CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 58862|Reply: 529

belum ketemu cinta/hati x terbuka.... umur dah lewat...

haii uols..
hehehe.. isu sy ialah dah  30's tp x ketemu cinta lagik.. org yg sy suke x suke sy.. n org yg suke sy sy plak x suke..
anyway sy ni pompuan..
kalau boleh kita nak la cinta n kawin.. kdg2 rasa kita perlukan partner utk segala hal.. security.. financial.. emosi...
kdg2 bnyk sgt pikir leh jd stress n bw penyakit pulak.. ade tak kawan yg senasib kat dlm ni...
apa amalan korang? sbnrnye sy memang suke kat seseorg.. tp mcm putus harapan...

kita berdoa juga supaya Tuhan buka hati org yg kita suke.. or buka hati kita terima org.. tp.. dah cuba n sekejap je ok.. pastu hilang rasa cinta itu.. n masih mengharap pada cinta yg lama..kita takut jugak perkara mcm ni akan menyebabkan pihak lain akan terluka...
pening jugak pikir soal jodoh... ke uols sume cool?
sy penah jumpa ustaz.. sy stress pikir soal jodoh.. ustaz tu bg jawapan standard.. "JODOH TU KERJA TUHAN... JODOH N AJAL DI TANGAN TUHAN..."
org kata kita kene usaha... sy dah cuba... apakah bentuk usaha? mencarik jodoh? cuba berkawan ngan mcm2 laki... or skrg ni sy harus berdoa dan bertawakal... mcm mana uols buat? especially yg 30's ni?

Rate

1

ada kawan ai same masalah ngan u.. tapi yang sedihnya dia asyik mencari cinta ngan budak2 bawah umur yang hanya tahu kikis duit dia ja.. pastu pulak dia ni terlalu pemurah hingga sanggup serah segalanya... jangan desperate sangat macam kawan ai k.. Allah dah tentukan jodoh kita ngan sape2..

ada kawan ai same masalah ngan u.. tapi yang sedihnya dia asyik mencari cinta ngan budak2 bawah umur ...
JerukPauh Post at 6-3-2011 10:50

Yup...

Setuju dengan jerukpauh..."Allah dah tentukan jodoh kita, kan..."
kalau belum ada jodoh lagi tu, mungkin sbb kita belum bersedia jadi suami/isteri.....apa yang boleh kita buat, berdoa & berdoa....InsyaAllah Allah akan makbulkan....kalau tak cepat, lambat sikit, kalau tidak dpt jugak bermakna Allah dah siapkan jodoh kita di akhirat.....

Mungkin pada mata kasar, kita dah bersedia sesgt nak jadi ister/suami tapi Allah maha mengetahui....Allah lebih tahu waktu yang sesuai atau samada kita dah betul2 bersedia...jgn dok pikirkan sgt kerana seolah-olah kita tak redha dengan takdir Allah...yang penting kita buat kerja kita, berdoa, tambah ibadah, dan lebih dekat pada NYA...yang lain2 tu serahkan kat Allah, ok....

Rate

1

kiter satu kapal!...yg penting happy...Insyallah...nti ketemu jodohnyer...xyah risau...hidup jer cam biasa!

kalo kawen awal pown ati xhepi xbesh jugak kakak...

wa masih muda lagi

Follow Us
Masalah lambat atau cepat jodoh ni hanya Allah yang mengetahui .Kita senasibnya rupanya, ingin disayangi , dicintai dengan orang yang tersayang & memiliki keluarga impian . Orang seusia kita memang perasaan sensitif, tension kan bila orang -orang sekeliling asyik tanya bilalah giliran mengakhiri zaman bujang terutama keluarga.

sabar lah kak....adif pun merasai ape yg akak rase....
adif mude sethn ngan akak.....
walau apepun yg t'jadik.....hidup kene teruskan.....

aku pun cam ko gak TT, dh give up nk cinta n kawen.. umur aku pun dh lanjut.. so memg aku kompom la aku tknk ader boipren.. tp kan hati tu berubah biler ko jumpe yg seswai n serasi dgn ko.. harap2 tuhan permudahkan hajat aku n bf nk kawen thn ni..

p/s:.. aku nk bgtau kat ko yg muler2 tu bf aku memg tak sker aku pung.. so aku yg ngurat dier dlu.. memg betui ckp ko jodoh ni kene useha gak.. sebb biler kite sker owg ni,, tp owg ni tak sker.. tp owg yg kite tak suker, sker kat plak kat kite..

Relax.....Janji Rock!!...

aku pun cam ko gak TT, dh give up nk cinta n kawen.. umur aku pun dh lanjut.. so memg aku kompom la  ...
plainjane Post at 6-3-2011 18:45

ko ngorat mcm mana? kene goda ke?
mcm mamat yg aku suke ni kan.. aku dah ckp terus terang.. dia mcm layan je aku.. xde bg harapan... tp.. baru2 ni aku ckp.. kalau dia kawin aku le wanita paling sedih dlm dunia ni.. huhuh.. sbb aku x suke sape2 melainkan dia..
ko tau tak.. aku try make lots of fren.. tp hati x terbuka...

Masalah lambat atau cepat jodoh ni hanya Allah yang mengetahui .Kita senasibnya rupanya, ingin disay ...
aurahijau Post at 6-3-2011 15:55

so awk yg senasib ngan saya ni mcm mana awk cope?
sy rasa lega bukak thread ni n share problem.. so sy nampak ramai jugak senasib...
sy stress bila ada masalah cth berkaitan ngan parents.. sy rasa sy x larat nak hadapi sorg2.. sy perlu tempat utk luahkan.. or a shoulder to cry on...
tp so far.. sy simpan.. sampai sy jd stress n tekanan.. n bila stress penyakit pun dtg.. so sy now sy takut ..
tp skrg sy cuba exercise  utk release stress

Reply 11# hildaKL

aku ni chubby.. nk goda camner, memg aku ni bkn taste dier pun.. cume pd memuler tu aku anggap kalu tk dpt jadik special pun jadik gelpren pun takper la.. so kan aku yg salu ajak kuar. pegi amik dier..bwk balik.. kekadang tu aku banjer.. aku memg selambe jek.. takde nk cover ayu ker haper.. lantak.. so kan biler dh lelame tu dier kate aku ni brani n baek hati, wlupun tak cun.. (cis - sempat kutuk aku lg tu..) so kan dgn tak sangke2 perasaan syg tu develop.. (dier kate la..) kalu dlu dier langsung tak amik berat pasai aku.. aku anto msg pg pun reply nyer ptg.. tp skrg ni dh laen.. sgt amik berat n generous n yg penting tak amik kesempatan kat aku sebb aku sker dier..

ko try la amik ati dier.. tp kan kalu dh cube tp maseh tak layan ko kene la blah.. sebb kite kene ader maruah gak kan..

Rate

1

aku blm terbukak ati. kwn2 lelaki tu ramai tp semua aku layan same rata je.

asal diaorg sebut psl kwin, aku diamkan diri. smpai bile2.

kdg2 rs aku ni tak bersyukur pon ade

Reply  hildaKL

aku ni chubby.. nk goda camner, memg aku ni bkn taste dier pun.. cume pd me ...
plainjane Post at 6-3-2011 19:39

wow.. hebat ko.. mamat tu suh aku kuruskn bdan aku try le.. mcm2.. tp now aku exercise maintain.. n berat aku kurang la..
aku try nak amik berat tp aku takut dia rimas.. kdg2 aku tanye dia buat dekk je.. xde mood ke....tp kdg2 tu kalau aku merajuk ade jugak.. cuma baru2 ni aku ada tanye .. dia nak kawin ke sbb dia nak berubah.. cara dia menjawab tu mcm bg aku suspend...
aku dok tanye lagi nak bertunang ke? aku risau mak dia suh dia kawin...
tp dia kata takk..
baru2 ni aku msg dia.. aku hantar msg merepek2,.. tp aku ada bgtau aku suke dia sgt2.. huhuh.. malu aku.. dlm msg ok la.. depan mata pengsan aku..

tp aku rasa dia x bace kot msg yg berlambak kat ym dia tu..mls sms nanti abis kredit

Reply 15# hildaKL

haha. biler aku bace kesah ko ni ,, aku terhingat mase muler2 kenal dier tu.. dier rase tak selesa sebb aku gemuk.. peh tu kan sebok suh aku kuruskan bdn.. (berat aku 70kg mase tu..) pehtu dier asyk suh exercise n kurangkan makan fast food. suh control diri bab makan.. so aku pun memuler tu useha la diet.. tp setakat 65kg jek la.. takat tu jek.. la ni.. biler dier dh start syg aku dier pun kate dh tak kesah la aku nk gemuk ker kurus.. tp aku tetap useha kalu leh nk hit targe 60kg.. aku paham perasaan ko tu weh.. kalu dh sker kat sorg tu ,, memg ko nk dier.. so setakat ni mcm maner reaction dier kat ko ek..

hati belum terbuka as for "still stuck with previous love" or "haven't met one that makes you heart beat faster"?

kalau hati still stuck...eloklah beralih arah...

sometimes kita tak sedar...kita selalu compare future or current partner with the last one that hurt our heart so badly.

hurmm.. lelaki selalu nak pempuan tu kurus la itu la ini la.. tp yg dia tu camana lak.. kadang2 tu dah penat nak layan kerenah lelaki ni.. so aku sng je..nak kawan2 tk nak sudah..nanti besok2 dah kawen lg byk cabaran kena lalui.. mn nak jg ati suami, mak mertua lg, adik beradik lg.. so kalau rs dia cam tk layan ko..bla jela.. idup ni skali jer.. nk bt per nk pk bnda remeh2.. dia suka kat ko dia akan terima ko walau camana sekalipun.. yg penting HATI.. bukan RUPA bukan FIZIKAL.. fikir2kanlah.. jgn asik nak jaga ati org je..ati sndirik merana.. be happy k!

Rate

1

akak rasa akak lbh berumur dr TT & still single..
masa umur dah lbh 36 tiba2 akak tersedar yg akak ni tak kawin lagi..
seblm2 ni rilek jahhh...
masa tu akak pikir... akak xleh tunggu jodoh datang bergolek..
akak kena usaha... so akak usaha laa..
dlm usaha mencari ni.. perkataan frust xder dlm hidup akak..
sbb akak sentiasa ingatkan diri akak yg jodoh kita ni Allah dah ditetapkan..
kalau org yg kita suka tu bkn jodoh kita.. jgn buang masa meratap atau menangis..
lg kita lyn rasa kecewa .. lg lambat kita move on...

so TT... usaha & jgn putus asa atau kecewa ok...
yakin ada sorang yg baik kat luar tu untuk kita..

Rate

1

hurmm.. lelaki selalu nak pempuan tu kurus la itu la ini la.. tp yg dia tu camana lak.. kadang2 tu d ...
BNS Post at 7-3-2011 09:45

btul tu...aku setujulantak org nk ckp ape..kalu dia nk kite dia kena terima baik burok kita