CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: surfinv

★~The Others Clan~Kembara Alam Sakti~★ Legendry

pernah kah kamu pergi ke area kajang sekitara kubur kajang yg berdekatan rumah pegawai daerah itu?

di area sana banyak bangalow tinggal dan rumah teres tinggal sekitar perkuburan itu.

nampak macam scary tempat itu namun biasa saya lalu sebelah malam tiada apa2 ketakutan mungkin kerna sudah terbiasa.

kawasan itu amat sesuai untuk penggambaran filem hantu.

Salam pada semua pembaca....dh lme sy xwat analysiskn..?bz skit..ni bru nk active alik...ckp byk pon ...
montoyaz Post at 27-6-2011 01:49

oh angker juga ya tempat ini?

namun tiap kali saya lalu hanya di waktu maghrib atau awal malam sahaja below pukul 10 malam.

kebiasaan saya jenis tidak suka memandang kiri kanan jalan maka tiada apa yang menyeram kan.

hanya pertama kali lalu dahulu sahaja menyeramkan sebab kawasan itu seperti set filem hantu dengan hutan dan rumah2 tinggal complete dengan tanah perkuburan.

namun sebuah rumah kampung betul2 hadapan tanah perkuburan itu tenang sahaja tetap maintain tinggal di sana     

Post Last Edit by zamansimba at 25-7-2011 16:12

Reply 1532# surfinv

Hi surfinv, aku ada ambik gamba sikit masa rumah kat situ tapi dah lama x tau mana pergi harddisk nya

Aku tinggal dgn ayah je, ibu xde dah cerai.  Kami just tinggal 2 orang.

Masa baru pindah aku belum tengok rumah lagi, aku tanya bapak aku Highland Tower tu dekat ke jauh, bapak aku boleh dia cakap atas bukit, ingatkan aku jauh.  Bila sampai rumah tu baru aku tau, rumah tu memang sebelah kanan peghadang jalan sebelum sampai ke HT.

Sejarahnya rumah tu dulu kawan bapak aku punya, dia kerabat dan keluarganya tinggal kat situ sebelum HT runtuh.  Masa HT runtuh famili dia xde, tangki air tower yg jatuh tu betul2 kena kat bilik maid belakang, nasib takde orang.  Semasa usaha menyelamat, mmg rumah tu jadi macam command centre.  Famili kawan bapak aku pindah lepas tu.  Disebabkan rumah famili aku kat area Syed Putra dalam proses nak jual kami pun cari rumah untuk pindah, masa tu lah kawan bapa aku offer untuk tinggal free, anggap saja sebagai caretaker atau penjaga.  Sebab rumah tu memang diiklan untuk jual, cuma tiada yang nak beli, semua faham kenapa.

Belakang rumah tu ada macam lembah ke bawah, rumah tu famili Indon duduk.  Sebelah kanan ada rumah tinggal/rangka.  Depan ada rumah doktor bangsa India/Singh.  Sebelah kiri ada HT.

Aku dulu study kat sebuah universiti di lembah klang, so most of the time aku tinggal di kolej.  First semester break yang aku stay kat rumah memang seram, bagi aku.  Mana taknya, pokok2 pisang di tepi rumah tu, betul2 menghadap tingkap bilik.  Juga boleh nampak tokong2 kecil di tapak runtuhan dari view bilik aku.

Aku pun ambik keputusan untuk tinggal di bilik bawah je.  Aku jenis suka stay malam, masa tu pun Akademi Fantasi tgh hangat.  Perasaan takut tu mmg sentiasa ada, cuma aku alhamdulillah 3 tahun tinggal situ xde nampak benda ganjil.  Bapak aku selalu stay sorang di rumah, berani dia, tapi dia pon kata selalu nampak bayang2 tepi mata, itu je.

Cuma ada sekali aku main game GTA kat bilik bawah masa tu pukul 2/3 pagi, aku dengar orang ketuk tingkap bilik 2 kali jelas. Tingkap bilik menghadap pagar, luar pagar ada pokok pisang banyak, belakang tu HT.   Aku just biarkan, keluar dari bilik and bukak tv tengok.  Gambar ponti yang ada kat OP tu, kalau betullah, itu adalah 6-8 meter dari tingkap bilik aku.

Lama2 duduk situ perasaan seram kurang, cuma rasa terpinggir saja sebab mmg sunyi dan terpencil.  Malam2 kadang2 orang datang cari hantu, ada juga mat rempit Melayu/Cina jadikan dia port untuk lepak dan ada juga gaduh.  Ada polis datang sekali tanya pasal budak2 ni ada buat kacau kami atau tidak.  Kami mmg tak terganggu sangat, cuma bising je la.

sepanjang aku duduk situ rasa macam ada aura cuak, tapi ada mcm perasaan sedih tapi bukannya melawan atau marah, cuma perasaan sedih, mcm sesuatu keputusan telah muktamad, tapi tiada kuasa untuk mengubah dan bukan berpihak ke kita.  Aku x pernah masuk ke dalam HT, cuma separuh jalan ke arah tokong kecil tu je masa baru berpindah.

Sebab utama kami pindah ialah satu malam, ada lori satu datang depan rumah, dia cakap something tapi bapa aku x dengar lantas dia keluar.  Pastu bukak je pintu kena ambush dgn 2 orang India.  Bapak aku lawan tapi kalah.  Dia kena ikat and mereka bawak lari duit dalam 1500 dan jam arwah datuk aku.  Bapak aku takut nak report polis, so itulah dia pindah.  Dah setahun lebih lepas tu baru aku tau menda ni, aku kat kolej masa tu.

Just nak tambah yang dulu ada construction sikit kat belakang sana belah dalam, tak silap nak buat retaining wall ke apa ntah.  A few months ada pondok kecil kat area situ dan indon yg kerja duduk, lepas tu tak tau apa jadi.

Last sekali aku dengar, rumah tu sampai skang takde orang duduk xde orang sewa atau beli, dan pintu segala dah kena kopak dek pencuri.  Dekat sebelah kiri HT, di belah sana Hillview seingat aku ada satu rumah anak yatim/surau, itu boleh jadi source azan sebab belakang tu bukit, dan bunyi boleh terbias dan terpancar dari rupa bentuk muka bumi mcm itu.  Apa yang x boleh dijelaskan ialah timing azan itu.

HT memang menakutkan, ramai mati di situ, tapi lebih menakutkan dari hantu ialah mereka yang tidak mengambil iktibar dari kes ini.  Lebih menakutkan adalah melupakan.  Kita tak boleh ubah bangunan sedia ada di lereng bukit, tapi kita boleh ubah perancangan baru dan mengkaji dari sejarah.  Mereka dah lama pergi dari situ.

Rate

1

errr, just nak bgtau yang rumah tepi jalan masuk highland tower tu (first post)rumah lama aku.  aku  ...
zamansimba Post at 20-7-2011 13:11

saya setuju dengan kamu, itu cuma daun pokok pisang.

Post Last Edit by Vokuro at 25-7-2011 18:09
Salam pada semua pembaca....dh lme sy xwat analysiskn..?bz skit..ni bru nk active alik...ckp byk pon ...
montoyaz Post at 27-6-2011 01:49

this one ada juga nampak ada iras2 wanita pakai baju kelawar tengah sembang guna ponsel dengan BF, yg lain2 itu bagi saya tiada apa2 penampakan yg pelik, mostly hanya bayangan dedaun, banner etc.

rumah ini yg betul2 berdekatan dengan rumah pegawai daerah itu bukan?

ada juga orang teringin dtg survey untuk membeli sebab saya pernah lalu suatu petang ada seperti orang2 dtg survey2 rumah ini semacam potential buyer sebegitu.
soon akan lebih tidak seram sebab berdekatan itu banyak tengah rancak membuat pembinaan rumah, maka hutan sedikit sudah clear berbanding dahulu.

gambar ini sangat tiada apa2, most likely tiang sahaja, nanti balik kerja kelak saya akan pastikan ada tiang atau tidak di tempat itu.
almost everyday memang saya lalui tempat ini semasa pulang ke rumah selepas kerja sekiranya saya menaiki KTM.

bukan kah ada sebuah rumah di row yg paling tepi kubur ada berpenghuni?
rasanya saya pernah perasan ada sebuah rumah itu semacam berpenghuni seperti ada sidai kain sebegitu.

namun tidak silap saya row hadapan nya ada beberapa buah berpenghuni bukan?
sangat berani orang2 yg tinggal di row itu, suasana di situ sangat menyeram kan bagi saya.

Reply 1539# adnil

menatang ape yg die post kan tuh....

Follow Us

waaa...kaw2 ek...mcm best jer bunyi...kaw2 sgt ker...?

Reply 1545# Vokuro

thanks bro,
tu y ku ckp kn...ku just scanner jer...kdg tol..kdg2 x...
tpi di sbbkan ko yg selalu lalu kaw tuh mybe ko thu sejauh mane kesahihan pic tuh...

pic yg kedua yg ko post kan tuh..ko ckp tiang ek...ley x ko klu rjin, wktu siang ko snap pic tiang tuh...ku pon nk tgok gak tiang tuh...

pic yg pertama ponsel tuh ape...?

pic ketiga ku xsure plk ade org yg tiggal kt area situ, sbb xde org yg team others ckp ade penghuni (manusia) yg dok kt situ, tu taman yg lme tiada penghuni....klu tol ade penhuni yg berani dok sorg2....ley tjjukn pada kmi pic penhuni umh tersebut...

Post Last Edit by Vokuro at 25-7-2011 20:40
Reply  Vokuro

thanks bro,
tu y ku ckp kn...ku just scanner jer...kdg tol..kdg2 x...
tpi d ...
montoyaz Post at 25-7-2011 19:20

Saya sudah lalui tadi dan saya boleh confirm kan itu memang tiang telekom jenis besi dan ada color putih /silver di bawah.

Saya tidak pasti row mana yg kamu pergi di kawasan rumah teres itu namun row yg hampir dgn kubur itu memang ada penghuni, ada nampak lampu depan rumah terpasang di at least sebuah rumah di row itu.

Namun row last paling jauh dari kubur itu semacam gelap tidak berpenghuni yakni nya yang bertentangan dengan rumah bangalow berpenghuni, row2 lainnya ada berpenghuni di beberapa buah rumah.

Tentang orbs di gambar2 itu saya setuju lah sebab ianya jelas kelihatan.

Saya memang respek sesiapa yg tinggal di rumah teres yg seperti rumah hantu itu.

Reply 1549# Vokuro

yker bro..?esok ko blik keja nti ley x ko snap kn pic tiang tuh....nti ley forumer lain tgok sekali...=)
tu la psl...ku tgok umh2 tigal tu pon seram gak....memng jiwa rock kapak yg boley dok situ...hehehe!

Reply  Vokuro

yker bro..?esok ko blik keja nti ley x ko snap kn pic tiang tuh....nti ley fo ...
montoyaz Post at 25-7-2011 22:06

Itu pun mereka sudah tebas kan semak samun, dahulu lagi scary. Memang orang hati kering sahaja tinggal di kawasan rumah teres itu.

salam

lepas raya.. menarik tu ......

Reply 1547# montoyaz

leh tahan kaw2 la..hehe

Reply 1541# Vokuro

tu lah kitorg dah gi kat blog ada dah

sdf 77, xde pic post terbaru ker...?bosan dh ni....hehe

Bulan posa nie semua cuti ke ? aduss..

TT bila nak datang Penang pulak? kat sini pun byk gak 'hot spots'......
kacanghazel Post at 21-7-2011 12:32

bleh listkan several tempat hehe
sy dulu biasa gak round penang

Vokuro
kpd saudara vokuro,
tq kerana bg komfirmation.. kalau itu mmg tiang tidak hairanlah kami tak nampak waktu jalan aritu

kat deretan rumah tu ada tiga lane...
lane plg dekat dgn kubur ada org tinggal tp tak semua rumah.. lane kedua (bertentangan dgn lane pertama pun sama
yg kami pergi adalah lane ketiga.. belakang lane kedua.. kat siotu sederet tu mmg takde org tinggal..

kami sebnarnya nk pergi ke bhgn depan simpang dan tak sengaja terjumpa dgn kawasan belakang nie... tp bhgn rumah2 kosong depan kubur tu ada yg dah dibaiki.. utk disewakan...

halu.. xde xtvt da ker?

ce tgk kat blog derang....

sham..sorry tak dapat join korang...ada je hal kalo time korang ajak..apsal tah..huhuuh