CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: EJALTI

[Tempatan] Kerajaan kaji untuk benarkan pelarian bekerja, kata Menteri Dalam Negeri Saifuddin Nasution

mana pegi mampusss semua penjilat dia penjilattaik tu sumer meh bekap munteri bodo ni. panass betul

Skuau replied at 18-3-2024 06:28 PM
"Jgn risau..nk PRU nt..kita BAGILA KERJA...mudah dan senang kerjanya...mana ada nengok wakil  part ...

nak tanya pendapat la....aku ni tak pernah lagi miss utuk mengundi...tapi semakin lama...aku rasa berbaloi ke usaha aku....drive balik kpg lepas kerja...besoknya sepatutnya boleh berdengkur lepas subuh dah kena gi ke tempat mengundi....beratoq di beberapa gatepoint yg ada kalanya dibawah terik matahari....merelit kulit muka dek peluh yg merenih....warnakan satu jari...masuk bilik....masuk booth yg konon tak de orang boleh nampak pilihan ko....then after that..balik....tunggu keputusan...tengok orang yg ko pangkah menang atau tak...pilihan atas penipuan yg digula-2kan....pada aku yg agak buta politik....gembira sat...sbb parti atau orang yg aku pilih menang....rasa kebanggaan menyerinao ke seluruh tubuh aku....then what...the next 5 years...i live in suffering....menyesali pelilihan yg ku buat....salah calon ka?....aku salah pangkah ka?....calon yg menang ni amnesia ka?...lupa janji2 semua.....atau aku salah dengar ka masah diarang jual gula2?....aku salah erti ka bait2 tutur kata mereka?.....berbaloi ka aku masih terus mengundi???

cantthinkofany replied at 19-3-2024 09:14 AM
nak tanya pendapat la....aku ni tak pernah lagi miss utuk mengundi...tapi semakin lama...aku rasa  ...

PRU versi Msia...semuanya 'penipuan'....kalo nak undi la ni...motifnya pon tuk jatuhkan yg sedia ada..bukan nak sgt..pihak lwn tu naik.Politikus semua penipu la.

Skuau replied at 19-3-2024 09:57 AM
PRU versi Msia...semuanya 'penipuan'....kalo nak undi la ni...motifnya pon tuk jatuhkan yg sedia a ...

lama mana la do we allow hidup kita sering diselubungi dengan penipuan....but how much can we do to change what is happening now.......when mereka juga manusia...dan kita juga manusia...when mereka tau yg kita tau diarang menipu kita...and diarang tau....there is nothing we can do to change....

adakah ini dinamakan pasrah and redho terhadap qadaq and qadar.....

12
Return to list New