CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hildaKL

belum ketemu cinta/hati x terbuka.... umur dah lewat...

ramai perempuan yang tidak berkahwin lagi kerana..
1. lelaki bersaing dengan perempuan, u got what i mean?
2. perempuan terlalu memilih...
3. lelaki yang elok2 semua dah kawin..yang tinggal tuh kira ala2 bernasib baik la laki tuh ok..
4. perempuan aka wanita terlalu sibuk dengan komitmen kerja..dan bercita2 tinggi

aku jatuh pada kategori 4, sekian terima kasih..

salam Hilda,

sbnrnya rmai aje wanita sensb seperti hilda ni..jika hilda perhti..bukan pepuan aje yg tak kawen tp laki2 pun sama juga..

jgnlah bersedih atau berduka cita dlm hal ni kerna kita ada ajaran dan guidance from Allah..islam satu2nya agama yg syumul penuh dgn tunjuk ajar..

persoalan uh hilda tujukan tu..bgimana bentuk usaha utk dptkan jodoh?hilda.

just nak share with u..i pun br msk 30 thn pd thn lepas, thn lepas jugalah thn yg amat bermakna dlm hidup sy..bergelar seorg wanita apabila dilamr oleh seorg laki yg ingin begitu ikhlas utk memperistrikan sy..perkenlan hnya berdsrkan pd hubungn client aje..i means for biz matters aje..telah membuat satu perasaan yg agak aneh wujud ldm diri kami berdua..itu pun setelah sebln sy tidak hubungi dia lansung kerna sy tkt utk jth cinta dgn laki. lg pun dia muda 2 thn dari..tmbh lg kami ni bkn dr banckground yg sama..jauh skli..

sblm ni sy telah tanam dlm diri sy ytk berfikiran terbuku dan terima saper sj yg sudi nak berkawan dgn sy..so..trskan sifat anda utk berkawan dgn laki..jika takder jodoh anggaplah itu satu ujian dr allah..jgn pts asa k..trs berdoa dan berusaha..insyallah pasti allah mudahkan jodoh utk kita mereka yg btl2 ikhlas ingin dirikan masjid dan meyambg zuriat nabi muhammad s.a.w.

trskan berusaha..jgn putus asa.yg cpt berpts asa k!

Rate

1

tul la rmai ppuan yang ada dilema mcm ni ye skang...kat ofis aku pn rmai (termasuk la aku huhu) ntah la nape ek llaki yang dh mkin kurang ker or kita ni yg terlalu memilih...tp mmg pun kita patut memilih nak kawin tu bkn perkara mudah,sehingga ke akhir hayat klu boleh...
aku ni pn dah msuk 28 thun ni tp still lagi mencari..bila org suka,aku  xsuka,bila org yg aku suka lak xbape nak suka kt aku eeee ntah la stress bila pikir2 blik....
pe2 pn tawakal n berdoa pada ALLAH moga2 ada yang terbaik untuk kita...

fins pon counting days nak ke 30..ala mukan lama pong kan...

mmg pejam celik... dah bertambah2 umo...... huwaaaa...... motip dah tua.. enjoy pong x puas agi..

maslah fins plak... kadang2 mukan fins x nak berkenalan nagn lelaki...:re:... tapi lelaki tue yang x mo berkenalan nagn fins.... maklum la.. fins ni x seberapa org nyer..

sedey taw...

btw.. TT... our bod ni mmg tempat untuk luahan emosi..

i welcomed everyone of u.. untuk mencoret segala luahan.. pada thred2 yang sedia ada.. atau boleh juga membuka thred baru andai ianya relevan dan x mengulang thred yang sedia ade...

Rate

1

masalah lonely sy sy hadapi sendiri ok.. tp kat opis ada le segolongan pompuan cunn cantik.. mak org.. dah anak 3.. tp ya Allah.. nape la diorg tu mcm poyo sgt.. n pandang hina dgn org yg x kawin mcm aku nih.. riak takbur.. siap kata x laku.. n org mcm kita ni x mampu bg anak.. xde masa depan.. ko x pikir ke?? tu yg diorg tanye sy..
diorg x paham ke? bukan senang carik jodoh...n diorg xde pengalaman mcm kita.. dikecewakan..
hildaKL Post at 7-3-2011 16:06

kalau aku jadi ko, org2 cam ni kata kat aku, aku doakan dia bercerai,  tak pun dapat madu .. baru padan muka dia.. baru tau langit tinggi rendah keh keh keh

jgn putus asa utk mencr die..doa dan teruskn berdoa..
yakinlah pada janji Allah...

Follow Us
skg aku 26.. setahun lps br dpt bf.. life die x menentu.. die kate maybe umo 30thn br kawin.. br2 ni sembang punye sembang die kate lum tentu 34thn tu kitorg da kawin.. kire nasib kite lum tentu baik kan?

pada yg da 30s tu.. berusaha and insyaallah ade jodoh korg mst terus kawin nye, x mcm aku.. nasihat ni mmg sentiasa aku bg kat kwn2 aku yg msih single...

Reply 53# awan_kelabu

aku pun mcm ko juga... cuma yg membezakan ialah umur kita....tahun ni aku nak masuk 27 tahun...baru2 ni aku de kapel ngan sorang mamat ni yg muda 2 tahun dr aku...kami breakup few weeks later disebabkan perangai dia yg x matang... at the beginning dia ada jg begging aku minta diberi peluang kedua... disebabkan aku takut perkara yg sm berulang aku pun x bg peluang langsung ngan dia..... In the end aku yg rs sangt2 merana skrg sbb dia la yg telah mengajar aku erti cinta dn kasih sayang... diala yg berjaya membuka hati aku yg telah lama tertutp... dia juga yg telah menyedarkan aku betapa manisnya perasaan dicintai dan disayangi.... buat sementara waktu mmg aku aku x boleh nak let go si dia... sbb dlm hati mula timbul perasaan sayang yg mendalam terhadap si dia (cewahhhhhhhh...ayat sedikit skema ).... aku tau dia pun masih sayang and rindu ngan aku... cos aku pun rindu bangat sama dia.... ...dlm hati rs menyesal sbb x bagi peluang kedua dengan dia... aku cuba untuk move on... tapi hati sakit bila terkenangkan perhubungan yg hanya sementara tetapi manis untuk dikenang... aku msh x dapat nak melupakan si dia neither nak melepaskan dia... aku x tau nak buat macam mana untuk pikat hati dia balik cos he seems to letting me go already.... suatu ms dulu kami ni suka hang out beramai2.. skali ngan BFF dia and BFF aku juga.... skrg ni dia mengelak untuk hang out sama2 especially kalo aku ada dlm group 2... bila aku selidik ngan BFF dia, rupanya dia x mau jumpa aku.... dia x sudi nak tengok muka aku either....aku sedih sangat2 sbb dlm hati aku rindu nak jumpa dia...rindu nak dengar lawak bodoh dr dia...rindu segala2nya tentang dia........ tp dia dh give up and aku pun mula give juga.... perasaan rindu and sayang ngan dia yang aku pendam selama ni bertukar menjadi benci... I hate him for being coward!! I hate him for didn't try harder!! tp perasaan benci 2 tiba2 bertukar menjadi kasihan...sbb dia mengelak aku sbb dia ingat aku dh move on...dia tengok aku gembira hidup tanpa dia...tp dia tau ker betapa aku merana di dalam akibat merindui dia.? (sorry TT aku terlebih emo la plak di pagi hari...)

pendapat aku la kan, kita x leh nak lepaskan cinta yg telah pergi mungkin disebabkan ketakutan kita x jumpa yg lain ditambah2 juga umur kita yang semakin meningkat... dulu aku pun x kisah bila nak kawen... aku rs seronok mendara ...tp bila dh pernah merasai dicinta dan mencintai baru la terbuka pintu dan perasaan ni nak kawen...tp jodoh x kunjung tiba...nak buat macam mana? bukan tak berusaha tp mcm forumer lain katakan la, mungkin belum jodoh kita... dlm hati seringkali bertanya "bila jodoh aku nak kunjung tiba?"

Rate

1

pendapat aku la kan, kita x leh nak lepaskan cinta yg telah pergi mungkin disebabkan ketakutan kita x jumpa yg lain ditambah2 juga umur kita yang semakin meningkat... dulu aku pun x kisah bila nak kawen... aku rs seronok mendara ...tp bila dh pernah merasai dicinta dan mencintai baru la terbuka pintu dan perasaan ni nak kawen...tp jodoh x kunjung tiba...nak buat macam mana? bukan tak berusaha tp mcm forumer lain katakan la, mungkin belum jodoh kita... dlm hati seringkali bertanya "bila jodoh aku nak kunjung tiba?"
toy_box Post at 14-3-2011 09:25

aku rasa aku setuju ayat tu. tapi tula, takut jadi desperate je pulak, asal dtg je sapu

(walaupun yg datang tu boleh katakan xde )

xpe la. teruskan usaha dan tawakkal

aku rasa aku setuju ayat tu. tapi tula, takut jadi desperate je pulak, asal dtg je sapu

(wa ...
awan_kelabu Post at 14-3-2011 10:33

kannn...
tp apa boleh buat...mcm org tua2 cakapla

"
Apabila satu pintu tertutup, maka pintu yg lain pn terbuka lebar. Tetapi seringkali menatapi pintu yg tertutup itu begitu lama, sehingga tdk menyedari ada pintu lain yg terbuka lebar"....

Thanks tok bagai tacang...{:1_147:}

akhir bulan depan....klu diizinkan Allah.....umo b'tmbah ke angke 29...
sesuai ngan bod ni....adif masih lagi sndirik...
sib bek...ade mmber kamcing....yg masih bleh b'kongsi perasaan....
klu derang kawen dlm mase t'dekat ni......adif x tau nak gambarkan perasaan ni....
ade mmber ni.....nak kawen...tapi kuarge die x brp nak setuju ngan pilihan die....
die mmg berkeras nak kawen ngan laki die skang.....
die bleh ckp ngan kuarge die.....
klu die x kawen skang....bile die nak kawen...
klu die lepaskan bf die....sape lagi yg nak kan die...ooo.....
nak tak nak...kuarge terpakse terima....dan skang mmber adif ni de sorang anak...
dan sorang dlm perut.....jadi surirumah sepenuh mase....
moge die bahagie......
mmg nekad mmber adif ni nak kawen.....
dan bulan depan pun ade sorang mmber nak kawen.....
tapi adif lagu ni gak.....
bukan x redha....tapi sedih mngenangkan nasib diri......
bile org tanye.....nape x kawen lagi....adif xtau nak jawab aper...
otomatik....fikiran jadi blur....bile org persoalkan bile nak kawen tu...

Rate

1

salam yer...aku ader sorg kwn..lelaki lh..masih bujang..org sekpg aku..umur kire2 thnni dh masuk 34  ...
sump81 Post at 7-3-2011 13:04

nak isi borang bolehhhhh??

ramai budak forum pmpn y belum berjodohan kat sini..

salah sorg adalah aku wakakaka....

dah lama rasanya tak blind date sbb dh lama tak layan ym...

skrg nak posa ym sbb nak fokus losing weight dulu....

tak larat nak kecewa n nangis kerana lelaki...

bila dah kuat skit mayb akan masuk gear balik....

lalalala

dah masuk 26 bulan depan...ku tetap sendiri

leh jer...nk berkwn tk der mslh..tp sy ni kene bg tau dia dulu lh..

ramai plak yg 1 kapal eh dlm ni...bleh wat club la......i nye akak da 30 msih solo, tgk die x risau pn...pelik tau...i yg 27 ni bpe kali ptus cinta, tp i x pnah tgk die kuar dating pon..i yg tetekan die x pn...huhuhu

Reply 77# aechae

dlm hati....sape tau...mgkin akak u xmo tnjukkan....

takde laki yg pm TT ker?

ramai budak forum pmpn y belum berjodohan kat sini..

salah sorg adalah aku wakakaka....

dah la ...
Syik_Gojet Post at 14-3-2011 11:20

Syik aku dengar kalo putus cinta risiko untuk kurus balik 2 mudah n senang... ---> khas utk org yg kurang makan la lps putus cinta.....

kalo jenis yg putus cinta trus kuat makan / makan berlebihan, x boleh nak tolong la......tp aku ader sorang mbr ni suatu masa dulu dia sangatla chubby....sejak dia putus cinta trus dia hilang selera makan...skrg body dia mantop babe.... rajin plak 2 g gym exercise semata2 nak jaga body yg suatu ms dulu dia idam2kan....jeles aku...