CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DanIno

Boleh kaya ke jadi tentera ni?

untung oooo kawen ngan askar...nanti gaji nak dinaikkan lg...

Komrade Post at 20-4-2011 01:10

Oooo yaka? Tahniah!!

Orang gomen lain cam haku camana? Takleh tumpang sekaki ke?

Jangan laaa wat kempen pra-pilihanraya kat sini pulak!!

betul...JPA dah meluluskan beberapa elaun2 yg sepatutnya diberi kpd ATM, cuma tunggu kelulusan kabinet jer.......termasuk la kenaikan gaji tu..

naik tocang leee abang2 askar. turun lagi lee saham haku

Ayah aku pencen askar, xdela kaya... Tp xde la miskin, alhamdulillah, bole la nk menyara anak smpi anak keja, la ni pun ayah aku masih sara aku, eekeke, sbb lom gaji, dpt je gaji kena byr semua yg aku utang2 tuh, insyaAllah...

Tambahan : ayah aku askar zaman dahulu, bukan dahulu kala, pencen 90-an, gaji askar masa tu sikit so pencen pun sikit, zaman skrg gaji da naik, byk gk kot tp pencen bpk aku xde la naik byk gk... Haha...

Follow Us
Reply 81# Komrade

x ada untungnya.... dengar cerita siapa yg x ada kelulusan IPT akan terasa nanti ....gaji naik ...income tax naik, barang naik ... aku jugak yang pening kepala nanti

Komrade Post at 20-4-2011 01:10

ye ke?? klau btul alhamdulillah.... hehehe klau bnar ape dkhabarkn leh la suh tunang simpan lbih skit utk kawen... hahaha

salam2..ni wa punya stoly,he hee
dulu aku suka tuka2 kerja,jadi my dad minta aku masuk tent,dia tak paksa pun aku je teringin nk masuk.
bila semua dh setel dh hbis training dia pesan.."abg kerja tent ni tak kaya,tapi hang akn senang sampai mati..2benda ni hng kena dapat dlm tent,pertama kawin..he hee dan ke2 beli rumah..
masa pun berlalu..umo pun dah menjangkau 30 han,baru la aku akui kata ayah aku tu,bila aku compare dgn fren2 kat kg,sebaya dan satu sekolah..ada yg tak kwin lagi,rumah pun takder .walau gaji aku tk besar mcm diorang tapi 2 perkara tu aku dah dahului mereka.aku dh kawin anak dah 2, rumah pun dh beli.kereta ada,moto ada..kiranya kebahagian hidup tu dah dapat iaitu anak yg soleh/solehah,isteri yg solehah,rumah dan kenderaan yg besar serta selesa.aku tinggal kat qrts,rumah dah ada org sewa,duit tu dah bleh cover loan rumah.kereta/moto dah hbis bayar bleh simpan skit duit..cukup tahun jalan2 pi thailand,balik kg kat perak.(selesa sgt)
waimanya geng..duit ni bnyk mana pun tk kan cukup..org yg kaya bukan lah org yg banyak duit tapi org yg banyak menyimpan.
ada rez aku keje sampai pencen,duit tu aku ingat nak beli van je sebijik..buat sewa sapa nak pakai tuk p kenduri kawin,meminang atau rombongan cik kiah ke bukit jalil he eeduit bakinya kita tuang ke dalam cucian(labur dlm rakan kop ke-"rakan koperasi")asb,asn,asw..anak2 pun dh besar masa tu (kalau masih 2 la)duit pelaburan tu ++ dengan duit pencen cukup la untk belanja..pastu kerja sikit bawa van dan dt sewa bleh la nak hidup sampai tua..yg penting cukup masa solat cukup tahun jalan2 ngan isteri berliburan.jd kaya hati tak senang tak bes jugak, nanti jd cam tut tut...tutt kena bakar sapa yg susah,pikior2 kan laye

Reply 1# DanIno

Kaya tu tak adalah tapi hidup senang lah...service man punya benefit boleh tahan nak nak lagi pegawai...tinggal nak pandai manage duit gaji jelah...so takdelah habis service nanti mengagau...

mana ada kaya kerja askar ni..kecuali la dia anak Datuk..yg penting duit tu manage betul2.saving,saving dan saving.

mana ada kaya kerja askar ni..kecuali la dia anak Datuk..yg penting duit tu manage betul2.saving,sav ...
dirr Post at 5-7-2011 10:47

bro, van dah angkat belum? kalau dah angkat, sewa braper sehari? van jenis apa?

bro, van dah angkat belum? kalau dah angkat, sewa braper sehari? van jenis apa?
kancilkalerbiru Post at 5-7-2011 13:11

weh..mana beli lagi..tu plan nak pencen nanti..tapi angan2 tu ada jugak nak beli dlm masa tdekat ni.

cadang tu nak ambik toyota hiace 2.7petrol @nissan urvan.

tapi harga mahal lagi..tunggu turun sikit (2nd la) baru tak mampu.sehari kalau sewa boleh dpt 350-400rm, kalau bawa sendiri bleh lebih lagi..tapi marketing kena luas la.
kalau harga van dlm 60k..buln2 maybe dlm 7ratus,4 hari org sewa dah ble bayar 2bulan instalment..sekarang tak bleh harap gaji je frend..kena kreatif,duit tu cukup je bulan2 cuma nak tambah pendapatan kga rasa tak salah kan kalau kita berusaha? asalkn tak menganggu  tugas hakiki udah le..

weh..mana beli lagi..tu plan nak pencen nanti..tapi angan2 tu ada jugak nak beli dlm masa tdekat n ...
dirr Post at 5-7-2011 17:58

bagus la awak ni...pikir utk jangkamasa pnjang...wife keje jg ke?

bagus la awak ni...pikir utk jangkamasa pnjang...wife keje jg ke?
jahcomel Post at 6-7-2011 08:58

wife tak kerja..
dulu dia ada butik pengantin tapi pas ikut aku pindah..so kedai hand over kat kakak dia.
fren kalau ko mampu better ko ambik van..memang bleh buat duit,dlm sebulan mesti ada org sewa 3-4 hari..xdpt mcm yg aku impikan tu kalau dpt nissan vanet pun dah ok.tapi solek la cantik2 skit..boh spot rim,seat kulit..confirm ada org sewa..iklan dlm Mudah.com..paling koman pun mesti ada org minta tolong pindah barang rumah@bawa peti ais dn mesin basuh tuk bawa pi repair.kalau ada anak ramai pun still ok lagi..nak balik kg tu sumbat je ramai2..pastu kt kg plak siap bleh cari duit jual rambutan,durian..aku belajar tk tinggi..tpi aku agak kreatif pikir untuk cri duit..
masa kecik2 (drjah 5)dulu..aku ngan member kg..kitorang ber3 pnah buat bisnes bsuh kereta dirumah, jadi org kg hanya tel sja..pastu kitorang pgi..kalau dkat2 kitorang usung alatan(hos vacuum,) ngan kete sorong je..kalau jauh sikit minta tolong abg aku hantar..dpt tak la banyak mana..tapi lepas la buat belanja sek ngan yuran tahunan..aku dulu punya la susah sampai pnah basuh kereta ngan moto cikgu free 2 minggu hnya untuk byr duit tuisyen.walaupun ckgu tu ajar aku percuma..tapi aku bkeras nak bayar jugak..tapi bukan ngan duit tp dengan pkhdmatan cuci kenderaan.berkat buat camtu la kot aku periksa UPSR dpt 4A.
tpi tk dpt masuk asrama..duit tak de..

wife tak kerja..
dulu dia ada butik pengantin tapi pas ikut aku pindah..so kedai hand over kat  ...
dirr Post at 6-7-2011 09:42

somi aku pn askar gak...kami pn ade gak pikir utk jangka masa pnjang skiranya dia dh abis srvis,tp 2 la skrg ni kami tpaksa bjauhan dia duk selatan aku duk pantai timur...aku ngajar kt institut kt klate susah nk btukar coz xsemo tmpat ade bidang aku ngajar...

somi aku pn askar gak...kami pn ade gak pikir utk jangka masa pnjang skiranya dia dh abis  ...
jahcomel Post at 6-7-2011 10:02

itu biasa la mek..kalau 2 2 berkerja,benda2 camni asam garam la..yg pnting kena setia 1 sama lain.bagus kalu isteri tk bkerja ni dia bleh la ikut mana suami pergi..tpi kewangan tk bgitu stabil..kalau lama sgt tk bleh tukar kau berenti je mek..ikut laki kau..kau pun pandai bleh mengajar..nanti kt kem bleh buat tuisyen kt bdk2..dn mungkin kau bleh dpt yg lebih baik dri apa yg kau dpt sekarang ni..kalau gaji mahal..tingal berjauhan pun tak syok gak mek..bila mlm rindu kat suami nak peluk.pastu duit confirm banyak pakai kat bas,kereta n whatever tuk balik weekend.
@pun awk tak yah berenti..minta suami j yg berenti..(kalau dh lps 13thun serv jgn la)..kurang pada tu,pastu balik klate beli van buat apa yg aku citer sblum ni..org jawa ckp gamble je..nak kaya kena buat bisnes..kerja askar tk kaya..kecuali pandai menyimpan..tapi kalau dh sorang kat hujung dunia sorang kat hujung tanjung camne nk simpn duit..rezeki Allah Taala ni luas..kita kena cari..

Reply 1# DanIno

jawapan mukatamad: tak boleh.

hubby ku koperal udara jer.......... sbb kawin dia bli umah kt sg petani skang sewa kn umah tu. aku xdok kem...... dok luar aku xsuka dok kem... hubby ku pon same pungut tin kosong, jual sorat kabo...macam2 barang dia jual n suruh aku skali join jual brg kt ofis...thn lepas hubby ku kene posting........aku wt surat sbb ofis aku xder cawangan...xjd posting, nasib baik... tp pasni comfirm kene posting...nasib baik aku keje bleh la kongsi2 bayo utang...huhuhu

jd jeneral boleh la..... lepas pencen ada ja defence co baru tumbuh, pastu terus dpt kontrak gomen plak tuh..