CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: green~tea

Thread Luahan Perasan (V13) FD

Takpelah, aku rasa bulan posa nanti kurang makan, jadi boleh perut ni nipis sikit

Aku dah belajar melepaskan dan move on. Tiada lagi pengharapan. My husband cakap, better pegi jumpa dia mana tahu ada yang you tak puas hati, luahkan depan muka dia. Pasal ni Aku tak tahu lah nak cakap macam mana sebab Aku dah lupa habis. Dengan sibuk dengan family, kerja, masalah lain lain yang remeh, sakit perut, sakit tekak, batuk etc… jadi Aku dah tak ingat pasal dia. Jangan dia mai nak menagih kembali kisah lalu

Edited by aina_shaira at 2-3-2024 09:42 PM

Too horror to read, kita santai santai je lah ek

Edited by aina_shaira at 2-3-2024 09:42 PM

Too horror to read, kita santai santai je lah ek

Tak sempat la nak fikir. Banyak benda kena buat. Adalah terfikir gitu gitu je pastu oh ade benda nak kena buat, belum siap lagi, kena research, semoga tuhan permudahkanlah dan tunjuk jalan. Pertemu dengan manusia yang baik baik Boleh bantu. Kita ni tak sempat nak halusi semua, jadi bersangka baik dan ditemukan dengan orang yang baik baik

Tak suka raya..
Nak pergi bercuti...

Follow Us
Aku suka raya sebab Boleh makan sedap sedap, berkunjung ke rumah kawan kawan, Sanak saudara, sembang sembang, makan makan, tanya khabar, yang lebih atau kurang semua Kami raikan, takda istilah sapa lebih, sapa kurang, semua sama je

Why lemak so stubborn?
Berbulan tak ambil carb, ambil protein je sekali sehari tapi weight gitu jua
Tapi of course tak exercise la
Mana mungkin nak bangkit Dari katil yg email ni for exercise

Ku teman jer Mr boss sport. Jadi his pompom girl
He never ask me to do sport or exercise tapi kengkawan puji his body build
Katanya kalau Ada gegadis nak ngurat camne?

Ehhh Aku bukannya gemok pong, cuma idoklah berbody mcm zaman berchenta 25 tahun dulu
Aku still lawa menawan okey

common sense, lemak nak hilang ni kena buat workout, angkat beban bagai
aku kaki jogging 15 tahun lepas masa aku nak berumahtangga, mmg 2,3 tahun
konsisten lah, berat badan maintain je ok dan nampak kurus cuma part tentu
tetap ada lemak lemak. aku noticed perempuan bila dah beranak pinak, diorang
bahagian bawah tu akan melebar dan pinggang takde. sebab aku nak elak
jadi macam tu, mmg kena workout, cuma aku baru mula slowly lah. sambil
google, follow gadis yang suka workout, haha
bab makan memang susah nak jaga sbb persekitaran aku mmg kaki makan.
takkan aku nak tengok je, mesti tergugat jugak

Doc kata... umur aku ni kena mkn sekali je dlm sehari, tk pun puasa, tk pun intermitten fasting.   Chaiyokkk!!!  Insya Allah.

Mlm semlm pi wedding staff hubby.  Tmptnya waduh, grand giler.  Exclusive sgt.  Tepi tasik.  Limited guests seatings.  Aku sampai berkira2 kot2 boleh buat wedding K kt situ.  Tp tk kot, situ mesti mahai naa.

Tgh aku duduk admiring the lighting n the ambience, bos2 kt meja sebelah borak dgn hubby psl aku.  Aku pun acah2 pekak la skjp.  Boleh thn gk intel depa, siap tau aku lahir kt mana.  But i'm still weirded out by it though.

Our beloved... they are as is.   Itulah yg patut kita ingat sentiasa.  Baik buruk, kita terimalah dgn redho.  

Bukak skolah je teruih posa...

Semalam dapat deep sleep, straight tido tanpa sebarang gangguan, siap bermimpi lagi, kolig Aku pun masuk dalam mimpi mimpi mengarut je Bila bangun rasa puas dapat tido nyenyak. Bukan mudah aku nak dapat tido macam ni. Bangun pagi, cergas je. Aku niat diri kononnya nak bersenam awal pagi lepas subuh, contoh 6.30 pagi, jogging 1 jam gitu. Siap2 mandi then sambung masuk keje. Aku tak nak jogging Lepas pukul 6 petang sebab aku masih berpantang mandi malam. Gini, bidan ais batu kata, perempuan kalau nak jaga badan agar Bila umur 40 tahun sakit, elakkan mandi malam, elakkan minum ais, elakkan tido dalam aircond, bersejuk sejuk, aku follow setakat yang mampu. Kan lepas Kita berpeluh, mesti akan mandi, jadi Bila awak jogging lepas pkl 6pm, mesti akan mandi malam. Orang tua kata Boleh menyebabkan paru paru berair. Oh ya, hari ni dah 4 hari aku tak minum minuman berais. Air manis masih minum, Nescafé tarik lagi ko

Sedih sgt harini ada someone from my extended family member dtg minta bantuan... anak2 nak sekolah... minta bantuan beli kan baju budak2.. at least 3 families dtg minta bantuan this week.. yes of course me and my brother membantu...

Beli baju & peralatan skolah & register skolah tu apa lah sgt... sedih sgt rasa... ramai ye orang susah kat luar sana..

Ramai betul org dalam kesempitan.... semoga mereka dimurahkan rezeki.. ya Allah...

Reality.. i dgn my family kena keluar dari our small bubble... kena pijak bumi nyata.. reality orang di luar tu mcmana...

No aku bukan lah keturunan old money... jauh skali keturunan bangsawan..

Cuma aku dan adikku, our spouses.. adalah dari circle yang sama...  tak bercampur gaul sgt dgn orang luar...

Itu je maksud i...

Minggu lepas, aku terserempak dengan kawan baik dia. Dari jauh aku nampak seorang lelaki tengok handphone, eh macam L je, getik aku dalam hati. Semakin aku mendekati, yes betul si L. What a small world setelah sekian lama tak jumpa. Teringat dulu masa zaman sekolah, L akan tunggu bas. Naik bas yang sama. Btw, L senior aku masa sekolah. We never talk. Cuma Kami tahu lah nama sesama kami. Oleh sebab nampak L ni, aku gigih tengok dia banyak kali dan sanggup aku perlahankan langkah, tunggu dia. Rupanya dia tgh tunggu mak dia. Kurus ye auntie tu. Pakai jeans dan paha tidak bergesel, entah size 25 je. Aku mmg perhati habis. Sampai lah diorang hilang dari pandangan. Macam takde keje pulak aku masa tu

Pejam celik pejam celik, minggu depan nak puasa dah. Cepat betul masa berjalan. Aku memang elak bangun sahur, memang tak lalu nak makan. Niat, puasa, cuma tak bangun untuk sahur je. Apa lah khabar dia agaknya, entah dah mati sekarang kan banyak orang eh tetiba dah wassalam, sebab apa? Heart attack.

Btw, forum harini tak best, CI dan board gossip tak juicy. Last week best je cuma mood aku ada angin kus kus. Nak berforum pun kena ikut mood juga ye

Hari ke-5 aku tak minum ais. Rasa bangga dengan diri sendiri sbb berjaya tak minum ais

My husband duk perli aku, hentikan duk ingat “imaginary friend” aku tuh. What the heck, dia wujud di alam nyata k.

Selalunya few weeks sebelum puasa aku memang akan praktis berpuasa, rajin puasa sunat macam tu. Cuma sbb aku ABC tak habis lagi, something wrong dengan pendarahan haid yang berpanjangan, then aku makan macam biasalah. Excited puasa? Of course. Excited nak raya? Of course. Sebab apa? Boleh aku off untuk raya agak lama this year. Recharge dan take charge.