CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: green~tea

Thread Luahan Perasan (V13) FD

Aku nak merentan juga kat sini..
Aku tak suka la balik rumah mertua, stress gila kat sini..semua tak boleh..buka pintu rumah dengan tingkap tak boleh, pasang tv lama-lama tak boleh, makanan tak boleh jatuh kat lantai, budak-budak tak boleh buat bising..apoo..baik ko bagi tau siap-siap rumah ko tak nak ada budak datang..aku balik sini pun sebab memikir kan suami yang nak balik jenguk mak dia, lagi lah sekarang musim cuti sekolah..tapi seksa betul kat sini..

Sibuk la ko cerita ada orang nak hantar sihir kat ko sokmo..eh,acik..sakit kaki sikit sihir, sakit pinggang sikit sihir, sakit kepala sikit sihir..pastu obses betul dengan harta kau,tak boleh pegang, tak boleh sentuh, tak boleh guna..baik ko letak barang-barang kat rumah ko ni dalam muzium..

Aku malas nak lepak duduk cerita dengan ko sebab ko asyik mengumpat orang jer tau, si polan gitu,si polan gini, menantu ko semua ko umpat, semua tak kena kat mata kau..nasib baik anak-anak ko tak termakan dengan percakapan ko ni. Suami sendiri pun tak hormat, aib suami dijaja pada anak-anak dan para menantu..pastu asyik mengungkit je semua perkara yang ko pernah buat, duit yang ko pernah bagi..

Duit yang dikebas.. discam.. usah dikenang... insyaAllah ada rezeki melimpah ruah bila kita redha dgn ujian

Sedih baca nya... ni lalu kat FB feed... semoga ketua keluarga tabah mencari rezeki utk menafkah kan ahli keluarga

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Sabar je la... apsal ramai pulak suka provoke2 aku time aku pregnant ni haaaaa????

Aku kena jaga bahasa lah nampak nya ni...

11 tahun gap nampaknya anak aku dgn baby ni..

Kekok betol nak kelek baby....

Duk mikir betapa struggle nya aku nak reduce berat kembali ke ideal weight lepas beranak

Allahu Akbar..

Its not all rosy experience being pregnant at the age of 43...

Setelah sekian lama tak hembus disini, I’m back gitu. Bukan apa, aku malas nak taip panjang panjang via phone. Alhamdulillah, aku dah kembali sihat dari sakit perut, sakit tekak, batuk etc. Macam mana boleh sakit perut, sebab makan tauhu begedil. Kuah hitam pekat tu yang buat sakit perut memulas mulas. Bila baring lagi sakit perit perut ni. Tak berak cirit pun cuma sakit perut teruk ja. 3 hari baru ok sebab aku tak mau ambil ubat. Pergi farmasi, diorang suggest beli ubat gastrik. Ah tak nak lah ambil. Teruskan hidup macam biasa. Lama lama oklah setelah 3 hari, 1st yang teruk yakmat. Aku baru balik dari klinik, sebab perut aku buncit lain macam. Mana tahu ada cyst, fibroid, ketumbuhan ke apa ke kat perut ni, doktor perempuan tu cakap ok. Takde apa apa. Selain buncit lain macam, faktor yang trigger aku buat check up perut ni sebab aku ade ambil minuman collagen kinohimutsu beli dekat Watson tu ha. Jadi langkah berjaga-jaga lah ni

Follow Us
Edited by aina_shaira at 29-2-2024 02:54 PM

Masa kat klinik tadi sempat lah timbang berat badan, 50 kilo. Menggelebeh yakmat badan ni ha. Berat aku nak ideal dan lean patut 45 kilo gitu. Zaman sekolah dulu aku dalam 48 kilo, lepas habis SPM, berat badan naik 52 kilo.

Aku memang kena back in shape balik dan kena Nampak muda. Laki aku cakap aku bukan model. Masalahnya kalau berat badan aku naik, badan menggelebeh, bila pakai baju nampak hodoh. Tang perut tu yang buat aku stress, berlipat lipat

Aku kena habiskan baki 4 collagen yang tinggal. Tak mau la nanti kena ketumbuhan. Minta dijauhkanlah

Aku kena cari alternatif lain untuk maintain nampak muda

Payah bebeno nak dapat grab sekarang ni ye

Iols Hari ni sakit sangat dada..entah kenapa
Budak2 Ada kem solat..iols habiskan masa dgn tido je...
Now htr budak2 gi ngaji then Kumon..
Iols lapo plak...
Perit rasa..batuk pung sakit...

Weols laki bini working from home today...

Husband ofis tingkat atas...

Ofis i kat tingkat bawah...

Anak i duk lepak kat hall tingkat bawah...

I ajak anak i teman i keje kat ofis i.. ada katil kan utk dia baring2 main game ke apa....

Dia takmo ok.. dia nak lepak hall, baring kat sofa... ada mini library situ.... biasanya dia elok je duduk kat ofis i.. selesa je nak lepak and baring... baca buku pun boleh

I tanya dia apsal tanak teman ibu keje? Padahal boleh je bawak buku2 baca and main game tepi ibu...

"Sebab boleh ibu.... r****n kan nak rebel" hahahaha

Harini 1 Mac, I Ingat nak stop minum ais. Jadi I order minuman panas. I kan suka naik grab ke sana ke sini, sembang sembang dengan driver pasal cuaca panas ni, mojoriti kata depa minum air panas ja even cuaca panas. I nak minum air panas sebab nak kurang kan perut buncit ni ha… dah set jam konon 1 mac nak jogging, I sambung tido ja. Esok esok la yek

I off seminggu lebih untuk raya, baju raya belum beli lagi. Merata nak pergi jalan raya ni. Nak maintain kurus raya akan datang ni

OMG harini dpt berita kazen aiols yang dah kawen cerai 5 husband tu.. bakalan berkahwin lg yachhhhhh kali ke 6... husband no 5 haritu senior vice president GLC hokkkayyy.... bukan kaleng2 kazen aku ni mampu mencaras...... sheols jadi 3rd wife masa tu... tp jodoh tak panjang, tak sampai setahun dah bercerai...

Sheols bakal berkahwin tak lama lagi.. selepas raya dengar nya majlis...

Apa ke gila batang kazen aku ni duk bersusun laki... kalah natasha hudson hahahahaha....

Baju raya tahun ni sehelai je sebab tak cukup bajet. Lain lain recycle baju baju raya yang lepas lepas. Ala pakai baju kurung cotton je. Timeless konon nya

Husband & anak i mmg suka main chess...

Pastu last week anak i ajar husband i game chess online.. dah laki aku hooked duk main chess online plak... anak i smlm ajak dia main chess while i lipat kain.  Tp husband i duk ralit tengok tepon...

I tanya la anak i.. awat tu daddy duk ralit sangat tengok tepon... anak i jawab menyindir "daddy tu lebih rela main chess online dari layan anak, kan ibu?"..

Dengar tu terus menggelupur laki aku pi set up chess  tepi aku yang tengah lipat kain...

Tiba2 aku tak tahan pedas & takleh makan beef plak skang ni.. mcm terbalik jeeee dengan abang dia...

Masa anak 1st tu.. aku tekak asik nak makan pedasssss je.. sampai makan pisang goreng pun aku buat sambal kicap simpan stok dlm fridge...

Tiap2 hari brekkie aku akan makan bubur belinkat foodcourt level 2, letak cilipadi..

Now, ayam kyochon yang tak berapa pedas tu pun aku takley telan sbb rasa pedas sangat2 sampai kuor air mata...

And my faveret now is jus avocado.. vegetarian food.. rasa lega bila makan

So nk balik raya ke tak ni?
Aku ni takdelah beriya Sgt nk balik
Kang balik kene kemas rumah, beli kuih raya
Belum habes kemas rumah after raya dah kene fly balik
Mcm penat je

Rasanya tiap kali balik mmg kene sarung maid attire
Balik cuti looking forward jumpa my favourite stray cats and parents
Tiap couple of years kalau the loyal stray cats mati ... akan diganti dgn stray cats baru
Pandai depa munculkan diri tiap kali aku balik

My husband dah cakap, macam mana la tak berlipat lipat perut tu kalau pagi pagi dah teh tarik