abis blaja.. income keje tu xde la bguz sgt.. ni pun sy bru join TA sbb minat.. bile pikir2 atleast elaun TA nnti dpt la tampung simpanan skit2 + nk join koperasi tentera jgk.. hrpkn dia jek masalah la jgk sbb nk kawen kene dua2 bersimpanan & alhamdulillah dia pun dlm proses beli umah so umah tu dpt la djdkn umah sewa sbg side income smentara lps kawen nnti duk kuarters dulu (dia la yg punya idea). hmm, sy mmg xhrp pun dpt idup mewah sgt bile kawen dgn tentera ni.. tp skurang2nye family tentera ade dpt byk kmudahan.. trase byk kmudahan sbb ayah pesara tentera.

saya teruja... perbincangan sangat positif. hal ini bukan saya berlaku dalam tentera, dalam dunia luar pon hampir sama.

bukan senang nak senang

Reply 76# callmegurlz

make sure tunang tu beli rumah di kawasan yang strategik bukannya jenis ikut kawan beli rumah ( banyak kes berlaku kat budak saya). Satu lagi cuba elakkan daripada berkahwin dgn  membuat loan koperasi ... nanti kan  anak dah berderet hutang kahwin tak habis-habis lagi ..... enjoy life yer .....

Rate

1

ayah aku pencen s/sjn..nk kata kaya sgt tu x la..tp senang jer idup..lps pencen masih lg bekerja..ye la askar ni pencen 21 thn bkhidmat kan..bkn mcm penjawat awam yg lain..tunggu umur 55..56..57..58....so, bdn masih kuat untuk menyara keluarga.. aku yg da keje ni pon rsnya x sesenang ayah aku...kagum ayah dpt membesarkn kami adik bradik dgn rezeki sbg askar...rumah ader..kereta ader..duit simpanan pon byk..

Rate

1

Reply  callmegurlz

make sure tunang tu beli rumah di kawasan yang strategik bukannya jenis iku ...
Zielah Post at 19-4-2011 11:16

orite... alhamdulillah, psl hal umah tu mmg sy xbimbang sgt sbb dia dh bincang dgn family dia & dia sndiri yg cari umah yg nk dbeli... xikut kwn2 pun... 1 more thing, yup klau boleh mmg xnk la blanja kawen pkai loan... dh pikir2 dh mase akn dtg mcmane.. so hope sume brjln lancar je la... insya-Allah~