CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: surfinv

★~The Others Clan~Kembara Alam Sakti~★ Legendry

mohon TT beri penjelasan pasal video.. tak terang la

Penjelasan tu nanti bila dah dapat capture pic pada minit2 yg sy bgtau tu...

ok here the latest

KEMBARA KE BALAI POLIS LAMA GOMBAK

Info - rumah ni dulu, member kitorg endi, dia yg pergi dulu follow team seekers yg amik dia jadik sukarelawan..
waktu tgh survey rumah, potograper dia dpt byk pic berhantu kat kaw. umah tu.. so si endi ni aik peluang utk tgk pic tu wlopun takleh sbb dia ni sukarelawan.. n then penggambaran tu tpaksa di cancel kan kerana terlalu bahaya.

so kitorg gi la explore sendiri sehingga menyebabkan si endi ni sakit teruk, n skg ni klo ajak pun dia tak mau ikut lagi..

so amik ler pic yg kami survey pada waktu senja, nk tgkap pic malam mmg tak nampak apa sbb gelap sgt tmpt nya

pembuka bicara hhuhu

Rate

1

PART 2

BHGN DALAM

Post Last Edit by surfinv at 16-3-2011 10:55

PART III

BHGN LUAR DAN SEKITAR

dalam pic kami seperti nampak satu batu menyerupai batu nesan di sebelah kiri bawah gambar... tetapi kami tidak pasti..
jadi apa pendapat pembaca?

maka tamatlah sudah kembara kami di sini...
mintak maaf kami tak  dapat provide pic ketika malam kerana terlalu gelap kawasn ini..
dan kami tidak mempunyai kelengkapan kamera berkuasa tinggi or camcorder yg pakai high aid or high definiton...
jikalau ada yg mahu sponsor bagus jugak huhuhuhu

Rate

1

Reply 144# surfinv

boleh taw kisah disebalik balai polis lama ni...mmg keadaan sekitar hutan ye...selalunya bukannya balai polis terletak di kawasan tumpuan...? mohon penjelasan

kawasan ini adalah kawasan org asli tinggal dulu.... dulunya kawasan ini adalah gugusan pahang... kirenye ada jalan short cut nk ke pahang.. dan dipercayai ketika balai polis ini wujud hanyalah untuk mengekang pengaruh komunis di kawasan kampung2 terutama di kawasan kampung pedalaman yg terdapatnya org asli...

jadi selepas zaman itu berlalu balai ini telah di abandoned berikutan tiada kemajuan yg di kecapi di kawasan sekitarnya... dan jalanlama gombak - bentong itu juga telah di gantikan dgn highway yg baru...

dan ada juga byk kisah seram di kawasan ini...

tetapi ini hanya boleh didapati secara live daripada CO-TUAN TANAH si endi...
tu pun klo ada yg dpt berjumpa dgn kitorg hehehe

Follow Us
kikuri - pasal video tu ,... sy dah tagged kan minit nya.. tp penampakkan tu hanyalah sekitar 1-2 saat jer.. try tgk dulu... n cuba spotted paper yg tak kena... sy tepaksa menunggu mereka2 ini (grup the others) mencapturekan vids tersebut.. bru sy bleh tagging kan...
dlm pic di atas saya ada mengatakan satu batu yg seperti batu nesan but according to en.endi itu sebnarnya mmg kubur huhuhu mmg ada satu kat belah belakang nya hahha

Update -

Malam semalam sy tak berjaya utk menonton bola gara-gara meeting lewat mlm yg dibuat oleh the others dgn kehadiran endi kembali...
kami telah mereview semula perjalanan kami dan kembara seterusnya, but mostly berkisarkan ttg balai polis lama gombak...

saya ada memanjangkan perkara2 yg di request oleh porumer2 lain..
the others bersetuju utk menerima pautan gruplain utk aktiviti kembara cuma kami betul2 memerlukan org yg beradab sopan hehehe kerana ingin mengelakkan bahya...
n sesapa yg teringin tu bleh PM sy , ergoproxy, black zidar...

pada request yg lepas, sy dpt dr pm n dr board

kami dah buat touch n go kat tmpt2 berikut mlm tadi.. *kul 4-5 pgi

1)Rumah villa hillcrest - kami dah naik tak jumpa mana lokasinya, sila sesapa or empunya cadangan bg direction.

2)pasal apartment tu - sy review dr threads lain , apartment tu adalah apartment bukit lela yg terletak di simpang masjid menuju UIA.. so mlm tp patutlah kami tak jumpa..

3)kami dapat menemukan lokasi baru, sebuah banglo tinggal di ampang - kawasan sekolah ampang girl and andalusia... jalannya dari lokasi kuarters polis/bomba tu and banglo tu belah hujung sungai dan dipisahkan oleh highway dan sungai dan di sebelahnya adalah datok keramat... kami akan pergi ntii

4)kami sedang menyiapkan research ttng mimaland sebelum membuat persiapan ke sana yg menjadi pilihan buat masa ini...

5)kami telah jumpa kawasan jirat cina di pinggiran ukay semlm hahaha... mmg ada yg menunggu kami.. smpi tekezut I huhu... dan ada pula yg mengikut kami balik sekejap... agak horror dan kurg tahap keselamatan...

6)sesiapa yg tahu jalan bangi lama - sila bg direction kpd kami...

kami menghargai sokongan anda dan request dr anda ...

p/s:berkenaan request scan sy hold dulu kerana byk kerja

ini adalah pic yg telah di tanda dgn bulatan.
batu nesan kubur berkenaan

tanda sikit buat ulangan baca kemudian..

best giler thread nih...
keep up the good work, the others

thank you modsss

ok spt di janji, ini pic utk post RUMAH DOKTOR ssebelum nie..
sori kerana mengakibatkan kesusahan.. ...
surfinv Post at 13-3-2011 00:20

ni yang belakang zoo negara tu kan???

kenape gate dah takde???bro pegi bila ni????aku pegi tahun 2009 masih ada gate.....terpaksa masuk ikut laluan kecik tepi tiang gate tu.....dah masuk dalam tapi tak dapat turun bawah...just pusing2 area floor atas.....hasil??cuma satu orb jer dekat tangga masa tgh menapak naik ke porch....

aku ada post dalam ni....mungkin kita boleh compare http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=360068&extra=&page=48

PART III

BHGN LUAR DAN SEKITAR

dalam pic kami seperti nampak sat ...
surfinv Post at 16-3-2011 01:19 AM

Good Posting surfinv...kredit +120 for 3 posts ( 142,143 &144 )

5)kami telah jumpa kawasan jirat cina di pinggiran ukay semlm hahaha... mmg ada yg menunggu kami.. smpi tekezut I huhu... dan ada pula yg mengikut kami balik sekejap... agak horror dan kurg tahap keselamatan...
surfinv Post at 16-3-2011 10:51

nanti citer ek?... aku suke nehhh...

seram baca cite TT nih

tpkan murni musykil sbb satu gmbr pun murni xnampak??
nape ek?
dari page 1 sampai pg ni,nmpk gelap je

Jirat kat pinggiran Ukay tu memang 'sesuatu'.. every time azan Asar mesti anjing menyalak ramai2..isk!

Reply 153# ^pomen_GTR^

tah ler aritu je kitorg pergi... nampak cam dah ada org tebas semak samunnya dan ada org repair2 skit kot..
sy pun dah berkali2 dah pergi dari 2-3 tahun lepas...

Reply 156# murninurani

saya tak tau ler naper awk takleh nampak... tu kena tnya pada org2 yg bleh setelkan masalah teknikal nier

Post Last Edit by surfinv at 17-3-2011 06:44

malam tu.....

lepas bola man utd mula jer... tiba2 dorg habiskan meeting dan trus decide nk wat touch n go... (sumer dengki tak kasi aku tgk man utd)

pastu kitorg grak - endi, shamz, faris dan kay
sumer pergi ke rumah ampang yg endi nk bawa... kira seram juger laa...
n nk masuk pun agak payah juga...
pastu balik kitorg survey jirat cina yg kay tunjuk...

tp sumer pun tak redi termasuklah aku kerana tak tau lagi camner tmpt nya...
smpi je di sebelah, aku dgn faris tekejut tiba2 nampak kubur... upernya dah smpi huhu
pastu endi jalan ke tgh lagi kirenye dah nk sampai ke penghujung waktu tu endi berhenti dia suh aku scan..
pastu aku nampak ler 3 org makhluk , yg plg depan tu pakai kemeja dulu2 dgn suar slack warna klabu camtu, muka , kulit pucat.. yg lagi dua tak perasan...
sumer tgh diri seblah kubur memasing... 1 depan lg dua tu kiri kanan belakang cam bodyguard.. itu yg aku terkejut huhu pasal tak redi... baru je nk prepare dah tenampak...
pastu aku cakap dgn endi.. dorg dah tunggu dah pun...
endi jalan smpi hujung dan pusing balik.. pastu endi pecut keluar dr kaw tu sbb terasa ada benda ikut kat blakang...
pas kuar tu

kitorg pergi survey umah hillcrest dgn apartment bukit lela... dua2 tak jumpa...

balik tu kitrg pecah dua, aku dgn endi... faris dgn kay...
jap gi endi bgtau jgn balik umah trus.. dia mintak kitorg sumer gi lepak memana sbb dia terasa ada yg follow... yg follow tu pun sebaik follow aku dgn endi...
tp tak jadi paper la.. alhamdulillah...

jumaat ni petang n mlm kami akan ke udara lagi haha sapa nk ikut?? huhu

Rate

1