CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vivitar

betul ke boleh 'scan' problem orang lain dari jarak jauh

pernah tgk sorang ustaz scan nenek tahun lepas....Ustaz tu ada dalam rancangan Tanya Ustaz...apa nama tu dia tak ingat pulak. Dan result scannya tu mmg sama la dengan apa yg nenek saya tau selama ni....dia saja nak test ustaz tuh.

nak tanya sapa2 ada xperience.....orang lain boleh scan/nampak problem kita dari jarak jauh sama ada ...
vivitar Post at 2-3-2011 10:54 AM

bende ni memang ramai yang boleh buat sebab depa guna jin .... memang khabar yg dibawak tu ada yang betul tapi tak usah percaya khabar itu dari mereka sebaliknya hanyalah dari Allah semata-mata ... mempercayai bahawa khabar itu datang dari mereka boleh menjadikan syirik ....

Bagaimana pula kalau perawat tu kata scan guna wali? Ada ke konsep ni? Pernah temankan kawan merawat diri. Dia kata guna wali2. Bahan mengubat hanya air je. Lain2 dia tak mintak. Duit pun dia tak tetapkan janji ikhlas. Kalau buang saka baru dia caj.

aku baca 2,3 post ni so aku rumuskan sekali gus jela yer...
dlm islam byk amalan yg disalah guna cth - ilmu hitam adalah asal dr ilmu putih yg disalahgunakan...
cth ilmu pengasih yg pernah aku belajar... tujuan asal ialah utk org sayang dan mesra dgn kita supaya tidak timbul syak , prasangka buruk dan niat dengki org pada kita, jadi kita amalkan pengasih ini utk menjaga diri, tp org amik pengasih tu dia igt sng nak dapat pompuan, terus terang aku cakap , aku sendiri ada lebih dari 10 ayat pengasih, tp satu pun aku tak guna, siap member2 aku bleh gelar aku ni player and ada yg buat tuisyen dgn aku tp aku tak jarlah dorg ayat pengasih tu aku cuma ajar teknik2 komunikasi yg betul itu je.. kesimpulannya ilmu2 Allah camni, harus dia amalkan dgn betul, kerana kita mmg maklum setiap isi al quran itu mmg berjuta khasiatnya.. pakar bedah ibnu sina pun dapat teknik bedah dari al quran... so kat situ je pun kita dah tahu org2 dulu dah lama menggunakan dan mengkaji khasiat ayat al quran, dlm sains pun tebukti bila ayat quran dibaca pada air, struktur mikroorganisma nya pun berubah.. kerana ayat al quran ni adalah ayat daripada Allah, yg ditulis Qalam Nya, maka ayat2 ni mulia (sbb tu kita takleh pijak, langkah or burn) bak kata org melayu ada daulat la.. ayat al quran ini juga adalah firman Allah , yg mana ada mengandungi perintah, syariat, cerita, nasihat dan pengajaran
jadi mengamal kan ayat al quran ni sama juga cam doa cuma kita guna ayat yg lebih berkesan...

p/s antara doa yg dimakbulkan, bila kita berdoa tu, matlamatnya jelas cth bila kita doa "Ya Allah , aku nak kawin pada 23 july 2010, permudahkanlah untukku" - lebih baik dari - "ya Allah, aku nak kawin pada tahun depan"

surfinv : apa kata ko tu betul... aku pun jual minyak pelaris... tapi bukan untuk negatif dia adalah positif.. hanya niat positif (perkara kebaikan sahaja) je yang boleh x baik xada ler...

macam dlm lagu hijjaz tu , satu patah ayat dia iaitu... membersihkan hati
adalah satu syarat utk mengamalkan ilmu2 camni.. hati kena bersih, baru tidak timbul niat yg jahat utk menyalahgunakan kebolehan dan keistimewaan yg Dia bagi...
bila hati bersih, maka fokus tu lebih baik dan amalan yg dibuat lebih berkesan..
utk membersihkan hati, kita kena byk berzikir, bersabar, solat, buat perkara sunat..
dgn sume amalan ni akan mengtransfom kan diri kita menjadi lebih bersih, bersedia dan lebih kuat, kat situ barulah amalan yg digunakan td lebih berkesan

aku dah lama tak beramal so ilmu pun dah tak sharp, but i;ll get Keistimewaan dan anugerahNya, so ilmu tu mcm sebati dgn aku and aku still bleh guna..
yg penting kita berusha, minta tolong pada Dia, tawakal dan buat
jadi or tak kita dah tahu tu sumer Izin Dia

Follow Us
reply dr madmualj -
maaf klo anda tesinggung dgn kata sy, tp ilmu Allah tu adalah milik semua org islam yg mana dikehendakiNya, jadi maka jadilah.. fikirkanlah, untuk apa Allah bagi anugerah pada seseorg tu dan org tu kena diam dna guna utk dirinya sendiri shj? sedangkan Nabi Adam yg diturunkan itu juga diutus pada manusia-manusia selepasnya..
dan juga mukjizat para rasul itu juga adalah anugerah adakah para rasul menggunakan kelebihan itu utk keuntungan sendiri? adakah mereka meleburkan besi utk menjual besinya? adakah Nabi Sulaiman memerintah semua makhluk di bumi untuk keagungannya? adakah nabi musa membelah laut hanya utk dia sorg je jalan? or plg jelas adakah nabi nuh buat bahtera utk dia sorg je pergi belayor? maaf - reply pada - scan/kasyaf/ilham yang haq takkan beri tahu dia seorang scanner

mgkin yg anda maksudkan ialah jika kita ada kelebihan kita takkan bgtau kerana takutnya ada unsur riak, tetapi sy disini hanya utk menyatakan kebenaran, kerana sy berpendapat semua org boleh gunakan ada yg tuhan bg, sy tak penah rasa sy lebih dr org lain hanya kerana sy ada kelebihan, hanya org2 yg sesat je buat begitu esspecially bomoh and pawan (sorry to said) byk yg kata jika ada masalah hantar pada dia, dia je tau buat, kita ty balik dia tu sapa? setiap org ada ujian yg Allah bg dan dia tu sapa utk setelkan ujian org lain? kita meminta pertolongan tidak bermakna kita tidak perlu berusaha apa2 setelah ditolong...itu mengelat namanya..

mcm saya kata , ayat yg awak post tu telah lama pun sy bincang dgn org yg lebih arif pasal agama, ayat itu merujuk pada tabiat manusia yg suka pergi beramal, menilik masa depan... cth bila nak kahwin, knp pergi jumpa pawang tanya minggu depan ujan ke tak.., or klo anak sy kawin dgn anak org ni dia bleh bahagia ke tak? or keluarga ni baguske utk sy berjiran dgn nya?
sy menentang perbuatan2 di atas, maaf kata, klo ada yg bertanya jawapan sy ialah igt pada pesanan imam hanafi (correct me if im mistaken) ,
"satu hari dia tanya pada anak murid dia, apakah benda yg paling jauh dengan kita, mcm2 anak murid dia jawab tp sumer salah, jawab imam, benda yg plg jauh dgn kita adalah MASA LALU, tak kira mcamana kita cari or lari pun kita takkan dpt smpi ke masa lalu kita" -
kesimpulannya, there is nosuch thing like time machine, coz dia sendiri pun menafikan sekeras2nya,  kita sbg manusia hanya hidup di satu parallel masa, jadi tiada org yg dapat pergi lebih dari org lain wlopun seminit dan takde sapa yg dpt balik ke masa lalu wlopun seminit... hanya Allah yg tahu...

jadi pada sy, ilmu scan or ilham mmg ada dan boleh diamalkan utk tujuan yg baik. saya hanya ingin bekongsi kebenaran supaya tiada yg membuat sangkaan yg tidak elok memandangkan ianya melibatkan kekuasaan Allah dan Dzatnya

Post Last Edit by surfinv at 5-3-2011 22:31

last one, pasal kes adik Nurin tu, ayahnya adalah senior pada sy dan tinggal di satu tmpt dgn sy... bukan tiada yg mencari, sy dan kawan2 juga cuba mencari menggunakan scan dan yg pro pun cari juga.. tp dr maklumat yg sy dapat.. nurin telah dipindahkan dgn kerap dan tidak kekal kt satu tmpt, the only reason dia dijumpai hanya kerana tmpt terakhir dia diletakkan dan tak diubah2 lagi.. sewaktu sy scan apa yg saya nampak gelap2 je dan rasa lemas je.. dan saya tetanya2 jug kenapa sy takleh tlg or org lain takleh tlg..? tp bila dipikir2kan dah takdir tuhan macam tu, mmg Allah tak izinkan kita takleh wat apa2.. ada hikmah mengapa Allah jadikan hal tu camtu..

sekadar ingin berkongsi, back in the past, when im at arau campus... 2003-2004 maybe,
kitorg pernah diberitahu oleh guru mengenai dia merasa satu alamat yg tidak best la.. (bukan meramal okey)
alamatnya berbunyi begini - kemungkinan kita akan dilanda peperangan, dan peperangan tu bermula dari arah atas...
kitorg sekumpulan budak2 (dungu) tak faham paper pundia cakap, pastu dia terangkan..
mengikut susunan nama pemerintah negara - Rahman, Abdul Razak, Hussein Onn, Mahathir , Abdullah Badawi = R A H M A
jika kita amik huruf depan nama diorg, pastu waktu tu kitorg mmg taktau sapa selepas paklah.. lalu cikgu kitorg kata ada dua kemungkinan - ianya akan membentuk rahmat or rahman (kembali ke asal - nama perdana menteri pertama). kitorg ty pe beza dia, dia kata klo rahman beerti kita kembali ke asal , ke waktu kegemilangan, N tu stand for Najib (waktu tu just andaian) rahmat pulak kita akan teruk, kitorg ty kenapa? T stand for Tentera.. aku ty knp klo tentera, tentera beerti darurat, bila negara darurat tenterakan amik alih, keadaan apa yg boleh jadi darurat, bila kita berperang.. so kitorg ty klo perang kitorg nk watper, menyork or mendapat kan pelindungan? cikgu kitorg kata, korg kena lawan korg kena pergi barisan depan sekali sbbb kita plg dekat, kitorg ty kenapa plak plg dekat?
kerana kemungkinan chaos tu mula dari atas, dari arah thailand , dan selepas bebeerapa lama, mmg betul2 terjadi kes org2 islam di tembak mati oelh tentra thailand , dorg yg jadi puak pemisah naratiwat tu kan... n lepas najib jadi PM, sumer jadik ok balik (kembali ke asal) ... sekdar kongsi... tanak caya takper..

aku tak kisah apa org nk kt ttnng ilmu2 ni... dulu aku pun kata camtu jugak, bila aku dah pergi belajar, dah fhm maknanya, barulah pecaya, dulu aku takut juga jadi syirik,.. tp pas dah kaji and kitorg hanya guna al quran je baru aku pecaya.. perhatian , there is no such thing like bertapa, lah pakai air jampi la.. pakai miyk or tangkal lah segala.. aku cuma blajar semayang dgn betul, bca quran dgn betul, blaja hadis dan citer2 dllm quran , amalkan doa2.. dan yakin dgn kekuasan Dia... everything happen for a reason, everything we use is for a reason... cuma jgn menidakkan apa yg kita taktahu... Dunia ni luas...

Reply 89# surfinv

Info yang menarik....
Apa ke dengan mengamalkan zikir2, kita akan di anugerahkan kelebihan tersebut surfinv....

bukan di anugerah, anugerah tu hak Allah... kita mana tahu... tapi dgn mengamalkan zikir2 dan doa2 , di situ adanya khasiat2 yg tertenu..belambak ada jual buku khasiat dan fadhilat surah2 dan doa2 serta amalan2 kat kedai

kadang kadang scanner dapat scan, dapat tengok tapi tatau dimana tempat itu. contoh scanner memang n ...
Saat Post at 4-3-2011 11:21

hahaha aku suka ayat ni ahha... poskod bagai...
klo camtu bek kita forum guna scan je la.. takyah inernet bagai, google je pakai pala otak haha

aku setuju dgn surfinv, ilmu ini untuk disebarkan. tp biasanya org akan kata, tak bole sebab nanti salah guna. see, bagaimana kita tahu org akan salah guna sedangkan perkara tu belum berlaku? ini hanya sangka sangka sahaja. kenapa tak plak sangka dgn ilmu disebarkan dan diajarkan, maka umat islam akan mendapat kejayaan? katakanlah kamu ajar 10 org, adakah 10 tu semua akan salah guna? maybe 1-2 yg salah guna. mungkin. tapi niat kita untuk kebaikan, kalau dorg salah guna...dorg la tanggung sendiri. at least ada lagi 8 org yg menggunakannya untuk kebaikan umat.

memang kita harus hati hati bila nak share ilmu, kita tgk orangnya macam mana. kita timbangkan sendiri. jika kita tgk org tu ok....kita ajarlah. selain dari itu kita serahkan pada Allah. niat kita ajar untuk kebaikkan after all. lagipun hari ni org ini maybe jahat....esok lusa maybe dia jadi baik begitu juga sebaliknya. lagipun ilmu tu jadi atau tidak hanya kuasa dan izin Allah jua.

Bagaimana pula kalau perawat tu kata scan guna wali? Ada ke konsep ni? Pernah temankan kawan merawat ...
caricari Post at 5-3-2011 12:31

ini satu penipuan besar. wali takde keje lain ke bole kita gunakan mereka untuk scan. ishh.... hakikatnya mereka guna jin ajer tu...tapi nak menutupnya dan yakinkan pesakit...dikatakan Wali konon.

nampaknya bomoh tu atau perawat tu lagi tinggi dari wali...dimana dia bole suruh wali tu tolong scan ini itu.

next time jika ada org kata boleh menurun panggil wali ke, bole mintak wali dtg tolong merawat ke.......fikirkanlah bebetul. bukan tugas wali berdamping dgn bomoh mahupun perawat.

kalau bertawasul tu bole laa. tu pun dgn izin Allah.

ini satu penipuan besar. wali takde keje lain ke bole kita gunakan mereka untuk scan. ishh ...
Saat Post at 6-3-2011 02:37

pak saat, sebnarnya benda ni mmg ada tau... tp bukanlah panggil wali... sy pun tak pasti ni proses apa..
tp mmg ada.. cuma benda ni tak elok diamalkan kerana mendekati syirik.. dulu ada dorg panggil hang tuah dan hang jebat semata2 nk tgk bunga tari dorg.. tp benda ni diharamkan guru sy tak kasi...

pak saat, sebnarnya benda ni mmg ada tau... tp bukanlah panggil wali... sy pun tak pasti ni ...
surfinv Post at 6-3-2011 03:00

memang ada....tapi sebenarnya banyak yg bertentangan dgn ajaran islam. hang tuah ke hang jebat ke..semua tu biasanya adalah jin. takan dia nak gaku panggil hantu raya atau pelesit ye tak....hhehehe...jadi kenalah bagi kosmetik skit nampaklah cantik....

ada satu citer klaka pasal scan ni

citernya selepas aku dah bersara dr arena perubatan mistik ni
aku menceburkan diri dlm bidang penghantuan

so dipendekkan citer satu hari tu kitorg pergi highland tower
sampai di situ kitorg berpecah, 7 naik atas,  3 org tunggu bawah
saya tunggu bawah...
sebelum member sy naik sy bgtau kat leader dia, member baik sy nama dia endi, sy kata endi korg naik nt aku follow , member sy mmg tahu sy bleh scan, so sy follow dorg pakai scan la

so waktu dorg dah naik dekat 1 jam.., tb2 member saya kal, ty kirog ok tak, sy kata ok cuma angin menderu2 kuatnya.... pastu sy dorg , dorg kata dorg baru pas turun blok pertama...so sy suh dorg suluh lampu kat kitorg... tp member sy kata dorg still tak jumpa n nampak paper...so sy scan mmg gelap je, n secara tiba2 dlm scan tu sy didatangi sorg budak pompuan kecik, tgk dari baju dia pakai baju gaun cam ada tanah2 n lumpur2 skit.. tp muka dia blur ... dia kata klo kawan sy nk tgk dtglah blok seblah naik tgkat 4 umah belah kanan, sy siap follow lagi dak tu gi umah dia... masuk umah dia kat tgkat 4 tu lantainya basah (lembab2) pastu sy tgk lantainya warna coklat.. mmg bleh rasalah.. pastu dia ajak saya ke dalam bilik tp sy tak gi sy tgk dr luar je...pastu sy kuar dr scan..

sy call member sy bgtau... korg naik kat tgkat 4 umah dia blah kanan, lantai dia basah, ko tgk lantai dia croak warna coklat... dia tunggu ko dlm bilik.. member sy pun trus naik laa.. yg follow belakang dia tu sumer terpinga2 mcmana dia tahu...
sampai je tgkat 4 dia trus kal sy bgtau dia dah jumpa umah tu.. sy kata gi dlm bilik dia tunggu, member sy masuk dlm bilik dia tgk takde.. pastu dia menuju ke dapur.. pastu dia terkejut tgk betul2 dia nampak depan mata dia...tp da tak macam budak lagi... dah jadi ke betnuk asal  lebih horror laaa haha n kebetulan ada sorg dak ni mmg ikut je member sy dr belakagn kebetulan dia pun ternampak sekali... terus tergamam... dua2 tergamam...
pastu member sy ty dia, ko nmpk? dia kata ahh ... jadi ko diam2 je jgn cakap paper smpi kita balik..

pastu dia kall sy kata nk turun trus...dak2 yg ikut blakang dia tu still searching...tgk2 sekeliling. waktu turun tu ada sorg dak ni dia last sebelum turun dia tngkap gambar guna hp dia kat celah tangga... ke  arah bawah. pastu dorg pun turun...

dah smpi bawah sy tgk muka dua org ni pucat... berpeluh2... pastu kitorg trus gi lepak mamak..kat situ budak yg tgkap gambar td tunjuk kat kitorg pe dia dpat... gambar lembaga coklat bermata merah sedang merenung dr bawah ke arah dorg.. dr pengamatan sy benda tu cam hantu jerangkung...

pastu sy ty member sy camner jumpa tak.. dia kata nampak n jumpa.. mmg mcm sy cakap tu yg berpeluh muka...
pastu sy diam jela...

n yg lain2 tu dorg tak tahu paper... kecuali budak yg ternampak sekali tu dia ty kt member sy, camner ko bleh tau kat mana benda tu ada..?
member sy kata sy bgtau... dia ty sy, camner sy tahu.. sy penah naik ke...?
saya geleng je pala ...

n sejak aritu budak pompuan yg dtg kat sy tu cam baik plak dgn sy...
sebab lepas2 dari tu pernah kitorg dtg 3 org je.. tp sbb dak pompuan tu bg amaran kat sy... kitoorg 3 org teselamat..dr serangan satu batalion hahaha
tp tu nt la cerita k hoho

Mcm best jer citer ni..serangan daripada siapa? .sambung la lagi...

macit Ilahh!  
tafsir pergerakan alam?
kalau baca bahasa angin dengan pokok ...
kroit92 Post at 4-3-2011 19:23

salah satu drpnya adik kroit......

adik kroit sihat...^ _ ^...

ada satu citer klaka pasal scan ni

citernya selepas aku dah bersara dr arena perubatan mistik ni
...
surfinv Post at 6-3-2011 03:41

wah beraninya surfinv..

ilah sudah lama meninggalkan perkara mistikal begini sejak berkeluarga.....^_^.....walaupun adakalanya "terberbicara" dengan mereka..hu..hu..

biarlah mereka dengan alam mereka.dan .ilah dengan dunia manusia.... Insya-Allah