CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3528|Reply: 17

valentino & me

Post Last Edit by midori_katana at 2-3-2011 11:26

aku mmg minat dgn kucing sejak kecik2 lagi ( yalakan budak mana yg tak suka kucing). teringat masa kecil dulu aku pernah gaduh dgn anak jiran berebutkan kucing comel yg kami jumpa dlm longkang. tapi, walaupun minat, aku tak pernah bela kucing ssb mak aku tak benarkan. skrg, minat ttg kucing tak pernah padam walaupun tidaklah membara macam waktu dulu2.

kebelakangan ni, anak2 selalu mintak aku bela kucing dirumah. anak kedua aku lagila, pantang nampak kucing, mesti dipegangnya. akhirnya terbuka hati aku untuk memiliki kucing. selepas puas sekodeng sana sini... he3 aku akhirnya nekad untuk memiliki kucing jenis exotic short hair. aku rasa kucing jenis ni sesuai dgn keluarga kami; comel dan agak mudah dijaga. bemulalah episod hari2 ku menjengah pak cik google mencari breeder yg sesuai. malangnya tiada seorang breeder pun yg balas email aku. kecewanya aku sehinggalah bulan lepas, aku terjumpa blog hugo star. pantas betul pemilik cattery nan satu ni balas sms aku. dipendekkan cerita aku pun bekenanlah dgn valentino ( lepas ni aku namakan dia BEL). lepas pujuk hubby aku pun setuju beli bel. kegembiraan aku bukan kepalang. hampir setiap hari aku merayau di web berkaitan kucing untukcdapatkan maklumat. insyaallah aku rasa aku boleh jadi mama yg baik. bersambung.......

kalau ada gambar velentino, tempek ye.

teruskan bercerita.

Post Last Edit by midori_katana at 2-3-2011 10:13

bila dah ada ilmu serba sedikit tu barulah yakin sikit. satu perkara yg aku bimbang ialah bau ( maklumlah tinggal di apartment) dan kucing sakit ( kos jumpa vet mesti tinggi kan). tetapi tenang lagi hati aku bila tau risiko2 ni boleh diminimakan dgn amalan kebersihan dqn pemakanan kucing yg berkhasiat. berbalik kpd bel, walaupun aku blm pernah bersemuka dgn bel ( setakat tgk gambar jer) tapi sayangnyq aku pada bel sgt mendalam. aku boleh rasakan bel adlah sebahagian dr keluarg kami. aku tak kisah langsung nak peruntukkan duit gaji aku ug tak seberapa untuk beli keperluan bel. tiap2 hari belek kalendar menghitung hari nak jemput bel heee.

malam tadi hubby aku tiba2 bukak cerita perihal kawannya yg bela kucing. kata kawannya, kalau bela kucing, lama kelamaan rumah akan berbau kucing. aku dgn ilmu yg tak seberapa cepat tangkis perkabaran tu. alasan aku; org tu tak neutered kucing dia, kucing dia tak bagi mandi. aku ingat dah settle hal ni. tup- tup pagi tadi hubby aku cakap; " abg tak suka la kita bela kucing". huhuhu. sedihnya aku... dlm berbelah bagi aku berazam jugak nak pujuk hubby aku.

sukanyaaaa....kiku mmg suka bela kucing...kat umah pon byk kucing walopon ade yg dok luor2 jek....tp makan dorang mmg terjaga. balik kampung pon rebus ikan siap buang tulang2 kasi jiran mintak tolong bg kucing makan...mggu lepas ade org buang kucing kat umah kiku, sian,,,,luka2,,,,kaki jengkot2....dah la kucing2 kiku garang2 sian die asek kene buli jek...tp sbb die jantan mak kiku bg die stay kat umah tu...tp dok luor lah

ini gambar bel dalam blog hugo star. pinjam kejab. nanti bila bel dah ada sy akan replace dgn gambar baru

Rate

1

tomeinya dia.....

Follow Us
comeyy.. muka notti sgt..

alhamdulillah akhirnya hubby setuju bela bel dgn syarat rumah tak busuk. hehe. tq kpd kawan- kawan forum yg mendoakan. tak sabar tunggu cuti.

alamaknya  tomeinyaaaaa...

hahahah... montell... sgt gerammm!!

my heart broken. my hubby tukar lagi keputusan. lagi dua hari lagi kami sepatutnya jemput bell. sy dah hubungi adam dan bagitau saya tak jadi amik bell. duit booking bell sebanyak seribu saya halalkan dia beli makanan dan keperluan bell. nampaknya saya tak ditakdirkan untuk bela kucing kat dunia ni. sedihnya

my heart broken. my hubby tukar lagi keputusan. lagi dua hari lagi kami sepatutnya jemput bell. sy d ...
midori_katana Post at 11-3-2011 13:26

hahh?? tak jadi??? duit booking 1k halal?? {:1_126:}

my heart broken. my hubby tukar lagi keputusan. lagi dua hari lagi kami sepatutnya jemput bell. sy d ...
midori_katana Post at 11/3/2011 13:26

dah bukan rezeki... maybe you boleh cuba2 bagi makan kat kucing2 yang datang rumah dulu.
dah practice dengan kucing2 tu, mana tau, hubby you akan terbuka hati nak bela kucing....

leo: yes! my hubby rela duit tu burn daripada ambik valentino balik rumah. as for me, tak rasa rugi pun cuma rasa sedih macam hilang anak sendiri pulak. hopefully bel akan dapat rumah baru yg lebih baik nanti.

boocik: sy mmg ada fikirkan itu, tapi tak berpeluang nak buat sbb takut hubby tak suka. tapi sy boleh jer bagi makan dan jila berpeluang hantar stray cat kat office ni untuk di'kasi'kan.

leo: yes! my hubby rela duit tu burn daripada ambik valentino balik rumah. as for me, tak rasa rugi  ...
midori_katana Post at 11-3-2011 16:45

kesian kat u.. dah berangan & bermimpi ambik anak bulu tetiba hubby tak kasi... padahal dah byr deposit bagai, tak pe lah... bak kata boocik, bukan rezeki kucing tu kat tgn u.. kena redha, hopefully dia dapat rumah & family yg baik.
maybe rezeki pd kucing2 lain.. cuba tgk di thread CAT FOR ADOPTION.. byk tu anak2 blu perlukan rumah baru.. tak pun, cuba beri makan pd stray cat.. selamatkan kucing yg kurang bernasib baik.. juga salah 1 kerja murni yg perlu kita pupuk terutama kpd generasi2 baru.. dr situ, sifat penyayang, penyabar, bertanggungjawab, dan perasaan belas terhadap org2 yg kurang bernasib baik dpt diserapkan kpd anak2/adik2 kita... waahhhh... mcm k leo mcm kaunseler sekolah pulak.. hehehe....

Reply 15# leotazz818

heeheee.. btl. sblm masuk tread kat sini sy pun tak pernah terfikir amalan buang kucing tu tak baik. yerlah. kat kg mmg biasa jer org buang kucing. lepas masuk tread ni baru rasa nak sayangi stray cat. sy pun dah tak berani nak mimpi bela kucing lagi. tapi nak buat baik kat kucing terbiar tu mmg terasa jugak

Reply  leotazz818

heeheee.. btl. sblm masuk tread kat sini sy pun tak pernah terfikir amala ...
midori_katana Post at 15/3/2011 17:17

buat je macam ramai kat sini buat. simpan kibbles dalam bekas and letak dalam keta.
bila jalan2 atau gi makan kat mana2, nampak je kucing yang merayau2 mintak makan, bagi je makan
fardhu kifayah dah tunaikan tu. semoga dorang akan doakan kesejahteraan midori sekali...

buat je macam ramai kat sini buat. simpan kibbles dalam bekas and letak dalam keta.
bila jalan2 ...
boocik04 Post at 16-3-2011 08:44

great idea... sy akan buat camtu insyaAllah