CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

hahahaha, dasat saat. siap mandi limau lagi. kenapa tak mandi bunga skali. kot jumpa jodoh  ...
kikyou Post at 3-3-2011 15:10

kalau dah mandi bunga nanti...saham naik tinggi sgt pun susah gak...

mandi limau best woo, syiok..

pernah mandi limau, bawah cahaya bulan, (saje nak dapat feeling)
sebaldi je air limau, dengan bunga-bunga,
segar je badan, dah ler wangi pulak tu..

pernah mandi limau, bawah cahaya bulan, (saje nak dapat feeling)  ...
kroit92 Post at 3-3-2011 20:02

patut ler kroit ramai aweks skang yer.....

patut ler kroit ramai aweks skang yer.....
Saat Post at 3-3-2011 20:05

takde pong.. adakah kerana limau itu masammm?!

takde pong.. adakah kerana limau itu masammm?!
kroit92 Post at 3-3-2011 20:06

cuba mandi limau sunkist.....zaman dulu iterlah limau nipis.....zaman skang awek pun dah moden. kena guna limau sunkist plak..

mmg otak tak leh terima getaran yg byk tp jika deria keenam kita aktif , kita boleh menerima nya dgn kadar yg tinggi, kerana deria keenam tiada had tertentu...

mcm yg aku blajar, scan ni di amal kan melaui septong ayat al quran   dan bila dah diamalkan kita akan dapat mengasah ketepatan mata hati untuk membaca gerak dan alamat tertenu.. sebnarnya kita selalu menerima alamat tp kita tak perasan berikutan ada alamat tertentu tersgtlah halus utk di perasan... cth: bila tiba2 angin sejuk bertiup kencang kita dapati itu alamat akan turunnya ujan yg agak lama baru berhenti..
tp dalam bidang ni plak , alamt dia sgt kecil, hnya yg tau je akan terperasan dgn alamat2 dr peristiwa yg terjadi (current)

pengalaman sy scan, dulu waktu kuat beramal tiada masalah, bahkan tahap sy sama dgn kawan sy yg menjadi senior sy, imej scan tu muncul di depan seolah kita melihat tv cuma imej tu dlm bentuk flash, sejenak sejenak je..

selepas lama terpisah dgn sahabat merangkap mentor sy, sy di Kl mendevelop skil scan dgn sendirinya, waktu kuat beramal buka mata pun bleh scan org, salam pu bleh tau org tu camner, tp skg dah kurang, sy kena tutup mata baru bleh dapat scan, ada sesetnghnya cikgu sy kata akan dtg dlm mimpi tp mmg sy ada dpt alamt dlm mimpi malangnya sy tak faham sepatah haram pun haha

so saya cuma guna pe yg sy dpt dr scan tutup mata sy, cuma kelebihan sy ialah sy boleh pergi sejauh2 yg sy boleh dan aa masanya sy tak knal org tu dan tak penah pergi tmpt tu, but my scan is 80% right... cth: ada kawan punya kawan barang dia hilang, dia minta tlg, so sy scan dan bgtau dia, rupa tmpt tu, kedudukan perabot, warna, bentuk fizikal, dan barang2 yg ada kaitan dgn kes...tp sy scan hanya utnuk suka2 dna bila org mintak tlg je hehe

cth bila sy mula kerja tmpt baru, sy scan dulu tmpt tu keras or tak hahaha n malangnya selalu sy dpt tmpt kerja camtu hoho

Follow Us
cuba mandi limau sunkist.....zaman dulu iterlah limau nipis.....zaman skang awek pun dah m ...
Saat Post at 3-3-2011 20:09

masalahnya awek zaman sekarang kejor limau nih..

mmg otak tak leh terima getaran yg byk tp jika deria keenam kita aktif , kita boleh menerima nya dgn ...
surfinv Post at 4-3-2011 02:14

pantang larang scan ni, apekah??

pantang larangnya ialah, buat perkara2 wajib tinggalkan perkara2 yg terlarang...

google.. "remote viewing"

salam,
ramainya pandai scan2 orang ni kan, tp pelik gak bila budak2 yang diculik (Cthnya cam nurin jazlin ) ramai yg tak bantu gi scan2 ni.. hmmmm :re:
wasalam,
MANSTIR

pernah mandi limau, bawah cahaya bulan, (saje nak dapat feeling)  ...
kroit92 Post at 3-3-2011 20:02

wahhh.... nanti orang sibuk nak masuk IPTA/IPTS.... kroit pulak sibuk nak naik pelamin....    dah ramai aweks yg kejar.. tak ter 'kungfu' kan sumer2 tu....

salam,
ramainya pandai scan2 orang ni kan, tp pelik gak bila budak2 yang diculik (Cthnya cam nurin  ...
MANSTIR Post at 4-3-2011 09:54

mana u tau takder org yg tolong 'tgk' kan?? ai ada dengar2 ramai yg cuba membantu.....tp polis pun bukan senang nk terima bulat2 kaedah neh sbb masing2 dgn berbagai2 kaedah....penin gak polis nk buat keje.....mungkin polis berharap pd pakar psikik depa jer....

ai ada baca sorang scanner neh cuba melalui kaedah scan tru mak arwah.....dah  sampai masuk ke rumah tuh....gelap gelita n mak dia dengar suara nurin panggil dia....disbbkn tu mak dia sedih, nangis dan terus scan terhenti....kalu mak dia bleh bertahan kemungkinan boleh tau mana tempat tuh....

satu lagi, ada kata org2 yg menculik tu ada amalkan ilmu itam jugak.....so, mungkin banyak halangan.....

so....u tak bleh lah nk salahkan mereka scanner2 neh tak nk tolong....semuanya dah takdir Ilahi....

kadang kadang scanner dapat scan, dapat tengok tapi tatau dimana tempat itu. contoh scanner memang nampak seseorang tu berada didalam bilik, rumah kampung, ada pokok sekeliling rumah. tp mana nak tau mana tempat tu, kampung apa.

bukan scanner bole scan ada signboard kat mata siap bagi alamat dan poskod bagai...

Reply 53# melia_star

ohh ye ke ada, baguslaa mcm tu... mudah2an akan lebih advanced lagi laa org2 yg boleh scan2 ni.. harap2 boleh scan sampai tahu tempat dia.. aku bertanya tadi sbb ada forumer yg kata dia leh scan masa kawan dia hilang barang dan jumpa.. dengan curious thinking , he or she will know where's nurin was... hmmm still curious to know.... eager.... dont like cheater..
wasalam,
MANSTIR

kadang kadang scanner dapat scan, dapat tengok tapi tatau dimana tempat itu. contoh scanner memang n ...
Saat Post at 4-3-2011 11:21

mmgla cek saat oii....tp maybe depa bleh bagi landmark apa2 ka yg bleh bagi petunjukk.....manalah tau khennn bisa membantu......contoh nmpk plet no kaaa....nmpk muka kaa....nmpk tanda jln kaa..khennnn.......

Reply  melia_star

ohh ye ke ada, baguslaa mcm tu... mudah2an akan lebih advanced lagi laa  ...
MANSTIR Post at 4-3-2011 11:29

apa org puteh kata.....curiousity kills the cat ka apa.....baguihlahh tuh.....

Reply  melia_star

ohh ye ke ada, baguslaa mcm tu... mudah2an akan lebih advanced lagi laa  ...
MANSTIR Post at 4-3-2011 11:29

scan ni banyak peringkat dan jenis. antaranya melalui mata, exactly mcm kita tonton tv. ada yg melalui firasat, ni tak nampak tapi hati dia kuat mengatakan sekian sekian..tempat sekian sekian... in fact ada yg just bole scan melalui pendengaran saja. terserah pada kebolehan masing masing.

polis kekadang tak bole take action sebab maklumat terlalu longgar.....contoh mangsa berada dikawasan kampung, rumah kayu, ada pokok keliling rumah. mangsa sedang menanggis dan takut dlam bilik. polis mana nak cari, malaysia ni besar, kampung mana, alor star? atau johor?

mmg otak tak leh terima getaran yg byk tp jika deria keenam kita aktif , kita boleh menerima nya dgn ...
surfinv Post at 4-3-2011 02:14

mmg nieh salah satu kaedah scan..aku pun ada pengalaman scan soalan pereksa masa kat universiti dulu, sampai kawan-kawan dtg ke bilik aku suruh scan..ada yg jadi, tapi lebih pada naluri..dan kadang-kadang, aku percaya benda tuh akan keluar, tapi entah apa pasal tah..aku tak baca plak......
tapi sekrang jgnlah suruh aku scan ke haper..mcm dah hilang bakat..
sbb amalan aku dah kurang, sebab aku sibuk dgn keluarga dgn anak-anak..huhuhuhuhu..
dulu aku pernah buat satu benda yg paling kelakar..
nak tau 'mamat' nieh ok ke tak....
boleh roh aku merayau-rayau dlm mimpi ala-ala org putih kata apa tuh..
astral travel...org melayu kata apa tah...
dan jawapan di realitinyer mmg sibijik2..
huhuhu..
tapi dulu, sebab masa tuh banyak benda yg jd 'kemuskilan'..
tp kalau nak cari benda hilang, aku ada satu kaedah..
pertama pergi kat tempat kejadian..
dan banyakkan membaca doa nabi yunus..
insya ALLAH jumpa..
mcm td aku hilang 'charger' henset..
last-last jumpa..ada org lain pegang ropenyer...
tak ngaku plak..:@
aku wat biasa jerk, taklah marah2, sbb barang dah jumper.....

mmg nieh salah satu kaedah scan..aku pun ada pengalaman scan soalan pereksa masa kat universit ...
remizati Post at 4-3-2011 11:36

meraga sukma .....kalau bro ada bakat.....nanti dah start semula amalan...dia akan dtg sendiri. insyaallah..gunakan untuk membantu sesama manusia.