CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 55839|Reply: 307

isu dara...

Salam,

Nak tanya korang suma... kalau korang tau sorang girl ni dah takde dara.. korang sanggup tak terima dia kalau u all suka sangat kat budak perempuan.. ni.. , pernah rasanya ada satu tread sorang kawan ni putus tunang sebab tunang perempuan dia mengaku takde dara. Tapi yang itu lain situasi sebab dalam bertunang perempuan ni buat hal... memang patut putus. tapi kawan saya ni.. dia kenal ngan sorang perempuan tu baru lagi dan sgt suka kat perempuan tu.. perempuan tu pun suka kat dia. .tapi banyak berdolak dalih.. , at last baru tau sebab perempuan tu feel inferior atau rendah diri sebab dia dah terlanjur ngan exboyfriend dia sebelum ni.., perempuan tu mengaku kat dia sebab perempuan tu tau kawan saya ni memang jenis baik.

bagi sy laaa....jgn laa hanya memandang cinta dari satu sudut sahaja....
jgn ar mengetepikan popuan hanya sbb tade dara .......cuba  tguk pulaks diri kite...
adakah kiter begitu sempurna utk mengetepikan si dia yg ketiadaan dara....??
mungkin sesetgh org akan rase terkilan dan tertekan bila mengetahui aweknya sudah tade dara...
klu kita menyayanginya kiter pasti leh terima hakikat itu...
jgnlah memandang perkara yg telah berlalu......mungkin ada sbb dia kehilangan daranya itu...
mungkin dia tertipu ngan pujuk rayu kaum lelaki gaks....
kalau pun dulu si dia jenis yg 'ligat'... kenapa pula dia yg kamu pilih sebelum nie.....???
adakah kamu bercinta dgn si dia hanya kerana nafsu semata-mata...
bagi sesetgh org ada gak yg 'test' dulu sebelum jd awek/calon isteri dia......
suka2 dier jek... ini ker calon pemimpin keluarga yg kaum hawa pilih...???

kan lebih elok kiter membimbing calon isteri kiter ke jalan yg diredhai oleh-Nya.....
yg lepas biarlah jd teladan dan sempadan kepadanya supaya tidak mengulangi kesilapan lalu..
insyaallah hubungan kita pasti akan mendapat keberkatan dari Yang Maha Esa...  
ades... panjangnya

Rate

1

Jangan Bila belum kawen Gigih nak terima jugak walau tiada dara.....
Bila dah kawen, gaduh..Mula la ungkit kisah zaman jepun semua....

p/s..Hilang dara kurang la sikit hantaran nya..

bagi sy laaa....jgn laa hanya memandang cinta dari satu sudut sahaja....
jgn ar mengetepikan popuan ...
cik_kiah Post at 16-3-2011 16:11

suka sangat posting kioh hat ni

kalau rasa hati cukup kuat utk deal dengan masalah tu...sila teruskan..

kalo tak cukup kuat..sila terus terang utk pisah awal2..nnt pas kawin siap la keluar balik citer ni..lg sakit ati

suka sangat posting kioh hat ni
siputsedut Post at 16-3-2011 16:25

tade tacang ke kat sini ek

Follow Us
aku dah naik meyampah dgn isu dara ni.. putus tunang sbb tunang dah tak ada dara.. putus sudah kasih sayang pasal tak ada dara.. putus cinta psl tak ada dara.. dah kurang perasan cinta psl tak ada dara... kurang sayang kat pasangan psl tak ada dara..

come on la.. sayang kat pompuan tu psl hati dah syang kat pompuan tu ker atau psl pompuan tu ada dara... kalo pompuan tu ada dara sayang sgt la dan kalo pompaun tu tak ada dara dah tak sayang dah...

tau tak kenapa bila kita berckp tentang isu lelaki yg baik untuk perempuan yang baik dan lelaki yg jahat untuk perempaun yg jahat.. tetapi selalunyer mesti bercanggah lelaki yg baik dpt pompuan yg tak baik dan lelaki yg jahat dpt pompun yg baik..

tu semua jodoh yg TUHAN tentukan, kawan aku di pertemukan dgn perempuan yg tak beberapa baik sbb tak ada dara ni.. sbb nyer TUHAN nak kawen awk tu mengubah perempaun tu menjadi perempuan yg baik mendidik perempaun tu menjadi wanita yg soleh walopun perempuan tu dah tak sempurna.. dan peluang untuk di berubah masih ada dan kawan awk yg mampu mengubah nyer.. mana la tau..

Rate

1

thanks.. good response...
of course di sini kita bincang pasal lelaki yang suci murni..maksudnya masih teruna ok...
kalau dia sendiri takde teruna. rasanya diorang ni tak kisah, sesuailah...
cuma dari segi agama dll yang nak kena bincang disini...
Perempuan tu rasanya dah tunjukan satu sifat jujur sebab berterus terang dari mula.. itu yang buat si lelaki rasa yang siperempuan ni boleh lagi diterima untuk dijadikan pasangan hidup.. cuma nak bincang dari pro and cons sahaja...

mmg aku dah muak nak baca psl isu dara ni..
bagus perempuan tu sbb dia berani berterus terang dan berkata jujur.. sbb dia tau kawan awk seorg yg baik.. skrg ni terpulang pada kawan awk tok menerima perempuan tu mcm ner.. sekiranya kawan awk tu jenis lelaki yg baik elok iman insyah ALLAH dia dpt membantu perempuan tersebut..

aku ada sejarah dlm isu yg awk bentangkan ni.. alhamdulillah aku berjaya harunginyer dan aku pun dah berkahwin dgn lelaki yg boleh menerima aku seadanyer..

tade tacang ke kat sini ek
cik_kiah Post at 16-3-2011 16:26

ada kot..tunggu ada orang tekan butang report kat momod

loveocean,

menarik pendapat awak..., so awak si perempuan dan suami awak boleh menerima awak seadanya lah kiranya kan?? boleh tanya soalan peribadi.. sebelum kahwin.. suami awak dah tau ke hal sebenarnya? suami awak pula bagaimana orangnya?

bagaimana pandangan awak sebagai wanita berjumpa suami yang boleh terima awak seadanya itu, sangat bersyukur?? atau ada perasaan lain??
harap tidak terguris perasaan saja nak tanya pendapat untuk menganalisa isu ini dari pelbagaisegi...

ade dara - baik sepanjang zaman, x ade dara - jahat sepanjang zaman..cenggitu ekk?:re:

Reply 7# loveocean
tu semua jodoh yg TUHAN tentukan, kawan aku di pertemukan dgn perempuan yg tak beberapa baik sbb tak ada dara ni.. sbb nyer TUHAN nak kawen awk tu mengubah perempaun tu menjadi perempuan yg baik mendidik perempaun tu menjadi wanita yg soleh walopun perempuan tu dah tak sempurna.. dan peluang untuk di berubah masih ada dan kawan awk yg mampu mengubah nyer.. mana la tau.

kudos

Apa yang sebabkan kawan awak tu, terima perempuan tu? itu yang nak kena tau apa lagi yang dia pertimbangkan sebelum buat keputusan tu...

bf saya pon penah ckp die x ksh gurl 2 ada dara atau x..as long as die bley jujur n setia kat die..buktinye saya sendiri yg xde dara ni..die bley trime diri saya seadanya..huhu

Fiena, bf awak tu sendiri masih teruna tak? awak ada tanya tak? just nak tau berapa ramai yang boleh terima keadaan macam ni? at least memberi sokongan pada kawan saya tadi yang dia tak keseorangan...

for me, klu da syg,cinta kna la trma baik buruk seseorg itu...if girl tu xde dara, tp klu die tau ksilapan yg die da wat dlu, da btaubat, bg la pluang utk nye...

yg laki plak, jgn igt diri tu baik sgt...slagi bgelar mnusia, ada nafsu, ksilapan bleh blaku tnpa d duga..ade org laki, nmpk baik sgt tp slp haribulan yg nmpk alim tu la yg ragut dara pmpuan...(tp ni xde la nk tduh kwn TT tu cmni ye )..

n TT pn ckp pmpuan tu asa rendah dri kn coz ape yg da blaku b4 dis, i assume, die da insaf, n xnk bnda yg same blaku lg dlm hdup die...plus, if ade jodoh, rahsia tu sume, juz share with pasangan msg2 kn, jgn la plak psgn tu g buka cite kt family ipar duai sume tau...malu la pmpuan tu...kna jga aib msg..sekian, pndangan saye..

Rate

1

of course.. rahsia tu sudah semestinya.. kalau boleh lupakan terus je.. kalau jodoh diorang jadi...., tapi tulah untuk orang kita tidak semudah yang disangka... kalau mat saleh lainlah..., tak kisah semua ni... boleh teruskan lagi perbincangan.. kita tengok pro and cons.. ...

first bagi aku,kalo sebab x da dara tu dia beromen ngan bf dia,sory to say,sila p mampos..

agree with Loveocean. balik2 psl dara yg dipersoalkan. sblm nk soal ..'AWAK MASIH DARA?''... soal dulu pd diri n kaum adam... 'SAPA YG MERAGUT DARA TU??? POMPUAN KER LELAKI?????' come on la guys... mungkin kesilapan kehilangan dara tu isu besar tp be matang la. memang pelihara dara tu amat penting n menunjukkan akhlak yg baik. tp baik dalam Islam adalah lbh jauh n luas dari itu!namun tidak juga bermakna bila hilang dara, hilang segala2.yg x ilang dara tu pasti ker baik orgnya? pasti ker jd isteri yg baik smp bila2?