CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 73113|Reply: 44

Sakit di bahagian 'bawah' ketika hamil

Salam,

Saya ingin bertanya kepada forumers.

Ada sesiapa penah rasa sakit di bahagian 'bawah' kita tu tak semasa mengandung?

Untuk pengetahuan, saya dah pergnant dua bulan dan mengalami sakit di 'bawah' tu 3 minggu..

Dah pegi klinik biasa, tapi doktor cakap air kencing kotor. Saya dah makan ubat tp masih sakit di bahagian itu.

Saya juga mengalami alahan iaitu pening & muntah2.

Ada sesiapa pernah jadi mcm ni tak? adakah rasa sakit itu membahayakan ....

Sekian, terima kasih.

saya mmg sakit kat bawah tu sejak awal peknen dulu... rasanya biasa tu, sbb peknen yang lepas pun saya sakit kat situ jgk..

skrg dah 32 weeks, dah kurang sakit kat situ.. masa 4 bulan peknen hari tu mmg sakit teruk.. nak jalan pun susah..

aku setiap kali prgnant (baru 2 kali je prgnant..hehehe)..mesti sakit giler kat bawah tu..bila masuk 6bln..
tension giler..
especially bila baring/tido..takleh nak gerak2 ke kiri or kanan..
tegak je la tido..

2nd prgnant paling teruk..nak jln pon takleh..
doc kata kencing kotor..

salam..

betul tu kebanykan kes kencing kotor....
amalkan minum air kosong lebih dan minum air rebusan bali tu..rebus sendiri yg x bergula tu lagi bagus...tu je petua org dolu2..cuba la...insya Allah..

salam..nak mencelah..kelly pun dah 2 bln lebih...xdela sakit sgt bwh tu sgt,ngilu2 je kekadang...tp 2 mggu lps cek up,dktor kate kencing  kotor,kene minum serbuk paket ijau tu...(lupe namenyer)xtaulah dah bersih ke lum...mase anak 1st dulu xde kene kencing kotor...takut gak yer, kalo efek ape2...

moi pon baru je dr kata kencing kotor so dr bagi ubat antibiotik utk seminggucephalexin 250mg 2bijik 3x sehari, potassium citrate mixture 15ml 3xsehari gak...hopefully ok la...

Follow Us
saya pun kena kencing kotor gak.. menelan ubat antibiotik doktor bagi.. skrg cam dah ok skit.. ntahlah..

kalu kencing kotor ni, kena banyakkan minum air kosong & kalu boleh elakkan minum teh, sebab teh ni menyebabkan kita mudah kena keputihan masa mengandung....

ooo yeke? moi nih suka minum teh sbb tuh kot kan...k la pasnih kurangkan la minum teh

thanks kepada yang bagi respon...

sy dah makan ubat utk air kencing kotor tu..tp kat bawah tu still sakit.. last2 pegi jumpa pakar sakit puan sebab tak puas hati. Doktor tu check detail jugak..dia kata ada lebam skett... tp kalau lebam takkanlaa sakit sampai cenggini? huhu.. sy dah pegi scan masa perut 6 minggu (skang 8 minggu)... mmg ada nampak dah jantung baby dok berdenyut2..

ni sy br dpt tau kawan sy (perut 6 minggu) baru ja gugur. Tapi dia ada sakit kat bawah perut... Doktor ckp dia mengandung luar rahim. Sy pun risau gak ni sbb saya sakit tang 'bawah'...

harap2 awk ok la ye...jgn angkat benda berat...moi ari tuh gugur gak masa 9 mggu, tapi xrasa apa2 kat bawah cuma mcm stain coklat2 je n busuk! then cek dr tau2 gugur n kena D&C kalo x moi carry kembar dah skrg...apa pon moi syukur maybe ada hikmah..kandungan moi skrg dah 35weeks pon...

sakit tu rase mcm mane ek?

mungkin berdiri terlalu lama tak? sy pun second pregnancy ni kadang2 rs sengal2 kat bawah.. tp perasan selalunya lepas diri lama2.. tp tak consult doctor la..

hi.. saya sakit kat area bawah perut tuh kat area rahiim napa yerk... sekarang da 5 bulan da

TT.. sakit bahagian bawah tu camana ek? saya ni masuk 6 bulan baru terasa.. sakit.. time tidur tu susah nak alih posisi badan. adakah TT mcm saya?

salam..

betul tu kebanykan kes kencing kotor....
amalkan minum air kosong lebih dan minum air re ...
dfan Post at 1-3-2011 13:55

a'ah betul kata kmu..klana setuju 100%
TT sila ikut arahan yg disarankan..
hrp leh bntu TT

Post Last Edit by Lana@LaraCroft at 11-4-2011 16:19
TT.. sakit bahagian bawah tu camana ek? saya ni masuk 6 bulan baru terasa.. sakit.. time tidur tu su ...
ellyanaa Post at 11-4-2011 14:53

klu dilihatkan..TT baru 2bln dear.. so pada pendapt klana dia mengalami kencing kotor..
manakala kmu lak..posisi bb yang turun ke bwah..sebab tu kmu rasa x selesasakit

saranan klana bila usia masuk 7bln pegi berurut..:angkat; bb naik keatas skit...kebarangkalian bb songsang.nauzubillah!
(apa2 pon kita doakan yang terbaik ya)

sekrg ni jgn g berurut lagik yea since bb baru 6bln (bb lembik)
bila bb dh 7bln (keras) baru leh urut

hrp leh bntu ellyanaa

klu dilihatkan..TT baru 2bln dear.. so pada pendapt klana dia mengalami kencing kotor..
m ...
Lana@LaraCroft Post at 11-4-2011 16:18

tq....oh mungkin ada betulnya jugak tu.. sbb scan doctor cakap baby songsang n uri kat bawah.. ingat nak p berurut tp ramai kawan2 ckp bahaya.. so, saya biarkan dulu.. tp tetiba takut lak rasa.. kalau dalam 30 minggu sesuai ke urut?

Kalau kencing kotor rasanya macam mana?

Ice sejak 32 weeks rasa macam di bawah tu seolah-olah diikat batu (especially waktu tido). Nak gerak kiri kanan waktu atas katil tu mendengus-dengus jugak. Ingatkan sebab pressure berat baby.

tq....oh mungkin ada betulnya jugak tu.. sbb scan doctor cakap baby songsang n uri kat baw ...
ellyanaa Post at 11-4-2011 16:52

yerp! itu kemungkinan besar - bb songsang

since kmu 30wk dan dah nk masuk 8bln pon....klana tak sarankan kmu berurut..

nnt bila dh masuk 9bln..insyallah bb akn berpusing sendiri (tgk keadaan jugak dear)
kita doakan agar ia berpusing ke tempat yg sepatutnya ya...

cam klana dulu penah mengalami plasenta previa (iaitu uri kebawah)
namun alhamdullilah bila bb dh masuk 9bln bln..uri tu ngn sendiri naik dan sudah tentu bb tidak menghalang jalan kluarnya..
syukur ..klana berjaya bersalin normal