CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

“Sikap Anda Itu Cukup Mencerminkan Peribadi Sendiri” – Norman Hakim

diam la normianggggggg

abby ...meh pelukkk

Edited by DottieDot at 21-3-2024 09:24 AM

Macam perkongsian Abby baru² ni soal ajal & jodoh..
Ajal tu memang qadar Allah.. Jodoh tu takdir Tuhan yang kita boleh ubah/pilih dengan ikthiar..
Hanat je semenjak era menunggang ni makin mainstream, kemain ek hanat² ni gunakan ayat agama yang dah disalahtafsirkan/disalahertikan maksud demi untuk kepentingan masing²..
Antara contoh ayat 'suratan takdir, jodoh ditangan Tuhan, jodoh rahsia Allah'..
Kalau Abby tak kongsikan ilmu yang sebenar soal ajal & jodoh ni, aku pun memang bingai jela terikutkan pemahaman netizen..

Jadinya kepada pelakor/pencaras/perampas dan pencurang.. Lepas ni janganlah nak guna ayat agama tuk back up perbuatan hanat/busuk korang tu.. Ingat jodoh tu memang takdir Tuhan tapi takdir yang boleh dipilih dan ubah dengan 'ikthiar'..

Btw, karakter Abby yang dominant & lantang ni memang tak masuk dengan Norman yang preference dia jenis lemah lembut..
Tapi tulaa apsal x cerai elok² je dulu.. Kau mencurang pun Norman waktu tiap kali Abby tengah memgandung kot, paling teruk waktu pregnancy yang ke-3 tu..
Memang laa efek ke mental & karakter si Abby tu.. Lagi bertambah keras dia jadinya..

Bagi aku kalau betul memang dah x sehaluan, sefahaman, sejiwa dan sekepala lagi.. Asalkan partner aku tu man up, jujur dan berterus-terang x boleh nak teruskan lagi, aku okay je nak pisah.. Asalkan buat cara elok..

it’s takes 2 to tango…acik porem tak pernah lupa kes berangkut toto..buat2 hilang ingatan lak

kalo dulu orang cakap yebbi tak move on sebab tu berbaik, aku rasa benda yang jadi sekarang ni memang buat yebbi serik dah dengan bapak anak anak dia ni. kira berbaik pun seqodhor karena anak anak dalam artikata sebenar, kalo masih berbaik laa.

naina replied at 21-3-2024 08:09 AM
Kalau ikut hukum hudud suami atau isteri orang berzina ni hukumnya kena rejam sampai mati. Tu baru ...

tapi normiang & memey aman2 diterima oleh masyarakat sekeliling.. walhal kalau ikut hudud.. da mampus da dedua ni..

sumpah aku geram

HEllo norman.. kalau ikutkan Norman & Memey da lama MATI DLM KUBUR DA.. ni dunia je sibal.

Follow Us
maharani_gebu replied at 21-3-2024 08:19 AM
Baguslah dah sedar diri....

Kalau ko tak dayus curang dengan yebbi.. tak dayus kawin lari kat si ...

sedar diri ke kalau gitu gaya menulis

kemain berpalsapahhhh. Jangan sampai link benang purba sebelah kena spam masuk ig dia, ig memek, ig yebby dan seantareao ig, tak beraya karang

cuba sebelum post quote konon tersakiti tu fikir balik, betul ke aku betul? kena korek balik memang sia-sia je. Fikir baik kau, baik yebbi? eh cukup baik dah yebbi tu cool down, malas nak menyinga kisah2 lama, dia menyinga sebab ko tak buat benda yang sepatutnya ko buat sekarang je. Kalau yebbi tu peel ritarud, naya ko oman naya

perasan bagus dua2 laki bini ni sebab tak pernah kena kifarah
sekarang ni masih nak gaslight abby sepertimana yang korang pernah buat dulu
quote tu lebih kena dgn abby, bukan untuk korang berdua
dasar jantan tak guna dengan bini jalang bohsia felda

jihyomelly replied at 21-3-2024 09:27 AM
it’s takes 2 to tango…acik porem tak pernah lupa kes berangkut toto..buat2 hilang ingatan lak

dekat ig, tiktok semua bbnu, zaman 2008 tu silap2 tengah menyusu botol lagi, cuba penyokong2 yang di ig, tiktok ke semua tu masuk porum ni. Muntah balik sahur tadi gamaknya

ni bukan kira buka aib tapi masalahnya dia menyakitkan hati, dah buat salah tu diam-diam je tak boleh ke? settle baik2, ni takkkk nak juga tunjuk akulah tersakiti upload quote, hempuk pakai kuali murtabak baru ok sikit kot

Never regret being a good person to the wrong people katanya..
acik normy bagi pesanan ringkas ini kepada abby.
abby, jangan menyesal berbuat baik pada org yg salah. dia laki bini la tu maksudnya org yg salah tu

ninajaybee replied at 21-3-2024 01:22 AM
Totally agree. Kalau Normiang tak miang melayan Memek, tak jadilah semua ni. Memek pun memamg sala ...

lelaki mmg pada fitrah nya bernapsu n gatal. yg penyondol tu la..... sanggup menyakiti kaum sejenis. yg selebihnya mmg la sbb Allah yg dah tentukan jodoh mereka.

Jahatnya statement normiang. Tak patut la buat statement buruk2kan ex bini…memang la yebbi yabadi tu luahkan perasaan dia. Tapi Kau kan Bapak si Marissa yang kawen lari ke Siam. Gila bapak Normiang ni. Buat rilek2 je. Dah jadi sama bodoh macam si memek. Nak kena api neraka lagi kot geng mereng2 ni…dulu ada kes khalwat pun siap senyum senyum kat press lagi

spiderman tuala basah ni post quote macam la dia mangsa. Pfft. Abby rapat dan berbaik dengan bangkai ni memang silap besar. Patut takat biar anak tu je rapat. Ini bila anak buat salah, harapkan bekas bini je settle semua.

zirafah is rael gays

Apsal la si yebbi ni dok sibuk rapat2 dengan keluarga Normiang dan Memek sememeh tu… Mereka tu liar. Bila instill pada anak3 kau Yebbi, perkara yang tak betul pun, mereka akan normalize betul. Jangan kasi anak duduk dengan penyondol. Once a liar, always a liar. Aku tuju kan phrase ni pada Normiang dan Memek sememeh.

Abby ni memang toksik. Lepas ni ko jgn la berbaik dengan pompuan toksik ni.
Suh memey masak sedap2 jangan ajak Bakyah datang,

Aku masih ingat dulu2, tengok Wanita Hari ini.  si Yebbi ni menangis nangis kat tempat shooting.. Kau jangan percayakan ex laki kau yang buat jahat. Kau kasi je laki kau jumpa nak time cuti sekolah je…Dan waktu waktu lain..tak payah la nak Boria boria…
Geli weh

Acik Normiang, I cuma ada satu aje soalan. Kenapa tuala tu basah? Pening mikior. Kbat habis soklan ni dari anak kecik sampai anak lari ke Telen pun aku tak dapat jawapannya

Tak. I nak comment 1 je. First pic tu heols rasa heols iras Hugh Jackman kah?

Eleh kata kt diri sebdiri ker. Sikap anak caras laki org pun mencerminkan apa?