CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eazzad

★-pengalaman sebagai perawat 2-★

Close [Copy link]
no women no cry..
happy women day everybody..

M tu si pengupah sihir tu... dia yang nak hantar kat si pesakit... wak tu pulak... sebenarnya pak sedara pesakit ada kat belakang.. tetiba je dia kena rasuk terus cakap indon dengan aku... hehehehehe... lawak lah sebenarnya...

pasal singboard ni memang aku xletak lagi... sebab dalam kedai tu ada 3 jenis bisnes.. nanti xtentu pasal aku kena buat 3 signboard ape pun elok banner dulu... sebab klinik aku ni pun sementara je.. dah cukup duit aku buka 1 klinik khas... tapi susah nak dapat premit ni.... elok banner lah senang.. sementara waktu...

cloudy akak dalam minggu ni xsempat nak ke parit raja lah... sebab semua sibuk nak siapkan untuk KL ni... nanti lepas akak balik KL insyaallah akak datang parit raja... lagi pun dah sebulan xjenguk mak mertua ni... hehehehhehe..

wo..so dorang kenal ke c M tu?memang M tu nak tuju kat budak tu ke?

ni aku nak cerita lagi ni... semalam tengahari lah.. elok je hubby aku kuar jumpa kawan dia.. jiran belakang umah aku ni datang ke kedai.. pastu dia tanyalah mana hubby aku ni... aku cakap hubby aku xada baru je kuar... pastu tengahari tu aku terasa lain macam je badan aku ni... so aku xsyak ape2lah... pastu aku ke BP saja bawak anak2 jalan2... pastu elok aku datang balik ke kedai aku ni kat tepi pintu kedai aku terjumpa paku karat besar di bengkokkan.... ada 1 je kat tepi pintu aku tu... pastu mak aku terasa lain macam je badan dia... pastu tangan aku terasa berbisa sangat bila pegang paku tu... yang aku pelik apsallah dia ni xpuas hati dengan aku... barang dia ni masih ada lagi kat kedai aku ni... apa dia nak sebenarnya...???

Follow Us
memang diorang kenal si M ni... memang si M ni tuju kat 1 family dia ni... dan si M ni memang xsuka kat pesakit aku ni...

Reply 44# eazzad

takpe kak, saya faham akak sibuk..
alhamdulillah setakat ni takde apa2 yg pelik berlaku..saya pun sibuk, minggu depan outstation..
nanti akak dah free akak inform je la bila ye

Sound direct jer... :@

akak, ni pendapat cloudy je.. harap2 meleset la pendapat ni..

ada tak kemungkinan yang dia ni sengaja nak letak barang2 kat kedai minta jualkan
untuk cari alasan nak mengasah ilmu, atau nak uji ilmu dia dengan akak..
bukan ke biasanya orang yang amal ilmu hitam ni camtu kak?

pastu akak tak balas balik, jdi diorang makin hari makin berani..

akak jangan lembut hati lagi, kalo dapat selesaikan je terus..
sebab mengancam keluarga sekali kan..

itu ler aku pikir nak sound direct tapi aku pikir pulak anak2 aku ni dan mak aku... tapi biar je dia hantar2... macma tu aku buat xtahu je.. dan ape yang dia hantar aku tepis... buat2 tak tahu.. lama2 dia bosan lah... pagi tadi aku tengok buluh runcing aku dah warna kelabu dari hujung atas ke bawah sepanjang 2 inchi... tapi selepas kelabu tu buluh aku warna kuning elok je xreput... itu tanda dia cuba hantar yang lagi power kat umah aku... tapi xdapat sebab terhalang... eehhmm... gamaknya aku kena cari buluh runcing ni secepat yang mungkinlah... tapi bagilah aku settle kete dulu... yang aku bz sangat ni cari kete ganti cefiro a31.. hari ni orang tu ambil... ni nak cari kete lain ni... hehehehehe... aku mintak kat hubby aku bagilah kete yang senang aku nak bawa dan mak aku bawa.... dan bajet minyak...

Reply 51# eazzad

saya cdg..awak beli avanza...save minyak...

amik je Grand Livina luas sket eazzad..

Alza la.. advanced sket... tp tecit... okla tu.. same2 tecit..
Ngate org tecit... aku pon tecit...
Kalo aku kua ngn adik2 aku yg laki...misti diaorg ingat aku yg paling kecik... tp sebensrnya aku yg paling tua...hehehe

part yang hantu2 tu lari lintang pukang masa pokok tu kena bakar memang lawak la

Grand livina yg cc besr tu diaorg ckp jimat minyak... tp rm80k

aku mula2 nak grand livina lah.. tapi hubby aku cakap beli je kete yang xnyah ada hutang senang aku nak kumpul duit untuk tambah brang2 klinik dan ubat... boleh tambah lagi pekerja untuk pembantu rawat... insyaallah kalau berjaya... sebab sekrang ni aku kena tumpukan untuk keperluan pesakit upgredkan lagi klinik dan upgred pengurusan klinik... supaya senang nanti pesakit2 datang... harap2 semua ni dapat berjalan dengan lancar...

hubby aku suruh aku pakai avanza... tapi aku ni nak kete yang boleh simpan barang2 keperluan pesakit.. yang penting keperluan pesakit... dan aku leh bawa PA dan ahli keluarga aku sekali... tapi hubby aku cakap nanti kalau semua dah cukup.. barulah pikir nak kete ape.. silap2 aku beli terus traler.. senang xnyah aku nak booking hotel rawat je dalam traler... adibah NOR...

Salam, family kwn sy kne sihir dgn jiran(duk flat)...
Hari 2 ade nampak beras bertabur dlm rumah n tanah merah kt depan pintu...
Skrg kwn xsehat, asek batuk2 je...

Nk mtak akak tips nk halau bnde 2...
Da jumpe perawat n ckp mmg kene, perawat bagi air untk dminum...

Tp mcm xde tanda nk sembuh pown... T-T

ooo.. kalau dah terkena macma tu kena buang yang dalam badan tu yang penting rumah dia tu.. dan ape yang dia taburkan tu buangkan ke sungai jangan simpan pulak.. dan cek2 sikit kot2 ada barang2 yang dia letak kat mana celah ke??? pastu kena rawat jugak... nanti kalau jumpa perawat xabis juga.. macam ni pergi jumpa perawat pastu suruh dia buang mana2 pastu balik mandi minyak attar jin... mandi 7 hari berturut insyaallah.. ada perubahan nanti..

kalo camtu cari jek nissan venette atau pun toyota unser baru ada ruang sket nk bw barang2 n anak2..