CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adelle_Cornelia

Sakit di bahagian 'bawah' ketika hamil

Kalau kencing kotor rasanya macam mana?

Ice sejak 32 weeks rasa macam di bawah tu seolah-olah dii ...
Ice_Q Post at 11-4-2011 16:57

32wks = 8bln ..klana rasa Ice mengalami simpton dimana bb dah mula turun ;kebawah: mencari2 ruang utk dia kluar ..
oleh itu Ice tak perlu risao.. (terasa cam bb 'berasak2' kat situ - base on my xperience la)

mmg camtu rasanya dear

rasa kencing kotor tu mcm terasa bila kencing tak puas..asyik2 nk kencing.. rasa cam ada samthing kat situ

air mmg kena byk minom serta  panties jugak harus senantiasa tukar utk elakkan jangkitan kuman

nak dkt bersalin baru rasa sakit...bila baring nak pusing pun sakit sgt...skrg ni tggu hari jer...terasa kt bawah semacam jer...

sakit bawah tu macam period like cramp kan.. tapi very mild kan?
awal2 pregnant ada jugak kena, tapi now makin berkurangan..
but i noticed, kalau sibuk ke sana kemari dalam satu hari, balik tu mesti rasa sakit tu..
tapi makin lama makin kurang..

32wks = 8bln ..klana rasa Ice mengalami simpton dimana bb dah mula turun ;kebawah: mencari ...
Lana@LaraCroft Post at 11-4-2011 17:21

Kak Lana..thank you very much for the feedback. Lega hati ice mendengarnya

Tq again sis!

aha...ice dah dekat...kepala baby dah mula menekan la tu.

mcm deba minggu ni 14 weeks...hari2 perot mmg angin.tak selesa sangat...tapi 2 hari lepas sakit terlampau kat bahagian 'bawah' perot.tak tahan sgt gi ke klinik wanita.check up rupanya kena UTI lagi.iskk...doc bg antibiotics.dia kata lepas 2 haari should be ok...but still tak ok lah.kebetulan keputihan pon banyak...doc cakap takot infection je.

Kzamam pun rasa sakit kat pangkal peha tu..masa nak kalih tido tu ya Allah, Tuhan je yg tahu...tadi pegi jalan2 kat sogo orang pandang pelik je jalan tenjot2...tp skaranng dh rasa kurang sikit sakit...seminggu jugak la menanggung derita

Follow Us
salam...
sy pun pernah gak rasa mcm TT.awal2 preggy dlu sakit kat bawah, mcm x leh nak gerak dah tp doc ckp sbb baby nk membesar je.

then bila dah 7bulan lebih rasa sakit kat perut sebelah kiri, ni barula doc kata infection kencing kotor.bagi antibiotik tp x makan pun...huhuhu.sbb takut.

soknyer g jmpa doc pakar, tp doc kata ok jer.baby kot yg menendang2 n kulit perut dah makin nipis...

skrg dah 39 mggu, x bersalin2 g tp skrg rasa sakit sgt kat bawah perut. nak duduk pun payah...

cat nak tanya la....

kalo uri di bawah, biasanya masa nak lehirkan nnt kena c-zer kan?

cat nak tanya la....

kalo uri di bawah, biasanya masa nak lehirkan nnt kena c-zer kan?
catwalkspecial Post at 18-4-2011 08:03

tgk jugak stage brape .. klu stage 3 mmg kena czer dear
sebab plasenta menutupi langsung 'ruang' utk bb kluar
hrp leh bntu

Kak Lana..thank you very much for the feedback. Lega hati ice mendengarnya

Tq again sis!
Ice_Q Post at 13-4-2011 14:16

sama2 dear

me pregnant kali sakit yg amat di bhgn ituu...jmpa doc pakar kate kencing kotor..mkn antibitik + ubat serbuk paket ijau 2..xjln2..ade la dkt sebulan gak..

tp lastly me bt..bile start rs nk skit 2..me g toilet..shi2..xsmpai seminggu sakit kat bhgn 2..ilang cam 2 jer..
so pe kate u all wat gak..mn tau ok..

tgk jugak stage brape .. klu stage 3 mmg kena czer dear
sebab plasenta menutupi langsu ...
Lana@LaraCroft Post at 20-4-2011 10:20

thanks lana....
maknanya, walopon uri dibawah still boleh deliver normal tapi kena tengok stage brapa kan??

saya dah masuk 8 bulan, dlm 2-3 minggu ni sakit sangat kat celah kelangkang tu..seksanya nak bangun, kena bertongkat or pegang apa2 yg kuat...

saya juga uri rendah + darah tinggi + anak  songsang...haiiii...sekarang duk tunggu je apa Allah punya plan utk saya..kalau ikutkan tak nak la operate tapi saya redha n tawakal je apa yg terbaik Allah aturkan utk saya..saya redha...

saya nak masuk 32w minggu depan..perut asek mengeras je sampai naik cekang perut ni..ada tips tak camne nak kurangkan sakit ni? huhuhu

maybe baby tengah menegang kot.tips yg saya guna dulu ialah pakai kasut yg bagus..yg support.bagi sy penting ler sbb sy ade backpain jugak...so mmg membantu.lagi satu masa tido letak bantal kat kaki kasi tinggi sket.

Reply 35# deba

thanks for the tips..mmg akan rasa lenguh2 ke kat pinggang tuh..skrang ni nak duduk tak bole , tak diri pun tak bole, nak tidur pun tak bole...rasa cam nak nangis jer..semua serba tak kena..

memang...bab kasut tu mmg saya rekomen.sbbnya...masa preggy saya lansung takde kaki bengkak air.kalau pakai kasut biasa..jalan sekejap da bengkak.lagi satu kevler leh beli exercise ball tu.kalau duduk atas lantai...letak bola kat belakang badan menolak ke dinding.kira cam exercise..dalam masa yg sama lega kejap la..

nih lin share doc bg tips nak kurangkan sakit pinggang.. minta hubby buatkan..
duduk bersila, minta hubby cari tulang pinggul (tulang paling tinggi (terkeluar) kita rasa) dan ambil sejengkal ke tengah (ke tulang belakang).  dua-dua side buat mcm tu. (mcm gaya bercekak pinggang cuma aras tu bukan kat pinggang tp kat tulang pinggul).. so ibu jari kat tengah2 tu urut2 buat pusingan.. mmg lega laa... harap dapat imagine,.

lyn...ngah imagine ni

maybe baby tengah menegang kot.tips yg saya guna dulu ialah pakai kasut yg bagus..yg support.bagi sy ...
deba Post at 22-4-2011 15:05

blh kasitau kasut yg support tu camana? leh bgi cth? saya skrg selalu 'cramp' kat betis.. nak jaln pun sakit. manalah tau dgn pakai kasut yg best leh kurangkan kesakitan itewww...