CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: soffian_muhd

isu dara...

agree with Loveocean. balik2 psl dara yg dipersoalkan. sblm nk soal ..'AWAK MASIH DARA?''... soal dulu pd diri n kaum adam... 'SAPA YG MERAGUT DARA TU??? POMPUAN KER LELAKI?????' come on la guys... mungkin kesilapan kehilangan dara tu isu besar tp be matang la. memang pelihara dara tu amat penting n menunjukkan akhlak yg baik. tp baik dalam Islam adalah lbh jauh n luas dari itu!namun tidak juga bermakna bila hilang dara, hilang segala2.yg x ilang dara tu pasti ker baik orgnya? pasti ker jd isteri yg baik smp bila2?

Reply 19# Mede

jangan terlalu angkuh.. Tuhan akan duga kita dlm perlbagai cara!. maybe 1 day u will face this hardly!. Beringat2 bila berkata2..

agree with Loveocean. balik2 psl dara yg dipersoalkan. sblm nk soal ..'AWAK MASIH DARA?''... soal du ...
satria_934 Post at 16-3-2011 21:58

betul tu.. x semestinmya pompuan yg korang kawin dara tu adalah pompuan yg baik hatinya.. n x curang pada masa akan dtg.. kdg2 pompuan tudung labuh paras lutut pun ada mengandung anak luar nikah...
n cth kawan aku tudung labuh.. cantik.. solat.. tp mengumpaaatttt makkk aiiii.. x tau la depan laki baik je kottt.. mata duitan.. x tau menjaga hubungan dgn keluarga mertua.. dn mcm2..
so rasanya TT patut bg peluang pd pompuan yg xde dara ni.. n bila dia nampak menyesal atas perbuatan tu maknanya dia betul2 sedar akan kesalahannye.. mana ade pompuan yg hilang dara.. pastu x rasa bersalah.. kalau x rasa bersalah tu maknanya hati dia hitammm hanya Tuhan je blh bg hidayat dgn org mcm tu..
tp tolong la kasi peluang...
yg penting hati.. hati kene baik maa..

btul2..yg penting hati n ade kesedaran..

first bagi aku,kalo sebab x da dara tu dia beromen ngan bf dia,sory to say,sila p mampos.. :loveline ...
Mede Post at 16-3-2011 20:50

a'ah.. setuju.
bunga bukan sekuntum.beratus wanita yang baik2 kenapa nk pilih yg tu juga.tu baru hilang dara,belum lagi cerita ttg penyakit AIDS & HIV.sanggup ke terima dia.

klau yg xda dara tu...pandai2 la cari balik jantan yg korg da sedap mase sebelum tu....
ini nak myusah kn laki2 yg baik2 kenape??..
lain la dara tu sbb rogol ke, sbb cedera xsngaja ke...itu lain...
pandai2 le idup, jgn duk myusah kn org je...

klau da bertaubt tu, wujud kn diri kat masjid n port2 elok2...moga korg akn dpt laki yg betol2 redho akn ketentuanNya(jarang2 ada).

Follow Us
klau yg xda dara tu...pandai2 la cari balik jantan yg korg da sedap mase sebelum tu....
ini nak myusah kn laki2 yg baik2 kenape??..
lain la dara tu sbb rogol ke, sbb cedera xsngaja ke...itu lain...
pandai2 le idup, jgn duk myusah kn org je...

klau da bertaubt tu, wujud kn diri kat masjid n port2 elok2...moga korg akn dpt laki yg betol2 redho akn ketentuanNya(jarang2 ada).

bgtau kat kawan ko

1. pilih, nak yg ada dara before kawin tp lepas kawin duk gigih ke hulu hilir menikmati idop, atau yg takde tp lepas kawin insappp. suma nya di tgn kawan TT

2. kalau dia terima gurl tu, jgn plak lepas ni wat ayat "alaaaaaaaa awak dah takde dara sebelum kenal sy, bagi laa sy merasa sekali........"

Notakaki : sorry semalam balik awal, hari ni dah kasik kedit kat beberapa org.

Post Last Edit by Mede at 17-3-2011 08:11
Reply  Mede

jangan terlalu angkuh.. Tuhan akan duga kita dlm perlbagai cara!. maybe 1 day  ...
satria_934 Post at 16-3-2011 22:02

ala kamu ni...sekadar jelaskan apa yg dalam hati....

saja ja nak test tengok apa reaksi korang..aku pun ada ramai kawan pompuan,yang ceritakan pasal diorang Terlanjur ada,dirogol pun ada...adik angkat aku pun jadi mangsa kat pakwe dia...

sebenarnya bagi aku ok sahaja,dara is nothing KALAU DIA DIROGOL/DIANIAYA SAHAJA..KALAU TERLANJUR SEBAB MEMANG NIAT NAK BEROMAN NGAN LAKI TU,TIADA MAAF BAGIMU...yang penting kalo terlanjur,pompuan tu dah taubat nasuha..dan dia ubah perangai..

betul tu.. x semestinmya pompuan yg korang kawin dara tu adalah pompuan yg baik hatinya..  ...
hildaKL Post at 16-3-2011 23:37

macam ni hilda...pertama skali,bukan masalah ada dara baik,x da dara jahat..bagi saya,ada dara tu SEKURANG2NYA dia jaga kesucian dia...yang x ada dara ( kerana berzina),dia sendiri yang TIDAK JAGA KESUCIAAN dia..so,sebenarnya kita kena akuilah,mereka tu sebenarnya bersalah..tapi apabila mereka dah taubat,memang ubah perangai,janganlah kita sisihkan mereka lagi..

sekurang2nya mereka sedar dari terus buat dosa,buang anak ka..

betul cozack satu jer nak tanya balik boleh ker kwn TT jamin, yg pempuan tue takkan main ngan org lain?time suka mmg la tak kisah kentut depan muka pun okey.....lagi, nanti jgn la mengungkit kisah silam.....ramai kwn aku yg jenis mcm nie lelaki ker pempuan ker sama jer,lepas kawin , time gaduh mulalah ungkit...

rmai plak ngaku tak ada dara...

time suka mmg la tak kisah kentut depan muka pun okey.....lagi, nanti jgn la mengungkit kisah silam.....ramai kwn aku yg jenis mcm nie lelaki ker pempuan ker sama jer,lepas kawin , time gaduh mulalah ungkit...

emm betul belum kawin ngn dah kawin banyak bezanya bila bergaduh gerenti kisah2
yg lama diungkit balik x caya cuba cek kat board FD ada satu thread pasal dh lama kawin tetiba nak berpisah
pasal kes cenginih lah.......

lau kawan tt nih betul2 baik n gerenti x akan ungkit2 balik lau berjodohan ngn femfuan itew
ak memang respect ar

tanya la tuan punya badan tu sendiri.. mase bercinta semua ok, bila bergado, semua benda tak elok keluar.. boleh ke handle?:re:
btw, banyak sangat la thread pasal isu ni, mohon la rujuk kat momod thread mana yang berkaintan dgn isu nih...

actually bukannya i sokong yg xde dara ni. but what i'm trying to say is sekiranya seseorg perempuan itu sudah taubat, seelok2nya tidak beritahu kpd bakal suami apa yg dah berlaku. bukan menipu tp utk mengelakkan berlaku ungkitan di masa hadapan. memang la jujur tu bagus, tp bayangkan la kalau setiap lelaki yg dia kenal, n lelaki itu berhasrat utk mengahwini nya, then dia mengakui yg dia dh xde dara lgi, lps tu llki tu tinggalkan dia. then bila jumpa llki lain, jujur jugak mcm tu. so x semena2 org yg x tahu jd tahu... semakin lama semakin ramai yg tahu...seorg lelaki yg menyayangi seorg perempuan haruslah menyanyangi sepenuh hati sepertimana pertama kali dia jumpa... bukan nk korek semua sejarah silam pompuan tuh...sbb kisah silam pompuan tu xde kena mengena dgn lelaki bakal suami dia!

sebenarnye kat sini ade beberapa isu selain dara, iaitu akhlak dan bercakap benar.

sebagaimana kite tahu, ketiadaan dara mestilah hasil dari hubungan seks.tapi xde sape mengetahui what happened that led to the sex, whether it's forced or not, how many times yada3.

yes, the girl had sex,or maybe she was raped.maybe the first time tu, bf die rape die. once dah jadi, mesti la nak lagi, ye x? kena pakse lagi.lame2 dah kalis n x rasa pape sbb alang2 dah buat, might as well just continue.itu if berlaku banyak kali la.if the girl is smart, die cari jalan keluar bile jadi that first time.so terjumpe la member TT ni.org yang bole jg die n bawak die ke syurga.ni setakat assumption aku la ok.

walaupun that girl dah rosak, tapi die still deserve somebody yg bole bimbing die.bukan asik melayan nafsu lelaki jongos xde kemaluan ni.aku rase, bagi mane2 perempuan yg pernah jadi mangsa, memang die akan usaha utk find a way out rather than just hanyuttt like that.

memilih isteri kena tengok la pada akhlak die.x semestinye die pernah wat silap dulu, smpai bila2 org lain nak menghukumi die walaupun die dah bertaubat. bagi aku, kalo benda ni jadi dekat aku, aku xkan bgtau sesapa pun dekat dunia ni.sebab?dah buat dosa lagi nak bgtau orang..bertambah la bebannye dekat bahu kite..bakal suami plak insya-allah bole menerima.kalo die sorang lelaki yg matured n tau agama, die xkan lari.lagipun bukan senang nak jumpe org yg mencintai kite seadanye, time org lain tengah mencari lagi, kite dah jumpe da.betapa bahagianye bile dapat tumpang seorang lelaki yg bole membimbing kite, harap2 di syurga la tempat kite.

kalo kwn TT tu ikhlas nk beristerikan perempuan tu, ingat la bahawa die nak mencari jalan ke syurga la die cari lelaki yg beriman.jalan yg salah tu die dah tinggalkan.lagipun yg dulu tu dosa die dgn tuhan. kawan TT kena la bermuhasabah,die pun menumpang je dekat bumi tuhan ni kan.

Rate

1

loveocean,

menarik pendapat awak..., so awak si perempuan dan suami awak boleh menerima awak sead ...
soffian_muhd Post at 16-3-2011 17:47

tak jadi mslah kalo sya nak kongsikan sedikit sejarah saya.. sya bukan la perempuan yg sempurna.. pernah buat kesilapan.. saya dah 8bulan berkawin.. dan alhamdulilah tak ada sebarang kejadian ungkit mengungkit sesama sendiri.. sekadar gaduh2 manja  mslah kecil ada la..

masa sya baru nak couple dgn dia.. mmg sya terus terang dgn dia keadan sebenar sya.. kekurangan dari segi "DARA" ni.. saya berterus terang dan jujur tentang masa lampau saya.. dan masa tu dlm otak saya dah fikir kalo dia tak suka tak sayang kat aku psl aku ada kekurangan ni.. mmg aku tak nak teruskan hugungan ni.. lebih baik bertindah awal dari dah kawin benda ni melarat2 jadi isu berbangkit lak..

jawab yg simple dia.. dia tak nak tau hal sya yg lps, yg dia tau saya adalah milik dia dan tak ada pun kekurangan pada sya yg penting pada dia kasih sayang dan cinta.. bkn isu "DARA" ni.. bila suami sya ckp mcm tu terharu gak.. pada dia semua manusia lakukan kesilapn dan manusia bukan sempurna.. dia pun ada kekurang dan kelebihan dia sendiri yg sya boleh terima dan dia mmg seorg yg baik walapun muka nampak jer garang..

alhamdulilah kehidupan perkahwinan kami berjalan normal seperti biasa dan tak ada isu "DARA" ni di persoalkan..

Rate

1

hmmmm...typical nyeeeeeeee..
mcm ni la TT..cuba suh kawan TT tu tanye pada diri sendiri..adekah takde dara tu bole menjamin kebahagian seseorang bila da kawen nanti?dan suh die tanye jugak..bole ke die menerima seadanye perempuan itu dgn lapang ati dan terbuka fikiran??
kalau jawapan nye ye,dan die ikhlas menerima ape adenye...maka takde salahnye die nak pilih perempuan tu..dara hanya la selaput nipis yg ade dlm faraj wanita..dara atau tak belom menjamin sesuatu hubungan itu akan bahagia dan kekal lama.

kalau die dah insaf dan menyesal atas perbuatan die,alhamdulillah..dan kalau bole,suh kwn TT tu bimbing die agar jgn lagi mengulangi kesilapan yg lampau..jgnla pulak kawan TT tu sekali kedaung dibuatnye..Allah itu maha pengampun..sedangkan Allah maafkan hambanye,kenapa pulak kita as a human being..insan yg lemah nak mencaci,menghina dan menghukum seseorang itu sesuka ati?sembahyang tunggang terbalik..pakai tudung labuh litup pun belum menjamin seseorang itu akan masuk syurga dan diterima semua amalan2 nye..

kalau kwn TT tu terima dgn ikhlas,dan bimbing lagi perempuan yg die suka tu ke jalan yg lurus dan betul,bukan saje die dpt perempuan yg die betul2 suka..malah die dpt pahala lagi buat perempuan tu berubah menjadi wanita yg solehah..

mel nak tepek sikit hadis dlm memilih calon isteri..
[size=5.97em]Nabi Muhammad SAW ketika ditanya oleh para sahabat mengenai ciri wanita idaman yang diperlukan oleh seorang suami, Baginda
[size=5.97em]menjawab, “Wanita yang menyenangkannya ketika dilihat. Wanitayang mentaatinya ketika disuruh dan wanita yang tidak
mengkhianatinya (tiada curang). “Dan, wanita yang tidak mengkhianati hartanya pada perkara yang dibenci.”
(Riwayat Abu Daud dan Nasall)

[size=5.97em]Dalam hadis lain, Rasulullah SAW bersabda yang maksudnya, “Sebaik-baik wanita ialah sesiapa yang dapat menggembirakanmu  apabila dilihat, mentaatimu apabila disuruh dan menjaga dirinya serta hartamu apabila kamu tiada.” (Riwayat A-Tabrani)

Rate

1

macam ni hilda...pertama skali,bukan masalah ada dara baik,x da dara jahat..bagi saya,ada  ...
Mede Post at 17-3-2011 08:21

betull tu yg sy maksudkan.. n sy setujuu.. asalkan dia bertaubat n ngaku salah.. x kira laki ke pompuan

betul cozack satu jer nak tanya balik boleh ker kwn TT jamin, yg pempuan tue takkan main ngan org lain?
nad014 Post at 17-3-2011 08:38

bahaya pada pompuan, bile da rasa pant*t sedap sekali...payah nak ilang rasa tu.
msti terbayag2, tergila kat si tupai. sbb tu,
ramai si tupai yg buat keje gile ni klau kite perati, awex2 dia kekal..sbb da sentuh skali, tahan bertahun2, gaduh baik gaduh baik.

tp ade laki yg xgune, tau nak tebuk je, pastu blah..haram jadah tol..PANDAI TEBUK PANDAI LE TANGGUNG.
byk laki yg bodoh zaman skarg ni...ati2, yg pompuan tu jgn ikut nak sedap jee...dan jgn blajar suke2 kisss.

dari kiss(simple) akn merebak semua ni..PERCAYA LAHHHHH!!!

so, jaga lah diri korg...sayangi lah diri korg wahai girl2...jgn nak seronok sgt nak cube mcm2 dlm idup ni. idup skali je.....

-jarang aq taip pnjang2 ni..huhuhu-