CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23580|Reply: 16

Antara Manusia Toksik & Makhluk Entiti

Nak tanya kat warga forumers, antara 2 option ni, korang lebih pilih yg mana? (kalo terpaksa pilih 1 jer)

Option 1.
Duduk serumah dgan manusia toksik. Could be your own sibling or other family members like sepupu, sepapat, pak cik, mak cik or rakan2..Perangai toksik mcm pemalas, mulut celupar, pengotor, pemarah, suka bergaduh, etc

Option 2.
Dapat duduk rumah sorang2, xder house or roomate tp rumah tu kadang2 ada kejadian seram la pulak.. Contoh ada penampakan entiti, or terdengar bunyi tapak kaki even ko tgah dudok sorg dalam rumah tu, pastu ada plak bunyi pintu/air/suis lampu terbukak dan tertutup sendiri..

Korang akan pilih yg mane antara 2 option ni jer.. xder option 3 or 4 yer.. xnak pilih both option also not available.

no 2

tak suka manusia toksik

rasa nak marah, menangis bila hadap manusia2 toksik ni

takde pengalaman dgn paranormal jd tak berani la nak pilih option 2 walaupun tak sanggup hidup dgn option 1

Nombor 2. Kalau solat, baca al quran hari2, benda tu panas dan lari. Rumah aku dulu pun macam ni. Nampak kelibat sana sini. Bila aku takde, jiran dengar bunyi macam ada orang. Lama2 hilang.
Kalau nombor 1, cantas kepala sekor2 manusia toksik baru hilang. Manusia macam ni selalunya tak tahu malu dan takde perasaan bila kena tegur.

Aku idop dengan mak yang toxic dari kecik.  Dia sakit jiwe menjak ade sepupu dia punye hasben dilantik jadi menteri.  Tiap hari dia akan buang mase aku ulang2 cerite jaman tok kadok dengan sepupu tu & bangge yang dorang dah rapat lama berbanding sepupu lain.  Bila aku dah dewase ni baru la aku tau yang dia dok meraban berjam2 tiap hari dok gebang hal sama tu becoz of her own envy.  Then barang sepupu dia tu dia main ambek je termasok la yang masih baru & berbungkus.  Ye, kami kerap ke situ.  Aku selalu dapat wang saku.  Last2 sepupu mak aku tu dimadukan.  Dia tepok tangan.  Depan orang pura2 sedih.  Dia kata kat aku hasben sepupu dia tu dah tak hingin kat tubuh badan sepupu dia tu.  Ade ke patot..  Tapi sepupu dia berhati berseh.  Sampai sekarang tolong adek-beradik aku.  Nak wat camne bila mak sendiri toxic camni?

Edited by ardent91 at 18-2-2024 04:06 PM

aku setuju ngan korang2 kat cni.... aku pown kalo terpaksa pilih 1 jer pilihan, mmg aku akan pilih option 2.. actually benda entity/paranormal bagai ni die 'aktif" kalo rumah tu dah lame kosong dan jarang diisi dgan aktiviti kegamaan.. lama2 eventually benda tu pown akan cabut, die akan cari tempat lain plak

bukanla nak action or bangga diri nak kata kita ni berani sgat, tp kalo diberi pilihan antara 2 tu jerla, mmg aku terpaksa pilih yg option no 2 la.. banding ngan manusia toksik, ko solat, mengaji, baca yasin, baca ayat kursi, berzikir bagai pown dorg tetap xkan hilang.. nak tunggu dorg perangai berubah mmg sampai kiamat la gamaknya...

Follow Us
no 2
lantakkan itu segala bunyi bunyian asal tak main cak cak depan mata sudeh
tp setakat ni alhamdulillah la duduk sorang takde kejadian aneh dlm rumah sebab setiap unit meriah dgn org, takde kosong
rumah pulak berdepan dgn unit lain, nak borak pun boleh tp kena jerit lebih sikit aaa
malam2 sebelum tdo, iols layan tt paranormal, ko ghase? hahahhaaaa  

Option 2 sudah tentu sbb nak kurangkan dosa berkonflik dgn manusia...
Kalau ada manusia toksik jgn kata setiap hari berdosa tapi setiap jam kot sbb tiada ketenangan waktu mesti berbalah dari pagi sampai malam dan kesabaran automatik hilang kerana sentiasa mereka ada dekat dgn diri kita

Option 2.
Situasi dlm option 2 pun sama mcm yg di rmh saya sekarang. Ustaz yg dipanggil merawat rumah kata dah mmg tempat laluan makhluk tu dari dulu.

So, nak lalu lalulah lekas2. Asal jgn nampakkan muka sudah.
Sebagai peneman, saya onn je radio Quran tu 24jam.

Alhamdulillah setakat ni aman2 je

Sbb sumerang pilih opsyen 2, iols pun pilih opsyen sama.. pastu mintak mak dok sama.. haha

saliv replied at 18-2-2024 01:46 AM
Aku idop dengan mak yang toxic dari kecik.  Dia sakit jiwe menjak ade sepupu dia punye hasben dilant ...

Alahai.. dgn sepupu sendiri pun mcm tu.. kekadang kita tatau sapa yg baik di dalam.. kat luar tu semua nampak wangi, tapi busuk kat dlm..

Alamak. Both options ni aku tak suka. Pasal aku ni penakut. Waktu siang aku ok je. Tapi bila waktu malam aku jadi penakut. Aku takut gelap, takut orang jahat yang cuba nak pecah rumah bila aku duduk sorang dan takut hantu. Minda aku ni suka berfikir yang bukan2 hingga buatkan aku takut dan tidur2 ayam bila aku tinggal sorang2. Tapi kalau dah terpaksa memilih, aku pilih je option nombor 2. Baca al Quran surah al Baqarah selalu, masa nak tidur on bacaan Quran bagi semangat kuat.

Aku start jadi penakut yakmat waktu malam ni masa PKP dulu. Waktu PKP dulu ada kes orang pecah masuk rumah waktu malam, siap ada owner rumah yang terbunuh sebab cuba lawan perompak tu. Masa tu pula aku tinggal berdua je dengan housemate aku yang dah berumur.
Macam mana ye nak buang fikiran negatif (minda suka fikir bukan2) dan penakut aku ni ya?

bebulu replied at 20-2-2024 08:16 AM
Aku start jadi penakut yakmat waktu malam ni masa PKP dulu. Waktu PKP dulu ada kes orang pecah masuk ...

Maybe you boleh bela pet mcm kucing sebagai peneman? i pernah dgar ramai org yg x berani tinggal sorang tp pada masa yg same risau pulak kalo dpt housemate yg x elok.. so sbgai alternative dorg bela la 2-3 ekor kucing.. xderla rasa takowt sgat

Bela kucing bulu gugur berak x penat ka

bebulu replied at 20-2-2024 08:06 AM
Alamak. Both options ni aku tak suka. Pasal aku ni penakut. Waktu siang aku ok je. Tapi bila waktu m ...

Aku pon camtu.  Last2 pasang alarm kat rumah baru leh tido..

bebulu replied at 20-2-2024 08:16 AM
Aku start jadi penakut yakmat waktu malam ni masa PKP dulu. Waktu PKP dulu ada kes orang pecah masuk ...

Trauma namanya tu. Memang ambik masa nak pulih. G pasang alarm & cctv. At least ada
rasa selamat sikit