CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

pencarian moderator baru - SILA TULIS NAMA UTK CALON

Close [Copy link]
Post Last Edit by kirawang at 18-4-2011 22:33

Daripada u all sibuk nak calonkan itu ini, kutuk orang itu ini, yang tak berfaedah, membuat dosa free,  saya rasa better u all fikirkan macamana nak hidupkan balik semula board ni..

Board ni pon, bukan challenging sangat pon macam kat CI, Gossip, etc dengan posting beribu ribu setiap hari. saya percaya, CT boleh handle semua dengan no of posting dan  forumers berkunjung disini..

2-3 hari ni ramai yang datang, itu pon  psl isu konsortium yang menarik perhatian dan begitu ramai yg berminat apabila ianya dimulakan 4 tahun lps dan apabila ianya berakhir, mesti ramai yang nak tahu kesudahan cerita..macam tengok movie..

Dulu, board ni mmg menarik, pelbagai cabang business berkunjung kesini...dari business import export, kain baju, kambing lembu, insurans, Unit trust semua berkumpul menjadi satu dan meriah..

Tapi sejak ianya dipecahkan menjadi 2-3 sub board, pengunjung pon berpecah. masing2 pergi ke tempat mereka minati saja. Mereka dah lupa ttg yang lain..Dahlah komuniti kat sini tak besar, sejak ianya dipecahkan, ianya semakin malap. Bg saya , ianya boleh dipecahkan kalau dah congested,  tapi tunggulah no of traffics bertambah...

Tambahan lagi, board ni, selalu menggangu kreativiti pembuka thread (saya tak salahkan MOD, tp may be arahan dr admin), just imagine, tajuk pembuka thread buat utk menarik minat pengunjung pon kena edit.  Sepatutnya, dgn kreativiti pembuka thread, board ini lagi meriah dan lagi ramai yg datang. (Tapi bukan skim mengarut2). Kita kena ingat, bukan senang, forumers nak bagi info utk dishare ttg perjalanan business mereka ...

Pembuka thread ajak forumers lain  menyumbang idea dgn membincangkan  strategi mereka, market mereka utk dishare, dahlah tak ada kredit diberikan ( utk forumers baru, mereka excited dgn kredit) , kretaiviti mereka pulak disekat..Kesannya,  ramai yg beralih ke cari gold..

Pendapat saya saja, tidak semestinya pendapat saya  betul...

selama ni ct dh jln kn tugasnya dgn bagus..xde sbb pun nk di ganti dgn mod lain yg x tentu lg mcmn caranya..
klu rasa nk tambah,tambh la lg sorang utk bantu ct..tu je..
tp rasanya ct soarng pun ok je...bkn busy sgt pun board ni..tambhct mmg dr dulu mmg komited dgn tugas dia sbgi mod..

jd..utk saya..vote kekalkn ct..

Board ni pon, bukan challenging sangat pon macam kat CI, Gossip, etc dengan posting beribu ribu setiap hari. saya percaya, CT boleh handle semua dengan no of posting dan  forumers berkunjung disini..
kirawang Post at 18-4-2011 22:29

satu bod tak leh hanya sorang mod saje yang handle...

in case kalau mod ada hal, ada emergency case...seminggu mod tak online, penuh iklan skim cepat kaya nanti...

aku cadangkan, adakan undian...sume masuk undian termasuk mod lama...

kalau betul dia dah jalankan tugas dengan baik, pasti takde masalah dalam undian tu...

Daripada u all sibuk nak calonkan itu ini, kutuk orang itu ini, yang tak berfaedah, membuat dosa fre ...
kirawang Post at 18-4-2011 22:29

saya setuju dgn pendapt kirawang nih
mmg dulu2 bod nih mmg best..saya kalau log in cari mesti dtg sini, tgk apa2 input yg boleh saya jdkan panduan dalam bisnes saya...tp lama-kelamaan jd suram..pastu byk topik yang ditutup..tp topik2 yg skim cepat kaya tu mmg patut dinyahkan la dr sini..cuma sejak akhir2 nih saya jenguk mcm ada juga la benda saya nak baca mcm topik mia sara, saudagar kpg grill tu..pastu isu pasal en sinar...mmg mengejutkan la baca isu nih...tp semua nih satu faktor yang menaikkan semula bod nih

so saya menyokong cadangan supaya bod nih dinaikkan semula, kreativiti pembukak topik jgn terlampau disekat, bab nak add mod tu terpulangla sbb biasa tgk kat bod2 lain, mod mesti sekurang-kurangnya dua org, so forummer pun boleh ada choice utk rujuk mana-mana2 mod yg ada..tak le terbeban keje mod sorang-sorang. tak semestinya peniaga tu otai dia layak jd mod sbb kita nak cari mod bod usahawan dan bukannya nak cari usahawan so pada pandangan saya sape sape pun layak jd mod kat bod nih

elok le buat undi semula pemilihan mod  ;)

Post Last Edit by hazel23 at 19-4-2011 13:53

berapa vote boleh kasi utk 1 calon?

saya berpendapat  CIK CT MEMPUNYAI KREDIBILITY YANG TIDAK PERLU DIRAGUI..

oleh itu, saya ingin mencadangkan agar Cik CT DIBERI HAK EKSKLUSIF untuk memilih 6 nama (3 baru, 3 lama) dan nama2 tersebut hendaklah setuju dicalonkan, kemudian biar forumer kat sini vote -  highest vote kira menang.

we just need 1 more MOD untuk gantikan mod lama.

jika setuju - saya ingin cadangkan dead line utk percalonan pada 30 April, dan deadline utk vote 15 Mei - sempatlah 2 minggu utk calon melobi untuk di undi.

sape suka - bole vote, sape x suka - tak yah vote.

ada bantahan, ada cadangan lain?

Follow Us
Post Last Edit by puteri_q at 19-4-2011 14:24

Reply 166# hazel23
setuju dgn cadangan kak hazel..
buka pencalonan utk pilih sorang lg mod utk bantu ct..n kekalkn je ct..

thanks puteri -

others - sorry if i have to take the lead of the solution.. kalau tidak nanti NEVER ENDING STORY.

we need 10  voices of opinion   to support/bantah my proposal.

since puteri dah setuju - another 9 pleaseeee... (kak ct pun bole voice out samada setuju atau tidak).

so after get 10 voices of opinion -  we go for simple maths.

kalau yg setuju byk - than we proceed with the proposal, kak ct cari 6 nama tu. (still she have to choose the 6 tht she can work along)

kalau yg bantah lagi byk -  than - comes out with another proposal.

so COUNTDOWN - 1 agree / 0 disagree / 9 unknown.

saya agree

nape tak nak masukkan ctredzuan dalam senarai calon...?

kalau nak tahu brape ramai yang tak meragui kredibiliti ctredzuan, masukkan nama dia dalam senarai calon...

okay = COUNTING ON THE PROPOSAL - "CT REMAIN as moderator  DAN CT bole CALONKAN 6 NEW NAMES"

2 agree (puteri,wa'ah) / 1 diagree (zaidi) / 7 (masih mencari).

cadangan sy ambil usahawan yg biasa2 saja....mcm mia sara n saudagar kampung pon boleh...kath thread ni pon ramai....mcm kenitku....

okay = COUNTING ON THE PROPOSAL - "CT REMAIN as moderator  DAN CT bole CALONKAN 6 NEW NAMES"

2 agree (puteri,wa'ah) / 2 diagree (zaidi/megan_pax) / 6 (masih menunggu).

p.s. friendly note - any other suggestion made - will be consider as disagree with the proposal.

kalau masukkan ctredzuan dalam senarai calon, korang tak yakin dia boleh menang ke...?

Reply 171# hazel23

hazel teringin jadik moderator ke...?

Reply 175# zaidi_MZZ

He he he... bukan itu niat saya...
thread ni proloonnnngggggg lama sangat. isunya mudah.

1. Elle resigned.

2. Procedure kena ada min 2 MOD. - (tapi tak pasti pulak sape yg set procedure tu dan kalau tak ikut procudure apa akan jadi pada forum ni), cuma memang make sense - kalau cik CT sakit ker, ada internet problem ker - tak haru biru - byk scam, bergaduh dsbnya.

3. So, utk pastikan forum ni berjalan lancar - kalau procedurenya kena min 2 MOD - maka tambahkanlah lagi satu.

4. cik CT tak pernah suarakan nak resign. dan tak pernah pun ada komplen pasal cik CT

5. dah masuk pg 7, tak der penyelesaian.

6. saya pun sememangnya tak mahu utk jadi MOD. ada masa2 yg saya memang tak der masa.

so sebab prolongggggg lama sangat, someone have to take a lead to do something,

so, pls allow me to try something, doing this proposal and do the counting.

if, by the end of it, ramai tak agree with this proposal...at least i know, i had take an initiative to do something about it.

kalau bukan fardhu kifayah, anggaplah tanggungjawab sosial.

we give and in return we will get something. insyaallah.

CEPAT - siapa agree? siapa tak agree?

Post Last Edit by saudagarkampong at 19-4-2011 19:06

Ampun patik harap diampun. Ini pendapat peribadi saya. CIK CT memang mempunyai kredibiliti yang tidak perlu diragui, tetapi dengan mengekalkan CIK CT tanpa perlu diundi, ia kemungkinan boleh melemahkan semangat, komitmen dan psikologi Cik CT itu sendiri. Ibarat menang tanpa bertanding. Dan saya juga berpendapat ianya tidak adil bagi semua pihak.

Lucutkan hak eksklusif, biarkan sama rata. Sekiranya Cik CT menang, pasti dia lebih bersemangat. InsyaAllah dia akan menyambung tugasnya dengan penuh komitmen. Alang-alang nak buat pilihan raya, biarlah adil, telus dan sama rata. Saya tidak setuju dengan proposal ini.
BTW... inisiatif yang kak hazel23 lakukan ini perlulah diberikan kredit. Hehehe ampun patik harap diampun.

Ampun patik harap diampun. Ini pendapat peribadi saya. CIK CT memang mempunyai kredibiliti yang tida ...
saudagarkampong Post at 19-4-2011 19:04

Salam. Setuju dgn cadangan yg membubarkan kabinet yg sedia ada dan buka pencalonan baru. Adil dan saksama.

Ampun Tuanku jugak...

mgkn perlu ada pendangan dr admin gak mcmn..ct dulu pun mmg di alntik khas oleh admin kan..x pernah lak admin timbulkn isu nk ganti kn ct..maknanya admin puas hati la dgn keje2 ct selama ni...
apa2 pun settlekan la cepat..dok amin tarik tali mcm ni..rasanya admin perlu campur tgn kot

pihak admin xnak komen apa2 ke?
mcm ct dulu pun pemilihan dia di buat oleh pihak admin sendiri..atas kepercayaan admin kt ct..sampai skrg kekal...maknanya admin brpuas hati dgn keje2 ct ..
selama ni ct byk luangkn masa n jln2 kan keje dia as soarng mod..mcm x patut lak tetiba nk di ganti org lain..lain la klu dia mmg x jaln kan tugas2 dia dgn baik..@ brkepentingan lain..
mcm xde sbb lak nk di gantikn dgn mod lain...