CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Kehabisan Dana - Kerajaan Akan Tamatkan Subsidi Minyak ...

org felda rilek jer masyuk toreh getah,

Orang PAS pandai merancang sumber kewangan ke......?
    Abih camna dah 30 tahun memerintah KELANTAN, air paip
    masih berkeladak dan asik bising fasal tak dapat royalty
natashism Post at 5-3-2011 11:17

Air paip seluruh m'sia berkeladak....bukan saja kelantan..aku tahu quality air kat KL, Selangor, Perak, Johor macam mana...kalau tak ada penapis air mahu rosak buah pinggang....

Kelantan bising pasal royalti minyak sebab tu hak rakyat kelantan....rakyat kelantan pilih sapa sebagai kerajaan negeri?...jadi k'jaan pusat kena kasi royalti kepada kerajaan yang dipilih rakyat...pasai apa jadi wang ehsan dan diberi kepada suku-sakat sendiri? Refer kes Terengganu (Pembangkang memerintah jadi wang ehsan...bila geng sendiri jadi rroyalti..)..

Air paip seluruh m'sia berkeladak....bukan saja kelantan..aku tahu quality air kat KL, Selangor, ...
langlobat Post at 4-3-2011 19:34

La pulak dah..................BANYAK TOL KONER UNTUK BARING YA!....

La pulak dah..................BANYAK TOL KONER UNTUK BARING YA!....
natashism Post at 5-3-2011 14:08

Apa yang koner nya? Kat mana apa yang aku tulis tu salah?

menurut pekerja2 aku dari siam.....minyak masak dlm RM6.50 per kg....gula dulu lam RM2.50/kg wal ...
myseba2u Post at 5-3-2011 10:39

you sure about this? minyak apa tu? cooking oil that expensive?

Air paip seluruh m'sia berkeladak....bukan saja kelantan..aku tahu quality air kat KL, Selangor, ...
langlobat Post at 5-3-2011 13:34

don't mind her, she is that erratic, jarang sangat nak make sense with her postings, if can just ignore her

Follow Us
tolong la jgn tamatkan.....kurangkan je la....rakyat mesti ingat semua benda free dan semua ni adala ...
mr_oscar Post at 4-3-2011 19:35

malaysia kan pengeksport minyak..cuba tgk profit petronas tahun ni...hahaha..owh giler la...penurunan keuntungan yang mendadak..ini semua hasil bagi minyak free utk rakyat la niiii

Mari kita dengar org yg suka buat assumption...dan anggapan dia ni dianggap benar belaka...kita ajukan soalan sikit

Air paip seluruh m'sia berkeladak....bukan saja kelantan..aku tahu quality air kat KL, Selangor, Perak, Johor macam mana...kalau tak ada penapis air mahu rosak buah pinggang....

Kelantan bising pasal royalti minyak sebab tu hak rakyat kelantan....rakyat kelantan pilih sapa sebagai kerajaan negeri?...jadi k'jaan pusat kena kasi royalti kepada kerajaan yang dipilih rakyat...pasai apa jadi wang ehsan dan diberi kepada suku-sakat sendiri? Refer kes Terengganu (Pembangkang memerintah jadi wang ehsan...bila geng sendiri jadi rroyalti..)..

macammana boleh sakit buah pinggang??? apa chemical yg dlm air tu yg kata boleh buat sakit pinggang?? cuba listkan apa yg ada dlm air tu yg ada chemical boleh rosakkan buah pinggang???

malaysia kan pengeksport minyak..cuba tgk profit petronas tahun ni...hahaha..owh giler la.. ...
AbangNun Post at 5-3-2011 14:41

itu la aku ckp...semua comp, gov ni bukan makan gaji...diorang ni berdagang....and kalau berdagang ni kena ada buat investment supaya pendapatan bertambah dan bukan sahaja untuk survival tapi menjadi antara yg terbaik dan menjadi pilihan client2 seluruh dunia....sebabnya apa??? sebabnya kita bersaing di peringkat globalisasi...Di peringkat globalisasi kita kena perkuatkan diri daripada competitiveness..seperti pegangan modal, modal besar boleh kuasai pasaran, kita kena ada global brand supaya mudah kita berurusan (trust) ..jadi semua ini penting...
Saya faham banyak org Melayu yg tidak ada mentaliti business dibandingkan dengan cina....(business minded). mungkin ada businessman melayu yg pikir kalau dapat duit banyak, banyak la bole enjoy....

Tapi apa nak buat Melayu bukan business minded...pikiran banyak makan gaji punya pikiaq....walaupun kita dah explain logically they will not understand or pretend not to understand

terkezut i mula-mula..hampeh punya tt..hehehe

letih lah nak ulang, kang esok ada plak pak lobai yang mintak explain bende yang sama

menurut pekerja2 aku dari siam.....minyak masak dlm RM6.50 per kg....gula dulu lam RM2.50/kg wal ...
myseba2u Post at 5-3-2011 10:39

1. Minyak masak beg plastik 2.50 bersepah di sempadan, salah siapa??? salah peniaga sana??? aku nampak siap peniaga sana yg jual minyak masak siap kasi beras kat staf KDRM.. adakah ini diumpamakan seperti harapkan pagar, pagar makan padi???

2. Bila plak minyak masak naik sampai 6.50, ko biar betul.. aku beli minyak soya pun baru 4.00 sekilo.. habis2 pun rege diorang dlm 3.50-4.50 sekilo.. yang malaysia nih minyak peket 2.50 tuih yg lowgrade, byk keladak, cuba beli minyak cap buruh, mau gak dekat 4.00 sekilo yg pakai botol tuh..

3. Kenapa minyak selain minyak masak mcm ada harga lantai ??? klu kita tgk harga minyak selain minyak sawit, memang melampau mahalnya berbanding negeri jiran..

4. Kerajaan boleh aja menaikkan harga petrol sama mcm negara jiran, tp adakah kerajaan berani laksanakannya??? main sorong papan tarik papan dgn rakyat, ugut kurangkan subsidi, ungkit psl subsidi dsb.. suma ni nak mengelabui mata rakyat.. aku nih bukan mentaliti subsidi lah tp aku isi benzin kat negara jiran kalo minyak aku habis, tak sanggup aku nak drive berpuluh beratus km semata2 nak minyak murah.. walaupun setakat RON 91 atau 92 tp lebih berkualiti berbanding RON 95 kita

aku setuju bab remove or reduce subsidi ... tapi skrg gomen takkan setuju nya,,,sbb takut ilang kuasa..

telaah aku,if current federal gomen get 2/3 dewan on 13th PRU,,then they can start reduce/remove subsidi.... rakyat suffer for a while , after 5 years dah recover, dan mungkin nampak kesan yg baik... dan dgn 2/3 dewan jugak , diorg boleh ubah baik sempadan kawasan pilihanraya yg membolehkan menang 2/3 again  on 14th PRU....

aku setuju bab remove or reduce subsidi ... tapi skrg gomen takkan setuju nya,,,sbb takut ilang kuas ...
mehmet Post at 5-3-2011 16:14

GST setuju tak

GST setuju tak
Magika Post at 5-3-2011 16:21

ok...ni aku punya pendapat,,GST pada dasar aku setuju tapi dgn syarat reduce income tax, (singapore & hongkong around 13%-18%)
-tapi kalau pikir balik dah a.. reduce subsidy lepas tu wat GST lak....  mmg terkejut aa rakyat
-yg paling effected ialah golongan berpendapatan rendah..... yg selama ni tak jatuh dlm golongan yg kena income tax
-yg untung ialah golongan yg dah bayar incometax 27% ,tapi hidup sederhana+pakai kereta local,, sbb total tax yg diorg bayar akan reduce ...

tapi bila 2 action ni dah diambil(reduce subsidi+GST),,,rakyat pun expect
-gomen pun kena aa berhemah dlm berbelanja
-gomen akan pastikan service kat kaunter kerajaan akan lebih efisen
-kemudahan awam lebih baik,,,

majority rakyat akan still sokong kerajaan dgn syarat kemudahan awam sentiasa ok dan ada peluang pekerjaan... walaupun tak 100% telus/amanah... asal semua org dpt bahagian/dpt hidup...mende2 kecik tu boleh tutup mata aa...

GST and reduce subsidi amat penting utk income gomen, yg mana lambat laut kena buat jugak, even parti mana pun yg memerintah, dirog takkan remove GST,tapi mungkin akan reduce it/play with the value...

aku nak kasi komen pasal at certain level/masa penduduk di kawasan bandar akan bayar lebih utk dptkan good public transport facility..,tapi rasa tak berkaitan dgn menda yg Magika mintak aku ulas..so biarkan dulu aa,,kita sambung kat benang lain

sesiapa nak bagi komen,,dialu-alukan,,,aku maleh nak reply(sbb aku tak suka ulasan yg takde kesudahan),,tapi aku akan baca dan keep note,sbb aku nak gak tau kalau pendapat aku ni ada yg kena diperbetulkan...

Apa yang koner nya? Kat mana apa yang aku tulis tu salah?
langlobat Post at 5-3-2011 14:30

air kat kelate nun mmg truk... most yg ade duit pam air sendiri.. n ade penapis sendiri....

air kat kelate nun mmg truk... most yg ade duit pam air sendiri.. n ade penapis sendiri....
dino Post at 5-3-2011 17:31

Ya...sama macam tempat2 yang aku dah pergi...semua pakai penapis...kat KL tak leh nak pakai pam...terpaksa lah tapis air yang berkarat tuh..

kat kelantan rumah2 bnyak sedut air dari tanah
-dan rumah2 kebanyakan ada menara air, supaya air lajuu

Mari kita dengar org yg suka buat assumption...dan anggapan dia ni dianggap benar belaka...kita ajuk ...
mr_oscar Post at 5-3-2011 15:18

Aku bedal jerlah....dah air tu berkarat....dua tiga hari sekali kena cuci penapis....mahu tak tersumbat apa2 penapis dalam badan manusia... or kalu tak kena penyakit buah pinggang pun mungkin buleh kena gout?

Mari kita dengar org yg suka buat assumption...dan anggapan dia ni dianggap benar belaka...kita ajukan soalan sikit
mr_oscar Post at 5-3-2011 15:18

Ko ni serius sangat ler....aku ni bukannya pakar air... point aku simple jer...kat mana2 ko pergi dalam malaysia jangan harap ko boleh dapat air yang tak ada karat yang keluar dari batang paip rumah ko...kecuali ko pakai pam sendiri macam kat kelantan tu..