CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: surfinv

★~The Others Clan~Kembara Alam Sakti~★ Legendry

CERITA-CERITA MITOS

1)
Ramai pemandu teksi tak berani naik amik peumpang or hantar penumpang kat situ di waktu malam wlopun baru pukul 8.. waktu sy kecik dulu sy byk dgr kerana pemandu teksi ni byk juga kawan arwah atuk dulu.. ada skali tu satu teksi ni antar sorg pompuan kat situ, sampai je kat sana perempuan tu trus turun dan terbang sambil mengilai2 ... balik je rumah bila tgk blakang ada batu nesa kat tmpt duduk.

2) ada satu citer ni.. dia antar pompuan kat atas tu pastu pompuan tu ada bawa barang... pompuan tu trus turun n telupa amik barang dia.. pemandu ni pun panggillah balik sambil bawa turun bawang dia tue.. bila pemandu ni tgk barang tu adalah batu nesan..

3) ada sekali ni aku naik teksi dgn sorg pakcik n kebetulan lalu kat higway luar tu.. saja je mencucuk pakcik tu, dia pun buka cerita.. tghari 11 disember tu dia ada hantar sorg pompuan kat atas tu.. n pompuan tu minta tunggu dia nk turun balik tp pakcik ni taknak sbb dia nk balik umah makan, sesampai je dia kat umahdia tgk berita HT dah runtuh... so dia kata mmg luck dia la..n dia pun bgtau mmg kat atas tu byk org2 kaya simpan pompuan kat situ, datuk2 belikan umah utk pompuan simpanan dorg.. so mmg tgh mlm2 biasa tksi naik atas tu...n kitorg bincang plak pasal bangunan tu.. sebnaranya tapak binaan tu tak sesuai utk dibina apartment.. dgn projek tambahan lagi kat blakang tu.. klo korg naik belah belakang kat atas tu, korg bleh nampak kat dlm longkang bukan air tp sumernya pasir halus dan selut jatuh dari atas bukit... tp dgr2 nya kelulusan bina rumah tu dapatnya dr kerajaan selangor pada masa tu menteri k.tyo la yg jaga tp pas tu sumer syp.. mcm ada konspirasi juga la disebalik pembinaan nya... ada juga wujudnya korupsi dan sbb tu la smpi skg terbiar... sebab nk diruntuhkan pun mmg makan kos.. n lg tanah tu dah takde value utk nk dibina apa2 pun.. mmg tun mahathir ada suh jalankan full investigation oleh cabinet committee tp laporan tu tak disclosed, kes ni mmg byk tarik perhatian kerana masa tu klo duk HT kira gah la... pasal tak byk kondominium around that year...
sampai penyelamat dr france pun turun...

Rate

1

ni cite betul ke cite tipu? mcm byk fantasi..
Santo Post at 11-3-2011 11:17

dah tentulah betul... klo fantasi baik aku wat novel jer... dapat gak duit...
watper aku tulis kat sini....

Reply 80# ibuKA

aku tak tau aku ni kdg2 nampak... kdg2 tak... tp aku selalu assume aku takleh nampak berdepan kerana lagi bagus kan haha
tp bila scan of coz la nampak... bila aku tutup mata... mata hati tu still ada... n aku dah terbiasa scan tutup mata... so dlm scan tu nampaklah tp taklah seram cam kita nampak depan2.... (aku pernah ternampak sekali kat janda baik, menggigil kejap) tu yg maleh nk nampak....

ada byk gak citer aku tp tak berkait dgn highland tower tak tau nk post kat manaer....

bab rasa lain, bab scan lain, bab nampak lain....
aku bleh kategorikan sbg - rasa aku 90% , scan aku 90% nampak 60% je ok...

mmg ramai tunggu kitorg dari sebesau2 alam smpi la ke sekecik2 anak... dari jembalang tanah smpi le ke jin2 kecik tu.. sbb waktu scan tu mmg kat depan kitorg ni berkerumun... n blakang2 tu crowded gila...so of coz la klo kita bleh rasa... sedangkan satu pun dah menggil seram sejuk, apatah lagi satu batalion... telinga aku berdesing2 menderu2 bunyinya... mcm org whisper kt kita... pastu hati ni dedau,,berdegup2 laju.. leher mmg berat la nk angkat pala pun takleh...

Reply 80# ibuKA

ini yg aku katakan fantasi, sbb cemana dia tau 1 batalion? sorry, aku ni suke bertanya.

sebatalion tu adalah perumpamaan, takkan aku nak suh diorg berbaris and kire satu2 smpi cukup sebatalion... maksudnya di sini ialah sepasukan grup antu yg sgt ramai... cam dlm citer seniman bujang lapok tue...

hmm aku tak paksa sapa2 pecaya tp klo nk argue kat sini pun no point kan... slalunya aku just jawab, pergilah tgk sendiri, rasa sendiri dan citerlah sendiri...
sbb tulah aku mls nk citer sebelum2 ni, kitorgnyer pic pun malas nk dipublish sbb byk pengkritik dari pengkomen, ni bukan AF nk dikritik, and bukan petandingan

dah org letak tu baca ajala.. taksuka gi la baca buku matematik ke, buku sejarah ke
ada gak pekdahnyer dr argue experience org lain...

pada ibuka...

klo org tu kata dia leh nampak hantu 100% dia menipulah..
sbb hantu tu pun makhluk halus maksudnya dia pun takleh jelmakan diri dia 100%
dan pabila hantu muncul pun kita just tgk guna sight jer...
mana ada org yg gi belek2 hantu gi tgk 360 darjah
di pegang2 , rasa2, ada ke??

so aku ni kdg2 nampak, bukan kerana aku bleh nampak tp kerana si antu tu jelmakan diri dia.. aku masih ada hijab cam manusia lain... sbb aku penah dgr ustaz ismail kamus kata
mana ada org bleh nampak je always melainkan benda tu tunjukkan diri dia.. sbb para sahabat pun tak nampak camner dorg bleh nampak, syafaat kuat sgt ke? jd bukan kerana diorg bleh nmpak tp kerana benda tu nampakkan diri mereka...

kdg2 aku terasa cam benda tu ada aku malas nk tgk sbb aku mudah tekejut... aku dah byk kali benda tu tekejut2kan aku tiba2 je muncul... so sbb tu aku mls nk tgk sbb ingatan aku kuat so komfom tido tak lena punya...

dulu pic kt HT ni aku ost kt fbook pun camtu juga... kejanya kritik org je.. aku sound kt dak tu, pe kata ko gi sendiri n tangkap sendiri n rasa sendiri... tak pulak peginya...
sep baik dia bukan islam so dia claim yg hantu2 ni sumer takde. aku tak heran sgt...
cuma pesal dia gi join grup hantu klo sumer dia tak caya? motif? sewel kot..

Rate

1

Follow Us
budak tu adalah budak perempuan kecil... umur dalam 4-5 tahun  merupakan benda sejenis dgn antu2 lai ...
surfinv Post at 11-3-2011 17:46

aku ingat budak kecil ni sama  budak yg kawan aku nampak. dulu kita pun pernah masuk highland tower ni waktu malam.

surfin, grup masih aktif ke....nak join skali laa..

aku masih menunggu gambo...aku nak tgk dalam2 HT neh

gambor2 dalam HT ni nt ler ak u post akn pasal skg ni blum ada plan nk pergi...

Reply 88# kikuri

kepada kikuri, sory wat masa ni mmg kitorg takde pic dlm HT, n taktau ler nk pergi time bila...
tp nt dah ada sy post kan ajer la... k jgn sedih

ok tutup citer pasal HT
paper info selanjutnya akan di post kemudian
skg aku nk move on pada explorasi grup kitorg baru-baru ni

KEMBARA KE RUMAH DOKTOR, KEMENSAH

Info:
rumah ni dikatakan rumah tinggal seorang doktor yang telah membunuh anak perempuan dan isteri nya sebelum dia membunuh dirinya sendiri. rumah ni 3 tgkat dan masuk dari tgkat atas... terletak di lereng bukit...

sila tgk pic berikut, kali ni kitorg taknak spot apa2.... kitorg post kat sini and sesapa yg ada spot anything just repost je balik dgn pic yg korg dapat something, ok?

pic depan umah

pintu masuk

lagi

dan lagi

ini adalah pic dari depan umah doktor...
perhatian ini di ambil semasa sesi touchngo

so cerita2 yg didengar dari experience sendiri...

1) first kitorg pergi takde paper pun yg seram n dah masuk dah tp skali llagi , aku scan dak perempuan anak dia ajak turun bawah... tp tangga dia dah runtuh terbakar... pastu kitorg dtg pagi.. tp tak tgkap gambar... kitorg nampak sesuatu bergerak2 dlm hutan di seblah...

2)sorg kawan aku demam 2 hari, dia pergi nk tgk rumah ni... baru je turun keta pandang semak seblah tu dah tenampak sweet...

3) ada dak2 yg folow aku gi HT aritu dorg pergi sendiri tp dorg bawa 2 pompuan, sorg betdung sorg lagi pakai seksi, skirt... waktu kat tangga tu dak skirt ni pandang ke arah hutan tiba2 dia nmpak sesuatu dan dia tunjuk sambil teriak "eh apa tu"?! dia nampak sesuatu benda jauh dlm hutan tp benda ni sebnarnya ada depan mata dia... waktu dia balik benda ni iktu duk atas bahu dia...
sampai kat unisel, dak ni histeria pastu bawa gi berubat... ustaz tu lah citer pe jadi.. so pas berubat tu dia elok, cuma pompuan yg betudung tu pun nampak juga tp dia diam.. smpi ke kolej dia dia asik nmpak benda bukan2 jee... ajak gi berubat dia tak mau..

begitulah sedikit sebyk.. citer nyer... nk tau lagi dasat ty syahoney hehe

Reply 91# surfinv

Adakah streamyx aku yang bengong atau memang tak nampak gambar?

Post Last Edit by surfinv at 11-3-2011 22:32

ok mlm pas kitorg gi umah doktor kitorg saja gi tgk tmpt baru... tanah runtuh kat bukit antarbangsa  aritu...

ni lah antara picnyer.

Reply 93# bronches

klo internet slow mmg tak dpt tgk aku pun kdg2 byk pic tak nmpak

ada antara pic ini merupakan jalan masuk pada kawasan umah ni... agak horror time ni sbb kitorg tak redy...
so utk mengelakkan dari diserang , kitorg amik langkah selamat...

jap mods tolong, aku pun dah tak nmpak pic yg aku sendiri post...
adakah disebabkan pic2 ni sumer aku simpan dlm email? sbb pic yg first tu aku mmg ada dlm fb... so pe pendapat korg, aku tak tau camner nk bubuh.. member aku ajar pic ni mesti ada dlm internet... bro skeez nyer pic pun elok, skeez ada simpan mana2?

kena pakai hosting website macam photobucket, flicker pon bole

adoi aku pakaii hosting2 ni tak pandaila... nt la aku suh mmg aku uploadkan pakai hosting

BEST THREAD NI,. TAHANIAH TT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gambar tu aku tk nampk la..more plssssssssssssssssssss