CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: surfinv

★~The Others Clan~Kembara Alam Sakti~★ Legendry

Reply  surfinv

dari ko pg kelis kesel tu baik ko pg casuarina inn kat tepeng...otel ni otel lama ...
kikuri Post at 7-4-2011 08:53

betul ckp anda...casuariana best!!! hahahaha pegi potosut kawen kat situ kot.....

cameraman isap rokok ke..
Caranthir Post at 24-3-2011 11:43

1st time tgk gambar ni nampak mcm rupa bentuk org lengkap bentuk muka rambut, tangan n kaki..walaupun TT habaq ni hanya asap rokok...

mmg pun tp inilah signifikan gambar... bila mata kita menurut sesuatu yg kta syak

sori guys, lama tak update.. kerana sgt2 busy2 nau lah rupenye...

akan dtg kami cuba merangka plan.. maybe berubah konsep sedikit la hehehe

n feel free to contribute anything ok..

mmg pun tp inilah signifikan gambar... bila mata kita menurut sesuatu yg kta syak

sori guys, lama ...
surfinv Post at 5-10-2011 00:33

assalamualaikum tuan tanah...~

waalakumsalam.. hmm dah aktif balik nampak nyer kitty gang?

salam semua....pe kabar the others n kitty geng...=)

Follow Us
baik.. sebnarnya sy n endi ada plan nak ke kawasapn [perkuburan cina seputeh, aritu baru discover jalan, mmg horror tp just utk simple adventure je ok la . sbb tmpt tu taklah seram mana... hmm masalahnya the others skg ni dah tinggal beberapa org je yg aktif.. so sapa yg minat leh la join kitorg n tambahlah dgn lokasi korg juga.. nt kita leh gi hari yg sama

bosan2 bosan

http://mforum.cari.com.my/viewth ... page%3D1&page=7

minggu depan  user KAULAT mcm ada cadangan nak gi mimaland.... team the others xnak join ke?

hmm ok gak tue

hai kat korang semua. aku orang perak, bekas pelajar kat poli ungku omar ipoh. aku seronok baca thread ni dari malam pukul 3pagi semalam sampai la sekarang, baru sampai page33. aku tak tahan sangat nak cerita pengalaman aku.

aku nak cerita kat korang tentang tempat yang angker kat ipoh ni, yela kan, kat area ipoh banyak gak tempat2 angker yg aku tau macam kat St. Michael Institution Ipoh, MCKK, Istana Billah(Papan), jalan area tambun & Kellie's Castle(Batu Gajah), padang polo.

banyak2 tempat ni, tempat yang paling terbaik yang paling banyak aku jumpe bende2 pelik adalah kat KELLIE'S CASTLE. ramai orang tau kan tentang cerita kellie's castle ni. pasal ade pelancong yang ghaib la, sesat tak jumpe jalan keluar la, kene sorok dek bunian la. tapi memang orang2 sekitar situ tau tentang aneh & misteri kellie's castle ni.

tahun lepas, aku dengan kawan2 aku seramai 6 org baru habis buat birthday party. so bila dah habis party dalam pukul 1a.m macam tu, kitorang petak la xtau nak pegi mane. aku cadangkan kat diorang pegi lepak kat kellie's castle malam2 buta ni. memandangkan kawan2 aku ni ramai orang kl, so diorg tak penah pegi jadi excited la. sampai kereta saga aku boleh muat 4orang kat belakang. aku ape kesah, lagi ramai, lagi seronok. sebab aku penah ade hajat nak pegi situ malam2 dengan awek aku, tapi separuh jalan, dah nak sampai istana tu, aku x sedap hati dah la gelap gile, pastu ternampak nampak kucing hitam yang ada 3 kaki tibe2 lalu depan kereta aku. selamat aku tak langgar, aku pon terasa amat tak sedap hati so aku cabut. ok, sambung balik pasal aku & geng pegi ke sane.

so dengan kondisi kereta aku 4org kat belakang, aku & awek aku kat depan, memang la teramat berat. so dalam 15minit kitorang dah sampai simpang nak masuk ke kellie's castle. jalan dia punye gelap tarak ingat. masa sebelum nak sampai kat istana tu aku ade la cite kat diorg yg xtau kellies castle ni tempat 'keras'. cerite punye cerite, aku yang sedang drive ni tersentak. semua terkejut tengok aku. lepas tu diorg tanye kenape, aku tunjuk arah tangan aku~ menghala ke kellies castle yang bercahaya terang disinari spotlight yg menarik. oleh sebab kitorg asyik tgk gelap sepanjang perjalanan, agaknye tu pasal la terkejut tgk istana tu berdiri megah bercahaya.

orait, cun sangat la dah jumpe istane ni. aku bajet cuak2, tapi tak jadi cuak sebab kat jambatan nak ke kellies castle ade satu cafe tempat org karoke. so kitorg pon turun la. ambik2 gamba. ok, aku nak bagitau, jambatan utk menyeberang ke istana tu berkunci pada waktu malam. so terbantut la kitorang nak terjah malam2. dan malam tu, kitorang semua pakai baju hitam, hanya ada kami 6 orang dan 4 org di cafe sedang karaoke tidak jauh dari kami. aku mencari2 la susuk2 lembaga yg aneh utk aku lihat, yela, aku datang nak tgk hantu je. tapi hampa la pulak malam tu. kitorang petak lepak sana sejam. isap rokok, melepak n ambik gambar pastu terus balik. masa sebelum nak balik, ade sorang pakcik tanye kami, dapat ke tengok hantu nye? kami diam, takut. dalam kereta ada la kitorg usha2 pic2 yg ambik kat istana td. konon nye nak cari bentuk2 pelik la. usha2, takde. so tak kesah la.

esok petang kitorg lepak2, pastu usha la pic yg dah transfer dalam laptop, masya-Allah, terkejut kitorang bile tengok satu pic tu, ada susuk lembaga warna putih. tak tau nak describe ape. yg penting, no editing on those pic. sebab masa kitorang bluetooth file pic tu semalam, takde ape2. dan yg peliknye, esoknya ada. kalau nak kata kawan aku menipu, edit, tak mungkin, sebab aku ada gak file tu. dan yang pelik, malam tu takde sape berpakaian putih. masing2 cuak. yang aku seronok(cuak2 jugak), sebab dapat bukti.

[img][/img]

[img][/img]
korang tengok la betol2 kat lembaga tu, kalau mata aku tak silap, aku nampak muka nya sekali

ok. tu je aku nak cerite pasal pengalaman aku kat kellie's castle ni. ade lagi satu peristiwa aneh jugak mase aku pergi kali kedua. aku akan post kalau korang nak la, tapi takde pic untuk tunjuk bukti. sekian

Reply 1571# muka_bulu

seramnya gambar itu   ash siap save gambar pastu edit sket bagi nampak muka benda tu. serius scary sebab nampak cam mata merah tengah jeling kamera   anyways, korang memang berani siot pegi situ memalam. umah parents ash pun lebih kurang 20min je dari situ pastu kalau balik kampung malam2 wajib kena lalu kellie's castle ni. so far xpenah nampak benda tak elok tapi memang selalu dengar tempat ni angker. xtau la kenapa keras sebab dari sejarah kellie's castle takde la apa2 tragedi berdarah sangat. maybe sebab tempat tu kat ladang atau tanah diteroka kan. pastu ada kuil hindu besar gila plak dekat2 situ. so jin dia hardcore sket

anyways, citer la lagi. i liike

thanks ashes2ashes. kami takda la berani sangat. tapi kalau dilihat betul2 pada pic tu, boleh nampak tiga entiti. ada satu objek berkain putih, dan ada dua kepala (satu yang bermata bulat dan satu lagi menyerupai tengorak)

kami memang selalu melepak di kellies castle, ada suatu hari, diwaktu dimana aku dan kawan2 aku semasa perjalanan nak pergi ke kellies castle, kami terlajak untuk masuk ke susur masuk berkenaan, sewaktu kami hendak buat u-turn, kami terlihat seekor ular bewarna emas di atas jalan raya, dalam 5meter panjang nya, bergerak perlahan menuju ke arah kellies castle. kami tak jadi nak u-turn, sebab takut. seram. then satu kereta tercium bau harum. dan kami terus nak pergi ke pekan batu gajah, tapi kami tak jumpa jalan keluar. berkali2 kami pusing ke tempat yg sama, sehinggalah kawan kami seorang tu perasan, kami dah masuk ke tempat yg aneh. semakin kecil jalan, dan semakin gelap. kami membaca ayat2 suci, dan terus bergerak mengikut kata hati, berpatah balik ke kellies castle, akhirnya, dapat juga kami keluar dari tempat itu dan sampai ke ipoh. fuhh, seram jugak. masing2 senyap sampai balik terkunci mulut.

balik tu singgah dulu jerat cina. ambik gambar dua tiga keping. tapi tak jumpe ape2. aku yang kiri.

Reply 1573# muka_bulu

oooh, by the way, pagi ni ash baru sorang2 lalu kellie's castle lam kul 5 pagi camtu, on the way balik KL. saspen la gak sebab takde kereta lain kan. cuma ada motor je sebijik kat belakang ash. masa lalu depan KC ni, tetiba rasa berdebar pastu dengar cam bunyi cermin kereta belakang driver's seat kena ketuk   ash pikir positif jer, seatbelt gerak kena pintu ke hapa ke... kadang2, cam bunyi kain mengibar pun ada

pastu dalam 50meter lepas simpang ke KC tu, ash nampak ada kereta berenti tepi jalan (belah kiri, opposite KC, menghala Gopeng) pastu ada 2, 3 orang dok kerumun something. nampak cam ada banyak kayu paras lutut terpacak kat keliling situ. ntah hapa diorang buat xtau la. ash pun xnmpk jelas sebab sekali imbas je masa tengah tekan minyak (saspen siot). selama ni xpenah perasan tempat tu ada apa   lepas 200meter camtu baru bunyi ketuk2 tu ilang. ehehehehe... sampai skang ash xtau pebende. masa dah kat highway baru berani tengok sekilas kat belakang tapi memang takde apa

kepada muka bulu.. cerita anda best n terima kasih kerana sudi contribute ..
kepada ashes sudilah kirenya mengeditkan pic tu n post kat sini biar org len leh tgk...

kami tak dpt lagi nk ke luar kl kerana masalah masa dan duit..
hmm pasal gambar kedua tu.. disni saya akan ceritakan sedkit...

"dulu ada seorg user yg berminat dgn kami, dan ingin join kami dlm buat kemabra dan penggambaran, lagak dari ceritanya , dia seorang yg amatur dan mahu belajr dari kami, kami tidak lah pro tp klo tak kata ye karang nt org igt kitorg sombong.. so kitorg pun invite dia ke dalam grup kami di facebook...

beliau tidak sabar2 ingin mengajak kami pergi dan beliau ingin join dan tgk cara kami tangkap gambar...

kami tidak berapa gemar kan ke 'eager' an org.. kerana dari situ la selalu nya bermula titik2 kemusnahan...

lalu dia bg kami masuk blog dia dan tgk hasil kerjanya sebelum ini,.. mmg cantik..
dan beliau pun bukan lah amatur sgt dan klo nk ikut beliau lg pro dr kami...
dan tiba2 kami terlihat beliau dan sepupunya membuat satu penggambaran di jirat cina...
beliau menangkap gambar yg byk dan cantik.. dan tidak ketinggalan juga beliau menangkap gambar sebiji cam cara anda punya gambar tue..
siap dia bawa set mekap dan kostum hantu (drakula) untuk memberi suasana di situ..
dan katanya bmereka tak rasa apa dan tak kena apa pun saja je nk seronok2...
sejak dr situ kmi telah tidak gemarkan sikap beliau dan tidak mahu mengambil risiko ..
kerana grup kami mmg teguh dgn pendirian dan peraturan...  so apa yg dia buat kami tak bleh toleransi... bg kami perbuatan mengambil gmbar di perkuburan org sambil bergaya itu seolah2 merendah2 kan dan tidak menghormati si mati dan keluarganya... (kami tidaklah marah anda) tp nest time jgnlah wat camtu lagi.. wlopun  byk tmpt kami pergi.. kami mmg tak buat camtue.. kerana jika pikir jika kita adalah ahli keluarga tuan punya kubur.. tak ke kita rasa marah or klo org agama lain buat camtu kat kaw. perkuburan islam plak.. kan kita akan rasa terusik juga.. jadi di masa hadapan berhati2 lah...
dan org itu juga menjemput kami pergi ke simposium dgn penulis buku cerita hantu terkenal... tamar jalis.. tp kami menolak dgn cara elok kerna dr segi masa dan jarak mmg kami tak dpt.. tp beliau menempelak kami kerana kami tidak menyokong usaha sebegitu..

ingin kami tegaskan kami bukanlah kumpulan paranormal or kumpulan pemburu hantu..
hantu bukanlah objektif kami... biarkanlah hantu2 tu dgn dunia mereka.. tp kami lebih mengutamakan pembongkaran cerita2 seram dan tempat2 yg dikatakan seram.. supaya kami tidak hanya terpengaruh dgn kata2 org dan menjaja cerita2 tidak benar....

by the way nt klo kami dpt turun ipoh bleh lah roger anda hehehe

Best2...nak lagik!!! tapi bru jek bace smpai page 13....ingat TT da x nak update thread neh...adeh jenguh nak bace bg habes....tp nak smbung gak bg habes,....huhuhu...nak dgr lg cite2 best dr TT

cerita macam mana tu nufaha?

skg ni kitorg tgh merancang utk ke perkuburan di seputeh...

asek tak jadik aja la dorg nih

akhirnye...tamat sudah bace thread neh....harap2 ade lagik cite2 yg menarik...TT cite2 alam mistik neh lah....sy teringin gak g explore2 tempat angker neh....pernah ajak member2....tp dorg x minat r...huhuhuh....xpelah....rase excited nak explore tempat2 mcm neh....tp dlm mase yg same...takut....huhuhu....

nufaha duk mana?cuba pmdetail kat saya...klo jadik minggu depan...
awk ada tmpt cadangan ke?

adeh....TT....x berani la....nanti2 la ek....nak develop dulu keberanian tuh....kih3....sy dok study lg kat upm neh....upm neh pun da cukup angker....heheheh