CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kasturisyurga

Pengalaman buruk interview

Pengalaman yang best ya..kalau la i ada kekuatan sebegitu nak mengenakan ia semula.

Pernah ta ...
kasturisyurga Post at 14-3-2011 15:43

interview nie bukan medan untuk takut atau tunjuk lagak, tetapi self confident tu yang penting, tapi alang-alang tahu tak dapat, dapat point bagus belasah aje!

Kaka Liza pernah diinterview hampir 1 1/2 jam. keluar org kat luar dah boring, tension deme, tunggu kaka liza. Dah penemuduga tanya , jawab je la, pastu dia ajak bertekak pulak , layan aje tekak nyer tu. Tapi tu lah pengalaman interview paling manis, dan dapat jawatan tu, tapi tak leh plak pegi, atas sebab-sebab lain. seronok betul bertekak dgn senior mgr tu!dah tak macam interview macam sesi perbincangan

Reply 3# kasturisyurga

time sya interview jpa ari tu x da pun dia tnya saya soklan yg berkaitan..alhamdulillah..skunk nie dh sthun lebh dh keje...

tp klu interview selain dri tu xtau la tp ak pnh kena interview dri sebuah U..dh la speaking pehtu x pat jawab lak..hahhaa

aku penah g inteview,org yg inteview aku tu sambil2 hisap rokok..pastu asap hembus2 kat aku..langsung takde sivic.....

pengalaman buruk aku kena tggu interviewer lebih dr sejam...dh set time ngn aku tp bila aku dtg xde org kt opis...call2 xjwb...suma dtg lmbt..:@:@pastu tnyer aku ade tansport x..aku ckp xde leh nek bas..die tnyer nek bas bape kena byr turun mne siap kira2 tambang bas ngn gaji sebulan bpe..mcm hina sgt plak rasa

Post Last Edit by ruffleen at 4-5-2011 15:13

aku takde pengalaman buruk cuma cukup tak suka bila penemuduga tak lepas tanya soalan "awak ada pengalaman kerja tak?"

for me, part ini paling tidak digemari. cuba fikirkan, kalau semua company prefer org yg dah ada pengalaman kerja, what about the fresh graduates? siapa yg nak amik mereka bekerja? (oh,patutlah ramaiiiiiiii degree holder yg masih menganggur skrg ni )

skrg aku berkhidmat dgn kerajaan. alahai, kat ofis aku, budak fresh graduate yg baru first time bekerja kdg2 lebih cepat pick up berbanding makcik pakcik yg dah 20 tahun keje. bukan nak cakap ye, org2 lama ni kdg2 tak nak menerima perubahan selaras kemajuan zaman. org dah pakai komputer, dia masih nak pakai mesin taip. suruh belajar komputer tak nak. nak jugak buat kerja cara lama. sape yg susah?

dan lagi satu, background banyak bertukar2 tempat keje tu bukanlah sesuatu yg boleh dibanggakan. kalo aku jadi penemuduga, aku akan suspect "apa masalah dia ni, banyak sgt bertukar2 tempat keje?"

Rate

1

Follow Us
pengalaman aku....lupa bwk ic...hampeh tul

Pernah di interview through phone
Asking everything......nk jawab pun risau
rasanya cam x profesional langsung, xbgthu awal2
lgpun jwb on the spot, merapu meraban la
dh la letih..mengantuk

aku prnah interview..
tapi interview nie macam tak interview...

masalahnya jawatan yang diberi bukannya sama masa interview....
gram btul...........

3 kali g interview kt SPA smpi lunyai ditembak bertubi2 oleh penginterview tuu smpi tsenyum pon rs x ikhlas jerrr dbuatnyaaa.....uwaaaaaaaaaaa.....serik2 tp alhamdulillah....yg paling teruk kena tembak tuu lerrrr yg dpt trus jawatan ituuu.....terharu sgt coz ms tuu ku rskan peluang nk dpt adalah 30-70.....

ai paling teruk pi interview 1st day puase tu hari...
kepala berdenyut2 cam nak meletup...
interview time lak ngam2 pukul 2.30...kritikal time
apa yg interviewer tu tanya...semua tak focus...
berterabur semua.....wording lintang pukang....
last2 i ckp kat interviewer tu...sorry im not well today...
menyengeh jek interviewer...sah2 la x dapat kannnnn

pengalaman paling buruk time interview ialah kena tunjuk cecara nak mengajar..

sampai nangis2 aku dibuatnya...

sangat tidak professional orang yg menginterview aku tuh..

pengalaman paling buruk..

aku mana ade pengalaman mengajar...aku budak business..just nak kerja for time being...tah pape tah..

sya tak suke interview.. last rasenye interview formal adalah ng mara masa nk amek pinjaman dier.. pastu masuk u pilih yg takde interview, keje pun kat tempat yg tak yah interview, trauma betul nk bersoal jawab ng orang ni, takut blank, mmg muke merah padam terus laa.. huhu

senang nyer korang dpt kerja.. aku dah serik nak interview kat gov ni... huh... asik tk dpt jer...  dah la kena gi pagi.... pengalaman ngeri gi interview gov ni... pernah tersalah tmpat gi interview... huhuhu nangis naik balik komuter gi tmpat yg betul....  dah la pakwe masa tu tak nak tlg hantar... hangin jer terus tutup henpon... lagi satu... aku asik interview kena kat sorang cina ni... hangen jer dah la muka cam pelakon cina sorang tu... pelakon ni kalau berlakon jadi bapak2 selalu nyer drama melayu la... asal dpt intrview gov jer.. mesti muka dia.. dlm hati.. ni mesti tak dpt ni kalau muka dia yg interview aku....

lizaliza posted on 14-3-2011 03:10 PM
pernah pergi interview satu post gomen, semua org just limit 5 minute, dia tanya soalan, kenapa moho ...

tumpang tanya. kerja gomen ni apa ye?

bandung_cincau posted on 21-3-2014 08:30 AM
tumpang tanya. kerja gomen ni apa ye?

govt la dik non....

want2bhappy posted on 17-10-2011 02:21 PM
senang nyer korang dpt kerja.. aku dah serik nak interview kat gov ni... huh... asik tk dpt jer...   ...

ada jodoh tu

lizaliza posted on 21-3-2014 08:36 AM
govt la dik non....

oh.. ingat kan apa lah tadi

interview gomen 5x.. lain2 jawatan.. 4x kena tendang

bestnyer korang.....aku setiap kali balik interview mesti nangis tapi sib bek dapat gak keje hehehhehehe

hari nih pon ader interview...hurm memang tak boleh blah tengok candidate yang hebat2, aku memang yang paling loser la...ada yang dri obersi....

nangis lagik byeeeeeee